Al Mero Pizza – kas hinna- ja kvaliteedisuhe on tasakaalus?

Kunagi, aastal 2007, töötasin ma hotellis koos ühe megailusa tüdrukuga, kelle nimi oli Marju. Noh, mina liikusin edasi Õhtulehte ja tema kolis välismaale, igaljuhul meie teed läksid lahku. Mõnda aega me suhtlesime, aga sinna see jäi…

Kuni ma nägin teda paar aastat tagasi mingil üritusel, teretasime, lisasime uuesti FB sõpradeks ja hakkasime suhtlema. Tasa ja targu, peagi sündis minul poeg ja siis temal… Ühesõnaga, asjalik naine, pole midagi öelda. Tänaseks on ta käima lükanud oma pitsakoha ja sellest ma kirjutada tahangi.

Al Mero Pizza puhul on tegemist frantsiisipõhise kohaga, millest esimene on avatud Tallinnas Gonsiori 31. Kui ma küsisin Marjult, et mis on neil teistmoodi, mis mujal, siis lajatas ta mulle hunniku põnevaid fakte.

1. Meie taigen valmib 12 tundi enne kui saame sellest pitsat valmistada.

2. Kasutame ainult kõige kvaliteetsemat toorainet – kõik toorained tulevad meieni “tervelt” – kohapeal viilutame!

3. Oma pitsakastme valmistame iga päev värskelt – purustatud tomatitest ja värsketest ürtidest ja maitseainetest.

4. Sügavkülmutatud tooteid me ei kasuta!

5. Iga pitsa peale läheb värske pesto või limonett, mida valmistame igapäev, et see oleks võimalikult värske.

6. Pitsat valmistame kivipõhjaga ahjus.

7. Pitsa diameeter on 31cm.

8. Pitsataigna retsept pärineb minu hea sõbra vanavanaemalt Lõuna Itaaliast.

9. Lisaks pitsadele on meil suurepärane valik värskeid Itaalia puuvilju ja tomateid, mis iga nädal värskelt Itaaliast meieni saabuvad. Kõik need on pärit väikemajapidamistest, kasvatatud ilma mingite väetiste ja mürkideta.

10. Lisaks pakume igapäevaselt värskeid pagaritooteid, mis valmivad sama päeva hommikul.

11. Kõiki toorained, mida kasutame oma pitsadel, saab kaasa osta – Chorizo, Crudo, Grana Padano, Oliivid jne jne jne. Pakendame valitud koguse vaakumkotti.

12. Joogid on meil hoolega valitud. Siidritest tooksin eraldi välja Aspall siidrid, mis on naturaalsetest mahladest valmistatud super kvaliteediga siidrid. Eriti mõnus on Premier Cru, mis meenutab oma olekult vahuveini. Lisaks on meie valikus värske mahla baasil valmistatud naturaalsed limonaadid Fritz. Kohapeal on võimalik saada ka värskelt pressitud mahlu.

No ja Marju kutsus mind juba ammu sööma. Aga minul ju aega pole. Koht ise on väike ja mõtlesin siis, et ma tellin need pitsad parem kaasa. Külla minek ka, hea kaasa haarata. Seltsis segasem proovida ja maiustada. Nii me eile õhtul neli pitsat välja valisime.

Valikusse jäid Al Gamberi (krevettidega), La Galliana (suitsutatud kanaga), Primavera (prosciuttoga) ja mulle kui vürtsi armastajale Vulcano (jalapeno ja salamiga). Iga pitsa peal on kasutatud Itaalia Mozarellat ja värskeid ürte (basiilik, rukkola). Pitsade hinnad on vahemikus 7-10€, arvestades, et need on suured (läbimõõt 31-32cm), siis ka üsna toitvad (kaalult 500-600g). Ja hind minu meelest kallis ei ole.

Aga nüüd maitstest – minu lemmik (ja Hedoni ka) oli see krevettidega (Al Gamberi), krevetid olid suured ja mahlased ja nendega ei oldud kokku hoitud. Teisele kohale platseerub see suitsetatud kanaga pitsa (La Galliana), kana oli väga hea, suured tükid ja mahlased. See vürtsikas (Vulcano) pitsa oli ikka mõnusalt vürtsikas, isegi minul, kes ma armastan üsna vürtsikat, suu põles. Seal peal olid rohelise tšilli rattad ja ka nendega polnud koonerdatud. Ja neljandaks jääb kõige tavalisem nö singipitsa (Primavera).

Kokkuvõtvalt – hinna ja kvaliteedi suhe on igati paigas. Ja kuigi mina võtsin pitsad kaasa, siis kohapeal on ka paar lauda, kus istuda ja süüa saab ja eile õhtul kell kuus oli maja suht täis :) Järelikult peab hea olema, muidu oleks seal ju tühjus valitsenud.

A, ja seal oli mingi põnev jook, mida nähes, ma kohe tahtsin proovida – MARI – tegemist siis veinijoogiga, mis oli veidi gaseeritud ja Saksa Moseli piirkonna rieslingust kokku segatud. Meenutas mulle natuke Saksamaad, seal pakuti igal pool selliseid imelikke jooke, mis polnud ei vein ega limps või ei õlu ega limps. Näiteks Alsterwasser, oli kohalik jook õllest ja Spritest, või siis Apfelspritz, mis oli õunamahlast ja veinist. See jook oli umbes samasugune. Eelistan järgmisel korral siiski veini. Aga vähemalt sai proovitud.

Kas olete Al Mero pitsasid proovinud? Meeldis? Milline on üldse teie lemmikpitsa, kust seda leida võiks? :)

9 Comments

  1. Marju rääkis mulle ja veel üsna suurele seltskonnale oma pitsadest pärast üsna suurt õhtusööki. Kõigil olid kõhud täis, aga kui Marju oma pitsadest rääkima hakkas, jooksid kõigil suud vett. Loomulikult olen ma neid pitsasid proovinud ja minu lemmik on ka see krevettidega. :)

    1. Aga seal müüakse/müüdi samasuguseid pitsasid umbes. Vähemalt mõni kuu tagasi veel. Kes seal siis tegutseb? Isegi miljöö on sama, nagu algupäraselt oli.

  2. Sinu toidukohtade postitused on igati asjalikud! Neid loen alati huviga. Nagu ka selle ginger Cafega, sai kohe proovitud krõbedat baklažaani ja tõesti oli väga maitsev! Üldiselt ma olen nii skeptiline nende hiinakate suhtes, aga tõesti oli kvaliteetsem ja hind hea! Nüüd juba tahak seda krevetipitsat ka maitsta :P

Comments are closed.