Tere tulemast perekonda, väike M

Alates tänasest on meie blogipere ühe liikme võrra rikkam. Oleme tema peale juba ammu mõelnud. Aga nagu ikka, juhtuvad sellised asjad nii nagu nad ise tahavad. Siis kui sa ikka üldse ei oota. Nagu välk selgest taevast, eks. Meil on uus pereliige, väike M, kes on meie blogi, marimelli maailma, assistent.

Panin kuulutuse üles paar nädalat tagasi ja tänaseks olen saanud ligi sada kandideerimisavaldust. Kõik nad olid sellised nö üheülbalised, tere, kandideerin, blabla, cv on manuses. Ei mingit klikki, kuniks eelmisel neljapäeval potsatas mu postkasti kiri pealkirjaga „Wau, meie inimene, võtame kampa ja teeme ära!“ – ja see kiri oli täpselt see, mida ma olin oodanud. See meie inimene. Aus, vahetu, emotsiooni pealt kirjutatud kiri, mis kohe kõnetas. Ilmselgelt, just sellist inimest me otsisimegi. Ja kui ma teistele olin saatnud „kodutöö“, siis talle ma seda saata ei tahtnud, kirjutasin talle vabas vormis vastu, et da fak, sa oledki see, keda otsinud oleme ja ilmselgelt oleks õigem kokku saada. Täna saime. Viis tundi kestnud „töövestlus“ koos grillribide, salati ja rababrberi mojitodega möödus nagu sõrmenips.

Viimasel ajal on kuidagi see blogivärk meil üle pea kasvanud, ei jõua nagu tegeleda. Ma ei jõua orgunnida. Jah, oleme mõlemad töötud. Officially. Aga tahaks aias tomatitaimi istutada, muru niita, Hedoniga jalkat mängida, aga mul on vaja blogida, siis Meelisel minna pildistama, siis mingi cateringi asju ajada, siis sebida ühte-teist-kolmandat. Lihtsalt ei jõua tegeleda. Tahaks ka korra jalad seinale visata ja nädalavahetuseti perega olla. Ei taha, et oleks iga päev see „ma olen nüüd kaks tundi lapsega õues, et sa saaks blogida“ või „okei, ma panen siin Hedoniga puslet kokku, töötle pilte“ jne. Tahaks ka korraks nagu normaalne inimene olla lihtsalt niisama. Minna reisile, või nädalavahetuseks maale sõbranna juurde, aga mitte iga päev mõelda, appi, kes siis blogib, kes siis Facebooki uuendab, koostööpakkumistele vastab, uusi ideid genereerib…

Seega, oli assistent meie ainus võimalus. Keegi, kes mõtleks nii nagu meie, keegi kes annaks värskeid ideid lennult ja kes samas poleks lihtsalt blogilugeja, kes takka kiidaks kõike, mida ma ütlen, et teha võiks. Et ta oleks värske veri meie vaadetes.

Esimese kohtumise lõpuks on meil terve A4 täis ideid, mida varsti teilegi tutuvustame, aga tahaks kuulda ka teie arvamust, mida te siin blogis näha tahaks? Või meie Facebookis või instas? Rohkem videoid? Rohkem pilte? Rohkem arvamuslugusid? Rohkem “mis me teeme” stiilis postitusi. Rohkem toodetetutvustusi? Rohkem loosimisi? Rohkem.. mida?! Või just vähem?!

Parimad ideed teostame ja premeerime pakkujaid tasuta fotoshoodiga, seega jätke kindlasti maha oma õige meiliaadress, kuhu teile võidu korral kinkekaart saata!

55 thoughts on “Tere tulemast perekonda, väike M

 1. Mulle meeldiks vast kõige enam lugeda igasuguseid eksperimente ja arvustusi, samuti ka lapsega seotud teemasid.

 2. Hakkab tegema ka blogipostitusi? siis poleks enam ju Marimelli blogi see päris õige

  1. Päts mõtles vist, et kas too assistent hakkab tegema teie eest blogipostitusi :)

  2. Ta vist pidas silmas, et väike M hakkab blogipostitusi tegema?! Ja et siis poleks Marimell enam sama.

  3. Aa.. ei, väike M ei hakka ilmselt blogima, aga on jõu ja nõuga abiks ja suhtleb vajadusel inimestega, kellega ise ei jõua jne

 3. pool teema väline asi, a sa viimsi kirbukal selle valge lehekujulise kausi müüsid maha? oleks tahtnud selle hinda teada ja seda ka endale saada, kuhu pähkleid panna jms nt. meenus nüüd see:D.

  1. See ilmselt pähklite jaoks liiga suur :D aga ma isegi ei mäleta, kas müüsin v on alles. See kast seisab kapi otsas. UMFi ajal panen müüki ilmselt!

 4. Väga pönevad on erinevad söögitegemise postitused,kui oled kuskil mingeid üritusi korraldanud ja seal ise cateringi teinud.Need postitused ahmin alati ühe soojaga sisse :) Ohtralt pildimaterjali juurde ja väga super lugemine,vähemalt minu jaoks :)

 5. Mulle meeldib blogi just sellisel kujul nagu ta on….ja tahaks rohkem kòike seda,mida te juba pakute Igav vastus????Aga just nii see on,tàiuslik blogi

 6. Hei Mari-Leen ja Meelis :)

  Mulle meeldiks kui postitate Instagrami Story’sse ka miskit põnevat või teeksite seal live’i. (inimesed saaksid teile sinna postitada küsimusi. Teete Q&A’d vms)
  Te olete nii ägedad ja kiftid inimesed. Teid ja teie tegemisi on väga lahe blogi kui ka facebooki ning instagrami vahendusel jälgida.
  AAA PS! Snapchati peale olete mõelnud??, see küll pole enam nii popp asi, kui alati võib ju proovida äkki teete teie selle veel eriti popiks :D:D

 7. Assistendi hankimine oli väga hea otsus. Kas teda blogilugejatele ka varsti pikemalt tutvustate?
  Aga minu mõte- tehke vloge! Vlogid on nii mõnusad vahetud ja neid vaadatakse üsna palju. Mina küll vaadaks mõnuga! Soovin jaksu teile :)

 8. Tee kokkamisest videoid rohkem.
  Ilmselt jah tüütu ja aeganõudev… kuid kui tuleb mingi lamp idee või külmakapi jääkidest kokkamine, oleks väga põnev vaadata, kuidas su fantaasia töötab ja mis siis lõpuks välja tuleb… või kui erinev see lõpuks algvariandist on.

 9. Väga kihvt värk! Jään huviga edasisi arenguid jälgima.
  Aga kohe asja juurde… just need elulised postitused (läksime, tegime, arvame ja oleme) on hirmus mõnusad! Nagu sa ka ise ütlesid, emotsionaali pealt kirjutatud, vott see kõnetab. Siiras ja aus. Vahet pole, et vahest pole antud emotsioon nagu top-positiivne, aga elu polegi lõputu pillerkaar.
  Mida ma veel naudin on Meelis postitused. Mõtlen Kiiev ja küsimused naistele. Nohh.. elulised teemad. Kuidagi teine värk kohe, lahe on lugeda ikka mehe maailmavaatest ka. See ikka teist moodi kui naistele. Värskendav :)
  Ilmselt kui väike M hakkab ka oma elulisi poste nt tegema, siis jälle üks maailmatunnetus juures.
  Või kui reisile jõuate, siis las Meelis kirjutab ka vahest. Muide… päris kihvt oleks, kui te mõlemad kirjutaksite samast olukorrast, aga oma künka otsast… päris lahe ma arvan. Lahe oli kuidas sa, Leenu, vastasid Meelise küsimustele (või ma ei tea. Järsku inimesed kardavad et läheb kordamiseks ära?).
  Samas ütleks, et tootetutvustusi on parjalt. Ei domineeri ja muhedalt kirjutatud ka (sulajuustude oma oli väga isutab). Mis tuletaski meelde, et su toidupildid on alati NII isuäratavad, et kui vahest viitsiksid mõne kiire kulinaariaposti teha, oleks väga uhke. Saan aru, et kokamdussaladusi ei tohi välja jagada, aga ehk midagi natuke ikka :)

  Aga kuna olen vanakooli inimene, siis FB ja installatsioon jätavad külmaks.

  1. Sinu mõtetega olen mina ka päri!
   Lisan omalt poolt siiski seda, et pigem Instagramis võiks jah olla story’sid üritustelt mida väisate või korraldate, selline lühike arvamus ja videopilt üritusest :)
   Aga lõpuks you do you! :)

 10. Kokkamise videod oleks jah toredad, miks mitte ka väike montaaž sellest, kuidas sa tomatitaimi istutad või aias istumisnurka ilusaks teed.

 11. Mulle meeldiks söögikohtade arvustusi lugeda ja sellised kokasaate stiilis video- või pildipostitused koos retseptiga/koostisosadega oleks ka ägedad.

 12. Ma fännan täiega sinu uurimustöid. Kui sa võrdled või uurid mingi asja kohta põhjalikult. Kui ma kunagi mingiks firma bossiks saaks , siis sinusugust sekretäri tahaks ma täiega. :)

 13. Mulle meeldiks just teie igapäevased tegemised :)

  videod mis te teete (süüa, mängite, istutate taimi, poes käite, koristate nö igapäeva elu)
  Lugeda meeldiks erinevaid arvustusi (poed, kohvikud, spaad, erinevad söögikohad, miks mitte uus balti jaama turg jne).
  Pildipostitused on lahedad, teed näiteks päevast pilte ja pärast paned lihtsalt üles ühte postitusse :) Mulle meeldib just igapäeva elu, kus saab samaastuda ja miks mitte ideid, mida ise järgmine päev teha :)
  Miks mitte teha oma köögikapide sisu postitus, et mis alati teie köögis olemas on või olemas peab olema, mis toiduainetega oled alt läinud ja mis sind üllatunud.

  Millised fotograafid/blogid jne teile meeldivad, või mida/miks ise üldse instas või FB jälgita, mis gruppides olete jne.

  Mis asju ostate alati kallina, mis odavana, mis marke eelistate või mida elusees ei kannaks/tarbiks (toit, riided, jalanõud jne).

 14. Mina sooviks, et sa jääksid rasedaks ja postitaksid rasedusteemalisi postitusi

  Ps! Kui antud postituse pealkirja lugesin, arvasin ma küll korra, et kas perelisa tulemas

 15. Ma tahaks igapäevaelust vloge! Lisaks tahaksin lugeda rohkem sinu stiilist, n.t wardrobe tour vms formaadis! Arvamuspostitustega lase ka edasi!

 16. Mina käin siin blogis lugemas Teie arvamuslugusid – mulle meeldib, et need on ausad ja otsekohesed. Hea on lugeda, et kõik ei ole poliitkorrektsed ja seetõttu sageli on võimalik just nende kaudu ka Teiega samastuda. Kusjuures sinna hulka loeksin ka avameelsed postitused – ühtelugu on teil postitusi teemadel, millest väga avalikult ei räägita. Mulle meeldib see julgus just seda osa oma elust avalikult jagada. Ilmselt seetõttu, et kui ma oma olukorrast avalikult räägin, peetakse mind taktitundetuks ja südametuks. Lihtsalt alati ei pea ennast tagasi hoidma ja tekitama illusiooni, et meid ümbritseb ainult roosamanna. Samas ma ei oota, et Te kogu oma eraelu siia avalikult laotaksite.
  See näitab lihtsalt, et peate blogi siiski ka emotsionaalsest aspektist enda jaoks, mitte üksnes majanduslikul suunitlusel.

  Samuti erinevad arvustused/tootetutvustused, mida on natuke vähevõitu – ometi, näiteks just Sinu soovituse põhjal avastasin enda jaoks Linea tooted ja julgesin neid tellida. Kuidagi nende arvustusega on nii, et need tunduvad tõesed, äkki tõesti kirjutamisviis on siis nii usaldust tekitav. Või ongi saladus selles, et neid on nii vähe – ära siis lihtsalt täiesti ära kaota.
  Igasugused vblogid on toredad, aga sageli ei viitsi ma neid vaadata, olen üks neist, kellele meeldib rohkem lugeda.

  Mis ma tahtsingi tegelikult lühidalt öelda, lugedes võimalikust uuenemisest, mida iganes uut te ette ei võta, jätkake ka enda julgete arvamuslugude kirjutamist ja ka arvustustega, samamoodi tagasihoidlikult. Selle blogi teebki minu jaoks teist erinevaks see toores emotsioon, mida tihti võib postitustes näha, siiski, selle kõrval on säilinud kvaliteet, mitte ei käi ainult üks lahmimine.

  Toidupildid on ka väga ilusad ja isu tekitavad. :D

 17. Tehke neid paaride challenge videosid . :) Toidutegemise videod on ka oodatud.

 18. Minumeelest oleks üliäge, kui kord nädalas teeksite volge.. et üks põnevam päev nt nädalast. Kuidas viid Hedoni lasteaeda, kuidas ta üle annad ja mis siis edasi teed.. kas lähed poodi või koju vms. Õhtul kuidas hedon koju tuleb ja perele süüa teed ja mis rutiinid enne magama minekut on jne. Arvan, et väga produktiivne oleks kui teie filmite päevast erinevaid klippe (ka meelis) ja asdistent siis nö monteerib kokku ja paneb üles. Arvan, et teie vlogid oleksid väga põnevad just sellepärast et teie elu on täis tegemisi ja seiklusi :) tõesti, huviga vaataks ja võtaks siis nö osa teie tavapärasest nädalapäevast :)

 19. Mulle meeldiks hirmsasti mingi retsepti- või kööginurk. Mingi aeg tagasi sa kirjutasid ja/või tegid videosid oma kokkamisest. See on kindlasti hirrrrmus aeganõudev, aga sa tundud lahe katsetaja.
  Äge oleks, kui keegi sulle mingid toiduained välja valiks ja sinu ülesanne oleks midagi antud asjadest kokkata. Lihtsalt käigu pealt.

 20. Kindlad lemmikud on teie reisipostitused☺️ Isegi nv tripid ala Pärnusse☺️

 21. Mulle meeldivad tootetutvustused, ja arvustused. Samamoodi, mida igapäevaselt teete, kus käite jne. Ja no reisipostitused, kuhu plaanite minna jms on ka väga põnev

 22. Aa jaa, nagu keegi eespool mainis juba, siis need uuriva ajakirjanduse laadis postitused on parimad, kus süvitsi mingit teemat uurid-võrdled-kommenteerid. Arusaadav, et need võtavad jõhkralt aega, aga on kasulikud ja ülihuvitavad lugeda, mu lemmikud kindlalt.

 23. Mulle meeldiks midagi stiilis “top 10” näiteks lemmikpilti koos, kus ja milline taustalugu. Nalju on alati hea lugeda, keegi kuulis/ütles midagi väga mööda.

 24. Mulle meeldivad arvamuslood ja Hedoniga seotud teemad. Mul on endal sama vana laps ja noh, alati on tore võrrelda/teada, mida teised emad erinevatel teemadel mõtlevad, isegi siis, kui ma ise sama ei kipu arvama.
  Aga mis mulle ei meeldiks, on vlogid – mulle meeeldib LUGEDA

  1. Vlogid on vist nooremate inimeste teema.. ma võin facebookis laivi veel teha, aga monteerida.. see tundub nii palju tööd. Aga eks näis!

 25. Teie hingeelust rohkem :) Mida tunnete, mõtlete, kogete, arvate, miks, miks ei jne jne. Vaadetest rohkem. Oleks väga põnev, kui saaks emotsionaalsemalt ja vaimsemalt teiega rohkem samasutda :)

 26. See on ainus blogi, mida ma lugema olen jäänud. Põhjus üsna lihtne- te olete avameelsed, ausad ja vahetud. Ja ei mingit roosamannat. Mulle meeldivad blogis enamvähem kõik teemad. Toidupostitusi ma ei loe, aga puhtalt seetõttu, et mulle endale ei paku kokakunst absull huvi.. Mulle meeldib, et postitused on mitmekesised ja mis seal salata, aegajalt ka intrigeerivad. Mulle meeldib, et kirjutate asjadest nii nagu need on- ilma filtrita. Mulle meeldib kõik! Reisipostitused on eriti ägedad aga selleks peaksite te kogu aeg reisima niiet jääme selle juurde, et need ilmuvad
  Mõned korrad aastas. Ma üldiselt muidu vloge vaadata ei viitsi ja tean, et monteerimine on räme töö aga mulle meeldiks, kui te rohkem vlogiksite.

 27. Tahaks lugeda/videot, Marimelli eksperiment vms. Et proovite näiteks iga nädal erinevate maade sööke. A”la rootsi mädakala, norra lutefisk, somme mämmi jne

 28. Kuidas te nii fab life elada saate, olles ise töötud :S
  Assistendi palkamine, koguaeg shoppamine jms :/

  1. Juba kuulsin, et perekoolis teema. Kavatsen sellest peagi blogida :)
   Aga Kleidibutiigist saame koostöös need kleidid laenutada, mis meile meeldivad.

 29. Videod oleksid kindlasti huvitavad, kuid nende peale kulub ju veel suurem aeg: filmimine, monteerimine, üle laadimine. Kas see aeg tasuks ennast lõpuks ära? Ja kas Sinu perele meeldiks olla kogu aeg nn “luubi all!? Neid vaadata oleks muidugi tore, ka Hedonil.

  Võiksid kirjutada rohkem niisama “mis tegin, kus käisin” postitusi, sest arusaadav on, et ka sinu elu ei ole päevast päeva trall ja pidu, vaid on ka selliseid koduseid toimetusi, nt mis teed Hedoniga; mis üldse tegid; mingid suvalised pildipostitused. Sellised postitused, millega tavainimesel on end kõige lihtsam seostada.

  Väga huvitavad on igasugused toote- ja kohaarvustused. Neid võiks olla veelgi enam. Kuna kirjutad ausalt, siis on endal hea teada, kas tasub midagi proovida.

  Kuna on aru saada, et sa armastad toidu tegemist, siis võiksid kirja panna rohkem suvalisi retsepte, fakt on see, et paljud inimesed toituvadki peamiselt kartulitest-makaronidest vaheldumisi, sekka mõni supp. Sinu retseptid aga on huvitavad ja teistsugused ning kuna on sinu poolt läbi proovitud ja ka tunnistatud nii heaks, et retsept blogisse üles panna, siis on kinnitust, et tasub proovida.

  Võiksid ka kirjutada rohkem päevakajalistel teemadel, nagu sinu vaatenurk, mida sina asjast arvad. Ükskõik, kas selleks on magusamaks, Valka alkoralli või poliitika. Põnev oleks lugeda sinu arvamust.

  Ja loomulikult võiks tagasi tulla igasugused saadete arvustused ja ürituste arvustused, sest kuigi sa saad räigelt heiti selle eest ja blogi linki täiega jagatakse umbes et “Aaa, vaata milline tont”, siis see lähebki peale ja müüb ja klikke tuleb ikkagi (kuigi sa ei tee seda sellepärast) ja antireklaam on tihtipeale parem reklaam kui mingi “Ooo, nii super!” :D

 30. Videosid on tõesti vähe :/
  Aga mulle väga meeldib nii sinu kui Meelise arvamuslugusid lugeda, neid võiks ka ehk rohkem olla :)

 31. Kummalisel kombel on ka minu jaoks see ainuke blogi, mida ma veidigi loen. Vahest jookseb mu FB seinalt läbi ja jään siis uurima, mida Marimell arvab. Kohati kirtsutan nina, ei nõustu, aga sõdima ka ei hakka, igal ühel on õigus oma arvamusele. Üldiselt hästi kirjutatud lood, oma vaatenurgast ausad ja iga lugeja oma teha, kas nõustub v ei.
  Igatahes, mida ma rohkem lugeda tahaksin on edulood. Emmede blogisid on, reiside blogisid on, fotograafia blogisid on. Kõike on. Aga kuna lugejaskond on Sul niivõrd lai, siis oleks äge lugeda edulugusid, kus keegi kas käsitööga, e-poega, toote avastamisega, juutuubimise või millegi muuga on laineid löönud. Inspireerivaid lugusid, et õnn on just su enda kätes ja tavai, tee, mine toimeta. Ehk kellegi elu keerdkäigud ja eduni jõudmised suudavad ka kellegile teisele tuule tiibadesse saada.
  Jõudu!

 32. Minule meeldivad sinu/teie otsekohesed ja siirad postitused. Neid võiks lihtsalt tihedamini olla ;)
  Huvitaks mind veel toidumaailm – teed ju nii põnevaid toite. Lisaks huvitaks lapsekasvatamise teemad :)

 33. Te võiks teha ka mõne “couple challenge”. Youtubest ja googlest leiab palju põnevat, mida võiksite videopildid lugejatelegi näidata. Oleks kindlasti põnev.

  Retseptipostitused mulle ka meeldivad. Kuna ise pole eriline katsetaja toitudega, siis saab nii uusi põnevaid ideid.

  Ja mulle meeldiks ka fotograafia teemadel lugeda ja arvamusi kuulda erinevate fotograafiavidinate kohta nt.

 34. Tootetutvustused on tegelikult väga head, eriti kui järgi proovite ja teete niiöelda step by step tutvustuse. Retseptipostitused on ka supper head :)

 35. Mulle hullult meeldivad igasugu söögipostitused, sellised lihtsad, koos natukese õpetusega. Neid võiks rohkem olla.

 36. kirjuta kodusest kokkamisest, lapsega toimetamisest ja supiköökide jms festivalidest, kus osaled.

 37. Mulle pakuvad huvi lapse, retseptide ja positiivset emotsiooni tekitavate kohtade/etenduste/asjadega seotud postitused. Eriti vähe tahan lugeda vingu ja hala nõmedatest kohtadest, inimestest, kodu puudumisest.

 38. Mina samuti ootaks rohkem kokkamispostitusi, koos retseptide ja õpetustega. Või lausa teha vloge kokkamisest. :)

  Samuti meeldiks lugeda rohkem reisipostitusi. Samas kui need ainult Taist on, siis vbla pigem kirjutada mingis teises võtmes, et kas plaanite ka mujale reisida, kuhu tahaksite, miks jne.

  Üldiselt on teil väga vaheldusrikas blogi. :)

Comments are closed.