marimelli kokakool ehk esimene toiduvideo

Kunagi keegi ütles, et ma võiks kokakooli teha, sellise popup versiooni, et ala kutsun kaks lugejat endale külla ja teeme koos süüa… Ma mõtlesin, et alustaks alguses videoga.

Eelmisel esmaspäeval käis meil külaline, meie voodipartner Austraaliast. Ei-ei, ärge saage valesti aru.. Me ei maganud temaga. Või noh, tema magas nari üleval ja meie all. Ma polnud enne sellist nari näinudki, kus üleval oli üks koht ja all kaks. Ta oli siuke isepäine tüüp, kellega me alailma vaidlesime, aga ta meeldis mulle täiega. Ja kellega me kohtusime ka pärast farmis koosoldud aega ja kellega me nüüd kohtusime taas. Siinkohal tervitused ka Piiale :)

No igaljuhul, kuna tuli külaline, tuli süüa teha ja kui süüa teha, siis miks mitte proovida videot teha.

Ma ei jõudnud end ära kiita, et ma kunagi iidamast-aadamast ajast ostsin Cherryst statiivi. See oli ikka sajandi abimeheks.

Kuna mul oli isu teha hunnik suupisteid, siis… Näete videos peamiselt kuidas ma hakin, aga siiski-siiski, ikkagi minu esimene toiduvideoke. Monteerisin seda terve päev, sest noh, minu arvuti on ikka veel pekkis (pole olnud aega parandada) ja Meelise arvuti on kiviaegne. Megaaeglane. Teiseks polnud ma neli aastat premieri avanud ja mul polnud vapsee mitte midagi meeles.

Näitasin seda paarile inimesele enne kui siia blogisse üles panin, kõik olid mingi, oo, nii khuul ja äge. Ühelt inimeselt sain ka tagasisidet, et ta ei saa tegelt muhvigi aru, mis ma seal teen, et ta tahaks juttu ka. Järgmisel korral siis proovin paremini. Aga esimene eriti algeline katsetus on siin.

Kommenteerige palun, mis on hästi, mis halvasti, kas liiga pikk ja aeglane ja üksluine ja te ei saa muhvigi aru või… Ühesõnaga, andke tagasisidet :)

Ja mõnusat jaani!

21 thoughts on “marimelli kokakool ehk esimene toiduvideo

 1. Enam-vähem saab ju aru mis sa tegid seal aga järgmine kord ootaks natuke juttu juurde et mis ja kuidas teed ja siis need maitseained mis sa lisad võiks ka kirjas olla.
  Kus neid erineva kujuga korvikesi müüakse? Mis need olid mis sa sinna maasikamöksi korvidesse kaunistuseks panid?
  Muidu väga lahe video, ootan järgmist :)

  1. viilutasin sinna päev varem grillitud šašlõkki :)
   ja neid korvikesi sain mina gemossist :) mujal pole näinudki sellist suurt karpi, kus erinevad koos. maksab suht palju, mingi 25-30 euri, aga sellest jagub megakauaks. mul juba teine laar suupisteid ja kolmandaks korraks jäi ka veel. seega kui 10€ per istumine, siis pole hull, lihtsalt korraga välja käia on valus :D

 2. Video oli cool ;) Aga natukene segaseks jäi, et mis see retsept oli, st mida sa kasutasid. Paljudes kohtades tekkis see küsimus. Aitaks ehk nii, et hiljem tulevad vähemalt koostisosad (kui koguseid täpselt ei tea… vaatan, et teed suht silma järgi) video alla, et inimesed vähemalt õiged ained teaks välja otsida vms. Aga muidu – äge! Mulle väga meeldivad sellised lühemad kokandusvideod… Või siis keeruliste asjade puhul pikemad, aga siis ikka koos jutuga. Aga üldiselt sain suupistete tegemiseks ideid ja keep ‘em coming!!!

 3. Maitseaineid võiks näidata kaadris ka, mida kasutad või siis tõesti postituse sisu juures (kui ei taha ühelegi firmale reklaami teha, siis lihtsalt, mis tüüpi maitseaine, kuid erinevatel tootjatel võivad maitsesegude omadused olla üsna erinevad).
  Jutugi on nii ja naa, võib olla, aga kui panna mõni sõna teksti juurde, aitab ka.

 4. Oi suured tänud, suured tervitused Taimaalt vastu! Oh teie voodikaaslast, ka mina olen temaga suuri vaidluseid pidanud, koos elasime pea 1,5 aastat ja neid ikka jagus :D aga lapsepõlvesõbrale annan ikka andeks.

  Kohe, kui korralikku netti saan, siis uurin videot ka.

  Käisin täna kohaliku toidu koolitusel ja tekkis kohe küsimus, millele usun, et sina kindlasti vastust tead. Nimelt, mis oli see vägev pood, kust sa ostad igasugust huvitavat nänni toitude valmistamiseks? Kas sealt on võimalik siinse köögi jaoks vajalikke asju ka saada, nt oyster souce, kuivatatud beebikrevetid, lemongrass jne?(vabandust, et nii segamini keeles siin kirjutan)

  1. Jep, gemossist saab seda kraami :) sidrunheina külmutatuna, aga lõppude lõpuks on seda ka värskena hakanud liikuma, niiet suht kõike saab. Aga kui sa oled Tais, siis mina ostsin sealt kokku igast tavaari, ka neid kuivatatud krevette ja kaffirlaimi lehti jne, mingi 7kg kokku vist ja saatsin endale Eesti paki! Tuli soodsam :) sest kohapeal megaodav ju!

 5. Mulle täitsa meeldis! Just paraja pikkusega, ega väga kaua ei viitsigi neid valmistamisi jälgida :) Ainsana mis oskaksin ka välja tuua on see, et tahaks teada mida täpsemalt retsepti lisasid ja mis maitseained seal olid.

 6. Väga äge, kui teed oma kokkamistest videosid! Mina vaataks päris kindlasti ja suure huviga. See konkreetne video oli lahe, ainult point jäi vahel segaseks. Just ka tekkis ntx see küsimus, et mida sinna pärast kaunistuseks panid (šašlõkk) ja mis maitseaineid kasutasid. Võiks ju oma aju ka tööle panna, aga tahaks just teada, mida Sina panid :D Ja ntx Monini siirupi näitamise oleks korraks aeglustada võind. Head!

 7. Väga lahe video! Ma olin üsna skeptiline ja peaaegu, et oleks selle postituse avamata jätnud, sest üldjuhul sellised kokkamisvideod eriti huvi ei paku. See oli aga mõnusa pikkusega ja mulle meeldis, et ilma jututa. Küll aga võiks videos kirjas olla, mida sa parajasti hakid või mis maitseainet lisasid. Muidu super!

 8. muidu igati tore video, aga minu silmis on tomati südamike minema viskamine lausa patt :D

  1. eee.. ma kasutasin neid muus toidus, bruschetta katte teevad need muidu liiga märjaks ja vetitavad korvikese/saia läbi :) ma ei loobi toitu ära üldiselt!

  2. Mul ka kohe torkas, kui nägin, et viskad kõrvale tomati sisu :D
   Aga tore, et selgitasid edaspidist kasutamist ja miks hetkel ei kasutanud. Tubli! Toitu ei tohi raisata ja niisama ära visata! Mulle meeldivad inimesed, kel on sellised põhimõtted :)

 9. Soovitan vähem agressiivset muusikat. Aga muidu pikkuse poolest – haki väiksemateks osadeks – 1 suupiste, 1 video. Ega siis nalja pärast meediaväljaanded sedasama tee. Psühholoogiliselt töötab paremini palju väikseid tükke, kui ühe lohe vaatamine.

 10. minu arust võiks video natuke aeglasem isegi olla ja nagu juba mainitud, siis võiksid näidata, et mis maitseaineid ja kastmeid lisad ja mis sa kaunistuseks panid jne. muidu oli hea video :)

 11. Väga lahe idee ja kindlasti ootan veel selliseid videosid. Aga tõesti nagu ka eelkõnelejad mainisid siis võiks kasvõi tekstina olla kõrval koostisosad ja võib-olla ka umbmäärane kogus kui võimalik. Mõne koha peal jäi natuke segaseks, et mida täpsemalt lisasid :) Ja maitseained ka. Ootan järgmiseid videosid!

 12. Mulle meeldis, aga enne iga uue asja tegemist võiks nt pilt seisma jääda ja uduseka minna või must taust ja siis kirjutada lahti mida teed ja mida selleks kasutad, retsept pmts.
  Jätkata :)

 13. Väga khuul :)
  Mulle sobis kiirendatud, tekstita video väga. 5+!

  Aga koostisosad võiksid kõik koos alguses kaadris olla (pikemalt) või kui neid vahepeal näidata, siis ka nõksa pikemalt. Tomatist, suvikõrvitsast, idudest jne sai kenasti aru. Ainuke küsimus tekkis “idumöksi” koostisosade juures :) Mina ei lisakski juttu juurde :P

 14. Mulle täiega meeldis selline jututa kiirendatud video, aga koostisosad võiks jah kasvõi subtiitrite moodi joosta – just maitseained tekitasid küsimust. Muidu väga lahe teistmoodi lähenemine. Võibolla võiks ka vähem olla ühe asja hakkimist (et kui on 4 viilu tomatit, siis piisab 1 viilu hakkimise näitamisest) või siis asjade puhastamist-koorimist jms. Kuigi ega seda liiga palju polnud ka praegu. Esimese katsetuse kohta minu arust ikka väga hea asi kokku pandud ja küll ajaga loksub su stiil paika. Jätka kindlasti! Sul on lahedad ideed ja mõnus on näha, kuidas sünnib see, mida sa vahel kirja paned (võiks kohe tihedamini seda kokavärki kirjutada). Sa võiks vahel sekka teha ka sellise video, mida pikema aja jooksul filmid ja siis kokku lõikad-kiirendad. Näiteks 2 nädala hommikusöögid või lõunasöögid või eelmise kuu pidude/koosviibimiste toidud jne – erinevad teemad. Kindlasti keerulisem filmida ja pärast monteerida mahu mõttes, aga sellist asja oleks ka lahe näha :D No idee lihtsalt.

 15. Mulle meeldis video. Järgmine kord lisa ka kigused ja maitseainete nimetused juurde.

  Palun tee üks postitus maitsvatest lihamarinaadidest (2-3) ja kastmetest. Olen nii jännis nendega. Ogakord kui vaatan su toidupilte, jookseb suu vett :D

 16. Nõustun kõigi eelnevate nõuannetega. Mulle meeldib ilma jututa video, kuid muusika võiks jah pisut neutraalsem olla. Veidi aeglasem ka ehk. Kindlasti sooviks kõiki koostisaineid näha kas samas kohas, kus toitude nimetused olid kirjutanud või subtiitritena vms. Ja paaris kohas kippus ühe asja viilutamine või hakkimine hästi natuke liiga pikaks venima, et piisaks jah aind 1-2 tomati või seene lõikamisest nt :)
  Aga väga meeldis ja ootan põnevusega uusi videosid! Eriti lemmikud ongi just erinevad suupisted, teen sageli sõpradega veiniõhtuid, aga suupistete ideed kipuvad otsa saama, kaua sa ikka neid sinihallitusjuustuga täidetud šampinjone jms teed :D

Comments are closed.