Kui palju ma maksan?

Sattusin eile kellegi Elise blogi peale, FB blogipoatituste reklaamimise grupis läks lahti suuremat sorti kommenteerimine ja hakkasin täna hommikul mõtlema, et palju ma siis maksan?

Elis kirjutab, et naise peale kulub kuus kergelt kümme tonni… ja et vaesed mehed peavad kõik kinni maksma. 

Kui tulla nüüd tema listi juurde, siis…

Tisse mul pole, huuli ei süsti, püsimeik kulmudel on täitsa olemas (sest mul ühes kulmus on arm, mistõttu seal karvad ei kasva ja ma peaks neid muidu iga päev maalima, et enamvähem välja näha). Maksid nad vist 70€, sest ma käin juba aastast 2011 Julia Saare juures. See on umbes 1,5aastane kulu siis. Mitte igakuine.

Juuksepikendusi mul pole, kunstküüned on selline küsitav? Kas oma küünte geeliga katmine on kunstküüned? Mina teen endale nö hooldust ise. Neli aastat juba. Lamp oli kõige kallim ost 60€, aga on mind kenasti teeninud. Lakke ostan aastas ehk paar kolm tükki juurde, sest olen suhteliselt klassikalise maitsega – nude, punane või must. Ala 30€ aastas läheb ehk geelidele. Olen ka eBayst tellinud ja kui aus olla, hind on kümme korda odavam, kvaliteet sama hea :)

Autoliisingut ei ole. Seega ei kulu ka bensiini. Või noh, Meelisel kulub, a 50€ kuus võib-olla. Pole lubegi veel. Taksole (Uberile) kulub olenevalt kuust ma arvan 50-100€, kui sedagi, sest esiteks ma liigun vähe, teiseks saan liikuda Meelisega ja kolmandaks kui te liitute Uberiga ja kasutate minu koodi “marimell2017”, millega te saate ise kolm 3€ eurist sõitu tasuta, siis ma saan ka ühe sõidu. Ja kuna mu sõidud pole kunagi väga pikad, siis eriti hetkel ei kulu taksole. 

Korter on meil tõesti kesklinnas ja sellele kulub vähem kui 500. Koos kõikvõimalike telefoniarvete ja nettide ja kommunaalidega saab 500 talvel kokku. Ja noh, meie on ikkagi kaks, seega see pole nö ainult minu kulu.

Üks, mida Elis üldse polnud maininud on kunstripsmed, need mul küll on. See on ka ainus iluteenuseline igakuine väljaminek. Käin ma Liis Marii juures ja vanalinna kohta on ta hinnad väga mõistlikud. Ma peast ei mäleta ta hinnakirja, aga minult ta ulmesummasid ei kasseeri.

iPhone – jep, on olemas, ja kui nii võtta, siis igakuise kuluna 30€. Aga see mahub sinna “kommunaalide” sisse.

Kosmeetikale kulub mul aastas võibolla 20€. Ma reaalselt ei meigi end eriti või saadab keegi midagi testimiseks ja ongi mul olemas. Viimati OSTSIN näokreemi :)

Väljas lõunatamine, õhtustamine – siia kulub küll. 10-50€ kord tavaliselt. Aga mulle väga meeldib külalisi vastu võtta, nii et väga tihti ma kuskil 50€seid arveid ei tee.

Telefoniarve on mul 9€ ja nii iga kuu. Selle sees piiramatu nett (20a staažiga kliendi võlud), 1000 tasuta kõneminutit ja smsi.. jne aga seegi mahub sinna “kommunaalide” sisse. 

Spordisaali kuukaarti ei oma. Meelisel on, hetkel 39€ kuu. See mingi suveteema, muidu vist on 52€.

Ootamatud väljaminekud – eks neid tuleb ikka ette. Aga kokkuvõttes kulub mul siis endale umbes 150€ kuus – see on siis telefon, nett, ilumaailm, taksosõidud.. siia võib juurde panna need väljaskäimised, mis siis olenevalt kuust on.. 10-200€ ma arvan. Eks olenebki, palju parasjagu raha on :)

Palju teil ENDA peale kulub?

Meil kaks päeva veel jäänud… täna nats pilvine ilm, hea end kärsatada :) Näeme peagi!

25 Comments

 1. Sa lugesid pisut valesti. 10 tonni alguses, noh ütkeme siis perioodis kus “armastus on suur ja kahju pole millestki, mitte kuus. Tema küsimus oli, kui seda kõike ( nimekiri ) nõuda mehelt, kust võtaks üks töötav naine selle summa et enda eest hoolitseda.

 2. Enda kuludeks läheb kuus alla 100€ (bussipiletid, trenn, nett-telefon).
  Mõte hajus lugedes ja mõtlesin, et huvitav kuidas laelambid on seotud enda välimusega. “Lamp oli kõige kallim ost 60€, aga on mind kenasti teeninud. Lakke ostan aastas ehk paar kolm tükki juurde, sest olen suhteliselt klassikalise maitsega – nude, punane või must.”

 3. Geel lakin samuti ise, uusi lakke pole juba aasta v kaks ostnud. Telefoniarve mis on koos neti ja tasuta kôneminutite ning smsidega kokku 4€. Meik on mu nõrkus, ma pole mingi proff, lihtsalt meeldib, olen algaja, aga ikkagi noh mulls tundub, et mu mehel pole põhjust nuriseda :) ma võiks palju rohkem ju maksta :)

 4. Igakuiselt depp 24, ripsmed 20, tel on 15-20 eur, ravimassaaž 100 eur kuu. Üür+kommud = ~550/2, telia pakett ~50( mees vaatab lisasporti ja filmikanaleid) , väljas eriti ei käi söömas aga kohvi kaasa ostan küll ( 10*2.50=25) üldjoontes katan ma oma kulud ise, ilusalongid, massaažid, riided, juuksur, meik jms. Kuus läheb keskmiselt 70-200eur. Mees maksab arved , ma ostan süüa ja hoolitsen kodu eest.

 5. 20 aastat vana auto – kütusele läheb u 50€ kuus;
  Meigiasjadele aastas vb 200-300-400, kui igast šampoonid, küünelakid, isepruunistaja jm kreemid jms sisse lugeda, kasutan pigem kallemaid asju;
  Riided on minu sõltuvus vist. Neile läheb kuus vähemalt sott, vahel rohkem. Ostan palju trenni- ja vabajariideid, Nike, Adidas jne.
  Väljas söömine mõni kuu 30, mõni kuu 200.
  Trenni teen õues, aga talvel peaks vb jõusaali kolima. Tartus on palju ilusaid kohti jooksmiseks ja rattasõiduks, kus saab tasuta käia.
  Kunstvidinaid polegi, juuksur paari kuu tagant 30€ (ainult lõikan, värv on oma).

  Kuna mul elukaaslasega on suur vanusevahe ja minu sissetulek on väike (käin ülikoolis, saan kuus ca 300), siis kallimate asjade ostmisel, lisaks reisid jms ta tõesti toetab mind. Olen odav ülalpeetav :’)

 6. Selleks ei pea olema 20 aastat klient, et saada 9€ telefoni arve.
  Ma olen mingi 5a klient ja saan 8,90€ kuumakse, milles piiramatu nett ja 1000 kõneminutit ja smse.

  1. Tahtsin sama kommenteerida, olen 4 aastat klient, aga mul ka piiramatu internetiga sarnane pakett.
   Mingis eelmises postituses oli ka see 20 aastat kliendi jutt ja et telefon intressita. Sellist võimalust osta telefon osamaksetega ja 0% intressiga pakub Elisa igale suvalisele inimesele tänavalt :D

 7. Ma ei tea, mida see blogija ajab.. 400€+200-300 autole ?

  Ma ei ole piff ega beib ega ma ei tea, mis aga sõidan 5nda seeria BMWga ja liising on 220€+70-80€ kütusele.. nii, et saab ka škoda ja kiata hakkama selle raha eest :D

 8. See nimekiri on ebareaalne. Need mehed, kes sellist nukku enda kõrvale soovivad, otsivad enda kõrvale trofeed, mitte kaaslast/naist. Enamus minu meestuttavatest, ka jõukamatest, ei taha naise küljes hulganisti “lisasid” näha. Ohtralt süste, juuksepikendusi, kulliküüsi, kunstripsmeid, kunsttisse ja kõike muud kunsti ikkagi enamus mehi ei taha. Selliseid kunstasju täis topitud naisi vaadatakse enamjaolt ainult lõbutsemise eesmärgil, kuid mitte elukaaslaseks/abikaasaks. See nimekiri on seal päris õõvastav.

 9. No mul on ainult juuksur 25€ kuus. Midagi kunsti küljes pole, kulmud värvin ja piiran ise kodus. Paari kuu tagant käin salongis uuendamas ja siis kulub 4-6 euri. Kogu iluteema mul. Riideid ostan endale harva ja siis ka midagi väga odavat kuskilt Takkost. Jalatsid tellin poolast. Seega no jalatsitele aastas (1 paar talvesaapaid, 1 paar sügissaapaid, 1 paar plätusid ja no 2 paari baleriinasid) kuskil 100 euri. Riietele max 20 euri kuus, vahel üldse mitte, seega ka aastas kuskil 100 euri vast tuleb kokku.
  Odav naine olen. Aga no kui pole midagi kulutada, siis pole midagi kulutada. Pole raha- pole probleemi. Nagu öeldakse.

 10. paari kuu tagant tellin netist 10-20 euro väärtuses kosmeetikat, kodutarbeid, hooldusvahendeid ning riideid (ripsmekad, huuleläiked, küünelakid, pesuvahendid, taaskasutusriided- paavlikas, kaup24, shoppa, jms) + 6-9 eurot moblaarve + paarikümne euro eest midagi head näksida endale ja loomadele.

 11. Minu meelest ei ole üle tuunitud trofeenaised juma ammu moes. Tegelikult sõltub see vist pigem rahakoti IQst kas on käevangus on mimm või elegantne naisterahvas. Lugedes kommentaare olen ma üllatunud kui vähenõudlikud on eesti naised. Mitte midagi pole vaja peale. Justkui elataksegi õhust ja armastusest. Siiski on tore, et inimesed elavad oma võimete piiril ega soovi varjust üle hüpata. Oma kulutusi ei hakka ma kirja panema vaid lähen häbenen kohe kuskil nurgas.

 12. Jõusaal 29.90 (firma maksab 15€tagasi iga kuu). Kosmeetikat/ilutooteod kuus ~30€ ringis. Riideid ka omajagu… nu mingi 50€ vähemalt kuus. Kommunaalid ja laenud maksame mehega enamvähem pooleks aga ta annab mulle “söögiraha” juurde iga kuu.

  1. Paar korda jäi käimata ja suvel proovin sõidutundideni jõuda! Suht kiire on olnud!

 13. pole sul siin mõtet suud täis võtta, sa ei mängi nende naistega isegi samal väljakul, liigast rääkimata.

 14. Juuksur 40
  Depp 25
  Pediküür 35
  Telefoniarve ja järelmaks 45
  Meik ja iluasjad vast 50
  Väljas söömine ja käimine.. 200-500 no oleneb täiesti kuust ja tegemistest.

  Kodu on enda oma; rahakott abikaasaga ühine aga enda panus sinna ühisesse patta on piisav, et katan enda kulud, osa ühiseid kulusid ja säästan.

 15. Kuna ma olen juba aastaid nii hoolega raamatupidamist teinud enda isiklikele kuludele, siis lõpuks saan vähe oma statistikat jagada ka :) Mõni kuu võib riietele 200€ kuluda, mõni kuu mitte üldse. Muude asjadega samamoodi. Elan üksi ja teenin 1900€ kuus. Kulusid jaotades saab kenasti hakkama – küllap need suuremad investeeringud nagu rinnad jm on nendel “feikidel” ka ikka järelmaksuga võetud. Lihtsalt kes paneb selle raha silikooni, kes reisimisse ja enda harimisse. Haritus aga ei peegeldu paksudes huultes ja pikkades juustes.

  Minu keskmised kulud:
  Toit (kodus ja väljas) – 170€
  Elamine (kodulaen, internet, kodusisustus jm) – 630€
  Kosmeetika, tervisetooted – 100€
  Trenn – 65€
  Riided – 60€
  Reisimine – 350€
  Auto (kütus ja vana väsinud auto remont) – 135€
  Õppelaen – 90€
  Meelelahutus ja muud kulud – 160€

  Ülejääk läheb säästudesse.

 16. Huvitav üleskutse, sundis kohe mõtlema, et millele mina siis iga kuu raudpolt kulutan.

  Juuksuris käik pole päris igakuine – käin pooleteise kuu tagant, aga kulub juurte värv+otste lõikus u 60 eur.
  Kunstvidinaid küljes pole ja küüsi lakin ise.

  Süüa meeldib mulle korralikult ja hästi, u kolmandik lõunaid käin väljas söömas ja kulu on kindlasti orienteeruvalt 70 eur.
  Külastan palju Biomarketit ja ostan kogu aeg uusi asju proovimiseks, a la tervislikke snäkke. Kulu u 100 eur.
  Toit koju – 100 eur.
  Riietele kulub üksjagu ja väga sõltub kas mingit suuremat korralikku asja vaja või teen pigem emotsioonioste odavatest ketipoodidest, a la Pull&Bear. Aga kulu võiks orienteeruvalt öelda 200 eur.
  Kosmeetika&hügieenitooted – u 50 eur.

  Ehk siis laias laastus võib öelda, et igakuiselt kulub 600 eur.

 17. Geelküüned 30€,
  Juuksed 40€,
  Kosmeetika 15€,
  Riided jms 300€,
  Parfümeeria 20€,
  Koduloomad 50€,
  Fine dining 50€,
  Söök 400€,
  Telefon 20€,
  Üür+kommud 300€ (teine pool maksab sama palju).
  Kõik maksan iseteenitud raha eest :)

 18. Kui raha oleks, siis minul kuluks küll see 10 tuhhi enda peale kuus väga lõdvalt ära. Ostaksin kallimat kosmeetikat, riided laseksin õmmelda, jalatseid ja kotte telliksin komplektis, erinevad lõhnad meeldivad mulle ka… Lisaks veel iganädalased erinevad juukse-, näo- ja kehahooldused, SPA-nädalalõpp, mõni kontsert või teatrietendus jne. Kõiksugu kohustuslikud maksed (telefoni-, interneti-jm tehnika arved, ajakirjade tellimused, kindlustus jms) veel pealekauba.

  Reaalsus on muidugi teine – parimatel aegadel saan enda peale kulutada 600-700, kehvematel 100-200 euro ringis :)

Comments are closed.