Mari-Leen Albers

hinnatud sisulooja ja majaväline turundaja, reisihunt ja kokkamisentusiast

Kui turundus läheb käest ära: kas online kasiinode arvustusi saab üldse usaldada?




Iga tööstus on tänaseks päevaks saanud internetiavarustes hulga võltsarvustusi või sattunud valeinfo löögi alla, mistõttu on kõik internetikasutajad juba natuke rohkem valvsad selle osas, mida nad üldse loevad. Ideaalis aitaksid internetis pesitsevad arvustused teha tarbijatel paremaid valikuid, kuid reaalsuses on kahjuks kogu netimaastik löödud uppi manipulatiivse turunduse poolt.

Kuigi kõik tööstused on selle probleemi poolt puudutatud, on üks valdkond eriti karmi löögi all: online kasiinod. Iga online kasiino kohta on internetis sadu arvustusi, igaüks aina usaldusväärsema olemusega kui teine.

Kuna hasartmängudest ei taheta üldiselt eriti rääkida, kobavad tarbijad pimeduses ning isegi ei tea, kuidas välja sõeluda ebausaldusväärne info. Sellest infosulust hoolimata ei saa eitada, et me kõik oleme mingi hetk kokku puutunud õnnemängudega. Kasiinod on saanud halva maigu rahva suus endale külge, kuid tegelikult on tegemist samamoodi õnnemängudega nagu bingo, keno või kiirloteriid.

Aga kuidas siis välja selgitada, millised infokillud on usaldusväärsed? Selle jaoks on õnneks mitu head viisi.

Ära usalda ainult ühte allikat

Kui otsid otsingumootoris mistahes portaali kohta infot, leiad tõenäoliselt lademetes foorumipostitusi või kolmandate poolte veebilehti, kus võidakse jagada väga vastuolulist infot.

Mis puudutab kasiinosid, siis üldiselt võib leida eelkõige ülistavaid arvustusi, kus puudub igasugune reaalsustaju. Isegi reaalsete legitiimsete kasiinode puhul võib leida kümneid miinuseid – fakt on see, et ükski ettevõte pole täiuslik. Internetis pesitsevad arvustused aga ülistavad ettevõtteid.

Kuigi need portaalid võivad osaliselt tõtt rääkida, on oluline kontrollida fakte mitmest kohast. Kui leiad sama info mitmest portaalist ning need infokillud kattuvad ka muude allikatega, võid end tunda juba mõnevõrra kergemalt.

Õpi eristama arvustusportaale

Suur osa portaalidest, kus on väidetavalt usaldusväärsed arvustused, avaldavad sisu eelkõige selleks, et teenida raha uute mängijate soovitamise pealt. Kuigi koostöödes ja soovitusprogrammides pole mitte midagi halba, kasutavad paljud soovitusprogramme kurjasti ära, avaldades kas väga viletsalt loodud sisu või suisa tõlkeprogrammiga vigaselt tõlgitud artikleid.

Selliste arvustuste väljasõelumiseks on aga paar väga lihtsat trikki:

• Ära usalda portaale, millel pole avalikult kirjas portaalihalduri andmeid. Iga reaalne veebileht avaldab julgelt oma omanike andmeid, mitte ei hoia neid kiivalt peidus.
• Vaata, kas portaal on aktiivne sotsiaalmeedias. Kahtlased lehed ei oma tavaliselt isegi Facebooki lehte.
• Lase silmadega portaalis olevatest artiklitest üle ning otsi vigast keelekasutust. Üldiselt on väga lihtne eristada kahtlaseid portaale reaalsetest arvustustest.
• Vaata, kas arvustus sisaldab ka miinuste osa või mingeid muid negatiivseid osasid. Reaalne portaal ei karda rääkida asjadest nii nagu on.

Need samad põhimõtted kehtivad iga teema kohta, alates kasiinodest kuni blogideni.

Ametlikud allikad on sinu sõbrad

Arvustusportaalid võivad olla kasulikud allikad, kuid neile lisaks on üks teine oluline infoallikas, kust leida ametlikku informatsiooni: Maksu- ja Tolliamet.

Kõik õnnemänguportaalid peavad Eestis saama tegevusloa EMTA-lt, olles läbinud keeruka taotlusprotsessi. Kui ettevõttele antakse tegevusluba, avaldatakse selle andmed ka Maksu- ja Tolliameti veebilehel.

See tähendab, et ka kõik arvustusportaalid reklaamivad selliseid portaale. EMTA näeb kurja vaeva selleks, et blokeerida kõik võõrad mänguportaalid, kuid siiski on võimalik, et mõned portaalid reklaamivad välismaiseid online-kasiinosid, millel pole isegi tegevusluba. Sestap on mõistlik hoida silma peal EMTA nimistul, kust leiad alati info legitiimsete hasartmängukorraldajate kohta.

Koostöö pole halb, manipulatiivne turundus on halb

Tulles aga tagasi põhiküsimuse juurde: kas saad üldse usaldada ühtegi arvustust, mis internetis leidub? Saad ikka! Kuigi koostöödel ja reklaamil on halb maik küljes, ei tähenda see, et kõik koostööd ongi kallutatud. Koostööd annavad eelkõige võimaluse sisuloojatele teenida raha, luues kvaliteetset sisu.

Paraku on lihtsalt alati neid, kes lähevad lihtsama vastupanu teed, luues kahtlaseid artikleid, kuna see võtab vähem aega ja on seega vähemkulukas. Alati leidub neid, kes otsustavad manipulatiivse turunduse kasuks.

See ei tähenda, et kõik portaalid on halvad. Õpi eristama kvaliteetset sisu. Arvustused võivad olla kasulikud infoallikad, andes vahel isegi uue vaatevinkli, kuid hoia oma silmad lahti ning õpi tundma ohumärke, et hoida eemale ebaturvalistest portaalidest.

#SISUTURUNDUS

EELMINE
Meelis kirjutab: huvitav ultimaatum…
JÄRGMINE
Paavli leiud
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://marimell.eu 300 0