13 nippi, mida me kodus teeme

Ega ma siin ilmselt jalgratast leiutama ei hakka, aga kui Zewa saatis mulle terve kasti nende uusi niiskeid tualettpabereid, siis ma olin küll nats hämmingus, et hm.. kuidas ma peaksin neid teile tutvustama. Et teen WC-poti peal pilti ja juhhuu, kiidan, et hea mandlilõhn käib üle pea?

Esiteks, neid on kolme sorti – üks klassikaline lõhnatu, mandlilõhnaline ja kummelilõhnaline ja kui tavaliselt mulle (noh, tavaliselt, varem olen ma kasutanud beebisalfakaid) see aroom ei meeldi, või on siuke rõve lääge, siis Zewa niisked salfakad lõhnavad tõesti nii hästi, et neid on kahju WCpotist alla lasta.

Et aga mitte postitada siia tervet meie peret poti peal, siis… Hakkasin mõtlema, et enne Hedonit ma niiskeid salfakaid üldse ei kasutanud, aga nüüd ma ei oska nendeta enam elada. Meil on alati üks pakk autos, alati üks pakk Hedoni kotis, köögis, vannitoas, Hedoni mähkme sahtlis.. Ühesõnaga, neid on igal pool. Ostan ma neid tavaliselt siis kui nad sooduses on ja üldjuhul ikka mitme paki kaupa.

Õnneks saatis Zewa meile terve kasti neid, nii et suve peaks küll vabalt üle elama. Kiidan neid sel eesmärgil, mis nad loodud on – pepu värskendamiseks. Nii lastel kui täiskasvanutel. Tõesti mugav ja hea, aga mõtlesin, et toon siia sisse veel 13 nippi, mida me kodus nendega veel teeme.

Kusjuures, ma mingi päev guugeldasin ka, et äkki ma leian mingi eriti khuuli idee, mida teile tutvustada ja sain teada, et osad niisked salfakad on pesemiskindlad ja neid saab nö taaskasutada. Äge.

1. Lapse puhastamine – olgu selleks siis särgile tilkunud jäätis, või ketšupirõngas ümber suu, või näiteks poes käies ta kukub, käed on mustad, siis autos kohe hea üle tõmmata.

2. Meigi jaoks nagu loodud – ma mõtlen alati, milleks osta eraldi mingi meigieemaldus lapikarp, kui asi mis on mõeldud beebi pepule (või siis minu omale), ei peaks sobima mulle näkku. Haha, ma kõlan nagu mingi persenägu, aga noh.. Meiki võtavad nad maha ideaalselt. EBA meik kadus nöost nagu niuhti. Ja teate, ma kõlan eriti rõvedalt, aga nad ei jäta näole mingit rõvedat kihti, nagu beebi või meigisalfakad. Nägu ongi PUHAS. Tavaliselt tahan alati veel üle pesta, Zewa salfakatega puhastades ei taha.

3. Juuksevärv on minu meelest asi, mida sa võid kasvõi švammi ja Fairyga nühkida ja maha ta ei tule. Eriti need efektikad, mida mina kasutan. Üks tilk kraanikaussi, kaks sekundit ja see lihtsalt ei tule maha veega, ega ka Fairyga. Haara niiske salfakas ja puhas. Päriselt ka. Juuksepiiri puhastamisest ma ei pea rääkimagi. Töötab.

4. Hedonile meeldib väga joonistada, aga millegipärast ta ei tunneta väga hästi, kus paber lõppeb, niisiis olen ma tihti silmitsi sellise vaatepildiga, kus kritseldusi on täis nii paber, Hedon kui laud… Niisked salfakad eemaldavad nii pliiatsit, pastakat kui vildikat. Vähemalt Zewa omad saavad neist võitu.

5. Zewa plussiks on kindlasti väikesed pakid (30tk), neid on hea panna külmutuskappi ja näiteks randa minnes kaasa haarata, te ei kujuta ette ka kui hea on palava ilmaga üks külm niiske salfakas. Sellise värskuse lööb näkku. Mulle tuleb alati nende külmade salfadega Tai meelde. Seal antakse neid restodes alati enne söömist, saad end värskendada ja soolase higi näolt maha pühkida.

6. Kui nad eemaldavad meiki näost, siis eemaldavad nad seda ka riietelt. Teate, naised ilmselt rohkem, proovid kleiti, mõtled, nee, panen midagi muud ja juba on krael puudritriip. No worries. Zewa niisked salfakad teevad töö kiirelt ja puhtalt. Ja meestele ka tipp – kui särgikraele on tekkinud meigi või huulepulgajälg, mida oma naine nägema ei peaks, siis poest läbi, Zewa niisked salfakad näppu, kassasse ja krae puhtaks :P

7. Samamoodi on need ideaalsed vahendid deodorandi triipude eemaldamiseks. Ma küll üritan alati mingi imeläbi särkidesse pugeda, et mitte triipe saada, aga ikka juhtub mõnikord, et jutid järel. Haara aga salfakas ja korras.

8. Koht, kus ma neid veel kasutan, näiteks samet ja mingi materjal, mis hullult tõmbab rändom ebemeid enda poole. No asendamatu. Kui seda liimiga rullikut käepärast pole, siis salfaka pakk on ikka kotis :)

9. Kui me kunagi Pärnus käisime, siis üks blogilugeja tõi Hedonile Kriidiku, see on tahvlist nukk, Hedon joonistas küll, aga rohkem meeldib talle nendele tahvelklotsidele joonistada. Aga et nukk nukralt üksi nurgas ei kükitaks, monteeris Meelis selle läbipaistva nagiga hoopis kapiuksele ja saame sinna üksteisele teateid jätta. Kuna kõige lähem sellele kapile on Hedoni mähkmeriiul, siis sealt saab haarata niiske salfaka ja tahvli puhtaks teha.

10. Igasugu ekraanide puhastamiseks on see ka hea, ma näiteks teen alati teleka esmalt sellega üle ja alles siis nühin pabersalfakaga. Polari kella sisemust puhastan ka alati niiske salfakaga. Ja Hedoni iPadi ja.. mänguasju, millel on väikesed vahed kuhu muidu raske ligi pääseda. Samamoodi on see akende pesuks hea. Kiirelt tolm kokku ja kuivaga läikima.

11. Ja kõige veidram koht ilmselt, kus me seda kasutame on.. autoklaasid.. No teate, meie hoovis on päris mitu puud, mille peal lindudele meeldib istuda ja puristada :D Üsna tihti avastame me et mõni on pika lennuga olnud ja no… lihtsalt voolab mööda akent ja ust.. Salfakas kätte ja korras. Ei pea igakord väikse sita pärast pesulasse tormama.

12. Mul on alati ka õues niisked salfakad olemas – ideaalne grilltarvikute puhastamiseks – šašlõkivardad, grillkahvlid, restid.. No nagu nende jaoks loodud.

13. Okei, selle viimase idee ma sain netist ja katsetasin järgi – toimib. Võta niiske salfakas, lase sinna lõhnaõli või tilguta mõnd healõhnalist õli. Pane see pesusahtlisse… Ise ka ei usu, aga pesu lõhnab nii hästi :)

Kus teie niiskeid salfakaid kasutate? Kas olete proovinud Zewa uusi niiskeid tualettpabereid, või on see eestlase jaoks nii harjumatu, end märja salfakaga puhastada?

 

17 kommentaari

 1. Kuna nad niiske tualettpaberi nime al m88gis on, siis eeldatavasti peaks neid tohtima ka potist alla lasta. samas sa nentisid et m6ned pidavat pesukindlad olema (st j2relikult nad siiski ei lagune vees), seega ehk viitsid sa mingit t88pi testi teha ja vaadata kas ikka k2rab potist alla ka lasta. (Nt vaata seda: https://www.youtube.com/watch?v=TgHVO-RZ8c4)

  1. Zewa omasid tohib alla lasta, netist lihtsalt jäi silma, et mingid on taaskasutatavad, ma ei tea, millised.

 2. Svamm kirjutatakse s-iga. Tegelikult saab paljudeks juhtudeks, mida nimetasid, hoida käepärast lihtsalt tupperware karpi majapidamispaberi rullist tõmmatud lehtedega, kuhu peale on valatud õrn üldpuhastusvahendi vesi. Näiteks wc puhastamiseks on sellised mugavad. Võib ka desinf.lahust siis sinna peale valada. Rasvaste asjade plekkide eemaldamiseks sobib tõesti beebi ihupiim. Kui tahad säästa, siis sobib ka wc-rull käepärast hoida pisikeste õnnetuste likvideerimiseks. See muidugi laguneb laiali kiirelt. Meiki silmadelt ja näolt võtan ise maha nii et vatipadja teen kraani all niiskeks ja siis valan padjale jojobaõli.

 3. Kasutan beebisalfakaid koristamisel. Asendamatud tõesti igal pool. Mina ise olen alati ostnud neid intiim piirkonnale mõeldud salfakaid. Täiskasvanu zewasid olen korra ostnud . Midagi märkimisväärselt teistmoodi ei märganud.

  1. Nõus. Laste beebiajal kasutasin neid mähkmevahetusel ainult hädaolukorras, kui muud võimalust puhastamiseks polnud. Muuks pole kunagi kasutanud ja ei hakka kasutama ka.
   Ükski siin loetletud punktidest ei tekitanud tunnet, et voh, mul on neid selleks tõesti vaja. Kõige jaoks on omad väga sissetöötatud lahendused kodus juba olemas.

   P.S. Meigi võtab suurepäraselt maha kookosõli/-rasv.

 4. Meil on niisked salvakad autotrippidel täitsa asendamatud. Aga lisaks autoklaasidele saab nendega seest armatuurilt jms kohtadest ka hästi tolmu kätte :)

 5. mingeid niiskeid lappe ma ostsin kutsika käppade puhastuseks kuid tagasi talve, pori vihma perioodil ja aitas. ühed spetslapid ta mürgeldas katki ja kuivaks. a need lõhnatud vist olid ja aitasid küll veidi käppasid puhastada.

 6. Kasutan niiskeid salfakaid kodus tolmu võtmiseks, läpaka puhastamiseks, jalatsite kiirelt puhastamiseks ja siis, kui oled just juukseid pesnud ja föönitanud ja siis patsi pannud, jäävad alati juuksed välja turritama, aga tõmbad niiske salfakaga üle ja korras :D :D

 7. Ma kasutan neid ka vist juba igal pool. Tolmulappi kui sellist eraldi enam ei eksisteeri. Kuna kodus põrandapinda ka üsna vähe, siis vahest pesen isegi põrandat beebipepukatega

  1. Ja abikaasa kasutas neid enne minuajaarvamist sõjaväes õppustel olles enda pesemiseks (metsas kus muud pesemisvõimalust ei olnud).

 8. Olen kasutanud pliidi ja õhupuhasti puhastamiseks näiteks. Võtab rasvase kihi kiirelt ja hästi maha. Riiulitelt võtan tolmu ka nendega. Ei pea koguaeg loputamas käima, hea kiire ja mugav.

 9. Uskuge, ükski torumees ei luba teil midagi potist alla lasta.

  Olgu selleks ‘flushable’ vetsupaberi rulli papptoru või muu taoline ‘flushimiseks mõeldud’ kraam. Neid võidakse testida kusagil labor-vetsudes, aga reaalis viskavad igasugu inimesed igasugu asju vetsupottidest alla. Ja kui teie 1-2-30 niisket salvakat millegi külge seal kinni jäävad ja ummistuse tekitavad, siis torumeest ei huvita arvet kirjutades, et ‘reklaamiti, et tohib veega alla lasta’.

 10. Niisked salvrätid ja niiske tualettpaber on imelised! Eriti pikkadel autoreisidel, kus tuleb kahtlastes kohtades tualettruume kasutada ;)

  Ent lisan ühe kommentaari: on ära tõestatud, et ükskõik kui “lahustuv” see niiske salvrätik ka on, siis tegelikult need salvrätikud ei ole täielikult lahustuvad. Neid tegelikult ei tohiks tualetist alla lasta – jah, isegi kui nii reklaamitakse. Et ma päris niisama ei kuulutaks, siis siin on üks artikkel: https://www.theguardian.com/sustainable-business/2015/may/26/disposable-wipes-sewer-toilet-cities-flushable

  Hea nipp on muidugi katsetada – kui tavalises veeklaasis see salvrätik osadeks laguneb, nagu paber, siis on ta torude kõlbulik. Kui ei ei, vaid siis üldiselt ei sobi ta torudele.

 11. Mul hakkas tagumik sellest Zewa lõhnastatud tualettpaberist sügelema.

Comments are closed.