Ma olen varsti ekspert

#KOOSTÖÖ

Kes teab, siis alates Hedelini sünnist olen ma kasutanud tampoonide ja sidemete asemel menstruaalanumat.. sest mul lihtsalt polnud tol hetkel kui päevad uuesti hakkasid ühtki tampooni silmapiiril. Ja ma armusin. Mugavusse. Puhtusesse. Ja sellesse, et sa ei tunne seda.

Ma ei taha olla rõve, aga ilmselt teab suurem osa naisi märga tampooninööri ja see pole mõnus. Tampoonide vahetamine iga pissilkäigu korral on aga raiskamine. Samas, ma tunnistan, see viis eurot kuus või 60 eurot aastas ei ole kindlasti teema, miks ma oleksin anumate peale üle läinud, aga kuna olukord sundis ja see nii mugav oli, siis ma reaalselt täna ei näe enam mõtet minna tagasi ebamugava tampoonimajanduse peale.

Raha rahaks, mugavus loeb

Anumaid on erinevaid, nii suuruselt kui värvilt, rääkimata kujust ja „sabadest“. Ma olen tänaseks proovinud nii kallimaid, odavamaid, sabadega ja ilma. Ja mul on juba teatav kogemus olemas. Näiteks mulle üldse ei sobinud sellised aasaga (pildil lillad) anumad. Samas sellised, millel on lihtsalt väike jupp otsas (pildil rohelised), sobivad mulle kordades paremini.

Satisfyeri kasuks räägib kindlasti hind. Kui muidu tundub näiteks 30€ maksta palju – aasta lõikes muidugi ei ole palju, aga ikkagi tundub kohatu „tampooni“ eest 30€ välja käia, siis 10€ eest võib erinevaid katsetada parema meelega. Teine hea pluss Satisfyeri puhul on see, et ühes komplektis on kohe kaks suurust – saad proovida, mis on sulle mugavam ja näiteks esimestel/viimastel päevadel kasutada üht ja keskmistel kui voolus suurem, teist suurust. Ehk siis sama (soodsama!) hinna eest kaks komplekti. See on ilmselgelt kolmas pluss kogu asja juures!

Mul on nagu lõhnadega, tujud. Kord tahan üht, kord teist. Sama on anumatega. Mõni päev on kohe sinise kalasaba tuju, siis jälle tundub roheline mõnusam ja teinekord tahan oma vana head klassikat kasutada.

Mul on tellitud ka steriliseerimistopsik, mida on megamugav kasutada. Mul alati meenub see Eveliisi postitus, et ta ei kujuta ette, et peaks oma anumat pudrupotis läbi keetma. See minu silikoon topsik on küll mõeldud mikrouunis kasutamiseks, aga mina panen lihtsalt keeva vee sinna sisse (koos anumaga) ja lasen seista kuniks maha jahtub ja järgmise korrani.

Kui sa ei ole veel anumaid katsetanud, siis on tagumine aeg. Koodiga marimell saad alati soodukat ka – shoppa siin! :)

Räägi kaasa, kas ma olen ainuke imelik, kes on vanaduses lolliks läinud ja anumatele üle läinud või on teie seas ka neid, kes.. miks üldse vahetasite tampoonid/sidemed anumate vastu? On selleks raha? Mugavus? Planeedisäästmine?

 

30 thoughts on “Ma olen varsti ekspert

 1. Tellisin ka mingkd organicup omad vistno proovisin paigaldada siis jäi alumine tila pikk ja kirjas oli et lôigata. Lõikasin siis tibake otsa maha..aga edasi ma arvan et ma ei julgenud piisavalt kaugele lükata vm aga hirm tuli et mis siis saab kui “kaob” sisse ja kätte ei saa‍♀️vaakum vm nagu tekkis aga tundus et liiga ette jäi ja rohkem pole proovinud. Nägin ka su reklaami mingiaeg ja mõtlesin, et neid võiks proovida. Tunduvad teistsugused ja äkki nendega saaks hakkamaoleks jube mugav küll

 2. Jaa, olen 2 erinevat kasutanud/kasutamas. Ikka aeg-ajalt lähen taas tampoonide peale, sest mulle tundub anum pisut liiga kõva. Kui leiaks Eestis pehmema meditsiinilise silikooniga anumaid, siis unustaks tampoonid koheselt ära. :)

 3. See cup on parim ost üldse.nii mugav ja hea…enam ei pea kasutama amingit keemiat täis tampooni

 4. Ei ole mugav see puhastamise/keetmise osa. Alles ka keegi lisas oma storysse, et menses hakkas öösel ja istus kell pool kolm köögis ja keetis oma kopsikut.

  1. Miks seda öösel vaja keeta on? Inimesed mõtlevad asja ise keeruliseks.
   Mul hakkavad päevad, olenemata kellaajast, võtan kapist oma puhta (juba läbi kuumutatud) anuma ja paigaldan. Nädala jooksul kui mul päevad on, ma ei kuumuta ega keeda seda, kasutan, pesen kuuma veega, puhastan ja panen tagasi. Ja kui päevad läbi, siis panen sinna topsikusse “keema”.

 5. Olen anumat kasutanud nüüd peaaegu 2 aastat. Esimene, mida proovisin oli väga algeline ja ei sobitunud minu kehaga. Siis ostsin intimina lily ja olin müüdud. Eks see paigaldamise käppa saamine võtab aega aga nüüd olen väga rahul. Kui muidu hommikul voodist püsti tulles olin suht loigus, hea kui puhtalt vetsu jõudsin siis nüüd seda muret enam pole :)
  Proovida otsustasin puhtalt uudishimust.

 6. Ma olen ikka nii rumal… kuhu see sisu siis tuleb panna peale kasutust.. viskan ära koos selle jullaga või siis peab pesema või misasja… kuidagi rõve tundub kõik :D

  1. Pesed ära jah selle, igas WCs on üldjuhul kraanikauss olemas, mina näiteks vahetan pesus käies – üks kord kohe vähem rõvedam. Lisaks saad kasutada niiskeid salfakaid kui tõesti kuskil metsas oled :D

 7. Kasutan juba aastakese ja tahtsin vahelduse mõttes mõnda uut proovida ning otsustasin selle aasaga variandi kasuks. Loodan, et mul on parem kogemus sellega

  Kokkuvõttes ütleks, et algus oli mega frustreeriv, ei saanud kuidagi paika seda, aga peale kolme tsüklit sain käppa lõpuks. See on ka see aeg, peale mida mitmed cupitootjad lubavad oma toote tagastada ja raha tagasi maksta. Kui keegi nüüd otsustab endale tellida, siis ärge andke esimese nädalaga alla!! Sest! Peale paari tsüklit märkasin, et valud polnud enam nii hullud ja verd ei lahmanud ka enam nii nagu varem. Seda on täheldanud paljud cupi kasutajad ja ausalt, ainuüksi sel põhjusel juba soovitan proovida.

 8. Mina ostsin ka organiccupi ja mina seda endale sisse ei saanud, see on nii kõva ja suur :D Aga nüüd tekkis uuesti huvi neid nunnusid proovida.

 9. Tere.
  Mina pidin lihtsalt leidma tervise huvides midagi muud. Olin suur tampoonide kasutaja. Ma pole kunagi olnud millegi taha peituja ja nii ei mõista ma inimesi, kes mensise aeg ei käi ujumas, sest……oh jummel kui palju vabandusi. Aga kuna mul tampoonidega tuli alati seen mida ravid siis järgmiste päevadeni,olin surnud ringis. Ja sidemed,ou nii. Mitte midagi mulle.
  Tellisin alit muidugi oma Cupid ja on nii siidised ja pehmed. Olen kuskil 3a. kasutanud ja nii rahul. Muidugi on mingeid kordi kui panen tampooni, näiteks kuskil pikemal reisil mingi eriline olukord. Muidu soovitan kõigil proovida. Lugesin siin varasemaid kommentaare ja pean ütlema, et kõige pehmem ei tohiks ka olla, sest sellega ei pruugi head vaakumit jääda.
  Tänan sind, et satisfyeri oma soovitad. Prooviks uusi ka.
  Ja keetmise teema, naised…. Minu arust on neid sidemeid ja tampooni oma prügikastis palju hullem hoida kui pesta topsi jooksva puhta veel all. Tehke endale mingi kindel tops kuhu keeduvee peale kallaste.

 10. Ja miks sa seda ainult korra päevas (eeldusel, et ei pese end väga palju tihemini) vahetama pead ja tampooni pärast iga pissil käiku?

  1. Sest tampooni märg nöör püksis on rõve. Ma tühjendan ikka päeva jooksul ka, aga üks kord saab seda teha pesus käies ja on vähem rõvedam, seda ma lihtsalt mõtlesin.

  2. Lisan veel et üks cup mahutab mitu korda rohkem verd kui üks tampoon. Seega pole vaja cupi juba sel põhjusel sama tihti tühjendada kui tampooni vahetada. Teine asi on see, et tampoon ei tohiks olla kehas kauem kui 6h, cupi võid hoida aga kuni 12. Ja minu teada pole ühelgi cupil nööri, mis pissil käies uriiniga kokku saaks…

 11. Teoorias on kupsik hea idee, aga minu jaoks reaalsuses mitte nii väga. Olen Lily Cupi kasutanud juba mitu aastat. Erinevaid suurusi. Aga see lihtsalt ei lähe väga sageli nii paika nagu oleks vaja. Nii et loen imestusega kuidas inimesed kelgivad, et nüüd pole enam üldse vaja sidemeid kasutada. No sorri, päris puhtalt ei saa seda kunagi sisse ning üheksal juhul kümnest see lihtsalt sees ei avane, nii et ikka peab sidet ka lisaks kasutama. Tihti hakkab lekkima ning sisestamine ja välja tõmbamine on valus. Oleks siis asi kogenematuses, ei ole ju, pärast aastaid kasutamist. Minu kehaga need lihtsalt eriti hästi ei sobi, tampoonid samuti mitte.

  Olete kunagi päevade lõpupoole hommikul avastanud, et sel korral korralikult paigutunud kupsik lihtsalt ei tule välja, sest tupp on kuivem kui kõrb? Ma ei kujuta ette ka, et peaksin seda kuskil ühisvetsus vahetama. Aga mõnikord jällegi vaja seda iga paari tunni järel tühjendada, nii et õudne võimlemine. Eks ma kasutan ikka edasi, mõnikord toimib normaalselt ja isegi kui hästi ei avane, koguneb sinna ikka mingi osa ning sidemeid läheb vähem.

  1. Mul ei ole aasta jooksul veel probleeme olnud. Mõni üksik kord ma tunnen, et ei jäänud päris nii nagu ma tahaks, siis paigaldan lihtsalt uuesti.

 12. Hakkasin organicupi kasutama, algus oli väga konarlik ei saanud seda sisse, siis ei saanud välja. Meeletu mässamine, jätsin kappi seisma. Aga see mõte ei andnud rahu, et teised ju saavad, miks ma ei saa ja proovisin uuesti ja toimis. Nüüd kasutan siiani nüüdseks mingi 2a ja ei lähe never sidemete peale tagasi. Mugavus, puhtus, ei haise ja keskkonna säästmine ikkagi ka täies hoos.

  1. See on mega pehme ja kui hea seda paigaldada on…nii kui Marimelli reklaami nägin tellisin ja järgmiseks päevaks oli kohal.Minu selle nädala Parim Ost ❤️❤️❤️❤️

 13. Kui tihti seda vahetama peaks või kuidas ma aru saan, et see täis on ja üle ei hakka ajama?
  Ning kuidas kuskil kaubanduskeskuses vm vahetamine käib, võtan ära panen niikaua wc paberi püksi, jalutan kraanikausini, pesen seal kui teised samal ajal käsi pesevad ja siis lähen vetsu tagasi ja paigaldan uuesti või ma ei saa aru. Tundub väga keeruline protsess.

  1. Noh, kui sa mõtled selle keeruliseks, siis see ongi keeruline. Miks sa seda kaubanduskeskuses üldse vahetama peaks, oota koduni. Sul on vaakum tupes ees, see anum ei lähe sealt eest kuskile ja kui sa kodus WC poti kohal selle vaakumi eemaldad ja see veri potti kukub, siis.. kus on probleem?

   Aga kui sa kohe kuidagi ei saa ja kiusatus on piiluda seal kaubanduskeskuse peldikus, siis võta kasvõi wc paber ja puhasta sellega see anum üle ja pane tagasi. Minul nt on alati käekotis niisked salfakad või desovahend või salfakad, mis on abiks. Kaubanduskeskuses võid valida ka inva-wc, seal on kraanikauss kohe kõrval.

   Kui tihti, see võib sulle olla sees 12h isegi suure vooluse puhul ei juhtu sul midagi. Lekkinud minul pole see veel kordagi. Jah, on juhuseid, kus ma tunnen, et see ei lähe vaakumisse, siis võtan välja ja paigaldan uuesti.

   See on ikka naljakas kui keeruliseks inimesed ise oma elu teevad. Aga näed, saadakse hakkama, mõni elab Peetris, töötab Laagris, lapsed käivad koolis hoopis Tabasalus. Ikka saavad hakkama, sa kardad, et ei saa wc-s käidud kaubanduskeskuses :D

 14. Mul hoopis selline küsimus, et kas seda saavad kasutada ka naised, kellel emakakael allavajunud? Vist mitte, eks. Kuna mul probleeme tampoonida kasutamisega, sest emakakael allavajunud, siis ilmselt ei saa ka anumat kasutada.

 15. Katsetasin ka selle järgi, muidu mugav, aga harjumatu on selle kätte saamine, ühe korra ilmselt tõmbas vaakumisse ja jäi kinni ja väga raske oli kätte saada ja rohkem pole julgenud proovida. Aga proovisin päevade pesu ja super mugavad :)

 16. Ma vaatan, et neid toodetakse veel teisi värve ka. Kas nad on kõik ühesuguse pehmusega ja vahe on ainult kujus ja värvis või on kõvadus ka erinev? Ja milline vorm sinu hinnangul kõige hõlpsamalt vaakumisse lupsab? Mis kujuga sa voldid neid? Na olen mitmeid ära proovinud, aga ainult punch down klapib minu anatoomiaga. Kahjuks sellest asendist ei kipu nad korralikult avanema. Origami ilmselt kõlbaks ka, aga seda mul jälle ei õnnestu voltida kuidagi. Kas need, mis sul proovida on, voltuvad origamisse? Ma kaalun veel täpselt ühe sordi ära proovimist, enne kui alla annan. See amfora-kujuline tundub paljulubav, aga kui jälle punch downist ei avane ja origamiks ei saa voltida siis jääb ära.

 17. Olen hakkanud (vb ka vanadusest nagu postituses mainid) rohkem mõtlema enda toidulaua ja ka muu kraami peale mida kasutan. Et oleks rohkem looduslikum ja puhtam ja kavaliteetsem. Nii jõudain ka cupini. Eks ta tõesti alguses ole keeruline paigaldada aga maitea mul oli teismelisena tampoonidega ka pikk harjumise aeg. Muu on ka minu arvates ülemõtlemine et raske mujal kui kodus vahetada ja kuidas keeta jne. Katsetage ja kõik loksub paika. Ja lekkimise vältimiseks kannan lisakaitsena alati lekkekindlaid aluspükse.Meeldib veel ka see et kui vahel unustad tampoone või sidemeid osta siis võid vahel päris lolli olukorda sattuda aga cup on sul alati kodus olemas kui ootamatult peaks vaja minema.

 18. Olen sinuga samas paadis. Tampoonid tekitasid mul seda tüütut seent. Juba kolm aastat kasutan anumat. Natu on vist nimi, aga proovisin veel Lily cupi ka, see ei sobinud kahjuks. Pehmem on küll. Kuna mul on ikka “korralikud jõed” need esimesed päevad, siis ma kasutan suuremat cupi. Tampoon siin igatahes mind ei aitakski. Tegelikult ma tahan olla veidi planeedipäästja, ka see oli anuma soetamise aluseks. Kuna mul on tugeva voolusega päevad, siis ma pean mõnikord välja minnes kasutama lisaks ka pesukaitseid. Kodus olles ei vaja ja saan kindlam olla oma puhtuses. Nüüd mul tekkis huvi nende anumate vastu, mida sina siin tutvustad. Aitäh sulle postituse eest, mulle kulus ära. Olen ju ka ekspert.

Comments are closed.