#beebiblogi #elulineblogi

Bredeni hullus – kas teie olete ka nakatunud?

Mingi hetk, ma enam ei mäletagi, kas Hedon oli juba olemas või ei, aga kogu Instagram oli Bredeni asju täis ja ma olin – neee.. ma ei osta, sest kõigil on. Kuniks ma proovisin kellegi Bredeni mütsi Hedonile pähe ja.. sulasin, armusin, hullusin, ma ei teagi mis oleks õigem sõna.

Jah, eks enne lapsevanemaks saamist kujutame me kõik endale ette, kuidas asi olema hakkab ning kogenenumad saavad seda muiates kuulata ja mõelda, et „Küll sa näed!“. Näen mitte ainult mina, vaid näevad ka kõik teised, kes Hedonit vaatavad – Breden-Breden-Breden. No aga mis ma teha saan, kui nende tooted on nii pehmed, mugavate lõigete ja ilusate mustritega! Ja kui üks kõige-ilusam-muster-ever on juba kodus olemas, siis paneb Breden veel ägedama müüki.

Nagu konkreetselt, ma näen uut mustrit, vaatan, oh, tahaks. Siis saan endast võitu ja järgmisel päeval tellin ikka ja kui pakk käes on, siis paiskavad nad uue vinge värvi või mustri ja ma olen, no krt, seda ka vaja ju. Ja kuna ma olen oma tüübilt see, kes tahab, et asjad mätšiks, siis ma ei saa osta ainult särki, ainult pükse, kõik peab kombos ja toon-toonis käima.

See esimesena proovitud müts-sall oli ideaalne asi lasteaeda. Ja siis tuli Cuba nokats ja esimene särk ja esimesed püksid ja esimene dress ja.. täna on tal julgelt 70% asju Bredeni omad. On puuvillaseid, meriinovillaseid.. Kõike!

Lisaks pehmele-mugavale-ilusale on Bredeni meriinovillast tooted ka soojad. Tõsi, kallimad kui tavalised puuvillased. Aga laps ongi luksus :)

Miks on meriinovillast tooted kallimad?

· Meriinovill kasvab meriinolammastel, kes annavad maksimaalselt viis kilo villa aastas, samuti ei kasvatata meriinolambaid väga palju.

· Meriinolambad elavad kliimas, kus nende kasukas peab neid kaitsma nii külma kui ka palavuse eest. Seega on meriinovillal termoregulaarsed omadused, mis kaitsevad külma eest, kuid ei aja higistama.

· Meriinovill on pehmem kui tavaline vill, sest ta kiud on pikad ja peenikesed. Seega ei torgi ta nahka nagu lapsepõlves vanaema tehtud villased sokid.

· Meriinovill imab üleliigse niiskuse endasse, kuid aurustab selle õhku ning ei jää niiskeks.

· Meriinovill sobib kandmiseks ka suvel, ta pakub looduslikku kaitset ultraviolettkiirte eest.

· Meriinovillast tooteid ei tasu ega ka pea sagedasti pesema, piisab tuulduma panekust.

· Meriinovillal on antibakteriaalsed omadused, ta sobib ka allergilisele nahale.

· Meriinovillast tooteid sobib kasutada ka beebide õrna naha puhul.

Meriinovillast tooteid ei ole keeruline hooldada, küll aga on mõned kindlad soovitused, mida peaks jälgima.

· Meriinovillast tooteid võib masinas pesta, kuid ainult villapesu režiimiga ja villapesule mõeldud vahendiga.

· Ei tohiks kasutada pesupehmendit.

· Nagu ka teisi villaseid riideid, tuleks meriinovillast tooteid kuivatada tasapinnale laotatult.

· Meriinovillast tooteid ei tohi kuivatada kuivatis. Kui sa ei taha just lapse nukule uusi riideid. Tsentrifuug ongi see kurjajuur, mis kõrgetel pööretele lihtsalt meriino kokku klopib ja temast villakäki teeb.

Pole ju väga keeruline?

Ma olen see ema, kes last üle ei paki. Ta jookseb ja traali-vaalib erinevalt minust õues. Seega üks kiht meriinot ajab asja ära küll jope/kombe all.  Üheksa kuud sitta suusailma ja sel ajal passib Bredeni meriino hästi. Ka mütside näol.

Kes kubujussitamist armastab, siis palun, tehke seda, see on iga ema sisetunde küsimus, aga jätke meriino kindlasti esimeseks kihiks, laduge peale mis tahate :) Muul juhul meriino ei toimi kui ta näiteks puuvillase särgi peal on.

Toas mängimiseks ma neid tal seljas hoida ei raatsi, sest vill on vill ja hõõrdumist väga ei kannata – läheb topiliseks. Ja toas on meil soe ka. Ja pealegi on tal kombeks alati koju tulles “koduriided” panna.

Mina olen meriino omadused ära katsetanud meriinovillast TUUBi kandes ja neid kiidusõnu ma ei hakka enam siin kordama. Tõesti, on soe, on pehme, on mõnus. Nüüd on ainult Meelisel oma meriinotooted puudu.. Okei, tegelikult tal Bredeni müts on.

Kuidas saab Bredeni asju soodsamalt?

Punktide abil. Ja punkte saab hiljem ostu sooritades kasutada, et ostukorv soodsam tuleks :)

​Kuidas saab punkte koguda?
– Sooritatud ostudelt (1€ = 1 punkt)
– Kui soovitan Bredenit sõbrale ja sõber loob konto (1 punkt)* – palun liitu läbi minu lingi siis Hedon saab uued riided paar euri soodsamalt :)
– Kui soovitan Bredenit sõbrale ja sõber teeb ostu (20 punkti)*
– Liitumine uudiskirjaga (10 punkti)
– Kirjutan tagasiside toote kohta (5 punkti)**

* Limiit 2 korda päevas (ehk siis ärge hulluks minge, pole kasu)
**Ainult tellitud too(de)tele

28 thoughts on “Bredeni hullus – kas teie olete ka nakatunud?

 1. Mul pole õnneks veel Bredeni hullust aga tõesti need asjad mis olemas – mütsid( nendega vist olen küll liialdanud,aga nii ilusad ja soojad),sallid, meriinokombe.
  Kiidan ka väga.

 2. Nakatunud.
  Kõik nende asjad meeldivad ja kui rahakott lubaks, ostaks tihemini.
  Aga ka praegu on kõik suve-kevad-talve-kevadmütsid neilt, püksid-pluusid lasteaiaks on neilt kõige mõnnamad, endal ka muidugi müts ja paar olen lähedastele kinkinud.
  Ja no meriino on mu teine love, seega Breden+meriino on veel ekstra big love :D

 3. Vot minuni pole see Bredeni vaimustus siiani jõudnud. Paar asja on kingitustena lapsele kogunenud, aga ise millegipärast ei eelista neid. Värvid lähevad kiiresti tuhmiks ning kangas topiliseks. Samuti eelistan pigem mahedamaid värve ja lihtsamaid mustreid. Minu lemmikriided lapsele tulevad hetkel Lindexist, meriinodest nt Engeli asjad.

 4. Bredeni hullust ei ole , aga nende mütse on küll väga mugav kasutada. Kui väljas on üle +5 kraadi sooja , panen topeltpuuvillase mütsi . Kui õues on juba jahedam ja mõned miinuskraadid , siis kasutan lapsel meriinovillase voodriga mütsi ja salli . Alati on kodus olemas ka Bjorni kombe, mis on lapsel seljas autosõitudel .

 5. Ei, see kaubamärk ajab ausalt juba oksele.
  Breden võiks oma toodete turundamisega tagasi tõmmata. Uksest ja aknast tuleb reklaami- kõik blogijad reklaamivad Bredenit nii intensiivselt, et ära on tüüdanud :(
  Minu lapsel oli 1 bodykomplekt, mis sai talle korra selga pandud. Eelistan igaljuhul Lindexit, sest neil on paremad lõiked ja ilusamad kangad. GOT sert kõigil puuvillast lasteriietel.
  Miks sa juurde ei kirjuta, et tegu on reklaamteksti või tellitud artikliga?

 6. Ma olen esimest korda lapseootel ja vaatan juba sama pilguga neid bredeni tooteid. Ja siis mõtlen, et ei ole vaja ja eks mujalt saab ka soodsamalt, aga no täitsalõpppp kui ilusad riided. No nii armsad. Eriti meriinovillaga kombekad. Niiet jah, mina ei hakka vast vastugi punnima ja kui beebi soo teada saan, siis bredeni lehele ma ka jooksen. :D

 7. Õõhh, liiga palju on seda Bredenit, et ajab oksele seega on hullus mööda läinud. Ainuke asi mida ma sealt soetan on müts-sall, hea lõige ning mugav. Kuigi viimane kord tellisin lisaks suvemütsid ka, sest reis oli ootamas. Agaa halli tooni müts on hoopis mingi imeliku roosa alatooniga kõrvadega suvekübar toppelt kangaga , kes teeb nii Jään pigem Soft Gallery kasutajaks
  Esimest last oodates tellisin sealt paar asja ning pettusin, sest värvid luitusid. Pigem on pettumust rohkem olnud nagu näha
  Samuti pole need mustrid väga minu maitse. Olen pigem seda tüüpi ema, kes vihkab seda, kui lastel sama mustriga müts, pluus, püksid koos seljas on

  1. No mulle nt megalt meeldib see kombo, mis Hedonil Lottemaapildil seljas on – see helesinine. Mulle meeldib kui mätšib!

 8. Ma olen tähele pannud, et Hedon kannab Bredenit ja olen mõelnud, et kas sa ostad ise talle või on Breden teiega lahke ka. Aga kuna pole kunagi näinud, et te meelega reklaamiks, samuti ka pole silma hakanud, et te kuskil Bredeni lehel oleksite olnud, seega imestan, et miks Breden teile reklaami teha ei paku…

  1. Bredeniga kunagi ammu oli meil kood, eelmisel aastal vist, paar kuud. Siis sain selle eest boonuspunkte, mida jagub siiani. Sest maksan tavaliselt suure osa punktides ja ise natuke juurde. 70€ korraga maksta tunduks palju, 20€ samas tundub suva. Aga hetkel jah, koostööd pole ja ma usun, et neil pole seda väga vaja ka. Pole vist eriti neid, kes Bredenit ei teaks. Vähemalt 4-5a laste vanemate seas ehk meie keskmise lugeja lastevanust arvesse võttes. Breden reklaamib end seal, kus uued beebid tulemas pigem :)

 9. Minu lapsel palju Bredeni asju, aga vaimustud hakkab vähenema. Liiga palju praaki viimasel ajal. Lemmikuks on müts-sall ja kõige vähem meeldib meriinokombe-vankrilapsel hea, aga nt alates 74 suurus mõttetu ei pea tuult ega midagi. Meriinoriided vahetasin ka halva kvaliteedi tõttu Joha vastu välja ja pole pidanud pettuma. Bredeni boonus on hulludest järelturg-müügis olevad asjad kaovad max 15 minutiga.

  Poleks arvanud, et teil lausa 70% Hedoni asjadest Breden, sest valdavalt piltidel siiski miski muu seljas.

  1. No kui ma kappi vaatan, siis 10st lasteaiakombost viis on breden. + veel särke, mütse, meriinoriided, dressikas jne. No võimalik, et siis 50%. Aga suht palju ikkagi on Breden.

 10. Nakatunud just pole aga Bredeni (siis veel Bluebird) mütsid osutusid lapsele sobivaks juba 6 aastat tagasi ja nii olen neid ostnud. Ja lasteaialapse kombeka alla on nende retuuspüksid lihtsalt kõige sobivamad. Ei lähe keerdu, ei tõuse üles ja on jalas mõnusad. Ka poisslapsel. Täitsa kahju on, et viimast aastat lasteaialaps on Bredeni riiete suurustest välja kasvanud ja tuleb talveks retuuspükstele mingi alternatiiv leida.

 11. Ei meeldi ja Bredeni hullusest ausalt öeldes aru ei saa, minu jaoks liiga kirjumirjud ja titekad mustrid ja noo lisaks see, et igal teisel lapselt Bredeni müts peas :D
  Ok, ühe tumehalli puuvillase mütsi olen kunagi ostnud, see läks juba esimese pesuga suht värvist ära ja lõpuks topiliseks, mõni H&M’i oma on ka kauem vastu pidanud.

  1. Müts on jah, igal teisel, aga mütsid on ausad ka. Ma olen proovinud erinevaid, ja Bredeni müts-sall kindlalt parim. Meile lihtsalt sobib see mudel. Ja capid on ka super, neid ka meil igas värvis.

 12. Minul ka bredeni asju päris palju juba, laps 1,7 ja soetasin esimese müts-salli ja me vist esimesed eestlased, kellele see ei sobi. eelmine aasta oli gugguu oma ja tundub, et tuleb ka sel aastal veel üks müts osta. Aga minu meelest on breden odav kokkuvõttes, esiteks sa kannad neid kauem, riie on kvaliteetne – ostes odavat poola kräppi, siis neil 2-3 pesu ja asi kasutu, hm tooted lähevad värvist ära, mul seda bredeniga pole ostnud. Mina muidugi ostan ka soodukatega – viimati siis e-esmaspäeval.

 13. Üldse ei meeldi…no kohe üldse mitte. Meeldivad pigem mahedamad/pastelsemad prindid (nt gugguu). Ja need myts-sallid…ilmselt hea lõige ja omadustelt samuti hea aga krt nii kole :D. Samuti eelistan ka siin Gugguu-d

 14. Pidasin ka alguses totralt kalliks, kuid raseduse lõpus avastasin, et issand mis ema ma olen, et beebil pole salligi, tellisin 2 tükki. Siis kirbukalt skoorisin veel paar asja, mõtlesin, et ok tõesti head, aga noh uuena ei oskaks, sest kallid. Aga ehh siin ma olen lapse kapp paksult bredenit täis, sest nii head riided. Tuhmumis jne ma küll märganud ei ole, pakun, et vale pesu vms? Meeldivad väga need topelt suurused, nii kaua saab kanda, et tuleb lausa odav :)

 15. Lapsi ei ole, aga täiskasvanu kootud mütsi eest oleksin valmis 40 euri välja käima ainult juhul kui see oleks mõne memmekese käsitsi kootud.

 16. Minu lapsel pole sünnist saati olnud ühtegi mütsi, mis poleks Bredeni oma :D. Kohe kui sündis, hakkas kandma seda Ben mudelit, siis tuli sama lõikeline meriinokas beebidele. Suvel on need kõige õhemad igat värvi Dirk mütsid ja nüüd suuremana peapaelad, Pia rätt ja Svenu pikema kaelaosaga. Müts-salle ka meil hetkel 4 tk, erinevad meriinokad ja tavalised puuvillased. Klaus ja Happy mudeleid ka mitmeid koos sallidega. Muid asju olen vähem ostnud, pükse ja põlvpükse paar paari jne. Kombedest oleme välja kasvanud. Ei teagi, kas hullus, lihtsalt leidsin lemmikud asjad, mis sobivad väga kenasti ja muide järelturg on ka arvestatav. Nüüd, kus lapse pea enam nii kiiresti ei kasva, saame eelmise aasta mütsi nt ka veel kanda. Aga jah, eks uusi värve ja mustreid ikka vaatan, samas enam nii ei paelu, nagu “beebiajal”.
  Päris lolliks pole läinud, ostan vajaduspõhiselt ja vajadused on inimestel erinevad! Ses mõttes, et vb keegi ostab ühe neutraalse mütsi ja sobitab seda erinevate riietega, mulle jälle meeldib kui neid on 2-3, et saaks sobitada erinevate riietega ja panna vastavalt ilmale.

 17. Mul on viimasel ajal ‘tundub, et Bredeni üli hea turundus on hakanud vaikselt nende vastu käima, sest nagu mõned eelnevad kommentaatorid olen ka mina seda meelt, et reklaami ja promo on nii palju, et ajab lasua oksele. Lisaks ajavad hulluks need bredenimammad, kes pidevalt jahuvad kuskil facebooki avarustes nende toodete iga pisidetaili kohta, seeetõttu olen lahkunud ka paljudest bredeniga seotud gruppidest. On tekkinnud ka tunne, et ei ole mõtet epoodi vaadatagi, sest nagunii müüakse kõik 2 minutiga välja!? Ühesõnaga tooted on okeid, aga on ka olemas teisi firmasid, kes teevad samaväärselt häid ja ilusaid riideid ning kelle asjade saamiseks ei pea enda ogaraks rahmeldama :).

 18. Mulle meeldib Breden kui (kodumaine!) bränd, kuidas nad klientidega suhtlevad jne, aga hullus kui selline on (rahakotile) õnneks mööda läinud. Minu jaoks on paljud mustrid pigem beebidele sobivad, mitte juba 2+ lastele (kuigi see uus superkangelaste oma on täitsa lahe). Vanasti ostsin ka kõik mütsid Bredenist, aga nüüd on nii palju õmblejaid, kellelt tellida nii puuvillaseid kui ka meriinovoodriga mütse, salle, müts-salle – ei pea kõigil lastel ühesugused olema (a la täiskasvanutel Didriksons ja Timberland). Täitsa huvitav nähtus on muidugi see Bredeni-hullus: kes istub poole ööni üleval, et saada soodusmüügist mingit järjekordset mütsi paar eurot odavamalt; kes ostab järelturult plekilise/aukliku/väljaveninud eseme, sest ikkagi Breden ju.

 19. Nõustun. Turundus neil on hea olnud…aga nyyd hakkab üleviskama.
  Nad võiksid hoopis mustreid juurde teha. hetkel tervel lasteaias kõigil bredeni mytsid.

 20. Ma Bredenist ostnud ainult mõned mütsid-sallid. Paar torusalli sobisid ikka kanda ka, aga mütsid… Ma ei tea, ju ma olen loll või mis, suuruse järgi ostetud ja puha, aga küll on suur, küll on liiga kitsas, et paneb kandes pea valutama. Konkreetselt ostsin iseendale mõõtude järgi mütsi, aga kannab nüüd laps, sest mu pea pidi plahvatama peale tunniajast õueskäiku. Endale ostsin ühe müts-salli ka. Suurus sellel sobis isegi, aga näen sellega välja nagu maitea…. pakistaanlane vms. Ei sobi mulle see. Ootab, kuni mõni lastest kanda saab.

Comments are closed.