#elulineblogi

Hakkasin fotograafiks

Mul oli kunagi mingi 1,3 megapixline suvaline digikas, millega sai kõvasti reidikaid tehtud. Nüüd ma ei kujutaks enam ette, et ma selliseid pilte üldse julgeks kuskile üles panna.

Siis ostsin ma endale mingi 10000kroonise Canoni, millega ma ei osanud midagi teha ja üsna pea peale seda sain tuttavaks Meelisega ja kahte kaamerat polnud meil vaja. Müüsin enda oma maha. Ja viimased vähemalt seitse aastat, olengi ma pildistanud Meelise kaameraga. Ühest Canonist on saanud teine. Viimase kinkisin ma talle ise Austraalias olles, kui kellelegi midagi ütleb, siis EOS 5 Mark II (see maksis toona Austraalias 3500 dollarit ja Eestis 3500€, kursivahe oli peaagu tuhat euri!).

Ja mida aeg edasi, seda rohkem olen ma hakanud seda kaamerat kasutama ja jõuludeks kingitud makroobjektiiv, mille ma eriti hea hinnaga Nordelectronicsist endale skoorisin, seda kasutangi ma rohkem ise, kuigi kinkisin Meelisele.

No aga nüüd ma tulin geniaalsele ideele, et tahaks ikka väikest hübriidi, ma korraks piilusin sellesse karpi, mille Blogiauhindade võitja endale sai, ja see tundus nii ilus ja mõnus ja väike ja hea. Sellega saaks kiirelt videoid teha ja poleks siuke orgunnimine, nagu selle suure Canoniga.

Igaljuhul, et mitte kohe raha tuulde loopida, ma ei tea ju, kas see ikka on see, palusin Nikonilt testkaamerat. Sellised asjad on pressile jagamiseks olemas tavaliselt, et saaks arvustusi kirjutada. Ja siin ta on, minu uus nunnu: Nikon 1 J5, wifiga ja puha.

Ma olen Canoniga nii harjunud, mul on tunne nagu ma ei oskaks sellega midagi teha, aga vaikselt katsetan.

Hommikusöök:  

Lõunasöök:

Kurgivesi:

Ideaalis tahaks mingeid toiduvideoid teha, aga no läheb aega, et ma selle käppa saaks.

Mis kaameratega teie sinapeal olete ja kas teile üldse meeldiks mingid toiduvideod?

8 thoughts on “Hakkasin fotograafiks

  1. Kuna (vb kahjuks) pildistamine pole minu teema väga, siis ei oska ka kaameratest midagi suurt arvata. Kunagi 6 a tagasi oli meil kasutuses päris kõva Pentaxi peegelkaamera aga pikalt mehega kaalusime, et kui fotograafia pole päris meie hobi, siis ei pea nii suurt kobakat endaga reisidel ja lapse pidudel kaasas kandma. Ostsime pisema pentaxi, mis oli tolle hetke viimane sõna ning kõikides poodides läbimüüdud peaaegu. Statistiliselt tegi see isegi paremaid pilte, kui peegel…
    Koomiline on see, et paljud ostavad suure kaamera, teadmata ise mida nendega tegelikult teha. Ei kasuta täielikult kaamera potensiaali… aga kujutavad kohe ette, et on fotograafid valmis :D

  2. Ma ei saaks ütelda, et ma fotograafiast midagi jagaks või selle kaameraga sinasõber oleks, aga mul on Leica üks kompaktidest. Täpset mudelit ei ütelda ei tea, aga vist kõige odavam Leica, mis tol hetkel saada oli. Mehel on mingi Nikoni peegel + veel objektiive-filtreid, aga endale pere teiseks kaameraks saigi Leica kompakt selle mõttega võetud, et selleks ajaks kui mees oma Nikoni ükskord üles ja stardivalmis sai, kippus enamasti hetk juba möödas olema ja lõvi oli nö põõsasse jooksnud. Reisidele on ka väikest kaamerat parem kaasa vedada. Mul tulevad need pildid sellised välja nagu nad tulevad, aga mees oskab mul Leicast päris põnevaid asju välja võluda. Piltidel on päikeseloojang kolm korda punasem kui päriselt oli ja toidud tunduvad kaks korda maitsvamad, kui silmaga vaadates jne.

  3. Meeldiks ikka toiduvideod :) toiduteemalised postitused on sul alati väga huvitavad, kõik muu muidugi ka.. Sa oled toidu tegemises nii loov, et jälgin alati huviga, mis sa kokku keerad ;) Aga minu meelest on loogiline, et inimene ostab kaamera ja siis õpib seda kasutama. Kuidas muidu see tarkus tehnikas tuleb? Ise ostsin samuti hübriidi ja eelnevalt olin kasutanud ainult algelisi “seebikarpe”. Alguses oli samuti keeruline, aga nüüd juba asi selge ja olen väga rahul- hea, mugav ja väike. Aga loogiline, et kohe ei oska kasutada kaamera täit potentsiaali ja see poleks vajalik ka, kui inimene tegeleb sellega huvi korras. Huvi kasvades saab alati lisa juurde soetada, vastavalt soovile- objektiive, statiive jne.

  4. Olen ise ka hübriidile mõelnud, aga praegu pean küll ütlema, et sinu piltidel on päris suur vahe näha – hübriid ei ole ikka päris see.

  5. Huvitav, miks inimesed blogivad, kui neil mitte millestki tegelikult kirjutada ei ole? Keda huvitab Sinu kaamera lugu?

    1. Mind vägagi huvitab, mida erinevate kaamerate kohta kirjutatakse. Tahan lähiajal oma kompaktkaamera välja vahetada ja kõik arvamused hübriidide ja peegelkaamerate kohta on suurepärased :)

Comments are closed.