Säästuaasta ehk kus on 602,49€

Mul on jumala mitmes kohas mingid kontod, mis tiksutavad mulle mingit raha. Näiteks Airbnbs, kui regate meie lingi kaudu, saate oma esimeselt ööbimiselt 22€ soodukat. Sinna on tiksunud mingi 138€ hetkel (aga arvestades, et mingi 200€ sain maksta aprillis meie Berliini korteri eest, siis pole paha). Praegu mõtlesin, et tšekkan, mis kohad mul veel on.

Kusjuures, Airbnb hoiab sind pidevalt kursis ja soovitab kuhu minna, kus mida rentida. Või a la, tavaliselt sinu valitud sihtkohas on suurem osa kortereid juba kaks kuud enne otsas jne. Kuna Airbnb ei ole hotellimajutus, vaid konkreetselt kodumajutus, siis tõesti, parimad palad lähevad kiirelt.

Praegu meeldis mulle see teade:

Selle peale ma mõtlen küll, et tasuks mingi soodsam ühetoaline osta Tallinnas ja hakata seda välja rentima. See tundub suht easy money. Käid ise näiteks vahepeal reisil, üürid samal ajal korteri välja, tuled tagasi, koristad ja kuni järgmise reisini. Ka selleks, et oma elamine välja rentida, kasutage meie linki, sest siis saate lisaks 10% boonust (kuni 356€) hiljem. Ja veel mingit lisasoodukat kui ise bronnite sealt elamise. Igal sajal juhul tasub läbi kellegi lingi elamine bronnida, sest nii lihtsalt on soodsam, nii siis kui ise bronnite kui siis kui tahate ise majutust pakkuda.

Kust siis veel tiksub?

Vaatasin ka Bonusway lehele ja seal on kirjas 602,49€ – jumal, selle eest saaks reisile. Aga see pole veel see summa, mille ma endal välja saaksin kanda, ma ei tea, mis seal renderdab. Eelmisel aastal vaatasin, et olen teeninud 153,14€ (mille ma aasta lõpus välja kandsin endale reisirahaks), hetkel näitab, et saan endale väljamakse teha 91,20€ suuruses summas. No poole aastaga sott tiksunud, pole ju paha.

Kusjuures, Bonuswayga saavad kõik teenida. Liitu läbi minu lingi, saad kohe 3 eurot esmalt shopinguks, siis mida iganes sa shoppad, tee seda läbi Bonusway lehe – näiteks broneerid hotelli Bookingus, tee seda sealt kaudu ja saad 4% kogusummalt tagasi. Või kui sa shoppad palju netipoodides, siis neid on Bonuswayga liitunud kümeid – Asos (5,4%), Guess (3,38%), Zaful (8,10%), Huggler (9%) jne.

Me ise väga netipoodides ei shoppa, aga reisimise kohalt on seal küll hea, peaks ainult tihedamalt kasutama, et tagasi saada lennupiletitelt, hotellidelt, autorendilt jne.

Bookinguga on mingi teema veel, kui te Bonusway ei kasuta, et läbi minu lingi saate 15% soodukat. Mina enam vist ei saa mingit %, sest seal mingi teema, et saad 10x tagasi soovituste pealt ja ma juba olen oma raha sealt saanud. Aga noh, teie saate ikka, siis mul pole probleemi seda linki jagada. Keegi ikka võidab kopika!

Kusjuures, see tuletab mulle meelde, et üks sekspood pakkus mulle kunagi diili, et annavad mulle sooduskoodi ja ma saan mingi % teie tellimuste pealt. Ma olen nii skeptiline alati nende “soovitusasjadega” ja loobusin, aga oleks teil huvi soodsaid vibrasid ja sekspesu osta? Saate jumala anonüümselt siin kommenteerida ja ilmselt sama anonüümselt ka tellida :)

A, ja üks koht kust veel tiksub on Promoty. Kuigi ma liitusin nendega üle aasta tagasi, siis olen teinud läbi selle neli koostööd, näen, et pakutud on 33 erinevat koostööd. Nüüd on seal sellessuhtes mingi uus asi, et firmad saavad teha avaliku pakkumise ehk ei pöördu otseselt ise su poole, vaid sa saad ise oma ideega nö neile kandideerida ja siis nad saavad sind sinu pakutud sisu ja hinna poolest välja valida. Mis on kordades mõistlikum. Kui asi mind kõnetab ja ma tahan seda teha, siis kandideerin. Mulle väga see süsteem meeldib.

Lisaks on palju juttu olnud mõjutajate tasudest ja kui varem arvutas programm su tasu jälgijate ja kaasatuse põhjal ise välja, siis nüüd saab firma panna ise summa, mida tahab maksta või valida näiteks, et tasub toodetes. Minu meelest on mõni toode kindlasti koostööd väärt.

Siinkohal oleme me Meelisega näiteks eriarvamusel, tema on kindel, et toote eest tööd tegema ei peaks, aga kui toode on sulle sel hetkel vajalik või sa ostaks selle nagunii, siis minu meelest jumala ok diil. Pealegi, on mõjutajal alati võimalus loobuda. Nagu näha, siis ma 29l korral olen seda sujuvalt ka teinud :) Aga see selleks. Promotyga liituda saab siin ja koostöödele saad kandideerida ka viie jälgijaga!

Me just oleme siin Meelisega nii kahe vahel selle järgmise aastaga, et kas koguda to the max või minna reisile.. Kui nende reklaamirahade eest minna, siis nagunii ju nagu maastleitud raha, samas säästukontole kindel lisa jällegi. Mis te teeks? Korjaks või reisiks?

19 thoughts on “Säästuaasta ehk kus on 602,49€

 1. APPI kas te ise ka saate aru kuidas te ennast kordate?? Aastast-aastasse sama teema, kas osta või üürida, reisida või säästa, minna Türki või Bulgaariasse?

  Iga teise blogija puhul on näha arengut kuhugigi poole.. te olete ikka sealsamas kus aastaid tagasi, samade teemadega.

 2. Ma olen proovinud (ja teised pereliikmed) neid airbnb ja bookingu linke, siis ei saanud ühtegi alet, ei tea mis kala sees oli :)

 3. Mina ka ei saanud sinu lingi kaudu bookingust mingit alet ja sealt küsides öeldi, et pöördugu teie poole, aga ma ei viitsinud

 4. Seda te olete juba varemgi küsinud. Lugege neid vastuseid. Nagu näha, ei viitsi kommenteerijad end korrata.

 5. Mina teie asemel korjaks mõnda aega täisvõimsusel, ostaks selle kodu juba ükskord ära ja siis reisiks edasi.
  Koduostuga ei saa otsa maapealne elu ega lähe kinni piirid. Ja mis ühetoalise ostmise ja väljarentimise jutt see nüüd äkki on? Et lihtne raha või? Tead, osta kahetoaline ja rendi oma reiside ajal hoopis see välja, saadki uue reisi raha ja kodu on sul ka olemas, päris enda oma. Kahetoalised lähevad peredele palju paremini peale nagunii. Või annad rendile ainult osa korterist, ehk siis paned Hedoni toa lukku ja ülejäänu jääb rendile. Võimalusi kohe poole rohkem – tahad, rendid nö ühetoalist, tahad, rendid kahetoalist.
  Teil on vist selle Ussipesa tähe all tulnud vahelduva eduga romantiline maakodu unistus, aga see pole tegelikult teie elustiili juures üldse reaalne. Ka Ussipesa perenaise elustiili juures mitte, aga tal on vähemalt mees, kes suudab kogu seda majapidamist seest ja väljast hallata. Kui emmal-kummal seda majahaldussoolikat sees pole, siis kisub kogu see vanker kiiva ja maamajas elamine võib olla pigem karistus, mitte aga reaalne lust ja lõbu.
  Kahetoalisel korteril pole häda vähematki, teie puhul oleks see mõistlik lahendus. Saate seda lihtsalt välja rentida, kahetoalisi on vajadusel kerge müüa. Ja see oleks just piisavalt väike pesa, mille puhul edaspidi saaks mõelda ka lihtsama suvekodu soetamise peale. Siis saaksite oma maaromantika ja seda kõige ehedamal kujul – võimalikult väheste kohustustega. Isegi õiget maja ei peaks seal olema, piisaks kämpast või kui tahta rohkem mugavusi, siis miks mitte ka ratastel maja.

  Aga. Nagunii lööte kogutud raha mingi reisi peale laiaks ja istute oma üürikööktoas edasi. Ja hiljemalt kahe aasta pärast kirute ja halate, sest siis jõuab kohale reaalsus, et värskel koolilapsel ikkagi võiks olla oma tuba, koos päris voodi ja kirjutuslauaga. Koht, kus ta saab vaikuses keskendunult õppida, ilma et igapäevaelutoimingud teda asjatult ei häiriks. Kordan oma kunagisi sõnu, et te elate, nagu homset ei tulekski. Aga hakkan vaikselt mõtlema, et te elate lisaks veel nii, nagu teil arenguvõimelist last polekski.

  Ärge pahandage mu sõnade peale, need ei ole norimiseks kirja pandud. Kõrvalt näeb mõnd asja lihtsalt teise pilguga.

 6. Leppige juba tõsiasjaga, et te ei osta ever mingit kinnisvara. Teil lihtsalt pole püsivust. Rahaliselt saaksite te kordi rohkem (vähemalt loetu põhjal) lubada endale kinnisvara hankimist kui enamus eestlasi. See on ikka elustiilis kinni kui ühed väiksemate tuludega suudavad ja teised kõrgemate tuludega ei suuda.

 7. Veider jah, et nüüd jutt, et ostaks korteri et airbnb’sse panna, kuigi kogu muu blogisisu ütleb, et raha korteri ostuks pole…

 8. Ma arvan, et konw howd lamp küsida inimestelt kelle sissetulek on oluliselt madalam kui endal. Üldiselt vaene mõtleb alati vaeselt :)) investeerimis nôuanne ainult neil kogu ja säästa

 9. Oled sa air bnb hindu Eestis vaadanud? Kui osta korter selleks, et see lühikeste sutsakatena välja üürida, siis laenukohustuse täitmisele kuluvat summat igakuiselt ilmselt kokku ei saa. Lisaks kommunaalid pluss kogu see jahmerdamibe võtmete ja koristamisega.

  1. Ei ole kui aus olla. Aga puusalt pakub 50-70€ öö, kui ka 15 ööd välja rentida, saaks 750€ miinimum ja sellest peaks jaguma küll nii laenuks kui muuks. Aga ma ei ole seda kui tõsiseltvõetavat projekti vaadanud.

  2. Kuna ma olen oma välistuttavatele siin läbi air bnb majutust otsinud, siis pakud kõvasti üle, need on vanalinna hinnad. Vaike korter väljaspool seda on 25.- tavaliselt minu kogemuse järgi. Võib ka vapsee kümpsiga saada täiesti kena ulualuse. Mina isiklikult ei viitsiks never selle raha eest pärast kellegi tagant koristada.

  3. Lisaks tuleb maha arvestada ka tulumaks ning iga kuu stabiilselt 15 ööd välja üürida pole tõenäoline, kui just üliodavalt ei anna. Eks hinnad v-o ka aastaaegade lõikes kõiguvad, aga sahmimist kindlasti rohkem kui asi väärt, eriti kui sul pole korter atraktiivses linnaosas.

  4. Teisest küljest on sul siiski kinnisvara, mille väärtus võib (olenevalt linnaosast) aja jooksul tõusta ja sellest võimalik hea tehingu korral saada sissemaksuraha teie enda kodule. Nii et miks mitte, pigem võiks selle ostetud korteri anda stabiilsele üürnikule, nii, et laenumakse on tasutud, aja jooksul hindu vaadata, õigel hetkel maha müüa, selle eest tasuda olemasolev laen, sissemaksurahaks kasutada müügilt saadud kasumit ja siis saaks ka kodulaenu uuesti (ehk on ka Meelisel mingi norm töö selleks ajaks). Pikemaajaline ettevõtmine, aga teostatav.

 10. Kahetoaline korter Kadrioru ja kesklinna piiril (Kreutzwaldi tn) airbnb 98€. Just ööbisime.

Comments are closed.