#elulineblogi

EBA2017 ehk planeerima tuleb hakata varakult

Eelmisel aastal kuulsin kiidusõnu vaid lugejatelt, või blogi kommentaarides. See polnudki mingi hea üritus, tunnistan. Sel aastal öeldi mulle nii palju häid ja ilusaid sõnu ja tänati ürituse tegemise eest, et mul läks lugemine segamini ja vahepeal oli juba tunne, et wau, ma sain tõesti millegi suurega hakkama. Aga päris rahule ma ei jäänud veel. On arenemisruumi.

Et mitte jääda jälle viimasele minutile avastusega “selle oleks ikka pidanud nii tegema” või “see rahvale ei meeldinud”, kutsun teid üles mind natukene abistama järgmise aasta tarvis. Praegu on kõigil värskelt meeles, mis häiris jne.

  • koht – koht peaks olema suurem kui Butterfly lounge või kohvik Wabadus, aga Kultuurikatel või Saku Suurhall on liiga suur. Nordea Kontserdimaja on liiga kallis ja selline väga kantseliit üritus mulle ka ei meeldiks.
  • nomineerimine – kes peaks nomineerima, kas rahvas oma lemmikuid või blogijad iseennast, kas keegi oskab soovitada mingit moodust, et nimekirjadesse ei tekiks inimesi, kes seal olla ei taha, kellel pole blogiauhindadest sooja ega külma? Või kes seal ei peaks olema, kuna pole pärisblogijad või on tiimiga blogijad vms. Kuidas seda vältida? Kuidas teha kindlaks, et kategooriates on õiged inimesed, et taludeblogi ei satu aiandusblogidesse ja ilublogija moeblogide ridadesse? Kas on mõni vabatahtlik, kes tahaks kahe vooru vahel KÕIK bogid üle vaadata ja teha kindlaks, kas tegemist on aktiivse blogijaga ja kas ta ikka peaks olema seal kategoorias kus on või kuidas seda lihtsamalt teha?
  • hääletamine – kas linkidega hääletussüsteem oleks parem, et siis saaks blogidega tutvuda, või peaks iga blogi juures olema kohe tutvustav tekst? Kas peaks tegema mitu vooru, et esimeses saavad kõik hääletada palju kulub, teises voorus oleks ala top 10, kelle vahelt valiks võitja välja hoopis mingi žürii?
  • kategooriad – kas sel aastal oli neid liiga palju? Mind häiris see, et osades oli nii vähe osalisi (talud, aiandus, loodus, poliitika, kultuur jne). Kas see ei jõudnud nendeni? Miks? Kuidas ma leian tee kõikvõimalike blogijateni? Kas kategooriaid peaks kokku tõmbama? Mis oleks normaalne arv kategooriaid?
  • söök-jook – eelmisel aastal oli vähe, sel aastal tellisin rohkem, aga rahvast oli oodatust kaks korda rohkem, seega ilmselt jälle vähe. Kas peaks sea vardasse lööma, et keegi nälga ei jääks? Mida juua? Siider ja õlu läksid kaubaks küll sel korral. Kas jäätis magustoiduna oli piisav või tahaksite suurt torti?
  • riietus – milline oleks sobilik dresscode? Kas smart casual oli okei? Oli teksasid ja pidulikke kleite, pükskostüüme ja maani seelikuid… Kas peaks olema näiteks mingi teema? Kleidid? Must-valge? Milline teema oleks sobilik? Blogiauhindade logost ajendatult sinine?
  • esineja – kas esinejat on vaja? Kes võiks esineda järgmisel aastal? Kas mõni A-klassi staar või mõni mõnus musainimene? Kas tegemist peaks olema muusikalise etteaste või pigem taustaga? Sel korral kuulsin nurinat, et “lauljat ei austatud, keegi ei kuulanud teda”; Keidu point oligi natukene niisama taustaks olla ja meeleolu luua, et sumin oleks edasi, aga päris vaikuses ei peaks istuma. Minu meelest toimis täpselt nii nagu pidi.
  • veel ettepanekuid? Jätke kõik kommentaaridesse – mida muuta, mida lisada, mida mõttetuks peate jne.

Tänan igasuguste ideede ja kriitika eest juba ette :)

23 thoughts on “EBA2017 ehk planeerima tuleb hakata varakult

  1. Nomineerimise koha pealt pakuksin välja, et enne hääletust võiks kõigile blogijatele, kes on kas end ise kirja pannud või kellegi poolt kirja pandud, saata kirja, kus siis oleks kirjas a’la “oled nomineeritud EBA ….blogide kategoorias. Palun anna enda nõusolekust nomineeritud olla märku hiljemalt …” No mingi teavitav kiri ühesõnaga, et siis blogija saab ise vastata, kas ta tahab olla nomineeritud ja kas ta on õiges kategoorias. Samuti võiks esikolmikule kindlasti kutsed saata, et ei tekiks olukorda, kus auhinnasaajaid kohalgi pole (mis on minu arust natuke tobe). Ja minu arust võiks tehisblogid üldse olemata olla (kui neid rohkem ei ole, et saaks eraldi kategooria teha), sest Laurat kui inimest ju ei eksisteeri.

    1. Kuigi minu idee kirju saata nõuaks kindlasti vabatahtlike abi ja on meeeeeletu töö.

  2. Minuarust oli see aasta okei. Igaüks kes tahtis sai end ise nomineerida ja rahvas hääletas. Reaalselt iga blogi on blogi, olgu ta tiimiga või ilma. 10 aastaste fännidega või 60stega.

  3. Nomineerida võiksid blogijad iseennast, sest ise ju peaksime kõik teadma, mis kategooriasse kuulume kõige paremini. Žürii on hea variant peale rahva hääletust, ise pakuksin välja eelmise aasta võitjad sinna otsustajateks panna kui kõik nõus oleksid või mõned tuntumad näod, kes eelnevalt saavad top10-ga tutvuda. Pinget lisaks ka loosi teel top3-e järjestuse valimine. Või siis lausa kunagi tulevikus teha lausa pisike saade ja telefoni teel lasta kõigil inimestel a´la pool tundi hääletada oma lemmikblogide poolt, tulu võiks minna järgmise aasta ürituse tarbeks näiteks. Riietumisstiiliks oleks must-valge/sinine või muu värv hea pakkumine, sest siis oleks veelgi ühtsem tunne koos viibides. Esineja võib olla, kuid pole väga oluline. Samas võib lasta raadiost või kellegi plaadilt tausamuusikat.

    Sel aastal ise küll kohale ei saanud tulla, kuid elasin otseülekandele kaasa.

  4. Mina teeksin ettepaneku, et esikolmik oleks informeeritud. Põnevuse hoidmiseks ei pea ütlema, mis koha nad said. Tuntumad blogijad on nii kui nii kohal, aga mõtlen siinkohal just vähempopulaarseid kategooriaid. Tore oleks ikkagi, kui enamus auhinna saajatest kohale tuleks. Sel aastal jäid minu meelest vähemalt pooled auhinnad üle andmata.

    Minu meelest oled sa muidu supertubli! Ja ainult au ning kiitus sulle, et EBA korraldad :) Võrreldes eelmise aastaga, oli see aasta kui öö ja päev :) Täiesti kindel, et iga aastaga läheb vaid paremaks!

    1. Kui esikolmik on teavitatud, kaon rahvas ära. Kui ma kirja ei saa; et esikolmikus olen, lihtsalt kohale ei lähe. Leian, et kui ma end nagunii nomineerin, oleks viisakas kohale minna.

      Sel aastal oli mu meelest kõik jumala okei. Kõiki nägi, kõigiga sai rääkida. Okei, koht ja istekohad olid nagu olid, aga uuel aastal saab paremini.

      Kahju oli muidugi sellest, et tänu suurele massile 2-3 koha omanikud kongikottidest ilma jäid.

    2. Kingikotid olid mõeldud kolmekümnele esimesele saabujale.
      Aga olengi seda mitteteavitamist seepärast vältinud, et inimesed kohale tuleksid. St kui end nomineerid, arvestad selle kuupäevaga ja oled kohal ;)

  5. Lingid + tutvustav tekst oleks super. Leiaks kindlasti palju huvitavaid uusi bloge mida lugeda.
    Praegu olid need aadressid liiga tülikad, muudkui copy-paste kui vaadata tahtsid ja noh ega väga ei viitsi nii kõiki läbi kammida.

  6. Esmalt tänan selle aasta ürituse eest! Tegid ära suure töö. Nüüd aga järgmise aasta juurde. Minu arvates sobiks peokohaks hästi Kochi aidad, sest seal on lava, piisavalt ruumi ning söögi-joogivalikud, lisaks asub see mugavalt kesklinnas. Dresscode’i ei pea minu arust muutma, sest tullakse nkn nii, nagu tahetakse. Esineja osas oleks mul loomulikult oma eelistused (Smilers), aga sellisele üritusele, kus inimesed ikka üksteisega tutvuda/suhelda tahavad, sobib vist paremini selline rahulikum ja rohkem taustamuusika – ma pakuksin välja Laura P6ldvere. Kategooriate jaotamise osas ei oska ma midagi pakkuda, kuidas üritust laiemalt tutvustada, samuti mitte … Ilmselt oleks vaja kuidagiviisi laiemalt reklaamida, kas siis paluda ürituse tutvustamist paljudes erinevat stiili blogides v6i … ma ei tea. Sain aru, et paljudele jäi mulje, et tegemist on vaid nn noorte ja ilusate üritusega, ega tahetud sellepärast kohale tulla v osaleda. Muide, minule küll meeldis üritus väga, olin kohal ja kuigi istuma ei mahtunud, oli niisamagi tore.

  7. Hääletus süsteem võiks olla teistmoodi. See aasta oli lihtsalt rodu nimesi (mida pooli ei tea , aga tahaks), kus vahelt otsid kedagi pool tundi (eriti pikemate kategooriate alt) ja uusi inimesi keda võiks jälgida on raske nii leida. Pigem mingi lingi teema (mulle meeldiks näiteks, kui oleks blogija enda poolt saadetud “screenie” ja kui “screenie” tundub huvitav vaatajale võiks see olla klikitav). Sest niisama nimede “copy paste”-imine uude aknasse oli suht tüütu, et näha millise blogiga tegu on. Lisaks rahva hääletusele võiks olla ka zürii hääletus, kus vaadatakse üle ka kõik teised blogid, kellel nt ei ole nii palju populaarsust/hääletajaid/sõpru ja kes ei jõua kuskile esi kümnesse vms ainult sellepärast, et keegi ei tea neist midagi. Kõigil võiks võimalus olla silma jääda :)

  8. Nii mina olen siis üks nendest, kes kohale ei ilmunud ja sai auhinna. Lisaks esindan ka nö. vähemusgruppi ehk siis kandideerisin kategoorias, kus oli vähe osalejaid. Esiteks ma arvan, et kirja võiks blogisid panna ikka blogijad ise, sest siis on kindel, et nomineeritud on need, kes tahavad auhindade jagamisel olla. Ma hästi ei usu seda, et blogijad on nii häbelikud ja tagasihoidlikud, et end ise kirja ei julgeks panna. Või kui tõesti lasta fännidel blogi nomineerida, siis peaks blogi autorile kirja saatma, et ta on nomineeritud ja kas ta on nõus.
    Igas kateegoorias võiks tõesti esikolmikule kirja saata, stiilis a la “Te olete Eesti Blogiauhindade jagamisel tulnud auhinnalisse esikolmikusse. Ootame Teid auhindade kättejagamisele ja ootame X ajal X kohta. Oma osalusest palume teatada hiljemalt X kuupäevaks.” Nii saaks välistada selle piinliku momendi, kui auhinnasaajat kohal pole. Mul oli küll väga piinlik, kui minu blogi välja hõigati ja mind kohal ei olnud (aga see oli juba minu viga, et ma oma plaane nii hästi ümber ei teinud). No ja eks ma natuke nagu arvasin ka, et need kes auhinnad saavad, et neile saadetakse mingi vihje või nii.
    Koha kohta väga head soovitust anda ei oska, kuna pole Tallinna kohadega kursis, aga kindlasti peaks koht asuma soovitatavalt kesklinnas või sellises kohas, kuhu on ka kaugemalt tulijatel lihtne kohale jõuda. Äkki võtta mõni selline koht, kus saab lisaks saalile üürida ka mõne teise ruumi. Siis ei juhtuks seda, et rahvas täpselt kell 20.00 sisse lastakse. Saavad inimesed näiteks alates kella 19-st koguneda sinna eesruumi ja kella 20.00-st pääseb siis saali. Ja näiteks seal eesruumis siis võiks olla fotosein, kus saab end pildistada lasta jne.
    Kui sel aastal kajastasid Õhtuleht, Publik, TV3 ja SkyPlus blogiauhindade tulemusi, siis äkki annaks nendega mingi diili teha, et nad lasevad oma kanalitelt kasvõi kord või paar päevas blogiauhindade jagamise reklaami. Kui õhtulehest mitu blogi on esindatud, siis peaks neil ju enda kasu ka sees olema. Ja Kivisaar saaks enda blogile reklaami teha. Nii saaks laiem publik blogiauhindade jagamisest teada. Praegu on minu arvamus selline, et auhindade jagamisest võtavadki osa suuresti beebi-, pere-, moe-, ilu- ja arvamusblogijad. Ilmselt neid blogijaid on ka kõige rohkem. Siiski tean, et ka teistes kategooriates on blogijaid kordades rohkem, kui neid sel aastal nomineeritud oli.
    Kuigi ma elan Tartus ja olen Sinu jaoks täiesti võõras inimene, siis oleksin vabalt valmis järgmiste auhindade jagamisel kaasa lööma. Näiteks vabatahtlikuna blogijatele kirju saatma vms tegema.

  9. Nomineerimine – rahvas peaks nomineerima oma lemmikuid, aga soovijad muidugi saaks ka iseennast nomineerida.

    Korraldustoimkond – tuleb leida GRUPP vabatahtlikke, kes esitatud blogid üle kontrollib ja õigetesse kategooriatesse tõstab või ilmsed trollimised välistab.

    Kategooriad – ma ei mäleta, kas sul tehnikablogide kategooria oli?
    Kirjandus oli?

    Laia ringi teemablogidele võiks leida mingid alajaotused. Kasvõi blogija vanuse järgi näiteks. Vanuserühmad.
    Mingid reeglid võiks blogidele kehtida. Nt ei tohiks nominentide arvesse minna blogi, mis luuakse vahetult pärast võistluse väljakuulutamist ja milles on mõned üksikud postitused.

  10. hääletamine – linkidega oleks minu arust parim, saad kohe hops selle blogiga tutvuma minna ja siis edasi hääle anda. Edasine võiks olla üpriski nagu Kroonika meelelahutusauhindadel nt et esialgu saab kõigi vahel hääletada ja siis lähevad hääled nulli ja siis uus ring nt top 3 blogide vahel. A la esimeses voorus valisin enda lemmiku, aga kui ta top 3 ei saanud, siis valin sealt a la oma teisekoha lemmiku vms.
    Kena vist oleks jah, kui lõpuks peale lugejate poolt nomineerimist kinnitab blogija oma soovi osaleda üle, muidu pärast jälle kellegile ei sobi jne jne jne.
    kategooriad – ma usun, et kategooriaid oli piisavalt, liiga palju kohe kindlasti mitte. Ma leian, et ainuõige ongi neid vähempopulaarseid kategooriaid edasi toppida hääletamisele jne nii jõuavad nemad ka inimesti, kes vb muidu selle teema blogisid ei loeks jne.

  11. Minu meelest tegid sa väga suure ja laheda töö ära. Tubli tüdruk:)

    Tuleval aastal muidugi võiks koht olla suurem.

    Nomineermine sellisel kujul on ok. Lugejad said pakkuda ja blogijad oma kuuluvust kommenteerida ning vajadusel muuta.

    Kui oled avalikult midagi teinud, siis nii kui nii leidub neid, kes pole rahul, nii kui nii keegi ropendab ja sõimab, kuid ära unusta, et nad on piisake nende hulgas, kes rahul on. Positiivne pool kaalub jälkused üles.

    Jõudu!

  12. Esimene asi, mille peaks paika panema, on mingid kriteeriumid, mille alusel ja millised blogid millises kategoorias on, mida hinnatakse seal jne. Siis ei ole seda kaost, miks keegi võitis või mitte, kes keda tunneb, sponsoreerib jne hämarat asja, mille peale pärast jälle suured draamad lahvatavad.
    Koht – nt Salmes või Kumus … kui liiga suureks ei jää. Või mõnes muus konverentsi- ja peokohas, mida nt üritusturundusfirmad välja pakuksid.
    Nomineerimine – blogijad võiksid end ise välja pakkuda, selleläbi saavad end tutvustada
    Hääletamine – rahvas+žürii on hea mõte. Esialgse valiku võiks teha žürii ja siis läheb käima rahvahääletus. Kindlasti linkidega! Žürii võiks teha selle esimese cut’i, kas blogid vastavad kriteeriumitele, igasse kategooriasse jääb teatud arv blogisid, mis lähevad rahvahääletusse.
    Kategooriad – neid oli tõesti palju, peaksid olema siis kuidagi liigendatud või linkidega, et mitte seda ühte lehte peenikest teksti lõputult kerida ja copypastesid linkidest teha, et erinevaid blogisid uudistada. Võib-olla on parem nii, et kategooriad on erinevate linkide all, siis hääletajad ei ohka esimese asjana, kui lehe lahti võtavad, et niii pikk leht. Pealegi, kõigil on blogidega tutvumine selgem ja lihtsam. Nimekiri kategooriatest ja nende alt avanevad vastava kategooria blogid. Mida vähegi saab ühendada, siis seda teha, et neid alajaotusi liiga palju ei tuleks. Kuidas, ma ei tea, sest pole ülevaadet kõikidest kategooriatest. See on töömahukas protsess, et blogisid läbi vaadata ja valik teha, aga arvan, et tulemus on selgem ja läbipaistvam.
    Söök-jook – ei olnud ise kohal, ei oska öelda, milline peaks see kõik olema ja kui palju võrreldes selle aastaga.
    Riietus – ikka iga inimene isemoodi, värvikaid kujusid on piisavalt :)
    Esineja – mingi mõnus vahepala võiks olla. Sellel aastal esineja repertuaar oli minumeelest veidi vale, vaatasin elu24 vahendusel. Lood olid rahulikud ballaadid, aga meeleolud inimestel olid erksad ja särtsakad. Lood oleksid võinud olla veidi positiivsemad, esinejal on ka mõnusam esineda, kui pead siiski tõusevad ta esituse peale, mitte ei ole seda üldmula nii palju. Ballaadid selles keskkonnas olidki taustaks, kuid oleks võinud olla midagi mõnusamat ja kergemat, mis ei ole nii sügavamõttelised ja kurvameelsed lood.

    Üldiselt, oligi natuke vähe pidulikkust, palju ettevuristamist Uku poolt (sain juba aru, et temalegi oli üritus ootamatu), veidi selline tunglemine ja kaos paistis olevat, meenutas ammuseid ajakirja Stiina pidusid, kuigi võib-olla oli koha peal teine tunne. No kindlasti pani see ruum ja rahvarohkus ka asja paika, aga kes seda ette nägi.

    Au ja kiitus – nii hea oli elu24st seda “saadet” vaadata!

  13. Ma arvan, et ise kandideerimine oli hea, aga see ka hea ei ole kui samad blogid samad kategooriad mitu aastat järjest kinni panevad D: Hääletuse osas võiks igaüks eri voorudes hääletada üks kord ja ennem tutvuda blogidega. Riietuse osas ei peaks olema mingit dresscode”i, las igaüks jääda endaks, ainult igaüks võiks endale teha nimesildi. Koht, kus pidu toimuks peaks olema piisavalt suur, et kõik osalejad saaks istuda. Istumise osas võiks olla nii, et samade katekooriate inimesed istuvad ühes kohas (võivad sõpru kaasa võtta, aga mitte liiga palju), et tuttavaks saada. Esineja võiks olla Zenja, kuna ta teab blogimaastikust ja süveneb teksti.
    Ja muide suur tänu, et sa nii suure töö ära tegid!!

  14. Koht võiks kindlasti jääda cooliks, mitte mingi kochi aidad või nordea. :D Pakun välja Lendav taldrik (suur?) või foody allen on ka minu arust üsna suur. Midagi kesklinnas-kalamajas, sellist stiilset, kuid mõnusat kohta.

    Elustiili kategooria oli liiiiga pikk. Võiks kasvõi jagada maaelustiil ja linnaelustiil. No ei tea. Head lahendust vist sellele polegi.

    Kahju, et tugevalt domineerivad teatud stiili blogid (elustiil, ilu, mood, pere, kodu). Loogish, sest asi saigi alguse tuumikgrupist ehk sinu ja malluka blogitutvusringkonnast. Aga ikkagi natuke jama, et näiteks Mihkel Raud ja veel mõned sellised inimesed peavad end blogiauhindadel tundma nagu must lammas :D Võiksid teha mingi teavituskampaania või turunduse suunaga vanematele-intelligentsematele blogijatele ka. Sest neid praktiliselt ei olnud esindatud. Ja võib öelda, et inimeste oma probleem, aga mina hea meelega kujutaks ette, et EBA on üks suur ja võimas meediaüritus, kus kõik blogijad leiavad oma nurga ja saavad pea püsti osaleda. Et see ei jääks teismeliste tüdrukute selfitamiseks ega muutuks kantseliitlikuks nordea kontserdimaja otseülekandeks. Igaühele midagi ja üks suur üritus, mis kõiki ühendab.

    Soovitan otsida kellegi, kes rootsi keelt oskab ja kes viitsiks teha väikse uuringu, kuidas on blogiauhinnad korraldatud Rootsis, sest pidavat olema üks tähtis üritus seal ja pakun, et suurema mastaabiga.

  15. Olen nõus täiesti Õnne kommentaariga ja žürii+rahvahääletus ja pärast liidetakse tulemused. Ühtegi blogi ei tohiks žürii välja jätta konkursist, lihtsalt hindavad igat blogi…
    Samuti võiks alksile lisaks olla ka mittealkohoolseid jooke. Ja kui järgmisel aastal toimub ka kingikottidr jagamine, siis võiks need saata kõik kohaletulnud blogijad, kes korraldusmeeskonnale annavad oma pärisnime ning paki saab kätte isikuttõendava dokumendi (ID-kaart, juhiluba jms.) alusel, aga pakki ei saaks esikolmik, sest nemad saavad nagunii auhindu. Ja muidugi blogijale viide ja blogi tutvustus oleks väga hea. Iga blogija saadab endast või oma blogist lühitutvustuse, mis siis lehele ülesse riputatakse.

    1. Armas, Ailar, palun nimeta mulle firma, kes 300+ toodet oleks nõus kinkekottidesse andma ja teeme ära :)
      Sel aastal said kinkekotid 30 esimest saabujat!
      Kui ma peaks orgunnima kõikidele blogijatele koti, saaksid sa hunniku testreid, mitte reaalseid tooteid :)

Comments are closed.