EBA hääletuse KKK ja küsitlus järgmiseks aastaks!

marimell

Igal jumalama aastal pean ma taidlema inimestega teemal, miks, miks miks… Mul on ka üks miks – miks te enne midagi ei ütle, vaid hakkata etteheiteid loopima kui asi käes. Miks te ei enneta probleemi, seda enam kui ka eelmisel aastal polnud te rahul?

Okei, ma saan aru, et ma võtan võibolla natuke isiklikult, lähen emotsionaalseks, aga see on minu beebi, mida ma teen nii hästi kui ma oskan, ja siis saada mingit pasarahet koguaeg kaela, kurvaks teeb, nõutuks teeb…

Esimesed kaks aastat sai hääletada EBAl IP-aadressi põhiselt ja ma sain iga päev kümneid kirju – ma ei saa hääletada, miks? Vastus oli lihtne – järelikult on keegi samast majapidamisest, kooli võrgust vms juba hääletanud, proovi näiteks telefonis seda teha. Osadel mure lahenes, osadel mitte.

Tänavu otsustasime, et ühelt IPlt saab hääletada palju kulub – võidab see, kes rohkem promo teeb. Ja juba olen saanud “musta pori näkku” nii mis tolmab. See pole ka hea variant, “minu ema hääletab ainult korra, kui xx blogija fännid lasevad päevad läbi”. Tegelikkuses see ikkagi nii ei ole, sest meie programm annab meile märku, kui ühelt IPlt virnade viisi hääli vaid ühele blogile tuleb.

Aga teeme siis asja veelgi lihtsamaks. Tänavu saab ühelt IPlt hääletada viis korda. See tähendab, et oma hääled saab anda nii Mari, Jüri kui ka nende ema-isa ja nendega koos elav vanaema. Kui te tahate nii väga oma lemmikblogi poolt hääletada, siis tehke seda veelkord telefonis, sõbranna arvutis või vanaema telefonist.

Hääletada saab siin! Hääletamine läheb lukku 31. mai kell 23.59.

Uuendused uueks aastaks. Pakutud on juba ID-kaardi põhist hääletamist, Facebookiga autentimist, emailiga autentimist… Järgmisel aastal mõtleme kindlasti parema süsteemi välja kui tänavu, aga poole pealt hakata muutma, kui juba 6000 inimest on hääletanud, ma ei näe pointi.

Niisiis, panen kohe siia üles küsitluse, kuidas võiks hääletamine järgmisel aastal välja näha? Andke aga julgelt teada, et teaksime järgmisel aastal arvestada ja töösse panna!

Kui tahad üleüldiselt EBA asjadele kaasa aidata, vaata ka seda postitust:

Aita EBA paremaks teha!

14 arvamust postitusest “EBA hääletuse KKK ja küsitlus järgmiseks aastaks!

 1. ID-kaart on Eestis kohustuslik isikut tõendav dokument, seega selle mitte omamine pole mingi argument.

  1. Blogilugejate seas on ka alla 15aastaseid, kellele see pole veel kohustuslik :)

  2. No mul id kaart on aga lugejat/koode mitte, mis teen siis? tõmban cd august läbi v?

 2. Jumal! Kas arvatakse, et need on riigikogu valimised või? ID-kaardi põhine hääletus oleks liiast, aga e-posti kinnitamisega vist kõige humaansem nii korraldajatele kui ka hääletajatele.

  1. Mulle tundub ka ID-kaardi vms hääletus veits overkill. E-mail on hea lihtne. Muidugi võimalus on, et siis hakatakse tegema suvalisi meilikontosid, aga vaevalt, et keegi 100+ uut kontot viitsib teha oma lemmiku hääletamiseks :)

 3. Tubli oled, vingujaid jääb alati :)
  Mul aga hoopis selline küss, et kas mu hääl läks läbi kui vajutasin hääleta (vms nupp seal all oli) ja siis see kadus lihtsalt ära aga sama leht jäi ette?

  1. Oleneb kas tegid veebis või telefonis, ta tegelikult peaks ütlema “täname hääletamast” vms, aga telefonis olenevalt browserist ei pruugi näha olla :)

 4. Teha segu facebooki/twitteri/emailiga autentimisest. Tõenäoliselt nii fb kui ka twitter seotud sama emailiga, niiet sealt tuleks üks hääl. Lisaks võimalik hääletada ka neil, kes eelnimetatud sotsiaalmeediat ei kasuta. Samas, inimesel, kellel need olemas, hea ja mugav hääletada (isiklikult ei viitsiks ma oma gmaili eraldi sisse logida, et häält anda, seetõttu kasutaksin facebooki).

 5. Ma arvan et paljud hääled jääks saamata, kuna paljud ei viitsi id-ga nussima hakata ( kaasa arvatud mina) …lihtne klõps ja valmis, nagu hetkel on – selline süsteem võikski jääda

 6. Tavaline IP-põhine on okei.

  Aitäh, et nii toredat üritust korraldad!

 7. Kas kahe variandiga ei saaks teha? Et identifitseerid ennast KAS meili või facebookiga?

  1. Kindlasti saab. Aga selgitame välja nö rahva lemmikud ja järgmisel aastal saab tegeleda.

 8. Lihtsalt mainin, et hetkel avatud hääletamine on absurd, sest lehte refreshides saad tuhandeid hääli nt juurde tekitada valitud blogile.

  1. Ei saa! Ta nullib ära lehe refreshides :) ja nagu ma ütlesin üle viie korra samalt ip’lt nagunii arvesse ei lähe :)

Comments are closed.