#beebiblogi

Palju õnne mulle kõigi poolt vol 1

Täna on meie väikse kiisupalli esimene sünnipäev. Käisime ka eile arstitädi juures ja selgus, et oleme kenasti kosunud.

Kaalume juba 3640 grammi ja arvestades, et me alguses kaalu kaotasime pool kilo, siis oleme peaaegu kilo kakssada juurde võtnud. See on ka beebi põskedest näha :) kõik liigesed on korras ja sammurefleks hea ja silmad klaarid ja… kõik on täpselt nii nagu peab, välja arvatud pikkus.

sünnipäevalaps

Mõõtsime, mis me eile mõõtsime, tulemuseks 51 cm. Tsiteerin arsti sõnu: „Ma olen 45 aastat seda tööd teinud, sellist asja pole enne olnud, et kuu ajaga võtab laps üle kilo juurde, peaümbermõõt kasvab kaks sentimeetrit ja pikkuses juurde ei tule!“ Kurb tõsiasi on see, et me ei tea nüüd kui pikk ta sündides tegelikult oli, sest ilmselgelt mõõtis praktikant teda valesti… Või siis ta ei kasvagi! :) jääbki väikseks kiisupalliks, nagu kassipojad tavaliselt jääda võikski.

Sööme nagu mehele kohane, vähemalt 90 ml korraga. Päevas läheb piima nagu Saagimil piimavanni jaoks – vähemalt 550-600 ml ööpäevas :) öösiti magame ilusti (ärkame vaid korra, kui kõht tühjaks läheb), aga ööunne lähme alles südaööl – ega emme-issi ka varem magama ei lähe!

Kuna katsikuid mul siiani olnud ei ole ja külas on käinud vaid naabripoisid, Sandra ja Kärr, siis täna tulevad meile külalised ka – kohe päris mitu ja terve päev on uksed valla :)

Ahjaa, kellel Twitter on, siis… meie noormees on seal päris aktiivne säutsuja :)

twitter

14 thoughts on “Palju õnne mulle kõigi poolt vol 1

 1. Imearmsakesele palju palju õnne!!

  Kas te ise riiete järgi ei saa aru, kas on midagi väikeseks juba jäänud? :)

 2. Meie perearst ütleb alati, et beebi pikkus oleneb sellest, kui kõvasti sikutada :D ehk siis sünnitusmajas sikutati ikka kõvasti, kui pikkus sama :D

 3. Ma ei mõtle seda üldse halvaga aga see “meietamine” riivab lugedes hirmsasti silma. Ma saan aru, et enamus värsketel emmedel see tekib, mul endalgi tekkis aga kui seda märkasin siis suutsin seda teadlikult kontrollida.

 4. Kas kuidagi lapse synniga tekib peas mingi nihe, et on vaja kirjutada kuidas ME kasvame ja ME magama jne? Laps teeb neid asju mitte te koos.
  Õnneks minu sõpradel seda ei tekkinud ja nad ka ise enne vanemateks saamist vaatasid viltu kuidas kõik emad lapsega koos kakavad, söövad ja magavad..
  No offence.

 5. Kas Saagimil kulub piimavanni jaoks tõesti nii vähe piima? :D
  Kerttule ja Martinile… las no noored vanemad vaimustuvad oma esiklapsest. Kui Teile ei meeldi, ei pea ju seda blogi lugema. ;)
  Ja Hedonile Palju õnne! :)

 6. Ma loodan, et teie kahepeale kokku kaalute ikka veidi rohkem kui 3640g. Kõige naeruväärsem “meietamise” näide on pärl perekooli või mõnest teisest sarnasest foorumist: “Me tegime täna issile nii ilusa kaka sülle”. No see, kuidas emme ja beebi kahekesi isa süles kakavad.. Elava fantaasia korral tekib vägagi värvikas pilt silme ette. :D

 7. Mulel blogi kui selline väga meeldib ja üldiselt on väga hea kirjutaja blogipidaja aga selline asi lihtsalt kriibib silma, vb marimell pole ise märganudki, et seda teeb. Esiklapsest vaimustumine on okei ja tervitatav nähtus aga päris peast sossuks minna pole ka mõtet ;)

  Elust enesest: Saabub mulle külla sõbrants 3-kuuse laspega ja teatab juba uksel:” Meil tuli autos kaka püksi, kus me pesta saame??”

  Ausalt naersin südamest tükk aega :)

Comments are closed.