#elulineblogi

Auhindu pole jagatudki, juba sõda käib

Mul on juba villand nendest blogiauhindadest. Ausalt. Me mõtlesime, et teeme toreda ürituse, laseme rahval inimesi nomineerida, sebime head auhinnad, teeme midagi head. Ja mis on tulemus? Kõigil on mingi häda. Sõda on alanud juba enne kui võitjad on välja kuulutatud…

Ma ei jõua enam askis ära vastata nendele korduvatele küsmustele, et aga miks teie korraldate, aga miks teie nomineeritud olete, aga te teete ju seda ainult enda pärast, te tahate neid auhindu saada.

Esiteks, viimati valiti Eestis parimaid blogisid aastal 2008 (vist), miks keegi seitse aastat seda kätte ei võtnud ja ära ei teinud? Mul on tunne, et kõik need miksitajad ja ohkijad mõtlevad hetkel hoopis „kurat, miks ma ise selle peale ei tulnud, et see üritus teha“.

Teiseks, rahvas valis nominente, kui me oleme nomineeritud, siis me oleme nomineeritud, täpselt nagu kümned teised blogijad. Kui me võidame, siis me võidame, järelikult on rahvas meie poolt hääletanud.

Ja kas te tõesti arvate, et me teeme seda auhindade pärast? Milliste auhindade pärast? Tradehouse’i sirgendajate pärast? Nike’i tossude pärast? Hunniku kosmeetika pärast? Ma ei kvalifitseeru ju nagunii spordi- või ilublogiks ja ma ei ole seal ka nomineeritud, jätsin ennast alles sinna, kus ma tõeti natukenegi sobida võiksin.

Mul ei ole vaja mitte ühtegi auhinda. Kui ma võidan, siis loomulikult, ma võtan selle vastu ja olen õnnelik, aga see ei ole mingi eesmärk omaette. Mul ei ole vaja selleks korraldada mingit auhindade jagamist ja genereerida endale mingis kategoorias võit. Kuidas see teie väikestesse peadesse ära ei mahu? Kas kadedus on tõesti nii suur? Või mis asi teid piinab? Et te ei blogi? Et teile ei saadeta kosmeetikat ja jääteed?

Ausalt, aitab! Mina ei vasta enam ühelegi auhinnagalat puudutavale küsimusele, milles ma rünnakut tunnen. Kui inimesel on sisukas ja informatiivne küsimus, siis palun väga, aga mingit kaitsekõnet ma enam pidada ei viitsi. Ja kui te arvate, et me Mallukaga kõik auhinnad endale võtame, siis arvake pealegi! :)

18 thoughts on “Auhindu pole jagatudki, juba sõda käib

 1. Eks tuleb ikka kära üles keerutada, kui muust pole rääkida :) mu meelest väga tervitatav üritus ja laske rõõmsalt edasi!

 2. Mina ausalt ei saa ka aru, miks selle üritusega nii suur probleem on. Olgu, te ise korraldate ja samas olete nomineeritud. No saate mõne auhinna ka, ja siis? Minu meelest te mõlemad oletegi piisavalt tuntud blogijad, et väärida mõnda auhinda sellisel üritusel.

  Mäng ei ole ju elu ja surma peale, et nüüd tuleb elu eest rebida ja tõmmelda. Tegu on lihtsalt ühe üritusega, mis on seotud blogimaailmaga. Võtame asja vabalt :)

  Mina, kui väga tagasihoidlik blogija, olin meelitatud ainuüksi sellest, et keegi mind üldse nomineeris mõnda kategooriasse. Rohkemat ei loodagi saada ja sellest täiesti piisab minu jaoks, sest ma saan aru, et ilmselgelt ei olegi mu blogi nii suur, et pakkuda konkurentsi neile, kellel on päevas sama palju lugejaid mul nädalas või isegi kuus (kui arvestada Malluka heade päevade klikke) :)

 3. Nägin kuskil, et alaealistele pole üritus mõeldud. Siiski olen nominantide seas näinud vähemalt paari alaealist blogijat. Aga üldiselt on mõte ise küll väga hea! Mind küll ei häiri, et kaks tuntud blogijat seda korraldavad. Keegi pidi ju asja kätte võtma! Ja kuigi algus on natuke selline… nagu algus ikka, siis ma loodan, et esimene üritus läheb plaanipäraselt ja sellest saab püsiv asi. Kas just täpselt samas formaadis, ei tea, aga ma arvan, et blogijaid tuleks autasustada.

  1. Keegi ei keela alaealistel sinna tulla, aga meie ei võta nende eest vastutust kui nad klaasikese või kals kangemat võtavad

 4. No pole ju niisama öeldud, Eestlase lemmiktoit on teine Eestlane! Paratamatult on neid kadedaid kõriauguni, aga et midagi ise ette võtta, et ei peaks teiste peale kade olema ja ise edukas olla, oo ei… lihtsalt rahuldavad end kadeduse ja õelusega. Mõne mõttekäigud on ikka nii arusaamatud… Kadedad on just need, kelle elu on igav,hall ja üksluine, inimesed kes ei oska oma elu nii elada, et oma elu üle uhked olla…

 5. Minu meelest ka! Jagasin just täna oma hääled ära ja tegin seda korra. Mida peaks kõik tegema. Ega öôga vast maitse ei muutu :)
  Edu!!:)

 6. Üritus on tore aga ajuvaba on see,et teie osalejate. Ka nt tarbijamängudes loosimisel ei või korraldava firma inimesed osaleda. Seega oleks aus kui teie ka ei osale vaid olete lihtsalt eestvedajad.

  1. Kuidas saaks mitte osaleda kui nad ühed tuntumad blogijad :D
   Mingi nänni peale ollakse nii hirmus kade.
   See, et blogijat on nomineeritud, peaks ju olema piisav kiitus.
   OMG ausõna!

 7. Tubli ettevõtmine! Minu arust ainult tore kui oma ala tegijad korraldavad ja ise osalevad. Keegi peab asja eest vedama.

  Kadedus teeb roheliseks ja kahju neist, kes ei suuda teistega rõõmu jagada.

  Ma ei ole küll väga agar blogide jälgija, aga leian, et igal alal inimesi tuleks aegajalt tunnustada, innustada ja kiita.

  Jõudu!

 8. miks ma enam sinu poolt päris mitmes kategoorias hääletada ei saa? Teisipäeval oli su nimi veel alles- enam mitte. Miks? Ma tean et sind oli nomineeritud. Midagi kahtlast on lahti. Ehk selgitad?

 9. Nõustun, et see on tõesti ajuvaba, et keegi, kes haldab hääletust, ka ise osaleb.
  Kirjutad ju isegi selles sissekandes: “Ma ei kvalifitseeru ju nagunii spordi- või ilublogiks ja ma ei ole seal ka nomineeritud, jätsin ennast alles sinna, kus ma tõeti natukenegi sobida võiksin.”
  Ehk siis esiteks on põhimõtteliselt vale osaleda ise konkursil, mida läbi viite.
  Teiseks on ilmselt täiesti arusaamatu, mille alusel sa neid nominante siis seal alles jätad ja välja võtad? Lihtsalt sisetunne?
  Jah, asi ei ole absoluutselt selles, et keegi võiks olla kade, et äkki võidad juhuslikult kategooria, kus on äge auhind (ja kes üldse seda valib, mis auhinnad mis kategooriates on? jälle teie ise, teades juba ette hääletuse seisu ja tulemust?), vaid lihtsalt no niiiiiiii vale on ise osaleda võistluses, mida läbi viid…
  Aga ootan huviga, kuidas “gala” välja kukub ja mis kategoorias võitmist te Marianniga enda jaoks sobivaks peate. :D

  1. Ma võidan seal kus rahvas hääletab! Ma ei vali ju ise auhindu selle järgi, igal kategoorial on omad sponsorid!
   Kedagi teist ma kuskile ei liigitanud peale iseenda :) aga kui rahvas nomoneerib mind ilublogijaks, mis ma pole, siis sealt võtsin maha. Teisi blogisid ma paljusid ei tea, ja ei hakanud neid ka sortima!

 10. Muide veits teemast välja, aga seal auhindade jagamise üritusel võiks blogijatel mingid nimesildid vms olla, et oleks lihtsam nime ja nägu kokku viia, kui keegi kellegiga juttu soovib ajada näiteks. Mina näiteks tean nägupidi vähem kui kümmet blogijat ma arva, nii põnev oleks näha, kes on kes (kui ma üritusel osaleksin) :) Ma ei tea, kui teostatav see on, aga vähemalt kaaluge seda varianti :)

  1. Toetan ka seda ettevõtmist !
   Ma arvan, et mõni firma jagaks teile lahkelt neid taskuid, kuhu sisse pabereid nimedega panna ja mida siis rinda panna. Nii oleks teil endal ka hea ülevaade, kes tuli kohale ja kes mitte. :)

Comments are closed.