VIDEO: Tastefully Blinded ehk Pimeõhtusöök

Eelmisel nädalal käisin ma siis pimeõhtusöögil. Olin üsna skeptiline. Esiteks see toimus Tai ja India restoranis Ginger ja kuna ma olen suur aasiaköögi austaja, siis olin täiega selline… „kas ikka on piisavalt hea ja vürtsikas“. Ma polnud Gingeris varem käinud ka. Lisaks olin ma „fakk, ikkagi 55 euri, kas ma saan selle eest midagi“. Kõik aga oli suurepärane!

Ginger Cafe (link!) on ausalt minu uus lemmikkoht. Nii häid Aasia sööke pole mina enne Eestis veel saanud. Teiseks, see oli päriselt nii hea, et ma olin juba järgmisel päeval tagasi seal. Ja kolmandaks.. seal on imeline söök. Lihtsalt best place in town!

Kokku oli viis käiku, mis tegelikult oli natukene kokku pandud ehk tegelikult saime rohkem asju kui viis käiku, ühes käigus näiteks oli kaks suppi, mis teeb selle juba kuueks erinevaks roaks ja teine eelroog oli koos nuudlitega, mis teeb sellest justkui seitse erinevat rooga + vahepealad jne. Kohe kõigest lähemalt.

DSC_0111
Siin me siis oleme, ootusärevuses, mis saama hakkab…
viisk2iku
Ametlikult siis viis käiku – kõige suuremal pildil minu lemmik :)

esimene eelroog – pakora kana, mündikaste ja raita salat

DSC_0287

Näputoit. Kuigi juurde olid serveeritud ka kahvlid. Ma kasutasin siis viisakusest kahvlit. Kaks kastet (ma ei nimetaks seda salatiks), mündikaste oli imeline. Seda sööks kõigega. Mõnusalt värskendav ja tõesti hea. Aga noh, see mündikaste on india köögis üsna tavapärane asi. Aga mulle meeldib. Tavaliselt tellin seda India restoranides söömas käies lisaks juurde. Sinna nii hea kõike sisse pista – kana, naani, salati peale valada jne.

teine eelroog – krõbe baklažaan ja klaasnuudlisalat

DSC_0285

Palusin endale pulgad tuua, et videosse natuke elevust luua. Endal ka põnevam, kas saan pihta või ei. Ma arvasin, et ma söön kana. Ma ei saanud aru, mis see oli, aga see oli nii hea. Hiljem selgus, et ma olin vaimustunud baklažaanist. Teate, minu meelest on baklažaan nagu mingi svamm, sellest ei saa midagi teha, et see hea jääks. Aga need krõbedad seesamiseemnetega baklažaanid Gingeris viivad keele alla. Ma läksin järgmisel päeval neid ekstra uuesti tellima.

Teises kausis olid nuudlid, megahead ja vürtsikad. Kui Gerli (korraldaja) vahepeal lauast möödus ja uuris, kas saan aru, mida ma söön ja ma nuudlid ütlesin, ta hakkas naerma… Mõtlesin, et äkki on siis seened (need niidiseened – enokid, mida Tais ka päris palju kasutatakse), aga hiljem selgus, et ma ikka ei pannud nuudleid pakkudes puusse, olidki klaasnuudlid. See salat oli parajalt vürtsikas, ja väga-väga maitsev.

kolmas eelroog – Tomati Sorba supp krevettidega vs Tom Yum supp kanaga + naan

DSC_0289

Supid – juba nuusutades sain aru, et üks on Tom Yum mu vana lemmik. Sööke ette toodes hoiatati, et üks on vürtsikas. No minu vürtsitasemele oleks võinud kõvasti veel vürtsikam olla. Mõlemad supid olid tõeliselt head ja Tomato Sorba põhjas olevad krevetid olid mõnusalt maitsetest läbi imbunud.

pearoog – tamarind kastmes pardifilee ja india läätseshot

DSC_0290

Vana hea part. Mulle üldiselt part meeldib ja seda üsna igal kujul. Samas kui baklažaan ja supid olid raudselt sellised, mida ma uuesti sööma läheks, siis see part nii hullu vaimustust ei tekitanud, aga hea oli ikkagi. Ja see grillitud apelsin sobis sinna ideaalselt. Pimedas ainult ei näinud, nii et ma selle koos koorega kohe suhu panin. Ja see läätsevärk masala kastmes oli samuti imeline. Tõsiselt hea. Ma ei ole väga läätse-inimene muidu.

magustoit – India Gulfi jäätis ja kohupiimajahust Gulab Jamon ja lõpetuseks mangolassi shot

DSC_0293

Kuna ma oma tüübilt olen pigem soolase kui magusa armastaja, siis saab viimase koha minu topis ka magustoit – see oli kardemoniga ja mulle üldse ei meeldi kardemon. Ma sõin ta ära, aga kindlasti polnud see üks minu lemmikuid sel õhtul. Vahepealaks pakutud (et meeli puhastada) külmutatud arbuusi ja see oli kordades mõnusam.

No, ja kes tahab näha, kas ma söögi suust mööda ka panin.. Vaadake videot. Vabandan tumeda pildi pärast ette ja taha, aga kohad olid broneeringute järgi juba paika pandud ning valgus keerati samuti maha… Pole hullu, saate vast mu emotsiooni kätte ja näete, kuidas ma pulkadega hakkama sain :)

Ühesõnaga, minge Gingerisse sööma, hinnad on seal jumala soodsad (vaata menüüd siit kui ei usu) ja söögid imelised! Ja kui uus pimeõhtusöök tuleb, siis see 55€ on raudlaks seda väärt. Unustamatud maitseelamused ja ohtralt veini (iga käigu juurde erinev ja hoolikalt valitud!)

Kas olete pimeõhtusöögil varem käinud? Kuidas meeldis? Kas plaanite (uuesti) minna?

5 thoughts on “VIDEO: Tastefully Blinded ehk Pimeõhtusöök

 1. Ma algul arvasin, et sul on pildid sassi läinud :) Lihtsalt ei kujutanud ette, et suppi nii väikesest anumast antakse. Tore lugemine ja panen selle Gingeri ootejärjekorda, kui kunagi Tallinna juhtun ;)

 2. Ginger ja selle krõbedad baklazaanid on ka minu absoluuutsed lemmikud terves Tallinnas!! Nii tore, et ka Sina selle avastasid :)

 3. Mind paneb imestama, kuidas sul kõik need toidud ja veinid sisse mahtusid?! Mul tehti selle aasta veebruaris ka bypass op ja ma küll ei saaks sellist söömaaega lubada, kuna sööksin heal juhul ära ühe roa. Ka ei käi ma kusagil sellepärast lõunat söömas, sest suudaksin süüa heal juhul 1/4 supist või sama palju praest.

  1. Ma söön ka korraga vähe. Aga mul opist möödas neli aastat. Ja seal oli iga käigu vahel paus :) mulle ideaalne. Ühe korraga ei saakski järjest süüa. Pärast esimest eelrooga ma juba ütlesin sõbrannale, et kõht täis.
   Aga olen harjunud nüüd kõik läbi närima, väikseid ampse ja aeglaselt sööma.
   Tean seda tunnet väga hästi, et väljas süüa ei saa.. Siiani annan osa Meelisele :)

Comments are closed.