#elulineblogi

UUS MANSIONIS ehk jagan kleite

Kunagi rasedana tegin Romwe‘st tellimuse ja tellisin endale kleidi ja tagi, need tulid üllatavalt kiirelt kohale, aga paki sisu oli hoopis midagi muud, mis ma tellisin. Seega, jagan laiali, kes vaid soovib!

Mäletan, et lappasin tookord edasi ja tagasi neid asju ja lõpuks otsustasin, et valiks midagi särtsakat – panin kokku omast arust hea kombo – selle maxi kleidi ja selle nahktagi – kujutasin neid juba koos seljas ette.

Ma tean, et nende Hiina asjadega on mõõdud alati jumala pekkis ja valisin seetõttu kleidi kindlalt rinnaümbermõõdu järgi. XL suurust Hiinast tellida on mulle jumala tavapärane, aga see kleit, mis kohale jõudis, on megaXL :) Noh, ma saan seda timmida endal rinnust parajaks, aga varrukad ja pikkus on ikka peetis. Seega – anyone, kes on minust pikem ja rinnakam ja tahab seda kleiti endale – annab endast kommentaarides märku, ma tellin endale uue väiksema numbri.

Ja nahktagi asemel saabus mulle… KLEIT! Selline! No ikka juhtub. See on M suurus, aga natuke liiga lühike mulle ja rinnust natuke kitsas. Jätab suht särgi mulje. Igaljuhul, kui on keegi, kes seda endale tahab, siis andke aga kommentaarides märku.

Nagu ma aru saan, siis Hiinas on üks tehas, ma kujutan seda ette umbes hektarisuuruse kaarhallina, kus on miljon õmblejat üksteise otsa surutud, kes siis lasevad nobedatel näppudel käia. Igal ühel on oma toode, mida ta päevast päeva teeb. Ja siis valmis toote lihtsalt kuskile liinile viskab, ja kuskil on metsikud riide hunnikud, kust siis “firmad” oma kraami kokku korjavad.

Nii Sheinside, Romwe, tuhanded poed eBays ja AliExpressis on oma agendi sinna hektarisuurusesse tehasesse kohale ajanud ja saadavad neile sõnumeid, mida ja mis suuruses kokku pakkida. Loogish, et nii võib tagi asemel kleit pakki sattuda. Tooteid nad tagasi ei tahagi, asendavad selle lihtsalt uuega, sest kes siis viitsib pead vaevata mingi mõnekümnesendise kleidiga, kui lihtsam on hunnikust järgmine asi võtta ja pakki panna.

Ühesõnaga, mitte ühtki halba sõna Hiina kraami kohta – ma olen aastaid netist tellinud ja üldjuhul alati rahule jäänud. Näiteks raseduse ajal ostsin väga palju asju AliExpressist, sest ma ei näinud pointi maksta mingite kleitide ja kampsunite eest hingehinda.

Muuseas, oma rasedakleidid ja juba väikseks jäänud beebiriided paiskan varsti müüki – nimelt avan ma Pere Kirbukas oma poe :) Aga see juhtub ilmselt märtsis, mul enne pole aega!

AP03
Kleit: AliExpress – 7€

 

23 thoughts on “UUS MANSIONIS ehk jagan kleite

 1. oi, see maxi kleit oleks väga apetiitne! Kujutan sellega ennast väga elavalt ette, Päsaste mõisa pargis, suvel sõbranna pulmas ringi lehvimas. Usun, et minu särav isisksus ja kleit oleksid suurepärane kooslus! ;)

 2. Hei, mina küll sooviks seda kleiti kui sul see üle on. Kuidas ma võiksin sinuga ühendust võtta? :)

 3. Mulle hullult meeldib see maxi kleit, olen seda isegi tellida tahtnud, aga pole julgenud just selle tõttu, et need suurused ei lähe täppi alati. Ma muidu olen 178cm pikk ja kannan tavaliselt suurust M/L või 38/40. Kui see mulle mõõtudelt istub, siis oleksin väga huvitatud :)

 4. See esimene kleit on jumalast ilus :) Kui vaba, siis oleksin huvitatud (ja kui postiga saadad) ;)

 5. Ma ei usu et ühelgi naisel kunagi kleitidest puudu tuleb, seega kui veel jagatakse, siis avaldan ka soovi. Värvilibe tundub mustale üsna tore vaheldus.

 6. Muide, kui sind see huvitab, kuidas nende odavate asjade kokkuõmblemine päriselt käib ja milline nende õmblejate elu on (antud juhul Kambodžas, aga kujutan ette et Hiinas umbes sama teema) soovitan väga vaadata sarja Sweatshop – Deadly fashion (vist oli 5 kümneminutilist osa sellel). Mul võttis pisara lahti küll ja mõnda aega vähemalt ei telli küll Alist ühtegi asja :D

 7. Rõõmsad fotod, need sinise kleidiga… Aga see surnud rebase laip on seal nii nukker ja kuidagi sürr. Nagu uue elu ootusärevuses laip kaelas :(

 8. Wau! Ma oleksin küll kohe ostja sellele maksikleidile! IMELINE ju! Minu suviseks sünnipäevaks sobiks ülimalt hästi. Olen sellise värvikülluse ja naiseliku lendluse suur austaja! Seega – kui võimalik, ostaksin ja viiksin tolle iluduse endaga Saaremaale peole :)

 9. See sinine kleit, mis Sul pildil seljas on, on ka väga kena! Kui kunagi aega leiad, viitsid äkki selle Aliexpressi lingi panna. Aitäh! :)

 10. See esimene maxi kliet meeldiks mulle väga :) seega soovin seda, kui see muidu 176cm lühikeseks ei jää ;)

 11. Huvitav, kirjutasin ka kommentaari, aga ei näe seda siin. Igatahes endiselt sooviksin seda kleiti, maksikleiti!

Comments are closed.