ÄMBRID & PÄRLID: TV3 peolised vs Kanal2 peolised

Ma sain pärast TV3 pidu mitu kirja, et kas ma teen sel aastal ka selle kleitide arvustuse. Ausaltöeldes, kui ma olin ühe galerii läbi vaadanud sel õhtul, siis ei tekitanud mingit emotsiooni. Ei olnud midagi, mis oleks nii megalt silma hakanud, et tahtnuks kirjutada. Kui nüüd Kanal2 galeriid vaatasin, tekkis rohkem emotsiooni, otsustasin siis, et vaatan uuesti TV3 galerii üle ja teen ühe kokkuvõtva postituse.

Olgem ausad: viis ja viis tuli neid kokku – polnud nagu rahvast ja polnud nagu miskit võtta ka. Muidugi Eesti meediamaastikul on see “väike konnatiik”, kus moereporterid ei julge midagi öelda. “Kõik on nii suurepärane, kõik on nii imelised” ja siis ilma nime ja näota kirjutavad natuke julgemalt – Elu24 kiidab Kaia Triisa sefiiritorti ja imestab hoopis, et Koit jälle kuskil kontserti annab, Õhtuleht ütleb, et õhtu kõige suurem aps. Kumb siis?

Ma ei pea vist mainima, et sin blogipostis on tegemist minu isikliku arvamusega, ma pole mingi stilist või moeteadja, lihtsalt, mis meeldis, mis ei meeldinud. Tegemist pole mingite isiklike sümpaatiate või antipaatiatega, sest näiteks sattus ämbritesse päris mitu sellist inimest, kes mulle muidu väga meeldivad, aga no need outfitid olid halvad…

Üldse tundus pilte vaadates, et peod olid igavad. TV3 pidu restoranis Kärbes tundus vähe särtsakam ja glamuursem kui Kalevi spordihallis Kanal2 pidu. Kui TV3 pidu tundus, et oli laval hästi selline enesekeskne – näosaate paroodiad ja oma inimeste värk – Keili Sükiaineni kollektsiooni esitlus jne, siis Kanal2 peo tõmbasid käima vanad klassikud Ivo Linna ja Tanel Padar ja JÄLLE mingi täiesti tundmatu* ja ajoloohõngu kukkunud artist Crystal Waters.

* alati mingid retroesinejad, keda keegi kurat ei tea :D Isegi kõige kuulsamat laulu pean ma ajusoppidest otsima, et kas kõlab kuskilt tuttavana või ei. Nagu normaalseid esinejaid poleks. Ainuke, keda ma Kanal2 peolt mäletan, et oli ÄGE, oli Jedwars ja Jostein Hasselgård (2003 Eurovisioni esineja, kelle peale ma märgusin, aga peost võisin vaid und näha). 

Samas tundus, et TV3 peol oli rohkem suvakaid – mingid kliendid ja koostööpartnerid, kui Kanal2 peol oli rohkem staare. Aga mis ma ikka pikalt lobisen, vaatame pilte.

Kanal2 pildid on Publikust (autor Karli Saul) ja TV3 pildid on Elu24st (autor Toni Läänsalu).

ÄMBER #1 – same shit, different day

No see puffseelik ei kaunista. Kui ikka kehakuju pole, siis ei tasu sellist midi pikkust ja puffseelikut kanda. Kaia Triisa ei ole muidugi kunagi eriti stiilsena hiilanud. Samas olen teda mingil tavapäeval palju ägedamalt näinud riietumas ja kingad on tal üldjuhul alati 12 points out of 10.

Hea näide puffseelikust, esimesena meenus kohe EBA. Kaunis, särav, kõhna naine, kes kannab selle ideaalselt välja.

ÄMBER #2 – oi kui paha!

TV3 peol veel, aga no mis kosmoselaevast Laivi ja Jaan Põrk Kanal2 peole astusid? Ma saan aru, et igal võimalikul moel on vaja perebrände (Pere Optika, Stock Optika, Säästu Optika ja Continental Modat) reklaamida, aga saaks ka ilmselt vähe khuulimalt. Ma ei ütle, et paks naine on kole naine või et ta midagi kanda ei suuda. Kindlasti suudaks. Aga sellise kleidiga – ma ei tea.

Hea näide ilusast paksust samalt peolt, kellel on hästiistuv kleit, aga särab – käepekk on peidus, tissid ei punnita kuskilt välja.. “Kodutunde” produtsent Kristi Nilov (sinises):

ÄMBER #3 – kole nagu öö!

“Kole nagu öö” – tsiteerides Kalvi Kallet. “Prooviabielu” staarpaar oleks nagu klassiõhtule tulnud.  Kalvi Kallet tuleb muidugi kiita, see dändilik look sobib talle väga hästi, aga Helen on tema kõrval nagu mingi… Mul ei ole sõnu kirjeldamaks, mis ta on. Kust karupersest selliseid kleite saab üldse? Mingi sitsiriidest asi. Kalvi Kalle ei luba tal meikida, aga sellise kleidiga lubab välja minna? Mees, kus su silmad on? Helenile sobiks selga mingi 50ndate stiilis kleit, näiteks selline.

ÄMBER #5 – kui rinnahoidja maha ununeb… siis on ikka pahasti

Egle Eller-Nabi, oh jumal! Kui bikiinifitnessi tulevik on selline, siis ma ei tahagi kõhnaks saada. Mitte, et ma bikiinifitnessiks treenima hakkaks, aga kui tissid nabani vajuvad on ikka väga halb. Ja milleks seda eksponeerida nii? No väga valus silmale vaadata. Torkas kohe silma see pilt.

PÄRL #1 – litter ruulib

Ilumessi korraldaja Katrin Pihela (vasakul) särab juuksejuurest varvasteni ilmselt. Super! Karin Rask (keskel) – lihtsuses peitub võlu. Imeline! Ja paremal olev naistepaar jäi mulle tegelikult silma selle kõige parempoolse naise poolest (Maris Nettan, Toyota turundusest) – head aksessuaarid musta kleidi juurde. Kui praegu littreid ritta seadsin, siis vaatasin, et seal pildil ka litter – ja tõesti ilus. Kaunis naine (Sigrid Kupenko Ajakirjade Kirjastuse turundusdirektor, vasakul), ideaalse figuuriga, kes kannab selle mustri ka ideaalselt välja.

Samas ei saanud ma aru, miks kiideti Triin Luhatsi outfitti TV3 peol, kui ta nägi välja nagu kiles viiner oma litterkleidiga ja see õlapaelteta olek tegi selle kleidi veel veidramaks ja kogu outfiti veel koledamaks. Jätab täpselt sellise mulje, et midagi oleks puudu. Ilmselt kaelast choker ja käest piits. Aga siis oleks see juba hoopis teine pidu, kuhu see outfit selga tõmmata.

PS! Olgu öeldud, et muidu mulle Triinu stiil väga meeldib, ta suudab isegi tavalisel võttepäeval kummikutes ja dressides ülihot välja näha! :)

PÄRL #2 – lüpsinaisest stiiliikooniks (mehe abil)

Tooksin järgmisena välja “Reporteri” reporteri Eda-Liis Kanni (jälle litter + pükskostüüm) ja Haldo Orava (koos moodustavad nad dreamteami, dünaamilise duo, uued Tipi ja Täpi – alati kohal, igal peol) – alati sobivad nagu valatult kokku. Ma olen ausalt alati neid vaadates nii kade. Eda pani ikka Haldo näol normaalse jackpoti tasku. Lüpsinaisest sai selline püss, et hoia ja keela. Ma ei väsi meenutamast esmakohtumist Edaga – need klassikalised aukudega Croksid ja mingi suvaline parka seljas küsis ta SunSeti ees intekaid, Meelis teatas konkreetselt, et mingite maltsadega ta ei suhtle. Ka Eda mäletab seda kohtumist hästi. Pärast seda sai temast püss. Ja no pole pidu, kus ta ei säraks! Kannab välja iga Eesti moelooja loomingu ja hea, et talle neid antakse.

PÄRL #3 – pükskostüüm

Kuigi ma ei poolda punasevaiba üritustel naistel pükskostüümi, siis akrobaatika paari naispool Aita Vaheril on seljas ülihästi istuv ja lihtne kostüüm, mis ainult kaunistab.

PÄRL #4 – need kingad!

Krista Lensin ei ole mu silmis kaugeltki naine, kes kõik veatult välja kannaks, kuid Kanal2 peol nägi ta imeline välja. Marilin Sikkali (keskel) looming sobib talle valatult ja need punase äärega välkuvad kingad on lihtsalt super. Sama võib öelda ka Sikkali enda outfiti kohta. Ainult et valge koti oleks ma koju jätnud – muidu samahea kombo – üliilusa lõikega kingad tulevad jälle hästi esile.

PÄRL #5 – julge valik

See pilt on täna juba läbi käinud, aga praegu tooksin välja hoopis “Kodutunde” saatejuhi Signe Lahteini väga julge valiku – littertennised ja kleit. Absoluutne lemmik!

Ja lõpetuseks on mul hoopis küsimus, kust sellist lipsu saab?

Millistele minu välja toodud valikutele te vastu vaidleksite? Kui oleksite saanud ise kutse, mis selga oleksite pannud? PS! Meil on homseks kutse Butterfly Lounge’i sünnipäevale – kui tahate teada, kuidas me ettevalmistume ja mida selga paneme, siis jälgige meie Facebooki, plaanis on laivi teha. Olge stardivalmis kell 18:30!

42 Comments

 1. Lihtsalt kuna sul olid kõikide teiste litterkleidi kandjate nimed välja toodud, siis parempoolne kandja on Sigrid Kupenko Ajakirjade kirjastuse turundusjuht. Alati kõikidel üritustel väga stiilne:)

  Olen kõikide sinu ämbrite ja pärlitega nõus. Aga Triin Luhatsi kostüümist häiris veel rohkem tema kõrval oleva STILISTI Maarja Siimu pükskostüüm. Tundub, et ta on suht palju juurde võtnud ja see kostüüm küll tema keha ei kaunista.

  Kaia Triisa osas vb vaidleks veidi vastu. Minu meelest talle laiemad seelikud sobivad, sest ümber riietus tooks ta puusad veel rohkem esile.

 2. Pole vist kunagi nii kiirelt läbi postituse scrollinud, et hirmuga kontrollida, et ma stiiliapsu eest riielda ei saa :D Joppas seekord :D

  1. No aga sa ise nägid ka päris jube välja toona. Mõtle kui keegi ütleks, et ma mingite pekikärakatega ei suhtle!

  1. Kas värske ema on mingi diagnoos?
   Ma saan aru kui ma kobiseks, et issand polegi veel kõhtu siledaks saand.
   Mis imeasjad need tissid on, et neid imetaval emal kommenteerida ei või?

  2. Mis seal valesti öeldud oli? Ka värske ema võiks kopsukat kanda, seda enam, kui tiss nabani veninud on.

  3. Väga madalale langeb siis, kui oled rinnahoidja koju “unustanud” ja kõigile enda maani ulatuvat partiid demonstreerid. Kõigile kõike ka välgutama ei pea.

 3. Egle Eller-Nabi on pisikest beebit imetav ema. Tema oleks võinud küll kritiseerimata jätta. Noh, umbes samamoodi, nagu tema rinnahoidja koju jättis ;)
  Ja kuhu nr.4 jäi?!
  Kuigi see abielu-Helen ja Kalvi-Kalle on nii õudukad, et täidavad kaks punkti kenasti ära. Neiu on õudne, aga noortalunik on õudus-kuubis.

  1. A ju mul siis näpukas :)
   Ja seda enam – kui sa oled imetav ema, siis välja tulles löö end max levelile üles :)
   Miks peab selle pärast inimesele armu andma et ta imetab, nagu see oleks haigus vms

  2. Mis jutt, me oleme enamus kõik kunagi olnud imetavad emad, see ei anna õigustust ilma rinnahoidjata (kui rind niiii vajunud) peole ilmuda.

 4. ma pole seda kriitikat ja ülbust kunagi teilt sallinud a muu on okei.
  minu teada puhvis seelik on ka saledal veidi vildakas. sinine prill pole ilus ja paksemal sinine kleit ka mitte. ning see lips on ka veider.
  samas ülejäänud on elatav ja litterkleit on alati kahtlane, just see mis ei meeldinud sulle sädelevas meeldis mulle. ning pükskostüüm poolikul pildil oligi jälle igav.
  maitse asi.

 5. Hästi raske on ainult aru saada, kuidas sa iseenda puhul neid apsakaid ühtelugu läbi lased ja samade asjade vastu eksid, mida sa teiste juures miinusena märkad – või jätad enda puhul tegemata selle, mida teiste puhul tunnustavalt märgid et on figuuri iseärasusi arvestanud ja teinud nii v naa? Ma ei arvagi, et peaksid ekspert olema, aga sa NÄED mingeid ebakohti (kõigega pole küll nõus, aga mõni täiesti kümnesse tähelepanek) ja siis teed ise sama vea. Kuidas see saab nii olla?

  1. Näiteks?

   Ma ei kanna midi pikkuses kleiti.
   Ma üldiselt ei pane endale selga sädelevat ja volte rõhutavat kleiti.
   Ma ei kanna puffseelikut, sest see ei sobi mulle + selle peale ei sobi ükski asi normaalselt kui sa pole piitspeenike.
   Ma ei lähe punasele vaibale rannakleidiga (nagu Põrk), kus alt veel rinnahoidja paelad paistavad.
   Ma ei kanna ka sitsiriidest kleite ja veel vähem lähen nendega peole!
   Ma kannan rinnahoidjat :)

  2. No aga sul jalad nagu puupakud ja neid julged küll näidata?
   Tihti lugu sul mingi keit ja siis need puupakud paistavad. Suht jube!
   Imestan tõesti, et julged teisi kommenteerida.
   Ja no meelis… siukse maltsaga ei suhtle? Ise on nagu kloun oma roosade kostyymidega. Oh jeebus…ausalt…millal te peeglisse vaatate???

  3. Mind paneb imestama Sinu enda pealiskaudsus. Leenu kommenteerib konkreetselt riietust, Sina konkreetselt teiste välimust.

   Ei ole päris sama võrrelda seda, kui kleidi alt paistavad jämedad jalad, kuid riietus ise sobib kandjale sellega, kui riietad end konkreetselt nii, et rinnad on häirivalt maani ja oled sealjuures ise veel uhke. Or what ever variandid veel olid.
   Lihtsamas keeles: kui inimene näeb välja nagu malts (vabandan taime ees, tegelt suht ok oled) enda riietuse tõttu, ongi okei talle öelda, et pangu midagi normaalset ja endale sobivat selga. Kui aga riietus on igati timm, aga jalg ikka jäme, siis ei saa öelda ega peagi, et viitsid, sae endal pool jalga ära, muidu oled paks.

  4. Olen nõus ainult selle hõbedase kommentaariga :)
   Teistega vaidlen väga tuliselt vastu.
   Roosa kleit – ma ei olnud sellega kuskil punavaiba üritusel, vaid meie näituse avamisel.
   Punane kleit – ei ole kuskilt otsast midi (midi on mu jaoks ikkagi see, mis on sääre keskel) ja see punane kleit on mu meelest üks paremini istuvaid kleite üldse, mis mul on. Klassikaline pliiatskleit. Pekised käevarred sealjuures – polnud jälle punasevaiba üritusel. Seal on ikka vaks vahet, kas ma lähen sõbrannadega kokteilibaari istuma või presidendi vastuvõtule või Kanal2 peole :)
   See roosa-sinisega kleit on NALJAKLEIT, tellitud spetsiaalselt mulle ja pikkus on täpselt selline, et arvestades mu kehakuju. Tellitud konkreetselt mu näituse avamiseks, meelega üle võlli kleit. Ja sellega ma ilmselt punasele vaibale ei läheks, kui teema just disney või crazy poleks.

   Mu ainuke ämber siit on see hõbedane kleit, olen nõus.

  5. See naljakleit sobib Sulle niiniiiii hästi, pohlad et puhvis on. Vähemalt kandsid välja. Samal ajal kui nahktagi ja põlvini puhv Sinu väljatoodud pildil oli ko-hu-tav kuubis.

   Hõbedane on feil, jah.

   Kuidas saab võrrelda võrreldamatuid?

  6. Appi palun vaata korraks peeglisse. Proua Nabi näeb imeline välja nii rinnahoidja kui rinnahoidjata.
   Sinu puhul ei aita kahjuks aga mitte miski.
   Tule mõistusele ausalt!!!

 6. No sa oled enda arust jube stillne ja kõhna. Samuti võiks ju öelda ja mis mind alati sinu riietuse juures häirib, on see, et sul on endal lühikesed masajalad, sääremarjad nagu tammepakud. Kuid kannad põlvini seelikuid. Selliste säärtega peaks alati maxi pikkust eelistama.

  1. Ma ei arva, et ma olen stiilne ja kõhna, kaugel sellest. Ei ole ma mingi piitspeenike ja stiiliga on mul ka kehvasti. Aga kleitide osas vaidlen vastu. Maani kleidid teevad mind veel lühemaks kui ma olen :)

 7. Ma tahtsin välja tuua, et te olete Eesti tublimad blogijad, kui vaadata postituste regulaarset ja head tempot ning tasakaalu eluliste ja reklaampostituste vahel. Tavalugeja on tänapäeval koguaeg valvel, et talle üritatakse jälle midagi müüa, et see üha enam vihastab. Mõni päris blogi võiks ka alles jääda.

 8. Nagu issand jumal :D ma ei saa siinsetest inimestest aru, loevad silmad pungis su postitust ja siis hüppavad räigelt kaela: aga sina, vaata ennast ja blabla. Ma tahaks näha neid kõiki õiglusejüngreid, kes on alati iseendaga sama kriitlised kui teistega. Kuigi postituse alguses on ilusti öeldud, et lihtsalt sinu arvamus.

 9. Kuna sa juba nii ilusasti teisi kritiseerid (õnneks ikka osasid kiidad ka), siis ma tuletaksin sulle meelde mõne sinu eriti hullu apsaka.

  Patu avamispidu, kus sul oli seljas mingi Odessast toodud ürp. Ma arvan, et see on koledaim pilt, mida üldse su blogis näinud olen. Oma kehakuuga pole sa arvestanud mitte üks kriips ja rinnahoidjaga oli sel peol vist ka sinul kitsas käes.

  Ja kellegi Barbi sünnipäeval on sul midipuff, viimseni üle ääre loksuv partii ja lotendavad käsivarred.

  See ei loe, et tegu polnud teab mis pidulike üritustega, pigem suisa mingid “ülevõllipidustused” – need pildid on su blogis avalikud ja kõigile näha ning neid silme ette manades tekib küll tunne, et ega sa ei ole just õige inimene teiste kleite kommenteerima.
  Kui Meelis oleks seda teinud sinu asemel, siis ma ei kobiseks. Heteromehe servagi tema riietusstiilist ei paista, küll aga on ta alati stabiilselt stiilne. Või siis vähemalt peenelt irooniline.
  Sinu enda viimase aja hilbupostitusi võib ka tegelikult kiita, mingi heas mõttes murrang oleks nagu toimunud. Aga ikkagi – väljendite “kole nagu öö” ja “kiles viiner” jaoks on sul endal riietumisel möödalaskmisi ikka häbiväärselt paljuvõitu.

Comments are closed.