Eesti rahvas on end ametlikult vaeseks vingunud nagu Kaja Kallas ütles

Tuletagem meelde veebruarikuist uudist: „Väga paljudel sektoritel ei lähe halvasti. On faktoreid, mis on punases ja murettekitavad, aga on ka ettevõtteid, mis on positiivses,“ märgib Kallas Äripäeva raadiosaates „Globaalne pilk“. Selles, et Eesti majanduslangus on Euroopa suurim, mängib tema sõnul rolli ka eestlaste kalduvus kõvasti kurta. „Üks ettevõtja ütles väga hästi, et me vingume ennast vaeseks. Katsuks sellest hoiduda,“ ütles Kallas.

See nädalavahetus Grillfestil tõestas mulle seda edukalt – rahval ei ole raha ja kui neil on valida kas uksematt või kolm õlut, valivad nad viimase. Mille üle ma ei saa muidugi nuriseda, ma ise valiks ka ilmselt pudeli proseccot ja mõnusa meeleolu festivalil kui et viitsiks matti kaenlas kanda.

Meie kahe päeva käive oli sel korral väiksem kui eelmisel aastal ühe päevaga. Lisaks pani mind imestama, et eelmisel aastal kui müüsime üllatusmatte, läks neid vähem kui 24 tunniga ligi 200, siis sel korral oli mattide valik kordades parem, aga kaubaks läks vaid kaheksa.

Eks see ole ka kivi meie kapsaaeda, et me nii kvaliteetseid matte oleme suutnud toota, sest kui matid kuluks poole aastaga läbi, oleks nende järele tihedam vajadus, aga meil endalgi on ukse ees juba üle kahe aasta matt, mis on saanud nii vihma kui lörtsi, talvel lund ja pakast ja ikka toimib. Värvist pole ka ära läinud. Ausalt, tahaks vahetada, aga ei viska ju tervet matti prügisse kui see veel kestab.

Kellel nüüd tuli ilge kihk mati järele, siis koodiga GRILLFEST saab mati kätte festivali hinnaga. Osta saab ikka hulludmatid.ee lehelt.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga