Hedon kolm: kingiks reis ja iPad

Ma kirjutasin juba ammu, et tahaks perega reisile minna enne kui me kahekesti sõpradega Taisse lähme. Nüüd on meil perereis olemas ja kui Hedon oskaks, kriipsutaks ta kalendris päevi maha. Ma näitasin talle telefonist pilte sellest hotellist, kuhu me lähme ja ta teatas lihtsalt – me lähme sinna, tahan sinna. Lennukiga. Ja alles siis me ütlesime, et aga me lähmegi ja lennukiga tõesti. Nüüd muud ei kuule, kui me lähme ujuma, lennukiga lendama ja üldsegi, hakkame juba minema.

Kümme päeva kuuleme me seda juttu ilmselt hommikust õhtuni. Ei ole praegu päästnud seegi, et me räägime, et mõned vabad päevad on veel lasteaiast, siis sõidame praamiga Saaremaale spaasse ja seal saame ka ujuda ja sauna minna. Ta küll korrutab nunnult, et lähme spaasse, aga lisab kohe, et lennukiga lähme reisile. No selge.

Sünnipäeva me otseselt ei peagi, hommikul tahaks ta ikka koogitüki, küünalde ja lauluga üles ajada ja kingituseks anda selle iPadi, mis me võitsime – ma just tegin Meelisele nalja, et tal ei ole vahet, kas vana või uus, peaasi, et juubtuubi ikoon on, kuigi Meelis laadis talle sinna igasuguseid pilte ja videoid ja muusikat ja värki.

Lootsin tegelikult enne jõule mõnele viimase hetke pakkumisele peale sattuda (väljumisega 25/26, mul oli isegi asendusjõuluvana olemas), aga midagi head ei tulnud. Kuna Facebookis mingit megapakkumist ette ei jäänud ja ma üks hetk uurima hakkasin, selgus, et just läks neli viimast kohta 25.12 väljumisele ja alles on ainult jaanuari väljumised.

2.01 väljuma pidanud Hurghada reisist jäin ma sekundiga ilma, pakkumine tuli meili, ma nägin seda tund hiljem ja juba seda enam polnud. Eile tuli meili sama Tuusiku pakkumine 6.01 väljumisele – ma ei mõelnud üle kahe sekundi, näitasin Meelisele hotelli, et kas selline sobiks ja broneerisin reisi ära. Hind oli super – 436€ (Hedon 379€) kõik hinnas, soojendusega basseinid, liumäed ja jutud. Lapsega ilmselt ideaalne.

Pildid hotelli kodulehelt (link)

Või siis mitte. Aga saabki jõuludel söödud pekid nädalaga maha joosta sellel suurel territooriumil ja päikesel lasta end natuke küpsetada. Lapsega reis pole nagunii mingi lebotamine, aga vähemalt saab sooja. Ja mis peamine, lapsel on lõbus. See ongi tema reis.

Mingit põrgukuumust ma Hurgadas jaanuaris ei oota, aga 22-25 kraadi on täitsa okei, vahelduseks viiele kraadile siin. Lisaks ei kulu seal kohapeal üldse raha, sest ma olen Egiptuses sada korda varem käinud ja no osta pole sealt midagi. Meelis hakkas muidugi kõva häälega naerma, sest ma olevat temaga koos, aga no kui hotellialast välja ei lähe, siis kuidas saab kuluda? Ma ei plaanigi sealt hotellialast välja minna.

Ainult turule tahaks, sest seal müüakse sel ajal juba maasikaid ja füüsaleid ja vähemalt minu mälu järgi olid nad jaanuaris juba täitsa head ja magusad. Ja kui sinna õnnestuks ilma poisteta minna, siis.. pole neil võimalust raha raisata. Ja üldsegi, ma ei võta mingeid rahapatakaid kaasagi.

Aga küsimus on mul hoopis selline, et mida saata Hedoniga lasteaeda tema sünnipäeval? Nii palju kui ma olen pilte näinud teiste sünnipäevadest, on ikka koogid või kringlid. Ma ise tahaks hea meelega võileivatordi saata, või juustuvaliku või midagi soolast, aga äkki lapsed ootavadki magusat?

Meelis pakkus, et telliks Uulitsast hunniku miniburgereid, et need on nii nunnud. Samas mulle tundub see liiga suure nö einena. Aga ma võin ju lasteaeda teavitada, et nad ühe söögikorra vahele jätaks ja toitu ei raiskaks. Samas äkki mõnele vanemale ei meeldi, et ma burgereid sinna saadan. Samas, samas.. need on käsitsi tehtud ja puhtast toorainest, mitte mingid bigmäkid.

Mis te arvate? Kuidas te suhtuks, kui Facebooki lasteaiagrupist näete, et lapsed burgereid mugivad kellegi sünnipäeval?

22 thoughts on “Hedon kolm: kingiks reis ja iPad

 1. Söögikorda vahele ilmselt jätta ei saa, kuna lasteaedades tellitakse toit pakettidena kuu aega ette. Kooskõlasta kindlasti võimalikult kiiresti oma soovi võimalikkus lasteaiaga. Samas on see miniburgeri idee väga lahe! Väike komm veel juurde (ja ma mõtlengi väike komm, a 1tk kasekese batoon näiteks igale v midagi veel väiksemat) ja oleks täiuslik sünnipäeva-kostitus :)

  1. Usun ka seda :) Jutuks hea, et ostsite…. Ja sellisel ajal ma küll Egiptusesse ei läheks. Külm ikkagi.

 2. Jamh burgeri söömise vastu otseselt midagi poleks ja iseenesest lahe mõte aga nagu sa kirjutasid siis vahepalana oleks seda palju ja lapsed põhitoitu ei sööks aga samas põhitoidu asemele jääks ikkagi väheks, st kõht saaks küll täis aga läheks samakiiresti tühjaks. Ja muide väga paljud lapsed ei söö üldse burgerit, lihtsalt ei maitse neile ;)

 3. Ma ise sööks kyll neid burkse aga lapsed naeraks mu välja kui sellega synnat lasteaias peaksin.

  1. Jep! Meie lasteaia sünna hitt olid Estaga küpsetatud vahvlid, rohke tuhksuhkruga:)

 4. Burks pole tõesti lasteaeda sobilik. Lasteaia mõte on aidata lastel tervislikke harjumusi kujundada, sest kodud töötavad väga tihti sellele nagunii vastu. Suur puuviljavaagen on lastele rohkem kui küll!

 5. Burgerid jah riskantsed, kuna paljudes peredes neid ei sööda (kuigi Uulitsa omad väga okeid). Meil lasteaias väga popp igale lapsele kõrrejook+tasskook, mida siis peale lõunasööki süüakse.

 6. Räägi kasvatajatega, kas sobib viia söögikorra asemele sul need burksid või hoopis võileivatort ja siis võibolla ka mingid minimuffinid näiteks magustoiduks? Lasteaia toitlustus on pikalt ette planeeritud asi ja lihtsalt niisama nad kohe seda eelnevalt kinnimakstud toidukorda niimoodi vahele jätta ei saa tervel rühmal. St. et võibolla saab, aga kui pikalt ette peab teavitama jne – seda oskavadki kasvatajad sulle öelda. Ja seda peaks ka kasvatajad teadma, kas rühmas on näiteks talumatustega lapsi või allergikuid jne, kes ei tohi mõnda asja äkki süüa.

 7. Burger küll üle võlli.
  Sa ju osavnäpp, tee lahedad puuvilavardad ja kui soovid ka soolased vardad, lükka melonisse või arbuusi ja toredad siilikesed valmis. Lastele huvitav ja ükski ema ei kraaksu, et tema laps ei või. Ja kui ei võigi, siis on ilma.

 8. Välisministeerium (ja mitte ainult meie oma) üldiselt ei soovita praegu Egiptusesse reisida. Aga vähemasti registreerige siis oma reis nende kodulehel, eks.

  1. Seal ongi aastaid ohtlik olukord ja see ei ole üle läinud! Nad ei saagi maha võtta seda infot koduhekelt. Googelda intsidente, mis seal vahepeal juhtunud. Lennukis olnud pommi, mis plahvatas ja terve lennukitäie inimesi tappis, ei pea ilmselt googeldama, seda tead niigi. Aga igasugu muud juhtumid, kus relvastatud mehed hotelli tunginud ja suvaliselt inimesi tapnud, inimröövid ja muu. Jah, igal pool võib kõik juhtuda, aga milleks minna lapsega sinna, kus see kõik on tõenäolisem?

 9. Ok, ma saan aru, et teil on eriti viimasel ajal maitsemeel kuidagi teisiti välja kujunenud…eriti vaadates seda, mida s…a te konkreetselt läbi selle wolt endile koju tellite, lausa paha vaadata., no ja uulitsa burgerid…. Tavaline kiirtoit.

  Lastele on vaja mingit lahedat tegelast, kes esineks, maske joonistaks näkku, õhupalle väänaks loomadeks, jne, ja siis oleks veel kas nt. vahvlihaldjad täidetud vahvlitega, või hoopis igale yhele mingi jäämari jäätis. Puuvilja varrastega ole ettevaatlik, pead teravad otsad ära lõikama varrastel. Puuvilju saavad lapsed lasteaias ka. Mingi tore magus võiks ikka olla, lapsed ootavad seda rohkem kui mingit tavatoitu, mida nad lasteaias saavad nagunii. Eriti kui tegemist on synnipäevaga, siis ikka oodatakse ju midagi teistsugust

 10. Kus Hurghadas asub see turg, olen varem käinud, aga pole sellest teadnud? El Daharis?

Comments are closed.