#elulineblogi

Trall modellisaate ümber – saage üle, ausalt!

Terve tänase päeva pole ma muud Facebookis ja meedias näinud kui üht kräunumist modellisaate ümber. Fotograaf on sitt, modellid on piltidel koledad, Nastja on nii ülbe, Rait ainult vingub, mis kuradi kalendri sellistest piltidest saab, küll ütles Ženja midagi, siis vastas saate toimetaja, siis tegi Mallu pilti, jälle vastas saate toimetaja… Jumala eest, selline vaht mingi mõttetu kalendri ümber. See on reality, seepärast seal polegi megafotoshoote ja megaprofessionaalseid modelle jnejne

Okei, tuleb tunnistada, et mina Amservi turundusinimesena sellist kalendrit trükki ei saadaks ja oma klientidele ei kingiks. Jäi mulje nagu see shoot oleks tehtud “appi, see fotograaf kes tulema pidi, jäi haigeks, helistame sellele (Aivole siis) – pohhui, pole enam aega kuskile minna, lähme Pärnu mnt silla alla, saab tehtud küll”.

Aga, nagu me tänaseks kõik teame, siis klient tellis just sellise shoodi, ja see sai kooskõlastatud Toyota bossidega üle terve ilma. Ilmselgelt võivad siin taga olla jumal teab mis Toyota bosside reeglid – ala pildistage linnas, tehke hipsterstiili, las modellidel olla seljas noore moelooja riided, las fotograaf olla varem autosid pildistanud jnejne – jumal teab, mida klient nõuab.

Mul ei tule meelde, kus ma seda nägin, äkki see oli “Saatan kannab Pradat” filmis või mõnes muus moega seotud filmis, kus tehti megashoot, kulutati tohhuija raha, aega jne ja siis tuli peatoimetaja, viskas pilgu peale ja ütles, et see ei sobi kassi saba alla ka – tehke uus.

Ehk et, Amserv võis tellida mingi oma nägemuse ja seda prooviti teha, see, kas see lõpuks trükki läks, ei tea keegi… Kui keegi just Amservi kalendrit nuiama ei lähe.

Kui ma panin google otsingusse America’s Next Top Model car, sain ma sellised pildid:

ANTM_car

Eestis tehti selliseid. Aga… Esimest korda elus vist kiidan ma just nende samade piltide fotograafi – kes reaalselt juhendas ja andis nõu, kuidas ja mida teha, kui teised tavaliselt niisama kaamera taga nohisevad. Pildid muidugi olid ikkagi veidrad. Ma ei saanud aru, kuidas need autot reklaamisid :D

ETM_car

Meenutab veits legendaarset “Mustade leskede” laeva õhkulaskmist :D

12596837_10204340397184624_1152872299_o
screenshot

Noh, raha pole, ütlevad saate tegijad. Eks ta nii kipub olema. Ma juba kujutan ette, kuidas saate eelarve on suht nullilähedane, Eestis keegi raha välja anda ei taha – võtke kleite, kingi, kosmeetikat – see on siinne taktika. Aga ilmselgelt operaator ja toimetaja, toiduvalmistaja ja autojuht ei tule kleidi eest tööle, selle eest ei rendi modellidele maja ei osta autosse bena, kleidi eest ei saa Selveris piima ja saia eest maksta. Kui saaks nii poes käia, ma käiks ka :) “Tere, siin teile minu blogile saadetud kreem, ma võtaks saia ja kohupiima, palun”. Paraku nii need asjad ei käi.

Aga tulles nüüd tagasi saate juurde, siis see polegi mingi fotograafide duell, vaid ikka modellide vaheline võitlus, kuigi – tegelt pole vahet, kas nad on ilusad või koledad – modell kui selline on sellest saates sama teisejärguline kui fotograaf või stilist – müüb draama, erinevad karakterid ja mitte suupeale kukkunud osalised. Õige natukene peab mõnel osalisel ka välimust olema, aga nagu selliste saadete puhul ikka – nö võitja või finalistid on kuskil kellegi toimetaja piiblis ammu enne kirjas kui võtted hakkavad.

Kogu selle modellinduse, pildistamise, proovilepanekute, castingute, catwalkide ja showde kõrvale on vaja lihtlabast realityt, et inimesed vahtida viitsiks – kes kellele mida ütleb, kes kellele puid alla paneb, kes keda boršipeaks sõimab, kes ütleb tšaokakao jne

Kui tegemist oleks tõsimeelse modellisaatega, siis üle kahe hooaja seda Eestis teha ei annaks, või hakkaks modellid korduma ja keegi kurat ei viitsiks seda vaadata.

Kujutlege nüüd kümmet noort naist, kelle kõigi suurim soov on saada modelliks, nad teavad, et neil pole midagi valida – võtta tuleb see töö, mis pakutakse, tuleb käia castingutel, kanda kõrgeid kontsi, olla ilus ja võtta sisse päheõpitud poosid – sest see on see, mis Vogue kaantevahel müüb.

See oleks nii igav, et pärast esimest osa ei viitsiks peale Ženja Fokini ja Anatoli Eina keegi seda saadet vaadata. Ja nemadki vaataks pigem mis riideid neile selga pannakse ja kes mida kuidas stiliseerib. Ilma draama ja keelepeksuta ei viitsiks keegi seda vaadata. Veelvähem sellest rääkida või blogida.

Punkt!

Aga mis teie muidu modellisaatest arvate? Vaatate? Krigistate hambaid, kui jubedaid pilte ikka tehakse ja kes need kõige jubedamad kaadrid välja valib?

15 thoughts on “Trall modellisaate ümber – saage üle, ausalt!

 1. Kas sa mitte ise suht esimesena ei “vingunud” modellisaate kohta? :D Et mõttetu auhind – auto kasutusõigus. Sinu toona tõstatatud küsimusele, miks mingi mõttetu auto kasutusõigus, vastuseks: lihtlabasel realityl ongi lihtlabased auhinnad!

  1. Hm.. Vingusin jah, ja auhinnad ongi veits lambised, aga noh, raha pole ju :D

 2. Naljasaade see aasta ☺
  Kindlasti on paremaid pilte shootist, aga valitakse mingid kahtlased kahjuks
  Tundub nagu meelega selline jama tehtud. Isegi korralikku välja hääletamist ei ole. A no draama käib. Saade saab vaatajaid juurde.

  1. Mul tunne, et sel aastal nõks formaati muudetud, et rohkem inimesi vaataks :D

  2. See korralik väljahääletus ja piltide korralik näitamine jäeti ära, sest raha pole ja võttepäevad stuudios kestaksid liiga kaua. Samuti oleks näidatavad fotod n-ö poolikud (ehk töötlemata). Selline oli tippmodelli kommentaar. Nende fb lehelt leiate ühe postituse alt :)

  3. Minu meelest on kõik Eesti tippmodelli hooajad päris naljakad olnud :D
   Sel aastal pean seda saadet vaatama, kuna mehele meeldib nende noorte preilide üle naerda :) Jube ikka mis nad suust välja ajavad.

 3. Oeh..tànud selle postituse eest – võtsid mul sõnad suust – otsitaksegi draamat ja no TÕESTI -Saage üle!!! PS! Ka saate originaal USAst põhineb draamale – mingit tippmodelle pole sealt kunagi leitud-otsitud! Ja kui ma ei teaks fotograafi-modellide maailmast tuhkagi, siis tunduksid pildid ka tàitsa nitßevo! Meil lihtsalt Keegi Ikka PEAB midagi kobisema-virisema!!

  1. Mis mõttes saage üle? :D Inimeste virisemine on ju ka DRAAMA ja see tähendab, et rahvas räägib saatest ja rohkem feimi. Kui kõik “saaks üle”, kes siis enam vaataks? Naljakas.

 4. Olen sinuvanune, aga üldseeee enam ei huvita sellised saated. 10 aastat tagasi vahtisin küll Americas Next Top Modelit, aga praegu peaks mulle peale maksma vist päris korralikult, et selle pubekate karja vahtimise peale oma aega raiskaks :D

  1. Noh, mul ilmselt see vanast tööharjumusest sisse jäänud, teatud saateid vaadata ja kätt pulsil hoida :)

  2. Olen ka sama vana, töötan IT-valdkonnas, olen kõrgharitud jne, aga ma küll vaatan selliseid saateid. See on lihtsalt lõõgastav, kui saad aju välja lülitada ja lihtsalt mingit täielikku totrust vaadata. :)

 5. “Ehk et, Amserv võis tellida mingi oma nägemuse ja seda prooviti teha, see, kas see lõpuks trükki läks, ei tea keegi…”
  Läks küll, ka mina olin üks neist, kes sai detsembris selle kalendri – samade piltidega – õnneks on pildid vahetatavad ja võib 12 kuud ainult ühte pilti vaadata, kui soovi on.

 6. haha ilmselgelt ei saa sina ise ka sellest üle, kui jälle kirjutad :D aga no see on põnev ja põnev on see ka, kuidas kõik nii äksi täis lähevad :D sina kaasaaarvatud! ja mina ka:D aga ma julgen tunnistada, et see on intrigeeriv ja äge , kui kõik reageerivad :D

Comments are closed.