Tasuta raha pole olemas? On küll! Ma elan sellest!

Lugesin hommikul Postimehest „kui palju erineb sinu palk soomlaste omast“. Blogijaid seal eraldi välja toodud ei ole, küll aga võiks ju panna blogija samale pulgale näiteks administratiivtöötaja või erisekretäriga (2655€), büroojuhi (2564€), kontoriassistendi (2401€), müügi-turundus-arendusjuhiga (5934€), reporter, kirjanik, keeletoimetajaga (3515€) või tekstitoimetajaga (2418€).

Soome blogijatest on aastaid juba räägitud. Näiteks teenis Narvast pärit Natalja juba kaks aastat tagasi 20 000 lugejaga nädalas üle 70 000 euro aastas. Kolme aasta eest pistsid Soome moeblogijad taskusse kümneid tuhandeid eurosid.

Tänavu suvel ütles Mallukas, et teenib ka tuhandeid. Ja ma ütlen ka nüüd, me teenime ka. Ja just nimelt seetõttu, mida Eveliis mõni aeg tagasi blogis, et “issand, kas inimesed on lollakad, tasuta raha pole olemas”, ma väidan vastupidist – on küll. Ja sellest ma elangi. Ja sorry maan, Peeter Paan, seni kuni see “maas vedeleb”, kavatsen ma selle üles korjata ja sellest elada.

Jah, ma ei teeni kümneid tuhandeid enda kontole sularaha, aga kui mulle ei tiksuks raha näiteks selle pealt, et te mu blogis bänneritele klikite, või kui te minu lingi kaudu Bonuswayga liitute, või läbi minu lingi Bookingus või broneerite minu linki kasutades Airbns  (saate ise 21€ alla!) või kui te üleüldse siin blogis ei käiks, siis ma ei saaks teha koostööpostitusi laenufirmadega, kes teile suvalt sada euri annaks või firmadega, kes annaks tooteid, et neid teile välja loosida. Ma olen kolm aastat järjest saanud Dermosililt kastide viisi tooteid, mis ma olen teile jaganud ja seda nimekirja võiks jätkata hommikuni.

Olgu, suurem osa sellest rahast läheb reisimise peale. Aga olgem nüüd ausad. Kui mul ei tiksuks raha Airbnbs või bännerite pealt, siis ma ei reisiks. Siis ma käiks ilmselt kuskil tööl, teeniks a 800-1000€ kuus ja elaks peost suhu. Ma ei reisiks. Ma ei saaks minna aastas kolm korda puhkama – sõbrannaga ja perega ja veel mehega ka. Heal juhul saaks ma minna nädalavahetuseks Aegnale. Aga see oleks ka kõik. 800€ eest seda lihtsalt ei saaks lubada.

Ja mis peamine, ma ei blogiks. Mul poleks elus aega nii sisukat blogi pidada, loosimisi korraldada, ägedaid ettevõtmisi orgunnida jne Mul poleks aega. Ja aeg on raha. Selleks, et oleks raha, et võileiba teha, oleks ma tööl, mitte ei skrolliks feissbukki, et mõnel teemal sõnasabast kinni haarata ja blogida.

Seega, minu meelest on see tasuta raha. See raha, mis tuleb sellest, et teie klikite (teie jaoks on see klikk, minu jaoks 0,0013 senti), see, et te liitute minu kaudu millegagi, on teie jaoks klikk, minu jaoks reaalne raha.

Okei, Bonuswayst ainsana saab selle endale krediitkaardile saata, Bookingus ja Airbnbs kasutad seda ööbimise eest makstes. See on tasuta raha. Mis see muu on?

Täpselt nagu ka tuludeklarist tagasisaadav raha. See on ju maast leitud raha. See on nagu lotovõit. Või peretoetus. See pole su palk, su põhisissetulek. See on lisa. Ilma milleta sa peaksid hakkama saama. Ilmselt saaksidki. Aga kui on lisaks, siis juhhei ja ridiradiralla. Meie puhul – saame palmi alla! 136 päeva veel. Aitäh teile, lugejad, ainult tänu teile saame me seda lubada :)

Kuidas siis teie meelest on? Tasuta raha on olemas või ei? Lotovõit on ju tasuta süllekukkunud sull? Liitute Bonuswayga, saate 4€ iga sõbra pealt kes liitub – tasuta raha ju! Ei? Otsite ööbimist, kasutate minu Airbnb linki ja saate 21€ odavamalt elamise bronnida – tasuta raha, mis teile selle arvelt taskusse jääb, ei? Rääkige kaasa, kas tasuta raha on olemas või ei?

 

23 thoughts on “Tasuta raha pole olemas? On küll! Ma elan sellest!

 1. Tuludeklaratsiooniga tagasi saadav raha on ikkagi Sinu enda poolt välja teenitud tasu. Päris maast leitud pole. :)

  1. Nojah. Aga minu jaoks on see nö uus raha :) Või no kuidas ma seletan. Näiteks kui mul on projektitasu ja me lepime kokku, et ma saan kätte 500€, siis nii on. Kui hiljem lisandub hea töö eest 100€, siis see on maast leitud raha :) Ja kui pärast veel deklariga raha saab, siis vapsee hästi. Ma ei mõtle ju, et nii, sain selle 500€ ja kunagi saan veel 20 ja siis veel 18€. 500 ja mis lisaks see kunagi hiljem uue rahana :)

 2. Lihtsalt mainin, et tulumaksu tagastus on sinu enda liigselt makstud tulumaks, mille riik sulle tagasi annab. See ei ole “tasuta saadud raha”.
  Sama võrdluse võib poes makstes tuua, et kui arve on 46€ ja annad kassapidajale 50€, saad tagasi 4€, siis see ei ole ju tasuta saadud raha.
  Mis puudutab veel “tasuta” saadud raha, siis ka 50€ maast korjamise peale kulutad energiat (aka “teed tööd”) ja see on lihtsalt äärmiselt hästi tasustatud töö.
  Selle blogi oled sa ise üles ehitanud (tööd teinud, aega kulutanud jne) ja selle eest saad raha. See, et sa naudid oma töö tegemist ja see ei nõua sinult suurt pingutust ei tähenda, et sa tööd ei tee.
  Lotoga ei võida, kui piletit ei osta – pead ikka “tööd” tegema.
  Iga liigutus, mis sulle kasu toob on mingil määral tasustatud töö – isegi mitte ainult materiaalsel kujul.

 3. Ilmselt, mida Marileen mõtleb, et tuludeklar on tasuta raha, siis sedapidi, et kui sul on kindel plak kuus, siis sa arvestad selle summaga. Mitte, et ma peaksin mingid eurod rohkem saama vms. Vaid see ongi sinu kuupalk. Ja sa arvestad selle summaga. Kui tuleb deklariraha, siis see on lisaraha lisaks sinu igakuisele sissetulekule, Ei ole ju nii, et deklari saabudes saad sa vähem palka? Kas defineerida seda kui päris tasuta raha, on muidugi omaette küsimus – pigem äkki nö säästetud raha? Et kui sa oled aasta aega pannud mingi summa oma kogumiskontole ja selle lõppedes saad summa om arvele, et kasutada. Tasuta raha on jah pigem need reklaamiklikid ja igasugused klikid.

 4. Kas sa oled Bonuswayst muidu reaalselt enda kontole raha kandnud? Mul on seal üle 20 euri aga staatus on “ootel”. Sõbrannad naeravad et mingi bs raudselt kuna keegi ei tea kedagi kes teaks kedagi kes oleks sealt päriselt raha saanud :D

  1. Vaatasin, ma ei ole endale seda kandnud, ka ootel seal…. Aga nagu ikka, välismaavärk, takes time

   Igal poel on sulle pakkuda erinevaid boonuseid ja seda saab vaadata Bonusway lehel. Kui boonuste summa ulatub 10 euroni, siis saad need boonused üle kanda pangakontole või PayPali kontole. Toimeta vastavalt oma äranägemisele.

   NB! Kuigi boonused saavad sinu kasutajakontole talletatud juba pärast ostude tegemist, siis läheb umbes 2 kuud aega, kuni saad boonused soovitud kontole üle kanda. E-poe poolt makstav tasu peab läbima erinevad finantsetapid, mida saame sinuga hiljem boonustes jagada. Proovime need sulle kättesaadavaks teha esimesel võimalusel.

 5. Tulumaksu süsteemist ei saa Sa vist ikka üldse aru. :)
  Käesolevast postituses räägid, kuidas tegemist on nö tasuta rahaga, kuid varasemalt oled kirjutanud, kuidas blogi taga on siiski suur töö ja vaev. Kas töö ja vaeva eest saadud raha on siis tasuta raha? :)
  Ma pole ka päris kindel, kas sa Eveliisi postitusest üleüldse laiemas pildis aru said. :)

  1. Sain sain, ära muretse :)
   Ja ma räägin siin konkreetselt nendest “liitu siin, saad mingit boonust ja selle lingi saaja saab boonust” variandis, et see on tasuta raha.
   Loogiline, et kui ma teen kellelegi reklaamposti ja saan selle eest raha, siis ma ei leia, et see on tasuta raha. Aga nt klikkidest saadav tulu on ka minu jaoks suht maast leitud raha :)

 6. Tulumaksudeklarist tagasisaadav raha on intressita laen mis sa riigile andsid. Aasta otsa annad riigile nö intressita laenu mille ta hiljem sulle tagastab, st ise oled iga kuu riigile rohkem makse maksnud kui oleksid pidanud :)

 7. Tuludeklari raha on n-ö tasuta raha ilmselt nendele lillekestele, kes ei mõtle kaugemale kui kuu lõpp. Kui planeerida oma rahaasju aasta või paari peale, siis mitte.

 8. Sinu viimased postitused on kõik rahast.. Kas su elus mingit muud teemat enam ei olegi?

  1. Mu meelest just üliäge, et marimell rahast blogib. Tihtilugu on rahakott nö tabuteema. Inesteerimisblogisid on küll, a need on liiga.. investeerimisblogid. :D Ehk liiga kitsas ja spetsiifiline jällegi.
   Mina ise tegelen parasjagu kodulaenu sissemakse jaoks raha kogumisega ning unistan ka breketite jaoks kunagi raha kogumisega alustamisest ja minu jaoks on sellised teemad nii põnevad. Väga huvitav on lugeda, kuidas teised raha koguvad/säästavad või siis rahavoogusid juurde toodavad. Blogige veel! :D

 9. Üks hetk sa räägid, kuidas blogi on töö ja sa ei istu käed rüppes, sa pead pilte tegema, töötlema, mailidele vastama blaa blaa – täiskohaga töö. Ja täna ütled, et blogi = TASUTA raha.
  Blogi ei too sulle ju tasuta raha, kui sa selle nimel oma aega panustad. Reklaamlepingud, bännerid (neid ju poleks, kui sa ei looks siia sisu, mis võtab oma aja), sisuturundus on ikkagi ju sinu töö ja tööaeg, mille panustamise eest saad sa tulu. Sa ei ela talusta rahast. (Ma näen, et sa oled siin kommentaariumus sarnasele kommentaarile juba vastanud, aga samas su postitus jätab ikkagi su vastusele vastupidise mulje).

  Jah, on olemas võrkturundus jms skeemid, kus väga paljude (naiivsete) tuttavate olemasolu kaudu on võimalik mingi hetk midagi teha ja siis mitte midagi teha, kus teised teevad sinu eest. Mõndadel on see skeem õnnestunud, paljudel mitte.

  Ma arvan, et Eveliisi postituse mõttest sa ei saa aru või ei taha aru saada, sest sa oledki loonud iseendale selles osas mingi kummalise paraleelmaailma, kus asjadesse ei ole väga vaja süveneda. A la -suvba, kus tuludeklaratsiooni raha tuleb, sinu jaoks on see ikka põhimõtteliselt nö lotovõit.

  1. Hahahah :D
   No ma ei rääkinud siin postituses ju reklaampostitustest ja bänneritest konkreetselt, vaid just neist koodidest jne

  2. Ka kõiki neid koode ja värke klikivad sul inimesed, kes sind teavad siit blogist, st sul ei oleks seda klikkijat fännkonda ja sinu jagatud linkide kaudu kuhugi minejaid/liitujaid fänne, kui sul poleks seda blogi, mille kallal sa ikkagi tööd teed ;)

  3. Üks asi veel. See, kui sul mingite klikkide tõttu kuskile (näiteks hotelli bookimise) kontole tekib “raha”, mille eest sa oled sunnitud uuesti läbi selle portaali midagi OSTMA ega saa seda raha likviidse nö PÄRIS rahana välja võtta, siis see tegelikult ei ole ju raha, see on võimalus lihtsalt mingit teenust teistest odavamalt saada. See, kui saad seeläbi 600 eurose majutuse nüüd 200 eest, ei tähenda, et 400 eurot oli sul raha. Või et see 400 eurot on sääst. 600 euro eest sa ei oleks seda kohta võtnud ja oleks leidnud odavama oma eelarve piires. Sa ei saa selle “tasuta raha” eest tasuda pangalaenu või osta poest kohvi. Ütleme siis nii, et see ei ole tasuta raha vaid see on lihtsalt võimalus saada mingeid asju soodsamalt. Poes allahindluseid vaadates karjume ka kõik “Hurraaa, tasuta raha või?” (Kui aus olla, siis ilmselt paljud vist karjuvad tõesti).

   See, kui inimesed massiliselt kuskilt asju tellivad ja sellega koguneb neile kontole raha, pole tegelikult samuti raha, vaid nad lihtsalt iga ostuga maksavad tegelikult üle ja saavad selle kübekese siis ostult tagasi, mis meelitaks neid uuesti ostma. Umbes nagu tulukas, maksad alguses rohkem, hiljem saad tagasi. Jah, umbes nagu annan poes 50 eurot ja saan 10 tagasi, sest asi maksis tegelikult 40.

   Ma arvan, et keegi ei ole kade, et sa viitsid selliste asjadega tegeleda. Mina näiteks ei viitsiks ja mulle tundub tõesti lihtsam oma palgatööga see raha välja teenida, mida siis laiaks lüüa ja millega reisida – mul on seetõttu ka palju rohkem valikuid, KUS ja MILLELE ma oma raha kulutada saan. Sinul nii palju vaikuid ei ole, võtad seda, mida soodsalt saad.

   Aga inimesed ilmselt ootavad, et asju õigete nimedega nimetataks. Asjade vahelisi seoseid nähtaks ja süvenetaks veidi rohkem.

 10. Enamik siinsetest kommenteerijatest ajab mingit oma joru ega suuda võtta chillilt su juttu. Puhteestlaslik kadedus või laiskus ise liituda ja kasutada koode jne. Saan hästi aru sinu nö tasuta rahast ja mu arust kah on see koik mida sa nimetad tasuta raha, kaasaarvatud tuludeki raha :)

 11. No ma ei tea, väide et 800€ palga eest reisida ei saa on natukene vale, saab küll kui KOGUDA.

  1. Oleneb jah, kus elada, palju partner palka teenib jne, kas üldse elada üksinda või kaksi, lastega või ilma jne

   Näiteks mu sõbranna, kes elas varem üksinda, maksis pool sissetulekust juba eluasemele, lisaks muud arved.. Tal polnud küll võimalik suurt midagi koguda oma palga juures. Ja kui 50€ kaupa korjata, siis hädaga ühe reisi aastas pigistab välja.

Comments are closed.