Meelis kirjutab: lollikindel magustoit ja kuidas seda teha

Kuna Leenut ei ole, siis on mul elukorraldus pisut teistmoodi. Olulisem faktor on kindlasti see, et ma olen vastutav kogu meie toitumise eest. Ma küll teen süüa, kuid kui naine on majas, siis ma selles osakonnas väga ei toimeta. Aga kui olukord sunnib, siis ei jää muud üle kui tuleb tegema hakata.

Hedon nõudis magustoitu. Nii ma siis mõtlesingi, et hmmm…. suurt koogitegu ei viitsi tegema hakata, aga samas midagi peaks ju lapsele pakkuma. Nii ma siis ühe äärmiselt lihtsa magustoiduga hakkama saingi. Tegemine võtab aega umbes 10 minutit. Oleneb kui kiired käed sul on. Tegemist on nii lihtsa magustoiduga, et see sobib ideaalselt ka poissmeestele või neile, kellel on külalised kohe-kohe tulemas, aga puudu on kook.

Vaja läheb kohupiimakreemi või siis kreemisemat jogurtit ning küpsist. Kõik!

Kasutasin neid asju, kuna jäid silma, sest olid sooduses. Tegelikkuses võid sa ju kasutad neid küpsiseid ja jogurteid mis sulle endale meedivad.

Võta mingi nõu, kuhu sisse küpsised ära purustada. Võid seda teha kätega või mingi nuiaga. Mikserit või muud köögikombaini ei ole mõtet hakata määrima. Pisut pingutamist ja ongi küpsised katki. Liiga puruks ei ole ka mõtet teha, sest siis ei tunne midagi hamba all.

Kui küpsised on sinu silmis purustatud sobivasse suurusesse vala neile peale jogurt ja sega läbi.

Arvesta sellega, et küpsised imevad kogu “vedeliku” endasse, seega võid vajadusel kasutada lisa “niisutust.” Mina leidsin külmkapist apelsin ja pigistasin seda. Miks? Sest Kreeka jogurt on pisut pakema konsistentsiga.

Külalistele päris plastkarbist ei paku, seega soovitan otsida mõni vähe kenama välimusega anum, kuhu kokku segatud kraam panna. Kindlasti on sul kodus mõni klaas, kust keegi vett või morssi joob. Aga selles mõttes ole loominguline, et kuna ka magustoit on kergekoeline, ei pea see nõu ka teab mis luksuslik olema. Maitse asi.

Tegin kaks kenamat klaasi ning allesjäänud segu panin tagasi nendesse topsidesse. Ega minul ja lapsel ei ole tegelt väga vahet mis nõust me seda sööme. Oluline on maitse.

Ja valmis ta ongi!

3 Comments

  1. Kas selleks peab tõesti detailse õpetuse tegema? :D Ei oleks piisanud lihtsalt lausest, et purustatud küpsised ja kohupiim/jogurt? :D

  2. Mina teen nii: purustan klaasi käte vahel küpsised, siis panen kohupiimakreemi (ükskõik mis maitse endale meeldib), siis moosi (ise kasutan enda tehtud moosi), siis jälle küpsised,kohupiimakreem,moos ja küpsised. Nii teen vastavalt klaasi suurusele kas kaks või kolm kihti. Minu lemmik kiire aja magustoit.

Comments are closed.