Hedelini kärudest ehk KKK

Hedelinil on juba kolmas, tegelikult isegi neljas, käru käigus ja iga kord kui ma Instasse mõne käru pildi panen on kohe postkast umbes. Mõtlesin, et kuigi ma olen neist juba bloginud, koondan kõik ühte kokku. Ühest kärust pole ma kirjutanud ka.

Postitus ei ole kuidagi sponsoreeritud, aga kõik kärud on siiani pärit Beebikeskusest. 

Esimene käru – Emmaljunga NXT90

Teadsin, et tahan nahast käru, aga mulle ei meeldinud see klassikaline EJ suur kookon ja olin valmis juba loobuma, kui avastasin, et uuel mudelil on üliilus kitsas kookon ja ma olin müüdud.

Seda käru hakkas minult nuiama mu sõbranna kohe kui oma rasedusest teada sai.. No, ütleme nii, et suht hea moosija oli, sest mul oli valida kas osta istumisosa juurde või teeb seda tema ja ma annan enda kookoniga osa talle. Kuna ma teadsin, et Hedelin kookonist suve jooksul välja kasvab ja tahab juba istuda ja uudistada, siis sai sõbranna käru endale.

Mul oli samal ajal veel kaks käru..

Esiteks Quinny Zapp Flex jalutuskäru – mille ma alguses valisin selleks, et oleks poes käies lihtsam hälliga trippida. Aga kuna enne veel kui Hedelin sai kolmekuuseks ja me reisile läksime, käisin ma jälle Beebikeskuses, kus ma otsisin reisi jaoks väikest käru ja kärusõltlased soovitasid Bugaboo Ant’i, siis selle järele ma ka läksin. Oli kallis. Oli. Aga juba esimese reisi järel olin ma seisukohal, et see oli maailma parim otsus ja iga oma senti väärt.

Reisilt tagasi tulles müüsin Quinny maha, sest.. kergkäruna poleks ma teda nagunii kasutama hakanud (aga koos ostes oli odavam kui ainult raami osta) ja reisikärust sai “poes käimise käru”.

Bugaboo Ant käib nimelt kokku väiksemaks kui käsipagas ja on seega üks vähestest kärudest, mis on lubatud lennuki PARDALE, ehk et sa ei pea seda ära andma enne lennukisse minekut ja saad beebiga mugavalt trippida. Kuni lennuni ja lennujaamas passijärjekordades loogeldes jne.

Bugaboo Anti sain ma Beebikeskusest eelviimase. See läks tootmisest maha. Sellele lähim variant, mis hetkel saadaval on, on Bugaboo Lynx.

Ja viimane käru. Ilmselt mitte kõige viimane.

Nii ja siis suvel, kui mu sõbranna sünnitas ja Emmaljunga järgi tuli, sain mina aru, et mul on Hedelinile metsas kärutamiseks ikkagi mingit käru vaja ja läksin uuesti Beebikeskusesse. Läksin Bugaboo järele, sest selle kvaliteet oli mulle kindel. Aga koha peal sain aru, et maksta metsas kärutamise eest 800€ on veidi ajuvaba. Vaatasin terve poe läbi ja mu valikusse jäi hoopis Maxi Cosi Lila, mis oli sel hetkel sooduses ja hinnalt ca 500€ odavam kui BB. Nii ta läks. Sain jälle viimase seda värvi, mis neil oli.

Täna poes käies sain aru, miks see käru mulle nii megalt meeldib. Selle all on “korv” – mis käib ära. Ehk siis poes tõstan selle letile, laon asju täis ja panen käru alla tagasi. Jõuan koju, viin tuppa, laon asjad välja ja järgmise korrani.

Ehk siis kui käru otsite, minge Beebikeskusesse ja.. skoorige kõik viimased eksemplarid soodukaga nagu mina :D

 

10 thoughts on “Hedelini kärudest ehk KKK

 1. Mul on detsembris beebi sündimas ja kui ma siis millalgi kärusid hakkasin vaatama olin ahastuses. Mitte miski ei meeldinud. Ei tahtnud ainult suuri rattaid ent need pöörlevate ratastega vankrite esirttad tundusid nii pisikesed. Siis hakkasin hoopis thulet ja bumbelride’i vaatama. Ent ma ikka tahtsin beebile kookonit mida BRil pole ja thule oma mulle ei meeldind jne jne. Lõpuks jäi mulle silma emmaljunga nxt90 ja ma olin müüdud. Sain ta just kätte ka ja see näeb lihtsalt nii kena välja.
  Proovida pole jõudnud aga usun, et meeldib.

 2. Ma ei saa sellest käruga lennukisse saamise teemast hästi aru. Kõigi kärudega saab ju lennukini ja pärast saad väljudes kohe lennukiukse juures jälle käru kätte. Miks seda käru on vaja istmeridade vahele vedada ja üles-alla pagasiriiulisse upitada?

  1. Üldjuhul tuleb käru maandudes koos pagasiga, mitte ei anta seda sulle lennukist alla astudes. Eriti kui astud otse terminali, mitte õue ja bussi. Teiseks vajab siis käru kotti, et see ei määrduks. Meie oma määrdus isegi tavaliseks kontrollis. Ja noh, lõppkokkuvõttes on asi mugavuses.

  2. Väga huvitav, millised on need “üldjuhud”? Me oleme absoluutselt iga kord saanud käru lennuki ukse kõrval. Trapist tulles ootavad kärud all ja otse terminali minnes on töötaja kärudega ukse kõrval tunneli alguses. Sealsamas, kus ka vajadusel ratastoolid ootavad. Mingi kotiga pole küll vaja jupsida, käru klõps lahti, laps sisse ja veereme minema. Vahel on eriti abivalmid oldud ja kärud on juba lahti ka tehtud ootamas. Õnneks pole midagi kunagi määrdunud. Vihmakile sõitis ükskord kogemata palikorvis all kaasa, sest unustasin välja võtta, oli täiesti alles pärast. Meil oli muidu reisimiseks Qbit+, sellele vist tõepoolest müüdi ka mingeid kotte, millega selle sai salongi kaasa tarida, aga no milleks. Pagasilindile läks käru meil kogemata ainult üks kord, nimelt lapsel olid juba jalad all ja ta pani mööda tunnelit plagama. Me muidugi järel ja uhasime ootavast kärust mööda, nii et ei tulnud meeldegi. Pärast pagasit oodates tuli meelde, et õu nõu, kust me selle nüüd kätte saame, aga õnneks juba sõitis lindi peal.

  3. No minul on olnud kaks varianti, kas see kui lennuk on keset tühermaad ja annad selle seal enne treppi ära ja saad samamoodi tagasi või kui lennuk on terminalis, siis.. ma olen pidanud käru ära andma koos pagasiga ja tagasi saanud pagasilindil. Aga nagu ma ütlesin, mulle on mugavam see minikäru :)

 3. Emmaljungal on KORV, mitte kookon. Kookon on hoopis teine asi. Kookon pannakse istumisosa sisse teatud mudelitel, sellega saab lapse tuppa tõsta kärust (sangad küljes). Korv aga käib ise raami külge ehk siis eraldi korvi ja isteosa.
  Kas ma mäletan õigesti, et reisile minnes oli veel üks käru, beež lilleline? Mul nagu meelde jäänud sest mulle see hullult meeldis pildi peal aga poes katsumas käies jooksin kauge kaarega minema piltlikult öeldes. Kinderkraft Allroad?

  1. Jah, selle ma alguses tellisingi pildi järgi, süvenemata üldse kaalu ja suurusesse, sest armusin pilti :D Aga müüsin selle sama kiirelt uuesti maha, Hedelin magas paar lõunaund seal niisama for fun, aga jah, kasutusse reaalselt ei jõudnud.

 4. Ja Thule käru on ka parim. Emmaljunga näev vàlja tàielik “”vanakool”

Comments are closed.