Säästuaasta 2021 eesmärgid

Kui ma varem kõva häälega välja käidud eesmärkidest suurt midagi ei arvanud, siis tuleb tunnistada, et kui sa paned selgesõnaliselt mingid eesmärgid paika, siis sa ei pea isegi nui neljaks neid sente kokku ajama, vaid see raha lihtsalt tekib sinna kontole..

Eesti hõivatuim hüpnotisöör Ants Rootslane on öelnud, et.. raha peab olema liikumises, ainult nii tekib seda juurde. Osta pisikesi asju, tee väikseid oste, et raha ringleks. Kui sa korjad seda sukasäärde, siis seal ta lihtsalt seisab, aga ei tooda juurde. Ma ei tea kuidas, aga see toimib.

Ma ei ole hoidnud oluliselt kokku (eelnevad kaks aastat kui meie säästuaasta plaan on aktiivne olnud), ma armastan ikka öelda, et raha tuleb ja raha läheb. Kui raha on, tuleb seda kasutada ja endale head-paremat lubada, ainult nii saab teda juurde tulla.. Ja täpselt nii ongi läinud. Kuigi mulle tundub, et ma olen lubanud endale liiga palju ja meie sissetulekud on pigem justkui vähenenud, räägib konto midagi muud. Meil on rohkem raha kui iial varem. Mul ei ole kunagi olnud sellist säästupuhvrit nagu praegu.. Mul on tunne, et raha armastab meid ja tuleb ise meie juurde. Või on asi positiivses mõtlemises..

Aga et veel enam eesmärke seada, et oleks mille poole püüelda või mille jaoks see raha iseeneselikult paljunema peaks, siis tuleb märk maha jätta. Ütleme nii, et kõik tulevased kodud, mida me vaadanud oleme.. alla 160 tuhande pole ma veel midagi näinud ja pigem küündivad need hinnad ikkagi 200 tuhande kanti.

Jaja, tean, utoopia mõne meelest ja võiks alustada kahetoalisest korterist jne. Aga teeme nii, et me sellest praegu ei räägi. Meie eesmärk on 4-5 tuba, ideaalis ridakas või siis suure rõdu/terrassiga korter. Linke pole vaja saatma hakata, sest homme päev me midagi ostma ei hakka, pankagi pole veel asja. Kõik tuleb omal ajal. Plaan on 2022 suvel hiljemalt osta/kolida. Elame esmalt 2022 aasta alguseni. Eelmises säästuaasta vahekokkuvõttes panin ma sinna märgi maha: 1.01.202240k sissemaksuks!

Nagu ikka, läheb 30% kogu meie sissetulekust säästukontole ja seda, et kas ma korjan seda enda isiklikule või firmakontole – pole mingit vahet, ma ei aja enda kontot firma omaga segamini. Kui aus olla, korjan raha st 30% panen kõrvale nii firma kui eraisikuna. See kus ta nö seisab ega vahet ei ole. Kui mul seda ühel päeval reaalselt vaja on (sissemaksuks!), siis jõuame palga ja dividendide ja maksudeni. Seni las ta koguneb sinna kuhu ta koguneb.

Millised eesmärgid teie endale 2021 aastaks rahaliselt olete pannud või on teil mingid muud eesmärgid? Kaalust alla võtta? Olla sportlikum? Reisida rohkem?  Vähem tarbida, riideid osta vms?

14 thoughts on “Säästuaasta 2021 eesmärgid

 1. Rääkides hindadest, siis majas kus elan, müüakse 142 000 euroga 3 toalist ( 90m2).

  1. Ja kolmetoaline on meile väike :) Neli tuba minimaalselt. Viis oleks ideaalne, saaks kodukontori teha nii, et see oleks eraldiseisev ruum, mitte osa elust :)

 2. Hakkasime ka oma suurema kodu plaani aretama abikaasaga. 3 aastat 3-toalises korteris elatud, kuna tegu on Tallinna kesklinnaga, siis lihtsalt ainuüksi asukoht on nii paigas ja mugav, et ei ole olnud seda tungi midagi paremat tahta. Aga mees räägib ikka, et lapsi võiks saama hakata linnast väljas ridaelamus/majas.. et siis jah, meil tegelikult sama plaan – 2022 suuremasse ja maalähedamasse koju kolida. Also, reisida!! Vat seda küll igatsen, aga samas kardan, et kui lõpuks kõik jälle valla on, siis osatakse küsida kah nende piletite eest, et viimase aasta kahju võimalikult tasa teha.. ja kui hinnad mega kirved, siis just Taisse “säästuaastal” (nimetame seda ka kaasaga nii) ei reisi. Aga eks näis, loodame parimat:)

  1. Taisse pole praegugi piletid ülearu kallid, mind häirib ainult see kohapealne karantiinihotellis passimise nõue :) Kuigi Phuket juba leevendas nõudeid ja hotellialas võib liikuda, ei pea ainult toas passima, siis tundub mulle sinna minek hetkel nii kurb, sest kõik on tühi ja trööstitu :( Samas hea meelega annaks oma panuse eurode näol nende turismi edendamisse. Teisalt, norm lende jälle hetkel ei ole. 33h lennata kahe lapsega ei taha.. Hotelli eest ka 2000€ maksta ei taha. Peab lähemale miskit vaatama. Loodan, et suvel saab ikka kuskile – kasvõi Türki või Bulgaariasse.

 3. See on küll väga hea, et raha ise teie juurde tuleb! : )))
  Mul sellist kogemust pole olnud, pigem peab seda paberit ikka vere ja higiga taga ajama. Aga! Näljas pole olnud, paljas ka mitte, maksud on makstud, võlgu ega liisinguid kaelas ei ripu. Suur asi ju, onju.
  Mul polegi siukseid eesmärke, mida ma mõtlen, et vot sedasedaseda nüüd ajan taga. Ma ei jõua nii elada, saaksin kohe mingi infarkti või insuldi või mõlemad korraga. Igapäevane toimetulek, laste koolitamine on põhiline, muud suuremat ei jaksa kanda. Eluase on õnneks kindel ja omal olemas. Eks suurem mure on see, kui nooremad millalgi gümnaasiumi lõpetavad ja kah äkki ülikooli soovivad maanduda. Praegu vanema lapse pealt näeme, et mingi kerge tee see pole ja soovitused, et las laps teenib ise kõrgkooli kõrvalt raha….nomaitea. Õppimine see igatahes siis enam ei ole, üks hakitud pusserdamine. Nõndaet peamine mõte ja huvi seisneb meie peres praegu laste raja peale aitamises.

 4. Suurendada oma enda sissetulekult 3x, perega puhkus merel. Eaimene tundub reaalne, teine sai kohandatud covid järgi ja loodetavasti täitub ka.

  40k tundub hea sissemaks

 5. Mul pole “suuremaid” eesmärk kunagi olnud. Esimene aasta (otseselt pole seotud aastanumbriga), kus mul on siht- tahan hoovi ehitada endale kõrvalhoone, kus tööd teha (ehk kolida oma tegevus majast kõrvalhoone sisse). Kuna idee/ vajadus on mul, siis kogun ise selle raha. Enamus tuttavatest peab seda ideed eos juba läbikukkunuks, kuna saan lapse märtsis ja olen nii “naiivne”, et suudan tööd edasi teha . Niiet targutajaid on igalpool, aga vähesed teevad midagi.

 6. Minu selle aasta lubadus oli olla naiselikum, ehk kanda rohkem kleite ja seelikuid. Ja ohh imet, ma olen seda teinud iga ilmaga. Jah muidugi, ma sõidan autoga punktist A, punkti B ja võimalusel pargin uksele suhteliselt lähedale. Keegi tark kunagi on öelnud, et ära luba seda, mida sa täita ei suuda. Niisiis ma alustasin lihtsamast ja see viib mind ka üha edasi järgmiste lubadusteni.
  Ma olen väga kaua mõelnud, et sääsataks ja see lõppeb lõpuks sellega, et mu kogutud raha leiab tee poodi ja ma ostan selle eest endale midagi, aga see eesmärk, et kogun maja renorveerimiseks, no ei jõua selleni. Vb ehk ühel päeval oskan ka seda teha :)
  Teile igaljuhul suurt edu, kindlasti on teie eesmärk uueks aastaks täis. Äärmiselt tublid olete, proovin eeskuju võtta :)

 7. Kaitsen MA kraadi ja ostan uue auto. Täna pidi olema noorkuu ja hea aeg just finantsiliste plaanide seadmiseks.

 8. Kolmene väike? Elate ju hetkel 2-toalises ehk 1 magamistuba tervele perele ja kööktuba? Ja nüüd lossi vaja? Kuud lakk!

  1. Noh, ma võingi ajutiselt elada väiksemas, aga kui juba osta, siis ma ei viitsi iga paari aasta tagant kolida, et osta suurem jne

 9. Uute 5 toaliste valik on üliväike ja paljud 4toakised on nii väikesed :(. Ostsime 2020, 233k eur, Nõmme mustamäe piiril, on terrass ja loodust isegi. 2021 eesmärk enda investeerimisportfell 100k € ni kasvatada. Eesmärgi kirja panemine ON vajalik. Mina panin oma 100k eesmärgi 5a. Tagasi kirja ja tähtaeg ongi selle aasta lõpus ja praegu kõik kenasti graafikus. Pikk eesmärk läheb silme eest ära, kui ei ole kirjas. Niisama unistamisega ei jõua kuhugi.

 10. Oleks huvitav lugeda kas reaalselt hoiategi raha lihtsalt eraldi tavakontol? inflatsioon sööb osa ära nii. Olen näinud Marileeni Naisinvestorite grupis. Kas kuhugi ei investeeri, aktsiad, võlakirjad? teeniks korralikku tootlust firma alt sedasi ju.

  1. Siiani hoidsingi tavakontol ja seisis niisama ja ei tootnud midagi. Septembrist kolisin LHVsse ja investeerin seda 30% :) Seniks kuniks mul seda “kohe vaja pole” – las ta tiksub ja investeerib seal omaette vaikselt. Hetkel juba korralikult kasumis, aga nagu sellega ikka, üks tweet ja kõik võib kokku kukkuda.. Aga kes ei riski, see šampanjat ka ei joo.

Comments are closed.