Pannkoogihommik

Juba nädala keskel ütlesin ma Meelisele, kes meie majas pannkooke teha oskab, et palun pühapäeval spinatipannkooke. Inspiratsiooni sain muidugi restoran Mehed köögis menüüst, kus me sünnal käisime ja spinatipannkooge kalamarjaga mekkisime.

Kuna kalamarja ma poest osta ei raatsinud – väike karp värsket maksis 10€, siis võtsin hoopis lõhet, mis maksis 2€ karp ja mõtlesin, et üks mõnus hommikusöök oleks pannkookidest ja lõhest…

Magasime täna hommikul oluliselt kauem kui tavaliselt, isegi Hedon ei ärganud enne üheksat ja hakkasime vaikselt toimetama. Tavaliselt teen mina süüa, ja mul on kombeks Hedon enda juurde tooliga tõsta ja lasen tal teha kõike – sibulat koorida, tilli hakkida, mune koorida jne..

Alles tegime kartulisalatit koos ja ta hakkis mul isegi vorsti, kuigi suurem osa läks tal suhu, siis oli ta part of it. Ja naljakas oli, et Meelis ei saanud aru, mida ta ümber tema tiirutab. “Hedon, sa ei saa praegu siia kapi peale istuda…” ütles Meelis spinatit ja piima mikserdades, kui Hedon ta jalgevahele ronis, et “mina ka, mina ka”.  Ma ütlesin, et ta ei tahagi sinna istuda, pane talle tool sinna, ta tahab seista ja vaadata…

Ja nii nad mul kahekesti pannkooke tegidki… Kõigepealt blenderdas Meelis piima koos spinatiga ja siis tegi tavalise pannkoogi taigna, munast ja jahust, piima asemel kasutas siis seda rohelist piima. Hedon muidugi möllas jahupurgiga.

Meelis hakkas pannkooke praadima ja mina hakkasin kala ette valmistama… Hedon tuli kohe appi sibulat koorima…

Kes spinatit muidu ei armasta, siis ärge muretsege, mingit erilist maitset pannkookidel pole. Nad on lihtsalt rohelised ja teistmoodi. Kalale lisasin tilli ja sibulat, sidrunimahla ja hommikusöök missugune.

Mis teie hommikuks sõite? Andke mõni lahe hommikusöögi idee, mida me veel katsetada võiks üheskoos.

Samal teemal

2 Comments

  1. OO :D Tänk! Jälle pull varjant kuhu head rohelist kraami “peita” :)

    ps. ma üldiselt ei loe su söögiposte a see pilt kohe tõmbas mind :)

  2. Muide tomatimahlaga tulevad ka head pannkoogid ja neid saab kasutada vrappide asemel, kui ülepannikad teha. Piima üldse ei pane, ainult tomatimahl.

Comments are closed.