Old Boy Mary Jane – avatud!

PRESSITEADE 23.10.2019

Kolmapäeval, 23. oktoobril kogunesid kutsutud külalised Kadriorus asuvasse restorani Old Boy Mary Jane. Suvel avatud söögikoht on lühikese ajaga leidnud tee toidukriitikute südamesse ja suunamudijate sotsiaalmeediasse. Michelini tähtedega tippkokk, restoranide Kaja Pizza Köök ja One Sixty omanik Andrei Lesmenti jaoks on see kolmas ja sugugi mitte viimane ettevõtmine.

Kohal olid toidublogija Silja Luide, ajakiri EMA peatoimetaja Merle Liivak, toidukriitikute punt N2ljane4ik, saate Eesti parim pagar võitja Sandra Daškova, moegurmaan Zenja Fokin, laulja Grete Paia, filmi- ja videokunstnik Alari Teede, blogijad Mari-Leen Albers ja Meelis Tomson, suunamudijad Vlad Matsnev ja Marii Heleen, bravuuritar Anu Saagim, modell Agne Vaher, DJ Elektra, STAR FM´i hommikuprogrammi juhid Pille Minev ja Allan Roosileht ning paljud teised. Külalised said degusteerida Old Boy Mary Jane´i rikkalikku menüüd ja maitsta maja eristuvate nimedega käsitööõllesid. Toitude kõrvale rääkis koha legendist ja olemusest peakokk Andrei Lesment.

Londonis rohkem kui 20 aastat karjääri teinud tippkokk Andrei Lesment on töötanud koos nii Gordon Ramsey kui David Mooriga. Teda on tunnustatud Michelini tärnide ja Suurbritannias Michelini tärniga võrreldatava kahe rosettiga. Kolm aastat tagasi Eestisse kolimise ajendiks oli soov elukvaliteeti tõsta ja tegeleda hobidega, milleks Londonis töö kõrvalt aega ei jagunud.

Old Boy Mary Jane asub Weizenbergi tänaval, kiviviske kaugusel Kadrioru pargist, jalutuskäigu kaugusel merest, samal teealleel presidendilossiga. Kadriorg on Andrei jaoks oluline isiklikel põhjustel – ta on siin üles kasvanud ja veetnud oma noorusaastad. Möödunud kevadel avaneski Andreil võimalus ammune unistus teoks teha ning avada lapsepõlve mängumaale oma kolmas restoran Tallinnas.

Külastajate päralt on kolmekordse maja teine ja esimene tasand. Koht on avar, õhuline ja sooja atmosfääriga. Menüü põhineb taldrikute jagamise kontseptsioonil, kus kõik tellivad lauale menüüst meelepärast, et saaks kaaslastega toite jagades rohkem maitseelamusi kogeda. Valikus on pizza, mereannid, liha ja salatid. Eelroogadest saab välja tuua koostöös Matsimokaga tehtud vorstid, oma väikeses tootmises valmistatud buffalo burrata, kartulikrõpsud ja hapusaia. Joogikaardil jääb silma muljetavaldav nimekiri spetsiaalselt valmistatud Old Boy Mary Jane käsitööõlledest ja veinidest. Baaris valmistatakse suurepäraseid kokteiliklassikuid.

Restorani kontseptsiooni ja sisekujunduse loomiseks kulus Andreil täpselt üks õhtu. Interjööris kajastuvad juba legendaarsed Kaja Pizza köögi ja One Sixty urbanistlikud võnked ning inspiratsioon vintage elustiilist, mis saadab Andrei käekirja tema tegemistes. Restorani nimi Old Boy Mary Jane tuli kohaliku käsitööõlle samanimelisest kaubamärgist. Mis omakorda sai nime sõnamängust “Old Boy” ehk inglaste släng õllele ja “Mary Jane” mis viitab taimsele THC-vabale kanepile. Lisaks Old Boy Mary Jane mustlaspruulile on saadaval ka teisi eristuvate nimedega käsitööõllesid nagu Big Egg Mountain Baltic Porter, Sleepy Town Golden Ale ja Ghost Bog Hazy IPA.

Old Boy Mary Jane asub Kadriorus, aadressil A. Weizenbergi 18 ning on avatud iga päev (välja arvatud esmaspäeval) kell 12.00-22.00. Laua saab broneerida telefonil 775 53 15. Restorani on võimalus reserveerida ka privaatseteks sündmusteks – sünnipäevadest ja tooteesitlustest jõulupidustusteni.

Old Boy Mary Jane sotsiaalmeedias:

https://www.facebook.com/oldboymaryjane
https://www.instagram.com/oldboymaryjane/
#OldBoyMaryJane #obmjkadriorg

4 thoughts on “Old Boy Mary Jane – avatud!

  1. Michelinil on tärnid, mitte tähed. Lensment on töötanud restoranis, mis on pärjatud ühe või enam tärniga, kuid see ei tähenda, et teda oleks pärjatud.

    1. Lensment? Mu suguvõsa on Lesment või Leesment (nõukaaeg muutis e pikkust aga n sinna ei kuulu)

Comments are closed.