Enne saadan Hedoni Boltiga kooli kui bussiga!

Eelmise postituse jätkuks. Keegi kommenteeris ka, et kodu tuleb osta kooli lähedale, et transport oleks hea. Olen nõus. Kui ta suurem on, siis saab jalgratta/tõuksiga käima hakata (panustan isegi juba tulevasele kevadele) ja ehk lähiajal paraneb ka transpordiühendus, sest hetkel siit tõesti bussiga minna on.. ütleme nii, et ajaraiskamine.

Koolini on kodust 4,3km – autoga minnes kulub selleks 8 (!!!) minutit, bussidega minnes alla tunni naljalt ei saa. Siis peaks ta hakkama kodust lahkuma sel ajal kui ta praegu ärkab.

Kõige mugavam oleks teda saata kahe bussiga, mille vahepeal peab ootama 41 minutit uut bussi – ajuvaba ju! Jääb järgi variant kas räigelt vantsida vahepeal peatuste vahel või oodata. Okei, tänase ilmaga kannataks veel kõndida ja oodata, aga kui talvel on -20, siis sorry – sellisel juhul saadan ta enne ausalt Boltiga kooli kui bussiga.

Õnneks on meil majas issi, kes hetkel otsesel palgatööl ei käi ja saabki oma asju planeerida laste vedamiste ümber – see ongi meie valik, et ta selliselt toimetab. Mina pean veidi rohkem saadavamal olema ja seega teen suurema osa ajast kodukontorit. Ma mõtlen, et mõnel päeval võiks kontorisse ka nägu hakata näitama, aga see on tulevikumuusika, kuidas me kõikide nende minekute-tulekute-sõidutamistega harjume.

Et jah, ideaalne oleks kui laps saaks bussiga kooli, aga mis sa ära teed, kui elame keset põldu, kus transpordiühendus on nagu ta on. Ma kuskilt valla lehest lugesin, et planeeritakse siia äsja avatud teele ka bussiliiklust, eks ole näha, kuidas ja millal ja mis marsruuti pidi see liikuma hakkab. Kardan, et meid see oluliselt ei aita nagunii, kui siis ehk kellaajaliselt tekivad paremad ümberistumisevõimalused, et ei peaks järgmist bussi 41 minutit ootama.

Elame-näeme, seniks elame nii nagu.. elame. Hetkes, vaatame jooksvalt. Meile see sobib.

 

5 thoughts on “Enne saadan Hedoni Boltiga kooli kui bussiga!

  1. Ma ei saa su poindist aru. Et kui õues on -20 siis ei pea kooli minema ja kui on -19, siis kannatab 41 minutit bussipeatuses istuda küll?

 1. 41minutit bussi oodata pole mitte ühegi ilmaga ok.
  Aga kui seda siiski peaks tegema, siis olenevalt tuule kiirusest võib juhtuda, et juba -8 kraadi juures ei tohi last kooli saata.
  Algklassides on pikapäevarühmad neile lastele, kellede vanemad ei saa “autojuhid” olla. Minu lapse tunnid toimuvad kl 11:00-15:00 ja pikapäevarühm on organiseeritud hommikul kl 8-11 (pakutakse hommikusööki) ja pärastlõunal 12*-17 (pakutakse süüa).
  *Osadel klassidel on tunnid 8-12
  Ise olen kodukontoris ja tööaega saan vastavalt vajadusele muuta. Lapsed ega töö pole kannatanud.

  1. Meie koolil pole pikapäevarühma võimalust ja ega ma selle üle ei kurdagi. Meie enda valik oli see kool ja olen sellega 100% rahul, lihtsalt väike ving ja hala käib asja juurde, et KUI PEAKS bussiga minema, siis see on ajuvaba, mis süsteemiga saaks. Meil pole probleemi tema autojuht olla mõned aastad, siis saab ise hakata käima ratta/tõuksi/taksoga :)

 2. Ma ei tea üldse kus kandis te elate, olen ise üldse teisest eesti otsast aga äkki oleks variant kohaliku omavalitsusega rääkida, ehk on teisigi peresid kellel sama mure ja saaks koolibussi käima panna? Muidugi praegusel ajal suure hurraaga lisakulusid ei planeerita aga küsida ju võib

Comments are closed.