Sotsiaalmeedia kangelane Mari-Leen Albers

Andsin sel nädalal intervjuu sotsiaalmeediaagentuurile 7Blaze. Ma tean Jaani umbes sama kaua kui 7Blaze tegutsenud on. Täna oleme me mõlemad jõudnud nii kaugele, et oleme majanduslikult sõltumatud ja Jaan vist juba ka globaalselt vaba. Ja sealjuures teeme me seda, mis silma särama paneb ja millest me hoomame omajagu :) Me saame kasulikud olla neile, kes ise veel ei oska ja ei tea. Aga mis ma siin pikalt sisse juhatan… sheerin teiega kama.

Potsataja: “Gena, sa juba mõnda aega tuuseldad netis. Kas sul juba on 8 miljonit külastajat aastas?”

Gena: “Potsataja, kas oled jälle seenel käinud või? Mul on ju eestikeelne blogi, pole ühte milligi.”

Potsataja: “Ahah, no aga kas sa Marimelli tead?”

Gena: “Ei tea, mis loom see on?”

Potsataja: “Vaata see Marimell, see pani 8 milli külastust esimese aastaga nigu niuhti…”

Siinkohal mul ongi hea meel sulle öelda, palun saa tuttavaks Marimell asutaja ja

SOTSIAALMEEDIA KANGELANE
MARI-LEEN ALBERS

Mari-Leen’i enda sõnadega: ma arvan, et numbrid räägivad enda eest.

Ma lõin blogi, mis sai aastaga 8 miljonit külastust. That’s something! Täna on minu peetav pereblogi üks Eesti loetumaid blogisid ja reklaamijate seas hinnatumaid kanaleid.

Blogi on tänaseks minu peamiseks sissetulekuks, täiskohaga tööks, hobiks ja vahenduskanaliks teistele.

Kui 2017. aasta eesmärgiks oli saavutada majanduslik sõltumatus, siis järgmise aasta eesmärgiks on saavutada geograafiline vabadus.

I can do it!

Mis oli sinu esimene sotsiaalmeedia organisatsiooni/brändi konto, mida haldasid?

Haldasin Facebooki lehte Got2Be juuksehooldustoodetele juba siis, kui suuremal osal eestlastest polnud ilmselt veel seal kontotki!

Kui sa peaksid valima ainult ühe sotsiaalmeedia platvormi, siis millise ja miks?

Blogi. Google armastab sisu. Ja mida rohkem seda on, seda rohkem Google sind armastab ja mida rohkem Google sind armastab, seda rohkem sa esile tõused ja mida rohkem sa esile tõused, seda rohkem müüki sa saad jne.

Ma tahaks paari aasta pärast öelda, et kui sind pole Marimelli blogis, siis sind pole olemas 🙂

Kaua sa oled olnud tegev sotsiaalmeedias?

Alustasin oma esimese blogiga aastal 2005. Elasin toona Saksamaal ning tundus lahe kirjutada ja teistega oma elu jagada. Tagasi tulles ei suutnud loobuda.

Ja nii olen ma vahelduva eduga päris mitmel platvormil bloginud. Viimase kolme aastaga olen kasvatanud oma pereblogist marimell.eu, mis sai alguse koos rasedustesti triipudega, täiesti toimiva reklaamikanali agentuuridele ja firmadele ning ühtlasi endale mõnusa päevatöö, mis ei küsi aega ega kohta.

Kirjelda sotsiaalmeediat 90 tähemärgiga.

Ühest tasuta kohupiimast võib paari aastaga kasvada 50 000€ aastakäibega pere-ettevõte!

Loe kogu intervjuud 7Blaze’i blogist!

9 thoughts on “Sotsiaalmeedia kangelane Mari-Leen Albers

 1. Kogu see artikkel on üks suur enesepettus. Majanduslikku sõltumatust Teil ju ei ole, kogu aeg pidev hala, et raha ei ole (samas mina Teie rahaasju ei tea, kuid blogis olete selle kuvandi loonud). Mingi aja tagant teete üleskutseid, et reklaamidele klikitaks, et saaksite raha (kerjamine), sööte suurem osa ajast wolti kaudu või reklaamiks saadud tooteid (vahepeal oli juba päris hull see wolti koodi jagamine, et saaksite raha söögiks, panete pilte külmkapi sisust, kus ongi ainult reklaamitooted ja vähe muud kraami), elate 1-toalises!! üürikas ja muidugi neid näiteid, kus selgelt näha, et hetkel Te veel majanduslikult sõltumatud ei ole. Majanduslikult sõltumatud inimeseid ei pea iga hinna eest pushima endale asju.

  Hinnatud reklaamiallikas – kahe otsaga asi, pole näinud ühtegi head reklaami, kõik asjad pigem suunatud odavamate asjade tarbijatele, kes ei pea lugu kvaliteedist. Pidades end pereblogiks, siis laste asjade reklaamidest tuleb hetkel ainult pähe NaguUus (kasutatud jura), Lego, aga teistel ikka koostööd kvaliteetsete brändidega (Molo, Breden, Scandickids, Juku mänguasjad jne).

  Ära arva, et mulle Teie blogi ei meeldi, käin loen huviga (huvitav, kuidas saavad hakkama minu elust täiesti teistsuguseid inimesed). Blogis kohe kumab, kuidas söök ja reisid on Sinu teema ning neil teemadel kirjutised on vinged (reklaami minimaalselt, kirjutad südamega). Antud jutt lihtsalt ei klapi blogiga ( ja lugenud olen algusest peale), kuid unistada tasub ehk kunagi tasub ära ja oletegi saavutanud selle, millest artikkel räägib.

  1. Ma muud ei viitsi hetkel kommenteerida, aga Nagu Uus ei müü enam ammu teiseringi kaupa :) Neil kõik kraam täiesti uus, lihtsalt pakendid võivad olla viga saanud vms.

  2. Lause NaguUus avalehelt: “Müüme uut ja kasutatud lastekaupa”. Kodu lehel paar hetke ringi vaadates on ka näha, et kasutatud kaupa leidub päris arvestataval hulgal.

  3. Ma vaatasin seal ringi kommentaari kirjutamise päeval, sellest ka väide, et kodulehel leidub arvestataval hulgal kasutatud kraami.

 2. Kui palju sellest tekstist ikkagi tõsi on? 8 miljonit aastas??! Oled sa ikka kindel marimell?

  1. Täitsa kindel jah :)
   Hetkel on see number 17+ miljonit :) See on blogi kogu külastatavus aastate jooksul. Seda konkreetset numbrit loeb blogi enda mootor.

Comments are closed.