PIILUME KAADRI TAHA ehk Mis juhtus meie „pulmas“ tegelikult

Meil on Tais veedetud ajast, pulmapildistamisest, „pulmaööst“ ja „trash the dressist“ hulgaliselt pilte, mida hea meelega nüüd teiega jagame.

Esiteks oli vaja ju ilus välja näha, selleks oli vaja ennast ilusaks teha. Mitte, et ma muidu kaunis ei oleks, eksole… Aga ma tahtsin juuksepikendusi, sest mul ei ole kunagi pikki juukseid olnud ja Tais tundus nende panemine odav ja mugav ja vajalik. Mõeldud-tehtud.

pikendused
hilisõhtul, enne sulgemist, jõudsin salongi, Central Festival pandi juba kinni, mina istusin ikka toolis – kaua tehtud kaunikene :) Foto: Meelis Tomson

Kuna Tais on iluteenused üsna hea hinnaga, siis avastasin end juba mitmendat korda Phuketi Central Festivali ilusalongist maniküürist ja leidsin sealt mingi eriti khuuli küünelaki, milleta ma teadsin, et ma oma pulmapäeval ei saa!

IMG_6492
kui ma selle laki esimene kord välja valisin, siis kõik salongi töötajad olid wtf, are you sure, ja rõhutasid, et tegemist on eksklusiivse sand coloriga – tõesti, ta jäi küüntel krobeline nagu liiv ja kuivas umbes tund aega väikese ventilaatori ees. Foto: Meelis Tomson

Ja siis veel lillekimp. Uurisime kohalikelt, et nad teeks kimbu, küsiti ikka ulmesummasid, no välismaalased ju tahavad, lajatati kohe mingi 50€, lõpuks sain 1€ turult superarmsa kimbu lootostest.

pruudikimp
Laine saab mehele, wuhhuu! Fotod: Ardo Kaljuvee

Autoga aitas meid hea sõber Jens. Aga kõigest lähemalt.

meie pulmaauto ehk rolleriga ju pruutkleit seljas ringi ei sõidaks :) Foto: Meelis Tomson

PULMARIIDED:

Pulmakleidi tellisin eBayst. Ma läksin selle peale välja, et kuna me teeme ainult ilupilte ja hiljem keerame kleidi mingis mõttes vussi, siis ei ole mõtet osta mitmetuhandest kleiti. Panin kleidi eelarveks 150 dollarit, tellisin selle veel Austraalias olles ja mõtlesin, et kui ka interneti tellimusega alt lähen, siis ostan Taist kleidi või lasen teha, nad ju seal sellised nobenäpud. Aga kleit, mis maksis 53 eurot, tuli paari nädalaga kohale ja oli täpselt selline nagu pildil. Lasin Tais seda ainult natuke lühemaks teha.

Kingi ma ei suutnud leida, mitte mingisuguseid, mis võiks sobida rannapulma. Siis meenusid mulle kingad, mis ma Tallinna Lennujaamas meie aastasele seiklusele minnes Annele andsin ja ma võtsin temaga ühendust, et ehk ta saab need mulle Ardoga Taisse saata. Ta ei kahtlustanud midagi :) Lõpuks kandsin neid ikka vaid mõnel üksikul linnapildil, kuna paljajalu tundus loomulikum olla.

Meelise ülikond valmis otse tellimuse peale Tais. Tahtsime suviseid pilte, alguses mõtlesime üldse lühikeste pükstega ülikonna tellida, aga kuna lõpuks oli leitud värv nii ilus ja saime kenasti kaubale, siis võtsime ka pikad viigipüksid, ehk on põhjust ülikonda ka Eestis kanda. Rätsepa tehtud täissiidist ülikond maksis 115 eurot.

esimesed (10)
Üks esimesi klõpse :) Foto: Ardo Kaljuvee

PULMAÖÖ:

Kuigi me abiellusime Tallinnas ja mingit erilist pulmaööd ei plaaninud me ei Tais olles ega Tallinnas olles, osutus Tais rendiauto väga kasulikuks. Sellega ringi sõites kuulasime kohalikku raadiot, kus oli käimas raadiomäng, auhinnaks öö kahele luksuslikus hotellis.

Otsisin siis Facebookist vajaliku lehe välja ja osalesin. Järgmisel hommikul kui loosimine toimus, vaatasin veel korra, et ohoh, ainult viis osalejat, šansud päris suured ja saingi peagi kõne, et olen võitja. Nii me siis vahetult enne äratulekut luksust nautimas käisimegi.

fb-mang
screenshotid :)

Tuba broneerides mainisin, et meil siin just pulmapildistamine sai läbi ja vahva oleks kui jõuaks veel nüüd selle võidu ära kasutada ja.. Loomulikult upgrade’iti meid kohe oma villasse (standardtoa asemel), meil oli oma basseinike ja megasuur maja. Mõnus.

Fotod: Meelis Tomson

Mingil hetkel toodi meile veel puuviljad ja tort ja kuna saime nautida nii saabumise päeval kui järgmisel hommikul väga luksuslikku buffeed, siis kasutasime võimalust ja istusime tunde imelise vaatega restoranis ja maiustasime hea ja paremaga.

Foto: Meelis Tomson

Õhtul võtsime mõnusad mojitod katusekohvikus ning olime üsna kurvad, peagi lõppeva puhkuse üle. Kokkuvõttes oli muidugi megavägev kogemus ja muidu me sellisesse hotelli ilmselt ei satuks. Niiet läks asja ette.

Fotod: marimell

SÕRMUSED:

Kuna Meelis valis mulle sellise kihlasõrmuse, mille kõrvale tavaline abielusõrmus ei passi ja sõrmus pidi olema lohukesega, siis otsisime me sobivad sõrmust kuude viisi. Plaan oli sõrmused kindlasti Austraaliast osta.

Seda, et nad meil ühesugused olema ei saa, oli ka algusest peale kindel. No polnud poodi, kuhu me Kalgoorlies (Kambaldale kõige lähem suurlinn) sisse poleks astunud ja sõrmuseid proovinud. No mida polnud, seda polnud.

Paar päeva enne Kambaldast lahkumist, käisime naistega linnas shoppamas ja jäime ühe juveelipoe akna ette passima ja kihlasõrmuseid vaatama. Üks neist õhkas, et loodab ikka sellist ja sellist saada… Mille peale mina siis mainisin, et ära sellist võta, ei leia sobivat abielusõrmust ja rääkisin oma mure ära. Järgmisel hommikul tuli ta tööle ja pistis mulle pihku sõrmuse ja ütles lihtsalt „proovi“. Vaatasin seda ja ei suutnud ära imestada, nagu Tuhkatriinu oleks oma kinga leidnud, see oli täpselt paras. Mul on nii hea meel, et mul on nii armsa inimese nagu Shelley sõrmus sõrmes, Kambalda on alati minuga.

Sõrmusesaaga lõpp – olemas! Fakk jee! Fotod: Ardo Kaljuvee

Shelley ise kulda ei kanna, tegemist on tema esimese abielusõrmusega. „Kohe kui olime abiellunud, saime aru, et abiellusime parima sõbraga, sel sõrmusel pole mingit halba aurat, me saame siiani suurepäraselt läbi ja käime perekonniti läbi, lihtsalt me olime juba siis tegelikult parimad sõbrad, mitte armastajad!“ Siiani pole ma halba energiat tundnud. Mulle meeldib, et see sõrmus sobis ja on minuga.

Meelisele leidsime sõrmuse Perthist päev enne äralendu. See oli täpselt see – klassikaline, aga mitte tavaline.

PULMAKULUD:

Kuigi meil otseselt pulmi kui selliseid polnud, siis kokku läks see ikkagi maksma üsna kopsaka summa. Me ei kulutanud mõttetult raha, aga samas ei hoidnud me kokku ja ei pannud erilisi piire, et sõrmused ei tohi maksta rohkem kui… Või et autorent peab jääma sinna summasse vms.

Pulmade kogumaksumus: 2053€ ütleb mulle app, mille ma endale kunagi tõmbasin ja kuhu ma kulutused kirja panin. Ehk siis riided, iluteenused, sõrmused, lilled, autorent, fotograaf, pulmaalbum ja perele kinkimiseks fotod, riigilõivud Tallinnas, lõuna kolmele parimale sõbrale pulmapäeval Butterflys.

Abielus! Foto: Ardo Kaljuvee

Oleks kindlasti saanud soodsamalt ja ka märksa kallimalt, aga suured pidustused pole väga meie teema :)

Allpool valik pilte, mis iseloomustavad natuke meie pulmapäeva :)

kleidiproov :) foto: selfie
proovimeik – ise tehtud, hästi tehtud
pulmapildistamise päeval, kuna kleidisaba oli nii pikk, siis mugavam oli ta kuskile kinnitada :) Foto: Ardo Kaljuvee
kiire söök 7/11st enne minekut, foto: Ardo Kaljuvee
vaatame peigmehe ka üle – lips sirge, läksime! Foto: Ardo Kaljuvee
hotelli selfie :) Foto: Ardo Kaljuvee
leidsime ka teise pildistava pruutpaari :) Foto: Ardo Kaljuvee
grupikas :) Foto: Ardo Kaljuvee
Foto: Ardo Kaljuvee
ühel hetkel otsustasime, et kimp on liiga pikk – peigmees aitas hädast välja. Foto: Ardo Kaljuvee
Foto: Ardo Kaljuvee

Trash the dressist ehk kleidi „rikkumisest“ juba järgmisel korral… (Loe siit!)

IMG_6688
Ainuke pulmapilt, mis sai minu iphonega tehtud ja Sandrale saadetud, tema oli minu tugiisik kõiges, ka tuhandete kilomeetrite kaugusel :) Foto: Ardo Kaljuvee

11 thoughts on “PIILUME KAADRI TAHA ehk Mis juhtus meie „pulmas“ tegelikult

  1. Kasutasin mingit jõulukinkide appi :) sest pulmaäpid olid kas tasulised või mitte sellised nagu ma tahtsin

 1. Ülikaunid pildid :)) Aga selfie tähendab ju kui sa ise teed endast pilti :D

 2. Postituse alguses kirjutasid midagi “nagu ma poleks juba ilus…”. Ütlen, et ei ole. Su keha võib nüüd ju ilus välja näha (mis pole kahjuks su oma saavutus), aga su nägu näeb välja küll oma 10-15 a. vanem. Oled vist kõvasti kärakat pannud?
  Ps! Kust iphone said? :)
  Ega sa nüüd karda avaldada seda kommentaari?

  1. Esiteks – kõik kommentaarid avalduvad ilma minu sekkumata.
   Teiseks – iphone sain Apple’i poest.
   Kolmandaks – ilu on vaataja silmades, ma arvan, et ma olen sitaks ilus! Nii näost kui kehast. Ja kelle saavutus see siis on? Ma ju oleks võinud oma mao lõhki õgida. Aga hukka mõista on alati lihtsam kui mõista :)
   Neljandaks – rasedad teatavasti ei tarbi alkoholi.
   Viiendaks – sa oled ise vist megakoll, et siin lahmimas käid?! Aga mõistan, koleda elu on raske ja kus end ikka välja mujal elada kui ilusate inimeste blogis :)

 3. Väga vinge ja eriline :) Jõudu ja jaksu ja ilusat elu :) Õnnelik laps, kel nii normaalsed vanemad (loe, kel on julgust nö raamidest välja astuda ja oma elu ISE elad :)

  Sheers!

Comments are closed.