#meeliskirjutab

Meelis kirjutab: Piinlik e-smaspäev ehk kaotajaks jääb ikka klient

Igal novembri teisel esmaspäeval tähistavad Eesti e-poed imelist päeva nimega E-smaspäev ja teevad selle puhul suuri allahindluseid – näiliselt! Mõtlesime ka meie, et võtame aga pangakaardid ligi ning kukume shoppama. Otsisime mis me otsisime, aga mida me ei leidnud olid head hinnad. Tähendab leidsime küll, aga hoopis mujalt või kõvasti hiljem.

Reaalselt ei olnud kohta, kus ma poleks näinud mingit paganama e-smaspäeva silti. Kõik kisendasid maksimaalselt suure kirjaga, et just neil on parimad hinnad jne. HUI! 20% pole mingi enneolematu allahindlus. Kui ikka süvenema hakkad, siis saad aru, et kõik tahavad sind lohku tõmmata. Ja seda eriti veel Eestis.

Lihtsad näited

Mõtlesin mina, et ostaks meile koju uue teleka. Olles Samsungi kodukalt välja valinud sobiva mudeli saab sealt samast kohe mugavalt vaadata, millises e-poes antud mudelit osta saab ja see suunab kenasti ka kohe sinna poodi. Okei, ma valisin välja kaks mudelit, et no iial ei tea, äkki on ikka super soodne. Ühe teleka hinnaks oli siis 910 eurot ja teine maksis 420 eurot.

Suur õhin sees, et millised saavad olema need “maagilised” hinnad ja kas tõesti õnnestub telekas supersoodsalt koju tuua, hakkasin ma erinevaid elektroonikapoode kammima. Aga see õhin kustus mul ütleme kolme-nelja minutiga, sest mida ma ei leidnud olid head hinnad. Reaalsus on see, et mitte midagi soodsat ei olnud. Hinnad olid vaid näiliselt alla toodud.

Näiteks üks see kindel telekas mida ma soovisin, maksis siis täiesti tavalisel päeval 910 eurot. Esmaspäeval maksis see ka 910 eurot, aga lihtsalt siis oli sinna pandud juurde märge, et toode on sooduses. Aga tegelikult ju ei olnud. Ehk siis näiliselt jäeti inimesele mulje, et asi on 18% soodsam ja osta nüüd kohe ära. Piinlik – lihtsalt mega piinlik. Ka see 18% oli lihtsalt ajuvaba.

Siis leidsin ma Geeniusest ühe julmalt hea kokkuvõtva loo. Bänneritel ongi kõik ilus ja ahvatlev aga tegelikus hoopis midagi muud. Allahindlused on 8-20% aga seda siis kui hinnad on enne 40% kõrgemaks tõstetud.

Milleks? Miks on vaja ostjat lollitada? Selliseid asju tehes ei usu ju enam mitte keegi “allahindlustesse”. Õigemini ei usuta enam praegugi, aga selline käitumismuster ei tee asja ka oluliselt ilusamaks.

Tulles veel tagasi minu telekasaaga juurde, siis mõtlesin, et proovin veel ühte lähenemist, milleks oli suhtlemine otse klienditeenindajaga. See polnud mul algselt üldse plaanis, aga kuna see jutumullike sinna vupsas, siis mõtlesin, et miks mitte.

Valisin välja sobiva mudeli ning sisestasin sooduskoodi, mis oleks alla andnud kas 11% või 11 eurot. Saate aru jah, nende jaoks oli samaväärne 11 eurot ja 11%. Nagu Egiptuses, et kas üks dollar või üks euro ega neil vahet ei ole. Mis sest, et kurss on ju erinev.

Kirjutasin mina siis chatti, et proovin koodi ja asi ei toimi. Selgus, et just see toode ei ole niiöelda e-esmaspäeva kampaanias. Aga ma ei andnud alla. Proovisin siis läheneda teistmoodi ning tegin omaltpoolt pakkumise, et äkki saaks siis sellele telekale siiski väikese allahindluse teha.

Mis tuli vastuseks? Loomulikult EI! Nii koonrid on meie kaupmehed, et isegi palumise peale ei anta 11 eurot alla. Saatmine maksis muidu 8 eurot midagi. Ehk siis sisuliselt küsisin ma tasuta saatmist, aga sellele nad vastu ei tulnud. Väga positiivne on muidugi see, et hilisel õhtutunnil reaalselt keegi inimene suhtles minuga, sest ma olen harjunud, et üldiselt on seal mingit automaatsed vastused. Tänasin siis viisakalt seda “jutustajat” ning ütlesin, et lähen ostan teleka mujalt (lootes, et ta leebub ning ikkagi annab see 11 eurot alla), aga tema küsis sellepeale, et kas tõesti ma loobun ostust puhtalt sellepärast, et soodukoodi ei olnud? Eeeee…. JAH!

Siis meenus mulle, et meil on olemas ju selline maagiline leht nagu hinnavaatlus. Sisestasin sama teleka seerianumbri sinna ning mis selgus? See oli ühes teises epoes 15 eurot soodsam, kui see koht, kus ma rääkisin ja allahindlust kerjasin. Ja selles teises poes ei ilutsenud juures mingid allahindluse silti, vaid tegemist oligi tavahinnaga. Ja ikka soodsam. Seega kui see pood oli imestunud, et nemad mulle 11 eurot allahindlust ei teinud, et kas ma siis ostan selle teleka kuskilt 15 eurot soodsamalt, siis jah ma teeksin seda. Konkurents on tihe ja kui sa oma kliendile mingit “kommi” või hüve ei paku, siis ta liigub lihtsalt samal sekundil järgmise juurde.

Üks päris poole odavam asi siiski jäi silma, aga see ka tänu sellele, et mul keegi sõbralistis jagas seda. 1it.ee lehel olid kõik Chromebook’id -50%. Ehk HP Chromebook 14 G3 on tavahinnaga 189 eurot ja sellel päeval oli see 95 eurot. Kuna mul seda endal vaja ei olnud, siis ei hakanud ma ka ostma lihtsalt sellepärast, et odav on.

Ma ei tea kuidas teiste kategooriatega oli, sest mingeid riideid ja meiki ma ei vaadanud, aga paistab, et midagi erilist ei olnud. Üleüldse oli seda müra niipalju, et raske oli kuskilt midagi eristada. Enamikke kaupmehi ilmestas lause “allahindlus KUNI 50%” aga tegelikkuses ei näinud ma ka seda poole odavamat asja.

Muideks, eile käisime Rocca Top Shopis ja seal oli täiesti suvalisel päeval täiesti suvaline toode -50%. Ei mingit suurt kriiskavat silti, et kõik soojendusega jalamasseerijad on poole odavamad, vaid see lihtsalt oli seal. Sedasi hunnikus kuskil kassade juures. Isegi mitte akna peal, mis kutsuks sind poodi sisse. Isegi tänasel päeval on mingi WarmHug padi vms -50%.

Ilmselgelt saab täiesti muudel aegadel ka kõvasti paremaid allahindlusi, kui “enneolematul” e-smaspäeval. Kohe on tulemas Black Friday ja teada on, et ka siis siin Eestis midagi soodsat ei ole. Lihtsalt järjekordne silt millega inimesi lollitada.

Kas teie nägite midagi, mis tõesti oli suure soodusega? Ja ma pean silmas just Eesti poode. Välismaal ma tean tõesti, et selliseid pärle leiab, aga meil siin? Kes mida ja mis hinnaga ostis? 

82 thoughts on “Meelis kirjutab: Piinlik e-smaspäev ehk kaotajaks jääb ikka klient

 1. See E-esmaspäev on tõesti kliendi lollitamine. Läksin ka ise selle orki. Vaatasin, et oo, kendamad nii soodsad ning tellisin kampaaniaraames lapsele 2 kendamat. Ja üllatus-üllatus. Täna on nad sama hinnaga. ‍♀️

  1. Ma teen su tuju paremaks. Saada mulle oma lähim Smartpost ja telefoninumber, saadan sulle ühe üllatuspaki meie kingikapist :)

  2. Mina ootasin täiega alesid Lego Duplodele, sest muidu need päris kallid. Aga kahjuks soodukaid väga polnud ja hetkel ei ole võimalik ka osta neid. Loodan, et jõulupakki ikkagi skoorin lapsele need kuskilt hea hinnaga :)

  3. Valisin endale uue kella välja, ootasin ka mitu päeva esmaspäevani ja no ei olnud see kell mitte kuskil sel päeval soodsamalt, kui muidu!!! See E-esmaspäevaga sildistamine teeb lihtsalt poel endal maine maha…
   K.

  4. Kuigi ma üldiselt igasuguste sooduskampaaniatega kaasa ei lähe ja lolliks ei shoppa, vaatasin sel e-esmaspäeval veebipoodides siiski ringi ning tellisin Petcityst koertele uued jalutustraksid, kuna need olid -50% e-esmaspäeva puhul. Eile oli teisipäev, täna kolmapäev ja nad endiselt -50% ‍♀️. Ehk siis.. otseselt nagu petta ei saanud ja tore, et on soodushind mitu päeva järjest, aga milleks seda e-esmaspäeva raames välja reklaamida?

 2. Oijah, täiesti nõus selle postitusega. Raiskasin eile liiga palju aega soodsaid asju otsides, aga midagi ei leidnud :(

 3. Sokisahtlis olid sokid -40% kui ma ei eksi! Ja Apollos olid ka sisselogitud kliendile soodukad, nii et sain teie blogist leitud jutupliiatsi soodsamalt kui täna ning lisaks juurde veel selle sõnapusle ka. Nii et lapsele sünnipäevakink olemas :) Kahjuks olid Jänku-Jussi asjad otsas.

  1. Sama. Ostsin Apollost megakalli raamatu, mis -20%-ga oli suht suur võit. Odavama toote puhul nagu ei saa arugi ja tarne oli pakiautomaati ka ofc soodne. Ootan musta reedet (29.nov) sest paar asja jäi ostmata.
   Paljud jah huiavad soodukatega, aga mul oma kindlat poed, mida tsekin :)

  2. Sokisahtlis olid jaa aled, hommikul lisasin ostukorvi ära ja lisasin ka sooduskoodi, sel hetkel olid kõik hinnad täishinnaga ja läks 40% alla. Maksmiseni ei jõudnud, kuna laps tuli abi paluma. Nägin vaid, et arve oli mingi 18€. Siis kui uuesti meelde tuli ja samas asjad ostukorvi lisasin ütles esiteks, et sooduskood MONDAY enam ei kehti, tükk aega pusisin ja lõpuks sain aru, et need mis enne olid mul seal täishinnaga asjad muutusid päeva jooksul soodushindadega asjadeks vist… sest kui lisasin ühe uue nn täishinnaga asja siis kehtis sooduskood. Lõpptulemusena ostsin ikkagi need asjad, mida enne lisasin korvi aga 10 euri kallimalt, sest enamustele enam sooduskood ei kehtinud :D EI tea kas hommikul oli neil siis mingi tehniline viga aga hommikul oli ostukorv 10 eurot odavam kui õhtul.

 4. Olen ka nii pettunud. Kõik mis välja olin vaadanud.. mitte miski polnud enam sama hinnaga. Pigem oligi ilutsev silt seal.. aga pigem ikka tõstetud hinda kui langetatud. Ja olen ka seda tüüpi kes jalutabki lihtsalt mujalt ostma – juba kiusu pärast ja kasvõi kolm eurot soodsamalt. Oeh,kurjaks ajavad sellised asjad.

 5. See on ikka ja no tãielik naljanumber,milleks inimesi nii lollitada sest tavapäevadel tõesti mine osta samahinnagaja paar eesti lehte oli lahti kus peaaegu et hakkasimgi juba ostma aga siis jõudis mõistus koju et ei sooritanud seda ostu lihtsalt selle pärast et suur ostuhullus sel päeval oli ja oleks vaid vb kaks eurot säästnud mida lõppkokkuvõttes ju nii vãga vaja polnudki

 6. Olen esimesele lapsele vankrit otsimas ning enam vähem juba kursis soovitava vankri hinnaklassiga. Ja minu üllatuseks oleks vankri e-smaspäeval saanud ligi 100€ soodsamalt. Loodan et black fridayl tuleb samuti hea soodus. :D

 7. Nooo ma käisin jalatsipoode kammimas ja leidsin endale sobivad jalatsid hinnaga 99,99. Ühe kaupluse veebipoes oli ka ale -20% seega ostsin…. Ja mis ma täna seal poes nägin???? Samad jalatsid -40%, KUNA SEAL OLID VIIMASED SUURUSED!! Nagu mida??? :D Praegu suht naljakas, aga rahakott sama ei arva vist :D

  Seega igati nõus Teie postitusega, et see puhas inimeste lollitamine

 8. See on täielik lollitamine, tahtsin emale kingituseks telefoni osta, eelnevalt olime juba välja vaadanud,et milline sobiks ja siis meenus see tore e-esmaspäev,kus kõik pidi nii soodne olema…reaalsus oli see,et telefonil oli juures küll silt,et soodukas, aga tegelikult oli täpselt sama hind,mis eelneval päeval e-poes. täielik pettumus

 9. Ma samuti jahtisin tv, nagu sina, aga mida polnud soodukat. Antud mudel, mida vaadanud olen on oki hinnaga Telia e-poes, tuleb sealt ära osta.

 10. Enamus nii öelda “soodustused” pole tõesti mingid erilised soodustused. Vaatasin ka päeva jooksul pakkumisi aga ei leidnud tõesti midagi, mis oleks vau. Loo

 11. Lendasin ise ka täiesti orki selle e-esmaspäevaga. Tellisin suure hurraaga jõulutuled.ee lehelt endale jõulutulesid ning nii täna kui ka eile olid seal täpselt samad hinnad kui sellel palju reklaamitud sooduspäeval. Milleks selline lollitamine vajalik on ei tea :(

 12. Ma juba ammu ei viitsi nende “hullude päevadega” kaasa minna. Kui midagi vaja siis tellin/ostan. Enne tellimist toksin ainult googlesse sisse märksõna “sooduskood” ja vaatan, kas kellelgi on. Kui on siis on tore kui ei ole siis tellin ikkagi. Viimati tellisingi nt gogo nano, leidsin sooduskoodi ja tehtud see oligi.
  Poodides olen näinud ka neid feile, kus vana hinnasilt on jäetud soodushinna alla ja see on odavam, kui kampaania ajal. ‍♀️

  1. Nõustun. Esmaspäeval oli internet erinevatest pakkumistest nii kirju, et ei tekkinud isegi tahtmist uurida ja vaadata. Eesti soodukad on nagunii üsna olematud ja suurt hinnavõitu pole mõtet sealt loota. Mis sooduskoodidesse puutub, siis olen marimelli koodi mitmes kohas proovinud ja enamasti ikka toimib :D Lineast tellides kasutan alati teie koodi ja hetkel otsin lastele jõuludeks mänguasju, lelunurgas on palju vahvaid tooteid, peab mingi valiku tegema.

 13. Ma tavaliselt kunagi ei võta sõna, aga vot see teema ajas mind kohe eriti kirjutama, sest ma reaalselt jälgisin ühte toodet weekendi e-poes. Sellist lollitamist on ikka hale vaadata. Jope nädalake enne e-esmaspäeva hind 197.- siis äkki 222.- siis e-esmaspäev oma tohutute soodustustega…üllatus 197.-
  Lauslollitamine!

  1. Ma kusjuures ise jälgisin kunagi ühtesid jalanõusid samamoodi Weekendi e-poes ja nendega tehti täpselt samamoodi; kirjutasin epoodi ja küsisin, et kas selline käitumine on eetiline? Selle peale tuli vastus, et tegu pole pettusega, et firmal paremat ka teha, kui nii labaste asjadega tegeleda, ei mletagi mis selgitus seal veel oli.. Samas, nendepoolne selline hindadega mängimine on käinud aastaid. Tehke screenshotte ja oh mis siis kõik selguma hakkab…

  2. Osad riidepoed kajastavad kliendikaardihindasid, kuid kampaania on alghinnast. Ehk ka seal, kuigi tõesti totter olukord. Rademari e-poes nt oli – 30 alghinnast. Mõne toote puhul ei olnud väga suurt vahet, kuid neid tõesti vähe. Ka Didriksons Lindsey parka on kampaania väliselt – 20 protsenti kliendikaardiga, kuid see kampaania andis nö tavapäevaga vorreldes pea 10 % soodsama hinna

 14. See on vist mu esimene kommentaar siin blogis :)

  Väga paljud firmad teevad pidevalt 20% alet ja seega e-esmaspäeval see 20% on jama.

  Mina tellisin kahest poest:

  Mimidisainist, kus olid kõik asjad 30%. Mulle meeldib, sest 30% on juba ikka rohkem kui 20 % ja ei ole kuni vaid kõik olidki 30 :)

  Raamatukodust, kus olid kõik asjad 25%. See pood on minule teadaolevalt nagunii kõige soodsamate hindadega (võrdlesin pärasi paljusid hindu teiste poodidega) ja siis oli lisaks veel -25%. Selle poe avastasin tänu perekoolile esmaspäeva õhtul ja tellimus sai teele pandud.

 15. Ma ei julge päris 100% hetkel seda kinnitada. Aga mul on tunne, et üks spordipood Eestis kasutab samamoodi ebaausalt seda hinna üles viimist. Ma olen ise enda peas jumala kindel, et poes ühed jalanõud maksid 70€. Ma veel mõtlesin neile pikalt. Aga jäid sel nädalavahetusel ostmata, sest leidsin ühed teised. No see selleks eks aga vaadates nüüd esmaspäeval selle poe e-poodi, siia nende samade jalanõude täishind oli kerkinud 100€ ja -30% soodustust andis neile hinnaks 70€. Ma tegin screene ja nüüd plaanin paar päeva-nädalake jälgida nende saabaste hinda. Ka poodi peaks minema igaks juhuks vaatama, võib olla siin jagan valet infot
  Aga kahjuks paljud poed ikkagi mängivad tuimalt kliendi emotsiooniga, aga seda nende õnneks edukalt

  1. Ehk on tegu püsikliendi soodushinnaga poes kohapeal ning e-poes oli ka see püsikliendihind, aga kampaania on originaalhinnast.
   Pluss alati ei ole e-poes ja tava kaupluses samad hinnad.

 16. Need allahindlused on jah maru mõtetud. Emailile tuli hunnik meile, et osta osta, super soodne ja hakkad vaatama meh… Ainuke mis ma lõpuks tellisin olid tuletõrje andurid, neid saab veel magnet kleepsuga lakke panna, mulle ei meeldi lakke kruvimine. Täna on pakk kohal automaadis, nii et väga hästi. Hind oli äkki mingi 4 euri tükk + kleeps oli 1.25..äkki :). Aga minu meelest ei oskagi eesti kaupmehed kliente hoida, pigem astu minema kui et keegi vastu tuleks. Meenub suvest kui ostsin diivanit, mitte nüüd hirmus odavat- 800 eurist. Valisin välja tellisin ära, anti teada et hästi pikk oote aeg (1,5k), kuna ma tegin samal ajal remonti ka siis mõtlesin et oh jumala hea, remondi lõpuks jõuabki kohale, kus ma seda kolakat hoiustan. Nad andsid tracking koodi ka, ja siis sealt ma nägin et see diivan euroopast jõudis Tallinna lattu ca nädalaga ja siis sealt no ei liigu see diivan, kohe üldse ei liigu. Lõpuks küsisin viisakalt et millal jõuab, vastus tuli et aga meil on ju veel kuuaega aega seda tuua (et nagu hoiame mõnuga laos ruumi kinni, selle asemel et raha selle eest sisse kasseerida ja toode kliendile kiiresti viia). No ok, samal ajal oli neil ka kodukal et kui leiate sama toote mujalt odavamalt saate meilt soodsama hinnaga. No ok, leidsin sama diivani (mudel klappis, suurus mõõdud kõik samad, aga kangas teist värvi), aga alet ei tehtud, sest kanga värv ei olnud sama. Lõpuks lõin käega, tühistasin tellimuse, tellisin teisest kohast, sama mudel oli nädalaga mul elutoas, soodsamalt ja teema lõppenud. Aga selle esimese koha jaoks nähtavasti see 800 euri ja kliendi kaotus oli täiesti mõttetu teema.

 17. Enamasti on “allahindlus” soovitatud jaemüügihinnast. St kui müüdi enne toodet nt 100.- ja soovitatud jaemüügihind on 125.- siis märgitaksegi, et näe suur ale, tule osta. Kuigi, eile oli ka 100.- aga samas saavad reklaamida ikka allahindlusega. Töötan ise ka, selles valdkonnas ja igakord kui jälle selline kampaania tehakse hoiame poodides kahe käega peadest kinni. Aga käsk on vanem kui meie. Ja nii need vaesed teenindajad pähe saavadki. :)

 18. Sama. Need “soodukad” ajavad ausaltöeldes naerma :D.
  Mõtlesin, et äkki skoorin selle tähtsa päeva puhul endale hea hinnaga shampooni + balsami. Kammisin läbi kõik võimalikud ilutoodete e-poed, kes kuulutasid suuri e-esmaspäeva soodukaid… Ja mida polnud, olid needsammused soodukad :D. Allahinnatud olid mingid no name toited või pakuti “tasuta tarnet, kui ostad teatud summa eest”. Summad olid ntx 30 või 75 :D. Andke andeks, kui ma kulutan juba 75euri, siis mingi närune 2.95 omniva/smartposti saarmiskulu mind küll vaesemaks/rikkamaks ei tee :D. Ja nagu eelmine rääkija ütles, on need no name tooted ka täna veel uhkes soodukas :D

 19. Kui keegi teie jõuluvanateenuselt lampi 11% või 11€ allahindlust küsib, annate alati?
  Või kui oma supikööke teete? Või kui oma riideid müüte siin e-poes? Või kui keegi kutsub konverentsile esinema?

  1. Oleneb olukorrast kui aus olla. Nt keegi küsis täna just Perit Muuga mantlit 75€ga, olin nõus. Olen allahindlust teinud ka Jõuluvana päringutelt. Olen allahindlust teinud supiköögis.
   Suure firmana 11€ 420€ pealt alla anda.. öelda sellise asja peale ei, ma isegi ei tuleks. Ma omal ajal sain Euronicsis 200€ alla kui telekat ostsin ja kohapeal sulas maksin. Ilmselt tuleb sama taktikat kasutada.

  2. Olen isegi siit e-poest soodukat saanud, kui soovisin Mimi Disaini jumpsuiti osta, aga oli kuu lõpp ja mul oli kontol täpselt nii palju raha, kui maksis jumpsuit, aga postikuluks enam ei jagunud. Aga teadsin, et kohe-kohe (äkki järgmisel päeval?) tuleb palk ja siis saaksin selle ära osta. Kirjutasin Mari-Leenile, et kas ta saaks hoida seda jumpsuiti mulle järgmise päevani, aga tema tegi mulle siis hoopis alet, nii et sain selle ilma postikuluta :) Aitäh :)

 20. mina Eestist ei üritanudki, kuigi oleks kehapoest üht-teist tahtnud. Küll aga ostsin paar asja Alist. Jõuluks ilmselt kohale ei jõua, aga tuju tegi see hinnavahe justkui paremaks. Mehele tellisin massaazipadja ja ogadega mati, kus peal pikutada :)

 21. Mnjah.. ei leidnud mina küll suuri soodukaid.
  Lootsin, et ehk Pure Cosmeticsil on Sampure mineraalpuudritele soodukas, aga polnudki. :(

 22. Mina tellisin Hoia Homespalt paar toodet ja need sain tõesti 20% soodsamalt. Mingi üüratu allahindlus ei ole, aga kuna niikuinii soovisin neid tooteid, siis ka väikene soodus on meeldiv. :D Ja ülejäänud pakkumiste peale naersin samamoodi.. Kõigepealt tõstetakse hindu ja siis tehakse juurdehindlusest väike allahindlus..

 23. Mina olen ka täiega pettunud selles e-esmaspäevas. :(
  Ootasin nii pikalt, et soovin omale nuti-spordikella- mida ei olnud, oli kell. AInuke koht mis pakkus allahindlust neile oli vist Klick äkki. Valikuliselt muidugi ja valikus oli 3-4 tk neid. Jama.
  Breden ka kahjuks väga ei üllatanud hindadega, mõtlesin samuti uut mütsi osta ( 2 müts-salli olemas ) aga paar eurot sai alla ja kui mõtlema hakkasin, siis sain aru,et poisi tutikas Didriksoni talvejope maksis poole vähem Soomes soodusega, kui see mütsikene.
  Siis lapsele jõuluks kinki- Juku mänguasjakeskuse puhul -20%, mis veel tänagi kehtib, on väga nadi, arvestades mis juurdehindlus neil seal on.
  Mis seal ikka, reede-pühap on Maximas mänguasjad – 40% ja valik on juba nii suur :)
  Ehk siis leiab ka alternatiivseid sooduseid ja kohti kust osta !

  K.

 24. Heh, ma ei usu juba ammu neid maagilisi ostupühasid. Olen kuulnud lugusid, et mujal maailmas lähevad inimesed kaklema lausa kaupade pärast, lihtsalt niiiiii soodne nohh. Eks peab lihtsalt suvalisel päeval oma ostud ära tegema (lootma heale hinnale või hinnavaatluse võrdlustabelile).

 25. Hoidsin Photopointis ühel kõlaril silma peal. Ja e-esmaspäeva raames oli hind soodukaga kallim kui 2 päeva tagasi tavahind :(

 26. Ma olin ka mega pettunud. Ühed tossud siiski ostsin http://www.lining.eu neil oli -30% ja topshopist teie koodiga lapsele ledtahvli.
  Kammisin ja kammisin mööda e-poode, vaatasin ka e-esmaspäeca FB lehel reklaamitud alesid, aga no see ei ole ale kui -10%… nagu nalja teete. Kahju. Alla -20 mind ei kutsunud vaatama ja poleks topshopis teie koodiga free shipping poleks ka sealt ostnud ehk Aitäh teile

  1. Ole lahke, loodan, et lapsele ka meeldib. Hedonile täiega meeldib see – juba 2 õhtut ainult sellega joonistanud ja tähti harjutanud :)

 27. Ma mõtlesin samamoodi, vaatasin telefoni, tele2 alustas kampaaniaga juba varem.. aga ikkagi jäi ostmata, heitsin pilgu isegi aliexpressile, aga seal olid kuidagi väga nõrgad aled.

 28. Top Shopis on pidevalt 50%. Olen ka sealt ostnud asju ja täiega pettunud. See nende 50% ongi nende tavahind ja toodete kvaliteet annab ikka selle raha eest soovida.
  Mina tellisin apollost lotte helindatud kaarte ja sain tõesti 20% alla, kuna niikuinii plaanisin osta, siis said veidi soodsamalt. Samuti tellisin lastele Jukust paar asja ka -20%. Aga olen ka nõus sellega, et see on üks suur kampaania ilma sisuta ja pakkujate pettused on väga alatud. Olen lotemaa pileteid ka ostunud, aga sel korral seal mingit soodustust polnud suveperioodile. Väga hea postitus igatahes teemale tähelepanu juhtimise eest!

 29. Wtf, ma just jõudsin eelmisel nädalal netipoode kiruda Oli vaja tütrele saapaid, tellisin summas 51€ Siis aga mõned päevad hiljem tuli mailile reklaam, et kõik jalatsid antud poes -20%.Läksin muidugi suure hurraaga uudistama ja esimene asi mis silma hakkas olid need samad tüdrukute talvesaapad.Loomulikult oli SOODUSHIND 51€ Tavahind oli 20% tõstetud.Allahindlused my ass ma ütlen !

 30. Mul mees otsis päris tükkaeg autole uusi esitulesid. Midagi oli siis silma ka jäänud. Kui esmaspäeval uuesti vaatas oli tuledel-30% alet aga tava hinda oli nii palju tõstetud, et eelmine päev oleks tavahinnaga odavamalt saanud

 31. Tellisin Tallinki e-poest Kiehls’i sampooni ja palsami. Sain -25%, sama sampoon Kaubamajas 10€ kallim.

 32. Mina tellisin Bredeni e-poest endale mütsi, oli-30 %, mina jäin rahul ja müts väga mõnus ja soe :)

 33. Mu kass ajas ema kellraadio maha ja katki, oli plaan uus osta. E-esmaspäeval vaatasin yhe silmaga meile, kes millist soodukat pakub…Jäi silma expert.ee mail, et saatmine tasuta. Kuna elame maal, siis tasuta kuller koju on päris mönus. Täna jöudis kohale ja emps sai juba löuna ajal Kadi raadio soovikat kuulata- pensionäri väikesed ja lihtsad röömud.

 34. Pole iial neid allahindluse päevi isegi uurinud mitte, sest see 20% soodukat jätab mind täiesti kylmaks. Kui vaja, ostan asja muul ajal täishinnaga.
  Aga mida ma teen on kyll, see et kevade algul ostan omale ara soodukatega talvejoped, saapad Jne. Kohati u 70% alla saada juba on midagi ja tean et minu riiete maitse nii palju ka nyyd poole aastaga ei muutu, et seda jàrgmisel hooajal kanda ei tahaks.
  Välismaal kannatab shopata nagunii ka ilma soodukateta. Eestis on lihtsalt ikka kõik meeletult palju kallim ;)

 35. Oot, ma nüüd ei saa aru sellest halast. Teie enda pakutavad “soodukad” on veelgi väiksmad. Heal juhul 10% või tasuta postitus. Te ju ise soosite seda inimeste lohkutõmbamist. Et kui firma teeb teiega koostööd, maksab ja annab tasuta träna, siis on 10% ale pakkumine normaalne. Kui te ise tahate midagi soodsamalt saada, siis on miinus 20% mõnitamine?

  1. Oot, MEIE ei tee mingeid soodukaid. Neid teevad ikka firmad. Ja vastavalt oma võimalustele. Meil on väga palju väikseid kodumaiseid ettevõtteid (nt bonmerite, votex, minukleeps, uncle paul, lelunurk jne) kelle kate on nii väike, et nad ilmselgelt ei saagi hoida aastaringi 20% koodi aktiivsena. Väga paljudelt olen suutnud kaubelda 15-20% mis on päris hea mu meelest. Ja isegi tasuta tarne on väga viis pluss soodukas kui asjad soodsamad nt.

  2. Ma saan väga hästi aru, et TEIE ei tee soodukat, aga te pakute 10% alet oma lugejatele nagu mingit megahead pakkumist, ise aga kirute, kui teile tehakse 20% alla.
   Selle väikese katte juttu ei maksa rääkida inimestele, kes vähegi Eestis müügivaldkonnaga kokku on puutunud. Juurdehindlus on pea eranditult 100-150%, seega see miinus 20% pole kindlasti võimatu. Pigem peaks Mustal Reedel, e-smaspäval, peale jõule jm. sellisel ajal olema elementaarne.
   Kui teie koostööpartnerid väidavad, et neil ongi kate 20% siis nad kas lollitavad teid või on nad ise ülirumalad. Seda teist varianti väga ei usu. Keegi ei loo ettevõtet, et omadega nulli jääda.

  3. Kus ma olen kilganud, et 10% mingi megahea pakkumine on. See on parem kui mitte sittagi alla saada, aga kaugeltki pole see midagi enneolematut :D

  4. @sanna ei ole see 20% katet valeinfo. See paljude toodete puhul võibki nii olla. Kui sa oled ise tootja, siis on jah teine lugu, kui sa oled aga edasimüüja, siis 20% katet võibki olla tõsi.

   “Keegi ei loo ettevõtet, et omadega nulli jääda.”

   Kindlasti mitte, aga töötan suurettevõttes ja me ka vahel siiski müüme lausa alla enda sisseostuhinna, kui nt. on lõpumüük -40% või -50% (kuigi kate on tegelikult 20%): parem kui maha kanda kogukuluga 100%.

 36. Mina ostsin läätsed. Muidu ostan kuuajalised 15.90 siis esmaspäeval sain 3 paari 19.90€. Ostsin veel Photopointist lapsele Playstationi puldid ja kõrvaklapid – sealt tuli hind alla 23€.
  Aga muidu jah oli päris nutune see ja Black Friday raames jäämegi meie siin Eestis unistama allahindlusest – 70%. Kahju lihtsalt.

  1. Napsiel on -70% ja hinnad pole enne kunstlikult üles aetud. Tellivadki kampaania ajaks nii suure koguse, et omahind läheb piisavalt alla, et paugutada -70%

  2. Millal napsiel järgmine kampaania tuleb? Mul oleks vaja uut madratsit ja ootan väga sooduskoodi :)

 37. Tegelikult ongi ju turundus ja igasugused kampaaniad klientide lollitamine, seda tehakse, sest see toimib ja 99% läheb selle õnge.

  Selle asemel, et kõiki jaemüügikette süüdistada tuleks mõelda ka nende seisukohast kui 99% sinu klientidest kampaaniale reageerib siis kas sa teed kampaania või mitte?

  See, et hindu eelnevalt allahindlustele tõstetakse, on väga harv nähtus ning ükski tark kaupmees ei müü oma kaupa odavamalt kui sisseostuhind seega on -20% tegelikult päris tore diil.

 38. Uncle Paul kahjuks tegi saabaste hinnaga samamoodi kui neid isadepäeva koodiga “soodsamalt” tahtsin osta. Olin just hiljuti neid ka vaadanud ja müstiliselt olid algselt odavamad saapad kallimaks läinud. ilmselgelt ei ostnud, sest nii ei tehta!

 39. Kui tootele saab teha vabalt 70% soodustust, siis toote sisseostuhind on väga madal ja tegelikult näitab see pigem, et muul ajal tarbijat kooritakse mõnuga. Ükski kasumit taotlev firma ei lase hinda alla sisseostuhinna+transpordikulude jms maksud. Pigem tasuks hinnata poode, kes kogu aeg samu tooteid soodsamalt müüvad kui konkurendid, ei ole nii ahned. Lisaks veel juurde, et mõni toode müüb niigi hästi ja siis on pointless mõnele nurujale 11€ alla teha, kui tellimused tavahinnaga on järjekorras. 420€ teler on ju pigem üsna odav müük elektroonikapoele, et liialt erutuda. Kauplused ei pea olema Egiptuse turu kommetega, et peaks hakkama kauplema iga ostuga. Muide, kahtlustan ka, et kui Euronicsis said sulas makstes 200€ alla, siis see raha läks nähtavasti töötaja taskusse, mitte poe kassasse. Seal mingit sellist reeglit pole küll kunagi ametlikult olnud, et nii saaks teha.

 40. Hansapost tegi ka trikke. Nt oli Versace 50ml lõhn e-esmaspäeval allahinnatud 72 eurolt 39 euro peale ( kopikatega). Kui teistel e-poodidel on see sama lõhn 50ml tavalistel päevadel 25 eurot kopikatega.

 41. Ma spetšom miskit osta ei soovinud ja seega polnud kursis kus ja kui palju miski asi esmaspäeval maksis,küll aga eile oma poegasid koolist tuuest oli neil autos väike arutelu. Meie pere 2 poissi käivad imearmsas maakoolis,kus lapsi kokku on ca 40.Pea pooled neist elavad lähedal asuvas lastekodus või õigemini tänapäeval kutsutakse neid asenduskodudeks. Eile toimus koolis jõulupakkide loos.Minu lapsed said kumbki samuti poiste nimed,kellest 1 on asenduskodu laps ja kellele minu poeg tegi ka loositahtel eelminegi aasta jõulupaki.Meil on hetkel peres tõeliselt rasked rahalised ajad (mina hooldan palju aastaid oma haiget ema ja saan selle eest vallalt toetust 15 €,mees aga lasti Soomes palgarahadega üle,ehk siis maksis põhimõtteliselt oma kulusid arvestades tööl käimisele pealegi).Ja siis on “jõulud”.Mulle meeldivad jõulud.Just sellepärast,et saab aega maha võtta,mõnusasti perega koos olla,jõulusööke nautida ja minugi poolest telekast kordi ja kordi nähtud saateid vaadata.Lastega oleme rääkinud sellest pakindusest ja kuigi (vist) nad enam päkapikke ega jõuluvana ei usu,siis väikseid kinke sussi ja pakki kuuse alla ootab ikka ju iga laps.No ja siis see loosipakindus.Kui lapsel on kindel soov olemas,siis peaks olema ju lihtne otsustada,mida osta.Kendamadest kuulsin ma esimest korda eelmine nädal,kui neid 3 tükki ühe õpetaja poolt koolimajja toodi.Lapsed pidada siis kannatamatult vahetundidel ootama,millal nende kord tuleb ja siinkohal vist tuleb mängu n.ö. tugevama eesõigus.Tagasi tulles nüüd minu vestluse juurde oma poistega selgus,et üks nende poolt loosiga tõmmatud lastekodu poiss tahabki just seda kendamat.Minu omad soovivad endale sama ja no tõenäoliselt siis ka teine loosipaki saaja oleks sama asja üle õnnelik,ehk siis kokku teeb see 4 kendamat.Koju jõudnuna palusin oma lastel mulle üldse näidata,mis asi see on.Ega ma täielikult sinna kendama-maailma ei sukeldunud,aga silmasin,et hinnaklass ikka päris kõigub.On siis neil mingi vahe ja on kallimad ka paremad…? Ma tahaks muidugi väga nii oma poisse,kui ka neid kahte teist last rõõmustada jõulusoovi täitumisega (no ja mõeldes sellele asenduskodu poisile ma sooviks seda kohe eriti),aga kui see teeb 4-ja paki peale kokku ca 100 € või rohkemgi,siis paneb mõtlema küll.Klassijuhatajaga vestlesin täna loosipaki hinna teemal ka,aga 8 € eest läheb jälle raskeks miskit sellist leida,mis tänapäeva lapsele rõõmu valmistaks.Selle pika jutu point oli see,et ilmselt pean nüüd end 1.) viima natuke rohkem kurssi selle kendamandusega ja 2.) hakkama silma peal hoidma allahindlustel.On jäänud vaid ju üks kuu,ehk siis laekumisi tuleb vaid uue dets. alguses. Maksud ja laenud mahaarvestatult oleme põhimõtteliselt kohe ka miinuses ja siis jääb veel pea terve kuu minna ja mis niimoodi jõuludest saab?!Ma tean,et me elame tarbimisühiskonnas,aga me pole kunagi eriti selle jõuluhullusega kaasa läinud.Mehega me kinke ei tee omavahel juba ammu;minu ema on vahest ikka mõne vajaliku asja saanud (uue padja või väikese raadio,aga palju üks vanainimene,kes õues absoluutselt ei liigu ikka miskit peale sooja toa,täis kõhu,kuiva mähkme ja oma lähedaste seltskonna vajab).Lastega paraku on veidi teine teema.Neid pakkideta jätta ei saa.Kinkida midagi,mille üle laps ehk ei rõõmusta pole kah nagu mõtet,eriti,kui kindel soov teada.Ega’s muud,kui peab hakkama lootma allahindlustele,samas vist hetkel need kendamad paras hitt-toode ja viimasele hetkele ostmist/tellimist ka ju jätta ei saa.Ahhh,stress!

  1. Kendamasid võib ka aliexpressist vaadata. Tellisin just 2 oma lastele(18cm suuruses 7-8 eurot/tk). Kuna mul tõmmatud ka alihinnavaatlus äpp siis tellisin müüjalt, kes nö ei mänginud hinnaga enne kampaaniat. Lisaks oli palju positsiivset tagasisidet eestlastelt.
   Samas ei ole kindel kas jõuluks kohale jõuavad.

  2. ma ei julge Alist enam mänguasju tellida. tellisin kunagi megaheatagasisidega lehelt kohvri täie beyblade (v mis iganes need on) ja see oli täielik jura, osad ei klappinud, läksid kergelt katki jne, täielik jama. oleks võinud kohe 3 originaali sama raha eest osta kui kasti täis pahna.

  3. Kendamal ja Kendamal on väga suur vahe. Need, mis Facebook täis on ja alla 10 euro müüakse, on täiesti mõttetud raharaiskamised. Esiteks on nad väiksemad kui originaal, teiseks on neil nöör pikem kui peaks ja kolmandaks on originaalidel kasutatud kummisemat värvi, et see pall jääb paremini paigale. Ma ühe jura ostsin, rohkem selle orki ei lähe :)

 42. Ma arvan, et Eestis on paljuski tegemist selle kauplemiskultuuri ja ahnusega. See on ju teada-tuntud jutt, et kui näiteks USA-s on soodukad, siis need ongi SOODUKAD, hinnad lastakse meeletult alla (okei, tarbimisühiskond on seal ka ikka kõvasti “edasijõudnum”) ja nii ongi. Isegi sedasi asju saanud, nii USA e-poodides kui ka tuttavate kaudu koha pealt. Ja siis Eestis lähed poodi, vaatad, et soodushinnad kuni -70% ja enamik asju on parimal juhul 5-20% alla hinnatud, mõni üksik ese -50% ja siis kui vägaväga kaevad, on 1-2 asja ka -70% soodusega. Loomulikult ka selliseid sooduseid, et MEGASOODNE hind on peale kleebitud ja alt paistab tavahind, mis on vahest sama või 1€ odavam :D. Sooduspakkumisi tehtakse ka mitte siis kui midagi osta oleks vaid oodatakse ikka seni kuni sisuliselt midagi enam osta ei ole – mõnes poes olen sama kaupa SAMA soodushinnaga näinud ka ca aasta hiljem ja siis tekib küll küsimus, et miks? Miks ei taheta hinda siis madalamaks lasta? Sellest kuidas tavahinnale lihtsalt silt “soodushind” e-poodides juurde kleebitakse on muidugi täiesti mõttetu rääkida. Kaupmehed arvavad, et on hirmus kavalad, ilmselt mõni inimene võtab ja ostab ka sellist kaupa ja nii see kell edasi tiksub.. Ning siis imestatakse, miks ostetakse ja tellitakse kaupa välismaalt.

 43. Läks meelest veel auru välja lasta – nimelt OUTLETID!!! Eestlased ei ole vist väga palju aru saanud outleti mõttest ja tähendusest ja seda on küll piinlik vaadata. Olen korduvalt käinud näiteks sportlandi outletis, leidnud toote mis meeldiks ja uurinud kas teist suurust on.. ja siis suunatakse mind lihtsalt nii-öelda tavapoodi – täpselt sama mudel ja sama hind, lihtsalt valik suurem. Outleti toode ei olnud defektiga ega muud probleemi. Esimest korda mõtlesin, et no okei, kui nii siis nii, mis seal ikka. Mingi hetk hakkasin jälgima palju tihedamini seda olukorda ja korra sattusin ühes outletis jalanõude peale mis väga meeldisid, kuid minu suurust ei olnud. Samuti ütles klienditeenindaja, et poes on olemas – hinda ei maininud. Läksin koha peale ja hind oli 10€ odavam kui outletis. Rademari outletis olen korduvalt pettunud. Tihti on seal asjad müügis sama hinnaga mis niisama poodides (sama tootevalik ka), lihtsalt külge kleebitud “soodushind” vanale hinnale otsa.. Mis on täpselt sama hind tavapoega. Jääb arusaamatuks mis selle asja mõte on..

 44. Ma otsisin küll kõrvaklappe ja tõukeratast, lapsele sünnipäevaks aga ei jäänud ka midagi erilist silma, et ohoo selline hind et peab ostma :) Ühe tõukeka juures oli ka tarne 1-3 ndl aga mul juba järgmine nädal vaja, et ei hakanud riskima, et lapse sünnipäeval tühjad pihud :D
  Ühel aastal oli meil aga nii, et mees tellis 3 paari jalanõusid ühest e-poest ja mõned päevad tuli mulle kui kliendile sms pakkumisega, et ala kuni missiganes % allahindlus. Meil mehega tekkis siis huvi, et paljuga me nö vastu pükse saime. Üllatus oli aga suur, kui nägime, et tavahinnad olid tõstetud nii, et lõpuks selle välja hõigatud soodukaga oli võit 0.
  Enam ammu ei looda nende soodukate peale, pigem kui midagi kuskil silma jääb ja sa tead, et sul mingil ajahetkel vaja siis osta ära. Näiteks jõulukinke hakkan juba septembrist nillima :) #jõulusäästunipp

 45. Mind jätkuvalt üllatab igal aastal see kuidas reklaamitakse Eestis meeletult allahindlusi (E-Esmaspäev ja Must Reede) ja õigel päeval on reaktsioon” Aa see ongi nagu allahindlus ? ”
  Ma ise hetkel elan Soomes ja võrrelda neid allahindlusi ja iganädalaselt saada elektroonikapoes kliendipakkumisi,siis need on ikka sellised,mis võtavad sõna otseses mõttes ahhetama.

  Aga vaata sama hinda telekal Soome veebipoes :Www.gigantti.fi ,www.power.fi
  NB! Kindlasti jälgi neid lehti mustal reedel ,sest Soome pakkumised on suurepärased.

 46. Ja tõesti! igal pool oli ala -20% va. see ja see.. ja see ka. Lõpuks saad allahindlusega sokid :) Tallinkil oli e-poes oli (all) -25% vist ja tasuta transa kui õigesti mäletan :) Lovd it! Sain oma Fav lõhna mega soodsalt.

 47. Eesti e-poodide soodukad on tõesti enamasti väga mõttetud. Ma tellisin e-esmaspäeval guess.eu lehelt 3 asja, mis muidu maksid vist 189 eurtsi kokku. Kliendikontoga sisselogides sai vähemalt 150 eurose ostu pealt 50 eurot alla, pluss kogu kaup oli 11% soodukas, pluss mul oli veel üks sooduskood. Maksin lõpuks u 101 eurot. Vot see on juba soodukas

 48. Mina just suurel ostujahil polnud, kuid siiski oli plaan, et esmaspäeval saab uue talvejope -20% soodsamalt soetada. Ja saingi, kui muidu maksis 180 siis sain 144-ga. Bonbonist sai pesu ka tellitud -25%. Seega olen täitsa rahul, sai pea 100€ kokku hoitud :)

 49. Mul on täitsa teemaväline küsimus. Siin kommentaarides on mitmes kohas naissoo sümbol – Veenuse märk “varrega peegel”. Näiteks “…nad endiselt -50% ‍♀️. Ehk siis…”. Kuna ma ei leia neis postitustes ja selles naissoo sümbolis mitte mingit seost, siis lihtsalt uudishimust – mida selle naissoo sümboliga siin täpsemalt mõeldud on? Ei mõtle pahaga, vaid lihtsalt niisama uudishimulik olen :)

  1. Ma ei oska vastata. Äkki kirjutajad ise oskavad. Võimalik et blogi ise muudab neid sümboleid? Äkki pannakse hoopis smile :D

Comments are closed.