Säästuaasta 2020 vahekokkuvõte

Millised olid meie plaanid 1. jaanuaril 2020, millised on tulemused hetkel, millised on edasised plaanid ja ennustused järgmisteks aastateks. Etteruttavalt – väga head!

Septembriks 20k säästukontole, aasta lõpuks 25!

Me arutasime eelmisel aastal, et kui me tahaks jõuluks oma kodu, siis viimane hetk oleks septembris laen võtta ja selleks ajaks võiks 20k säästukontol koos olla. Ma selles oma kodus küll nii kindel hetkel ei ole, aga võiks ju võtta selle aasta eesmärgiks lõpetada aasta nii, et septembris oleks ikkagi planeeritud 20k ja 1.01.2021 oleks säästukontol 25k. See on poole rohkem kui sel aastal, aga.. ma usun, et teostatav. Lihtsalt veel rohkem planeerimist ja kokkuhoidmist :)

Kuigi 2020 algus oli väga hektiline nii koostööde ja töö osas üldse ja ilmselgelt kaks koroonakuud andsid korraliku paugu ka meie säästukontole, sest kokku hoida olematust.. no ütleme nii, et keeruline. Aga nagu näib, siis mitte võimatu. Puudu jäi väga vähe. Ja selle puudoleva 555€ kandsin ma lihtsalt juurde koostööde eest saadud rahast, et saaks eesmärgi 20k täis. Seega, septembri eesmärk sai täidetud.

Järgmine eesmärk, mille me kirja panime oli 1.01.2021 – 25 tuhat. Eks näis, kas saame selle kokku, sest sinna sisse olin tegelikkuses arvestanud projekti Jõuluvana tellimine ja sellest saadava kasumi. Mida aga teine laine teeb, ei tea me veel keegi.

Viis reisi aastas

Paneme eesmärgiks mitte üle viie reisi aastas teha. See peaks mitu tuhat ju ometigi juurde tekitama säästukontole :) No kui eelmist aastat arvestada, siis umbes-täpselt 5000.

Olgem ausad – tehtud! Jaanuaris Sharm El Sheikh, veebruaris Tenerife, märtsis Tai. Aprilli planeeritud perereis Berliini jäi ära, viimase hetke pakkumisega Kreetal küll suvel käisime, aga rohkem reise siia aastasse ei mahtunud. Sügisel oleks ka ilmselt muidu mingi Berliini/Londoni laksu teinud, aga.. jätsime ikkagi vahele, seda nii koroona kui raseduse tõttu ilmselgelt. See teeb aastas alla viie reisi, mistõttu saigi ilmselt võimalikuks ka see raha septembriks kokku saada meil. Kuna uue aasta vähemalt alguse plaanidesse ka esialgu reisimine ei mahu, siis julgen ennustada head säästutulemust ka sinna.

Vähem riideid – ainult tuhande eest!

Suures plaanis ma arvan, et tema mahub sinna 500 sisse samuti ehk siis 1500€ aastas kolmele. Tegelt see on hea point: mõlemal on 500€ aastas riiete eelarve ja kellel alles jääb, saab aasta lõpus.. endale midagi ilusat osta, tahtsin ma kirjutada.. Aga säästukontole lisaks panna!

Sellega me ilmselt feilisime. Ma mingil hetkel kui minu eelarves oli 100€ alles, sain aru, et mõttetu, mida siin enam „kokku hoida“. See oli veebruaris Tenerife šopingu järgselt juba. Õnneks ma väga palju tegelikult pärast seda ei ole pidanud vajalikuks ostagi. Nipet näpet Paavlist. Koostöös About Youga oleme ka riideid saanud ja.. Beebi peale olen üht-teist kulutanud, aga sedagi mitte väga märkimisväärselt. Ca 100€ hetke seisuga.

Eesmärgiks maja välja osta?

Ideaalne aeg ostmiseks oleks tegelikult praeguste prognooside järgi (koroona lainetuse tagajärjel oodatav hinnalangus) 2021 suvi, aga hetke seisuga ma meil endal selleks väljundit ei näe. Samas, kes suurelt ei unista, see šampanjat ei joo, nii et ma ei ütle, et see võimalik poleks.

Seda on meile palju räägitud, et meie tarbimise juures võiks me ju endale oma kodu välja osta, mida me üldse plõksime. See tundub mulle paariaasta plaanis natuke utoopiana, samas 50% sissemaksust kokku saada tundub reaalsem.

Minu suured eesmärgid:

Kuna suuremat oma kodu vajame me hiljemalt 2022 septembris, siis.. tuleb ka eesmärgid seada suuremad. Eesmärkidel ja soovidel on aga teatavasti kombeks täituda ja sa ei pea selle nimel vigaseks tõmblema. Ma panin endale eesmärgiks kasvatada marimelli käivet igal aastal 30% ja et ma saaksin igakuiselt panna 30% tuludelt kõrvale.. Eelmisel aastal jäi nibin-nabin puudu. Sel aastal.. ei oska veel seda aasta lõppu ju ennustada, mis saab jõuluvanadest ja koostöödest, pigem veidi nutusem kui eelmisel aastal, sest ma ei julge endale detsembrisse ka mingeid kohustusi väga võtta, sest ma ei tea, kas ma sünnitan 4ndal, 14ndal, 24ndal või aastavahetuselt.

Järgmised eesmärgid aga tuleb panna seega veelgi suuremad ja oodata nende täitumist, ise jah, kaasa aidates, aga ma usun, et see on võimalik. Ehk siis uue aasta säästmise eesmärgid:

1.01.2021 – 25k

September 2021 – 33k

1.01.2022 – 40k

Mis te arvate, kas mu eesmärgid on totaalne utoopia? Kui ma igal aastal panen endale eesmärgiks meie ettevõtete käivet kasvatada 30% siis ilmselgelt on seda palju, aga samas see pole ju võimatu?!

24 thoughts on “Säästuaasta 2020 vahekokkuvõte

 1. Mina usun teisse ja elan kaasa ka teile :). Praegu pole just kui palju ju muutunud teie jaoks selle säästmisega st millestki ilma ju pole jäänud :) . Arvan, et kui suudaksite veel veel natsa pigistada, siis tàituks kindlasti!
  Nagu sa ise ytlesid, et päris nagu rott kah ei viitsi elada, aga samas mõtle kui hea oleks, et ostad oma kodu välja oled paar aastat nii ökol reziimil kui võimalik, aga ylejäänud elu on lust ja lillepidu :)!!
  Edu ja jõudu!!

  1. Vaata, ma olen selle oma koduga nii kuradi kahe vahel endiselt.
   Kas maja või korter? Kas üldse osta või ikka üürida? Elad üürikas, elu on lill – radiaator kukub seinalt maha, pole minu mure. Vannitoa plaadid lasevad läbi ja alumine upub, pole minu mure. Mina maksan oma kuumakset ja kõik. Pole minu asi mingid kindlustused ja remondifondid ja uued aiateibad ja mänguväljakud hoovi, lumerookimine jne

   Ja siis see, kas maja või korter – oletame, et me ostame 2022 maja, siis ca 10-15 aasta pärast kolivad lapsed välja ja me istume seal oma majas, siis on ta nii omaks saanud, et ei taha loobuda ja olemegi nagu suurem osa vanu inimesi praegu, et nui neljaks, lähen siit jalad ees. See pole mulle ka mokka mööda. Osta aga 200 tuhande eest korter, tundub ka ajuvaba, kui selle eest saaks maja. Oh, ma võiks heietama jäädagi sel teemal.

  2. Mismõttes radikas kukub seinalt maha ja vannitoaplaadid lasevad läbi? Mida- vett? Täiesti absurdsed vabandused- kavatsete vannitoaga puukuuri või maja osta?
   Praegu plekite võõrale ja olete ikka lõpuks kahe tühja käega. Kuhu teil 10 a pärast need lapsed kolima hakkavad? Üks käib siis 9. klassis ja teine algkoolis. Te saate enne laenu makstud kui noorem laps gümnaasiumi lõpetab. Ja siis müüd oma suureks jäänud maja maha, ostad väiksema korteri ning ülejäänud raha eest poputad ennast vanaduspõlves.
   Isegi kui viinamarjad on hapud, ei maksa täiesti ebaloogilist juttu ka ajada.

  3. Ma parem blogin selles, see kommenteerimine läheks liiga pikaks. Asi ei ole hapudes viinamarjades, hapud oleks nad siis kui ma raha kogutud ei saaks, aga ebaloogilist on siin ka vähe. Radika näide on reaalselt elust enesest ja ca 12 a pärast võib Hedon vabalt kolima juba hakata.. Niiet mis siin ebaloogilist on.

  4. Ootaks jah pigem blogipostitust, teemal “miks oma kodu nii mõttetu on ja kõik inimesed hoopis väikestes üürikorterites elama peaksid”. Polegi sellest veel mitte kunagi teie blogis lugenud.

   Hakake parem reaalselt raha koguma, siis ehk tekib ka soov endale päriselt kodu osta. Arusaadav, et kui tegelikult säästuarvel tuul puhub, siis “ei soovi ka oma kodu”.

  5. Nagu ma juba kellelegi vastan, ma blogin sellest peagi :D Sest nagu sa ütlesid, sa ei ole sellest veel kunagi siit blogist lugenud, ehk oleks aeg :D

 2. Täiesti teostatav. Ma ostsin endale 5aastaga Pärnu kesklinna suvekodu. Säästsin enne, võtsin küll laenuga aga kohe saab see laen kinni makstud ja selleks kulus vaid! 5aastat. Järgmine eesmärk on umbes sama mis teil, suurendada säästukontot ning kui piisav summa koos, siis investeerida kinnisvarasse. Tulebki suurelt unistada, aga samas tuleb selle nimel ka kõvasti tööd teha. Nii et jõudu!

 3. Sa võid loota, et lapsed kolivad välja, aga paraku trend näitab muud. Lapsed kipuvad just koju jääma. Ok, eeldusel, et vanematega nugade peal ei olda ning kui just pisikeses korteris ei elata. Kui pind on suur, siis kiputakse kodu jääma.

 4. mul on 40K olemas säästukontol, korter tallinnas ka olemas. Olen terve elu alla oma võimete elanud, seetõttu suudan säästa. Seejuures olen igal aastal vähemalt korra reisimas käinud. Tavaliselt on nii, et kui inimesel palk tõuseb, siis ta hakkab rohkem kulutama, võtab laenu juurde. Minu standardid on samaks jäänud ka sissetulekute suurenedes. Nt üle 5 eurost shampooni ei osta kunagi, topsiga kohvi ei osta bensukast, harva sõidan taksoga jne
  Riideid ostan kiirmoest ja ka mõtlen sada korda enne kui midagi ostan ning kannan kaua. Isiklikust Autost olen ka loobunud, pere peale ühest autost piisab täiesti.

 5. Sinu säästueesmärgid tunduvad minu 1000 eur kättesaadava palga juures ulmelised, päris head rahad liiguvad siis influenceritel :)

  1. Ma ei saa tõesti kurta :) Blogi on sellest ma arvan mingi 40%, ülejäänud tuleb ikkagi teenusepakkumisest firmadele ja kui mõned päevad ongi tööpäevad 16h, siis.. ma ei ohi ja kurda, sest nii saamegi koguda :)

 6. Kui teil pole millegi jaoks koguda, siis miks te olemasoleva papi eest seda oma uut autot ei ostnud? Mingi hull võimlemine ja skeemitamine käis selle saamiseks, sai siit loetud. Auto oleks saanud ju firmale osta.
  Minu isiklik arvamus on see, et teil pole mingit erilist raha säästetud ning seda säästuaasta ja koduteema juttu ajate ainult klikkide pärast. Need teemad ju ainult rahva käima tõmbavad siin reklaamblogis.

  1. 1. Ei tahtnud osta säästukonto raha eest autot.
   2. Ei tahtnud osta autot ka firmale, see ei ole nii lihtne – mul pole huvi pidada sõidupäevikuid ja maksuametile tõestada, et ma sellega ainult töösõite teen. Ma olen end väga hästi kurssi viinud erinevate variantidega, nii et ei tasu mind ja minu tegevusi alahinnata.
   3. Sinu isiklik arvamus on nagu puuleht, lendab ära ja kedagi ei koti. Minul ei ole vaja sulle tõestada, kas mul on 21 tuhat arvel või ei. Sinu vaba valik on seda uskuda või ei. Mul jumala ükskõik.
   4. Seda juttu, et säästuaastast ja koduteemadest klikkide eesmärgil kirjutame, olen ma lugenud aastaid. Ma ei saa teie arvamust muuta, küll aga saan seda tõestada numbritega, et need postitused ei ole oluliselt rohkem klikitud kui teised. Meie iganädalane külastus jääb olenemata postituste teemadest 20-25 tuhande unikaalse kasutaja juurde nädalas.

 7. Aga miks Te panustate ainult kogumisele? Ostke aktsiaid ja õigete valikute arvelt annab kõvasti teenida. Näiteks Apple aktsia annab isegi 5 eurose tõusu pealt juurde 800 EUR. Aga kui tõuseb 25 eur? Ongi 4000 EUR lisaraha olemas. Muidugi võib ka langeda, aga antud firma puhul peaks trend ikkagi tõusev olema.

  Ei tasu lihtsalt koguda ja seisma jätta.

 8. Tegelikult ei ole need summad ju tavainimese mõistes kogutud rahad. Need on firma rahad, mille a) peaksite välja maksma töötasuna või b) võtma välja dividendidena. Isegi viimase variandi juures tuleks teil 20% tulumaksu maksta. Nii et praegu on teil reaalselt kogutud 16 000€.

  1. Minu jaoks ei ole vahet, kas raha on Mari-Leenu oma või Mari-Leenu firma oma, see on suures plaanis minu raha. See, kas ma maksan endale igakuiselt palka/dividende ja nende pealt makse või teen seda 1x kunagi siis kui mul seda reaalselt vaja on, pole ju absoluutselt vahet – maksud tuleb maksta nii ehk naa.
   Suures plaanis on see lõpuks ikka minu arvel, minu raha, sissemaksuks. Lihtsalt hetkel kogun seda ENDA firma kontole.

   Mu jaoks on täiesti arusaamatu kuidas see saab kellelegi nii suurt peavalu valmistada, kus kontol mu raha parasjagu on.

 9. Ma arvan, et mis segadusse/marru ajab, on see, et sa ütled et sul on 21K säästetud eks. Vahe on selles, et kui see 21K on su enda isiklikul kontol, siis sul ongi 21K kasutamiseks. Kui sul on see raha firma kontol, siis enne selle raha kasutamist pead ka maksud maksma ehk sul on 21K miinus maksud kasutada ja seetõttu ei ole su sääst 21K :) Muidugi on võimalik, et kodu ostes kasutadki 21K firma kontolt sissemaksuks ja paned firma üheks omanikus, aga see on juba see teema, kus mina jään oma teadmistega seadustest ja maksundusest hätta :D

  1. No näed, keegi isegi suudab siin ajudega kaasa mõelda :) Aitäh sulle!
   Minu meelest on oluline see, et kas ma suudan koguda või ei, mitte otseselt see summa ise või kuhu kontole ma seda korjan. Ja no täiesti arusaamatu mu jaoks jätkuvalt, miks see kellegi kolmanda pead nii räigelt vaevab. Isegi minu pead ei vaeva. Ma tegelen kõigega siis kui aeg on käes. Las see raha olla. Kui vaja on ühel päeval, siis mul on selleks raamatupidaja, kes mulle asjad selgeks teeb, mida kuhu vaja maksta on, kuidas ma seda kasutada saan jne. Olgu selleks siis palgamakse, dividendid, sissemaks firmana vms.

 10. Väga tublid olete! Jätkate samas taktis!
  Kolisime ise just 4 päeva tagasi oma majja sisse ning kogusime aastakese samal moel.

 11. Meil on plaanis suvel Eestisse kolida ning kui alguses kaalusime samuti üürimist – eelkõige selle tõttu, et ideaalis tahaks mõne aasta pärast maja osta – siis nüüdseks on mõtted liikunud ostmisele. Kui laenumakse on 200-300 eurot ning üür keskmiselt 500-600 eurot (mõned korterid vähem, mõned rohkem) siis lihtsalt ei näe mõtet. Pigem panen need paarsada eurot säästudeks või investeerin kui annan kellegile teisele.

Comments are closed.