Salumäede show – mis toimub Erika Salumäe peas?

Mul on tunne, et viimased kaks kuud pole ükski Kroonika nii ilmunud, et seal poleks eelmise sajandi olümpiaratturist* juttu olnud. Kord alaealise Erika Salumäe tütre pulmad, siis et pulmad polnud päris, siis pikk lugu Hispaaniast, veel teinegi osa, kolmas osa.. Ühesõnaga sai sellest konkreetselt Kroonika järjejutt.

Eelmisel nädalal oli Erika Evelin Ilvese telesaates ja lahkas seal piire kombates enda ja tütre suhteid, arvates, et tema nime kasutades tahetakse vaid kuulsust saada ja tema pole nõus ei sellega, et tema laps abielluks ega sellega, et Tais sünnitada plaanib.

Ühesõnaga suht mõttetu ja lame osa, milleks selliseid asju kuskil ekraanil lahata. Mine tütre ukse taha ja räägi, ja kui sa oled ta nii välja vihastanud, et ta sinuga suhelda ei taha, siis oota. Küll aeg annab arutust. Ja kui ei anna, siis järelikult polnud vaja.

Aga ei, sellega see trall ei lõppenud. Sirli on valmis vändanud ligi pooletunnise monoloog-video, kus tõmbab Erikale normaalselt vett peale. Joodikust lesbi, kes on bipolaarne ja ebastabiilne ja vajaks oma mentaalse seisundi vastu ravi.

Sirli räägib õlgu võdistades, kuidas tema igapäeva eluks oli karjuv, alkoholijoobes ja depressioonis ema, kes ei pidanud millekski ka täis peaga autorooli hüpata; kes jättis silmagi pilgutamata alaealise lapse nädalaks üksinda koju ilma sendigi rahata ja koos tühja külmkapiga.

Ta on võtnud ära lapse passi, ei lase tal end Eesti elanikuks registreerida, kus tal jookseb palk, et ta vanemahüvitist saaks jne jne

Vaata videot siit!

Kogu see teema on nii halenaljaks nagu Mehhiko seebiooper! Kui kaugele see areneb? Kuni Erika eneka teeb? 

Samas saan ka Sirlist aru, et ema lihtsalt huiab – kui asi on juba sealmaal, et ta rase on ja aborti nagu viiendal kuul tegema ei hakka, siis ole NAINE, anna alla! Endal tal nagunii raha pole, et last ja lapselast üleval pidada. Las ta siis elab selle ärakasutava pere juures kui ta õnnelik on. Oma laps on oma laps ja ema süda on nii suur, et võtab ta tagasi oma kaitsva tiiva alla ka viie aasta pärast kui kõik peaks perse minema, idüll lõppema ja ta lapsega kuuse alla lükatakse.

See lugu on ühtpidi nii üle piiride läinud, aga samas kui juba on, pole teha midagi kui asjad ära lahendada ja seda omavahel.

See, kas keegi saab seeläbi feimi või ei, on muutunud teisejärguliseks. Ema-tütre suhted on rikutud nii või naa, kas selle taga on Gowride himu feimi saada või Erika himu inglina paista.. Savi! Klattige oma asjad ära ja ärge tootke rohkem meedias juurde. Samas ei saa salata, et järgmine samm oleks Erika video ja vastulause ja uudishimulikuna tahaks ma seda näha!

Mida teie kogu sellest pullist arvate?

*eelmise sajandi olümpiaratturiks nimetas Erika Salumäed tema tütar, kui parastas seda, et Ema arvab, et tema nime kasutatakse promo eesmärgil

12 thoughts on “Salumäede show – mis toimub Erika Salumäe peas?

 1. See kõik on nii debiilne ja halenaljakas, aga kui korra seda videot kiikasin, mõtlesin samamoodi, et millal see lõppeb – kas siis kui Erika eneka teeb? ULME, kui labane ikka.

 2. ma ei tea selle jamaga seostub see kui nad käisid koos Anu Välba saates ja siis jättis küll tütreke toreda tüdruku mulje. aga kui ka see oli näitemäng siis nojh. Ise olen silmanud neid pealkirju ja hommikul märkasin ka seda Sirli videot aga ei vaadanud kuna aega polnud. Ja ma ei tea pole nagu normaalne niimoodi avalikult sõimata üksteist.

  1. A ta ütleb seal videos anu saate kohta ka, et see oli periood kui nad tõesti hästi läbi said

 3. See on tõesti karm lugu. Eriti põnevana lõhnas see siis juba, kui Sirli oma eesnime ära vahetas. Ja see draama jätkub…

  Ma olen ka nii uudishimulik, et tahaks juba uut episoodi sellest show’st näha. Samas meie olümpiasangarile on nüüd korralikult vesi peale tõmmatud.

  1. Tegelikkuses on ta ikka Sirli Salumäe ja pole ta ei nime vahetanud ega abiellunud :)

 4. Ma saan aru, et mõlemad on solvunud, haiget saanud jenjne. AGA EMA on püha. Punkt. MOTT:

 5. No ma ei tea kohe- vaatasin Erikaga intervjuud ja kõik tundus usutav ja loogiline, mis ta rääkis. Nüüd vaatasin siit kaudu selle Sirli video ära ja jälle tundub nagu usutav :D
  See oleks eriti veider, kui Sirli nüüd nii hullusti valesid õhku peksab. Et hetkel tundub pigem ikka midagi jama olevat Erikaga. Või on siis Sirlile ajupesu tehtud? :D
  Aga ühes olen kindel- ühel päeval nad mõlemad väga kahetsevad seda meedias korraldatud pesupesemist. Loodan, et Erika tervis peab ikka vastu…..

 6. Kõigepealt see et Erika seda nii avalikult räägib on üheltpoolt julgus ja selles suhtes respekt teisalt aitab nö hinge pealt ära rääkimine rohkem inimest kui patja nuttes. Kasvöi siis telekas vöi kus iganes meedias. Ja ta on ju tuntud inimene ja ju Evelin söbranjena kutsus et kle tule räägi ära. Mis saatesse puutub siis minu arust ei laimanud Erika otseselt kedagi seal. Ytles lihtsalt et maailmavaated on erinevad nendest särgifirma omanikest ja so what nagu? Hoopis tobe oli minu arust et Evelin kysis ainult pm ta tytrega seotud kysimusi ja see oli häiriv. Aga nagu öeldakse eks medalil ole 2 kylge. Ma arvan et Erika on nii tark ema kyll et seda asja enam avalikult ei kammi…(aga eesti väiksele rahvale ju “action” meeldib ja myyb ka, vist)

 7. Ma ei tea, kas Erika Salumäe on joodik. Ja see pole ka minu asi, kuid Sirlile on ta ema ja niimoodi võiks ta temasse suhtudagi. Kohati tundub, nagu talle oleks ajuloputus tehtud. Masendav lugu. Minu jaoks on Erika Salumäe alati MEIE ERIKA ja mingi pooletoobiliste Gowryde klanni ajupesu seda ei muuda. Sirli jaoks saab see epohh nagunii varsti läbi, küll siis kõlbab oma ema jälle.

 8. Alaealine laps peaks ikka ema sõna kuulama. Mina arvasin ka 16-17-aastaselt, et olen kõige targem ja kellele neid vanemaid ja kooli ikka vaja on.
  Olgu kuidas on, see avalik mustamine on liig mis liig.

 9. Olen alati Salumäest lugu pidanud Kui sportlasest. Inimesena ei tunne neid. Kui hakkasid ajakirjanduses ilmuma artiklid ning intervjuud nende elust ja olust, siis riivas tekst silma – kibestust oli palju. Nüüd need viimased ülesastumised – no ma ei tea, see kinnitas mu arvamust lihtsalt. Ma ei taha nüüd kohatu olla aga mõlemal jääb puudu haridusest ja haritusest. Ma usun siiralt, et Ema süda valutab ja on murtud ning teismeelisel hormoonid möllavad ja peas on tuul, ning see kõik müüb, aga asi on nii suureks ja piinlikuks puhutud. Jama.

 10. Sellel medalil on rohkem, kui kaks poolt. Minu meelest on hästi kurb, et see lugu on jõudnud sinna, kus see praegu on.
  Mina olen sellest põlvkonnast, kes nii Seoul 1988 ja Barcelona 1992 aasta olümpiat mäletab. Olin siis vastavalt 10- ja 14-aastane. Nimetada Salumäed “eelmise sajandi olümpiavõitjaks” on küll kohatu. Neid “fossiile”, kes neid sõite ja hetki mäletavad on kindlasti veelgi. Ei saagi eeldada, et 16-aastane neiuke seda teaks, veelvähem mäletaks. Otsigu netiavarustest, kuidas Salumäed ja Sokku Raekojaplatsil vastu võeti, kuidas inimesed neli aastat hiljem hinge kinni hoides telerist või raadiost otseülekannet jälgisid. Ja siis see liputseremoonia… Esimest korda, taas oma lipu all…
  Erika lapsepõlvest on ju räägitud ja kirjutatud. Ma päriselt ei arvagi, et see vähetähtis oleks. Ma arvan, et on väga vähe neid inimesi, kes raske lapsepõlve kiuste suudaksid ise palju paremini. Muidugi, nad kõik mõtlevad nii: ma teen paremini, ma ei tee kunagi oma lapsele nii, ma ei jäta teda kunagi, jne.jne. Aga millisel eeskujul? Kust nad näevad seda, mis on parem? Suhteid, armastust… Ei tasu ju siinkohal unustada, et me räägime nõukogude aegsest lastekodust… Ja kindlasti ta arvaski, et saab ja suudab paremini…
  Kas me teaksime sellest haiget saanud teismelisest, kui tema ema poleks kahekordne olümpiavõitja? Ilmselt mitte! Kas me elaksime sellele loole kaasa, kui tegemist poleks kahekordse olümpiavõitja sassis peresuhetega? Ilmselt mitte!
  Mistõttu on eriti julm ja madal, et Lensin ja Int-Lambot-Ilves neid kahte veelgi enam lõhestavad. Ja kõik vaid omaenda kasu nimel.
  “Gowryde rõivaimpeeriumi pärija” :D Täielik joke! Tõenäoliselt pole ma ainus, kes “impeeriumit” googeldas. Kas me teaksime selle “impeeriumi pärija” pulmamängust, kui pruudi ema poleks see, kes ta on?! No Lensini lapse- või nooruspõlve sõbrannaks olemine proua Ämma ju veel esikaanele ei too. Ja vaevalt, et suvalise neiu naiseksvõtt oleks järjejutu tekitanud…
  Ma arvan, et selles loos on mõlemal poolel õigus: On Salumäel, kui ta tütre pärast muretseb ja usun ka Sirli juttu, nii alkoholist, kui käitumishäiretest. Oleks lihtsalt inimlik, kui nad selle omavahel ära lahendaksid ja ei laseks meedial endaga manipuleerida.

Comments are closed.