Ligi 300 blogijat ootavad teie hääli!

marimell

On aeg taas väikeseks kokkuvõtteks. EBA hääletus on alanud ja tänavu astub võistlustulle 278 erinevat blogi viieteistkümnes kategoorias ja esimese päevaga hääletas ühtekokku 4086 inimest. Super tulemus, ma ütleks. Sel aastal on ka paar muudatust ja üleskutset blogijatele, aga kõigest järjekorras.

Väga paljud ei osale mingil x põhimõttel, et ala „vaadake, kes seda korraldab ja see on nõme kommertsüritus, mida kannab üle Elu24“, väga paljud on avastanud alles nüüd, et selline asi toimub, väga paljud unustasid end kirja panna, väga paljud avastavad, et neid pole kirjas, kuigi “ma panin küll end kirja, aga kinnitusmeili ei tulnud”. Miks sa siis mulle ei kirjutanud? :)

Tänaseks on listid lukus. Kedagi me juurde ei lisa. Järgmisel aastal olge hoolsamad! PS! Kuna sel aastal haldab asja Veebidisainer, siis ma ei näe täpselt mitte midagi, seega saan lõplikud tulemused, kellel palju hääli kogunes ja kes võitis, samuti alles siis kui hääletamine on lukus ehk alles juunis. Ma ei näe vahepeal häälte seisu. Põnev ka mulle endale, eks :)

Miks osaleda ja hääletada?

Mulle meeldis Pille blogi, kust ta ütles, et ei plaaninud EBAl osaleda, aga osaleb selleks, et tunnustada tegijaid ja anda tõuge EBA veel suuremaks kasvamisele. Vot, see on ühe õige blogija mõtlemine. Alati ei pea end kirja panema, et võita või kingikott saada.

Ma olen saanud kirju, et ei tea, kas peaks osalema, ma nagunii ei võida. Mis mõttega ma end kirja panen kui see ja see nagunii võidu saab, mis ma ikka hääletan, mu hääl ei muuda midagi. Alati muudab!

Blogiauhindade point pole tegelikult need auhinnad, vaid tunnustada üleüldse blogijaid, näidata teid rahvale, et need, kes teid täna ei loe, leiaksid endale uued huvitavad blogid, mida jälgida. Et turundajad leiaksid teie seast endale koostööpartnereid. See on enese näitamise koht nagu presidendivastuvõtul on oluline kleit, või nagu poliitikule telesaade – ennast näidata ja promoda, jääda kellelegi silma.

Blogiauhinnad said alguse kolm aastat tagasi ja siis ma ütlesin kuldsed sõnad – EBA on sillaks blogijate ja turundajate vahel. Õnneks mõistab seda pointi iga päevaga aina rohkem inimesi. Ma ei taha öelda, et kui sind ei ole EBAl, siis sind pole blogimaailmas olemas, aga üldiselt nii ikkagi on, jälgitakse neid, kes on pildis. Ja EBA on suurepärane võimalus end pildil hoida. Samamoodi märkab sind ka turundaja.

Selleks et teenida, tuleb investeerida

Ja nüüd on käes hääletamise aeg, kõik kes osalevad, võiksid sellele ka promo teha ja kutsuda üles inimesi enda poolt hääletama. Eelmisel aastal nägin palju seda „oih, ma ka olen seal kirjas, no hääletage kui teil muud teha pole…“ Tänavu peaksid kirjasolevad blogid kõik oma kirjasolekust teadma, sest registreerimine tuli emaili teel kinnitada. Sorry nende ees, kes kinnitusmeili ei saanud ja selle alles nüüd avastavad, enam teid kahjuks võistlustulle lisada ei saa.

Investeerimise all peame silmas mõnd sõna ja hiireklikki, et teie poolt keegi hääletaks. Küll tulevad siis ka koostööd ja teenimine blogiga.

Võid valida alljärgnevatest oma lemmiku, mida jagada, blogisse lisada, FBs jagada vms, saad valida juba valmis kirjadega või siis lihtsalt pildi, mille juurde ise tekst kirjutada…

Hääletama!

Kolm suve tagasi hakkasime me blogiauhindu jagama, esimesel aastal oli hääletajaid kokku 12 901, teisel aastal 18 333. Tänavu loodaks selle 30 tuhande piiri ikkagi kätte saada.

Hääletamise KKK – kui palju ühelt IP aadressilt saab hääletada jne leiab siit!

Hääletada saab siin! Hääletamine läheb lukku 31. mai kell 23.59.

Auhinnasadu

10. juunil ootame kõiki blogijaid, lugejaid ja kaasaelajaid blogiauhindade jagamisele Trattoria Massimos. Sissepääs on kõigile tasuta ja istekohti peaks ka sel korral olema rohkem kui eelmisel korral. Kõik need, kes te olete broneerinud endale VIP lauad, palun olge hoolsad arve tasumisel. Kellelt 1. juuniks laekumist pole toimunud, need lauad lähevad uuesti vabamüüki ja te olete neist naksti ilma. Tervitaksin siinkohal Kaid, kellel on arve juba tasutud!

Näeme EBAl!

21 arvamust postitusest “Ligi 300 blogijat ootavad teie hääli!

 1. Kuidas saab minajamuud blogi aasta uustulnuka kategoorias kandideerida, kui ta oma plätserdist juba mitu aastat pidanud on?

  1. Täname tähelepanu juhtimast, kohe vaatame üle. Aga kuna kirja sai end ise panna, siis suures osas eeldasime inimeste aususele.

  2. Väga huvitav tähelepanek. Avastasin ise ka suureks üllatuseks, et mu blogi on millegipärast vales kategoorias. Oleme juba EBA tegijtega ühenduses, seega saab ka mu “plätserdis” õigesse kohta.

   Milline positiivne kommenteerija…

  1. Hetkel mitte. Mul kamraadid olemas, saame hakkama :)

 2. Kas reklaami kanalina pole mõelnud nt raadiot, et koostöö mõttes sky plus vms. Ehk see blogide kaudu reklaami tegemine EBA-le siiski ei kostu nii kaugele kui võiks. Edu.

  1. Kui aus olla, ei ole :) ja raadioreklaam vist ulme kallis ka

 3. Võiksite natuke rohkem IT-lahendusse panustada, kuna see on hääletamise alus.
  Üsna debiilne, et hääletada tohib palju tahad. See ei ole ju aus. Mõni juba korraldab omale kampaaniat ja kutsub kõiki sõpru-sõbrannasid 100 korda enda poolt hääletama. Tegelt poleks ausas hääletuses ühtegi häält väärt.

  Tõmbate oma ürituse usaldusväärsusele ja mainele sellega korralikult vee peale.

  1. Eelmisel korral oli probleem, et sai ühelt IPlt ainult korra hààletada, et kui Mari juba andis koduwifist hääle, siis Jüri ei saanud enam hääletada.
   Kui sa suudad parema lahenduse välja mõelda, siis anna palun teada :)

  2. Igaljuhul on see eelmine lahendus parem! Ei peagi mingid ühe perekonna liikmed oma lemmikutele sadat häält andma.
   IP-põhine hääletus tagasi :)

  3. Ta ongi IP põhine, st et sada korda sa ühelt kohast ikkagi hääletada ei saa, kui programm sind tuvastab. Aga võimalus on anda ühe IP pealt hääl nii emal, isal kui vanaemal, vanaisal.

  4. Siis võiks olemas olla nii, et ühe IP pealt saab näiteks 3 korda hääletada ja kõik. Kuigi see ühe IP reegel oli kindlasti õiglasem.

  5. Aga kui palju on palju ühe IP pealt? Kui ma kutsun näiteks inimesi enda poolt hääletama ja ütlen, et hääletada võib nii palju, kui soovi on ja keegi näiteks viitsibki iga päev klõpsamas käia. Kas siis on palju? Või on 5 korda ka palju? Ehk et, kas ma reklaamin hääletamist kui “hääleta minu poolt nii palju kui tahad” või “anna see üks ja ainus hääl minu poolt”?

  6. 5x saab ühelt IPlt hääletada, mis üle selle läheb, kaotab kehtivuse :)

 4. Ma ei ole kunagi neil hääletustel osalenud, seega võib-olla rumal küsimus/ettepanek.

  Ehk peaks hääletus sellisel juhul olema identifeetseeritult, google kontoga, FBga vms.

  1. Meil oli ka kodus Joosepiga sellest juttu ja meil tuli mõttesse, et kuna praegu on end väga jõudsasti sisse seadmas Smart ID, siis see oleks üks variantidest, mida järgmisel või ülejärgmisel aastal kasutada.

 5. Klikkisin oma lemmikud ära ja tahtsin hääled ära saata, a siis ütles lehekülg, et kõik kategooriad peavad täidetud olema. Nagu mida? Panin siis poole pealt kinni. Äkki ma loengi ühte-kahte blogi, ülejäänud pean siis huupi panema ja nime järgi valima? Teeb veits ebaausaks ju..?

  1. sorri:) proovisin nüüd uuesti ja enam ei olnud seda probleemi. eelmine kord lõi ausalt punase teksti ette. võid ära kustutada need kommentaarid!

Comments are closed.