#koostöö

HEDON UNBOXIB: tikutopsimänguasjade areng

#KOOSTÖÖ

Hedonile tuli ükspäev pakk, millest me ka unboxing video tegime ja ma pean tunnistama, et sellist vaimustust pole ma ammu näinud. Naabrilapsed tulid ka appi ja nad reaalselt tunde mängisid..

Ma pole eriti paljude firmade ajalukku kunagi süvenenud, aga Matchboxi puhul jäi nende tore alguslugu küll silma. Nimelt lõi esimese Matchboxi sõiduki Jack Odell selle pärast, et ta tütre koolis oli reegel, et lapsed võivad kooli tuua selliseid mänguasju, mis on piisavalt väikesed, et mahuksid ära tikutoosi. Kool mõtles vist kaval olla, aga üks mees oli veel kavalam. Kuna Jack Odell oli juba tööalaselt autoosade tootmisega seotud ja see oli täiesti tema teema, siis võttiski ta vaevaks hakata tegema mudelautosid, mis oleks piisavalt väikesed, et mahtuda tikotoosi, aga samas realistliku väljenägemisega. Esimene asi, mis Jack Odell valmis meisterdas, oli läikivaks punaseks ja roheliseks värvitud teerull, mis mahtus täpselt tema tütre peopessa. Selline pisike mänguasi meeldis väga tütrele ja varsti nõudsid taolisi tikotopsi-autosid ka kõik tütre koolikaaslased.

Matchbox on maailmas kõige vanem ja tuntum mudelautode kaubamärk, nad on väikeseid ja suuri autofänne oma toodanguga juba üle 70 aasta rõõmustanud. Päris lahe mõelda, et üks bränd on nii pikalt turul vastu pidanud, eriti arvestades, et tänapäeval võib ju igaüks midagi toota ja ka mänguautode valik on meeletult lai. Järelikult said nad 70 aastat tagasi ikka hea asjaga hakkama ja on siiani tublid, et suudavad kenasti konkurentsis püsida.

Matchboxi mudelite puhul on näha, et iga väikse detaili osas on ta olnud väga nõudlik, et kõik ikka ehtne välja näeks. Megalahe, et neil on avatavad uksed, pagassid ja kapotid. See teeb mängu palju põnevamaks. Isegi värvid on neil mudelitel pärisautodega sarnased, mitte ainult neoon ja üldse väga värviline ja kirju nagu mõnedel teistel mänguautodel. Lisaks mudelautodele teeb Matchbox veel erinevaid mängukomplekte, neil on näiteks tuletõrjedepood, politseijaoskonnad ja raudteejamaad ja need on juba sellised, millest ilmselt ükski laps ära ei ütle. Vähemalt meie oma oli nendega mängimisega küll pikalt ametis.

Teiste mänguautodega võrreldes on Matchboxi asjad autentsed ja näevad väga realistlikud välja. Kvaliteet on neil ka hea, meie kodus on mudelautod korralikult vatti saanud, Hedon reaalselt mängib nendega igapäevaselt, pidevalt toimub autodel omavahel kokkupõrkeid, kukuvad kuskilt alla või lihtsalt käest maha, jäävad millegi alla jne, aga ühelgi asjal pole seni ühtegi juppi küljest ära tulnud või värv maha kulunud. Iseenesest päris tore, kui mänguasjadega ikka mängida ka saab, mitte nad esimese koksu peale juppe lennutavad.

Nagu taoliste mänguasjade puhul ikka, on ka Matchboxi mudelitele märgitud sobilik vanus alates 3. eluaastast. Ma isiklikult arvaks, et tegelikult on nad juba väiksema lapse jaoks huvitavad, lastele ju ikka meeldib autodega sõita, neid mööda elamist ja mööblit ringi veeretada, lihtsalt ritta sättida või kas või värvi järgi sorteerida. Vähemalt Hedon on selline, kes neid üht-teistpidi kogu aeg ladustab. Lapsed tahavad oma mängus kogeda seda, mida päriselus näevad ja lapsevanemana meeldib ka mulle Matchboxi juures see, et need mudelid ongi täpselt nagu pärisautod ehk siis saab mängu kõrvale lapsele ka automargid selgeks õpetada. Tänaval või parklas autosid vaadates on kohe näha, et kodus olemasolev mudel tuntakse lihtsasti ka pärisauto puhul ära.

Kõikide Hot Wheelsi sõprade rõõmuks on Matchbox ja Hot Wheels samas suuruses, mis tähendab seda, et mõlema brändi rajakomplektid on ühilduvad ja sobivad mõlemate mudelautodega. Väga meeldiv, et mõned asjad omavahel ikka kokku ka sobivad ja päris igale asjale ei pea eraldi juppe juurde ostma. Lapsel on ka niimoodi oma mänguasjades lihtsam orienteeruda ja ei pea kogu aeg taga otsima, et kus just ühe konkreetse auto rallirada on.

Matchboxi mudelite juures on päris tore ka see, et nad on minu hinnangul üsna soodsad. Kui mõne suvalise plastmassist vidina eest tuleb ka üle 10euro välja käia, siis Matchboxi kolmpaki saab alla 10euro kätte. Aga kõige rohkem meeldib mulle ikkagi see, et see on pika ajalooga firma ja teeb kvaliteetseid asju, mis näevad välja nagu päris. Ja no kui Hedon juba templi peale lööb (ja seda ta teeb), siis peab ikka vinge asi olema.

PS! Nende Facebookis on hetkel loosimine sellele samale päästekeskusele, mis Hedon sai.

Kust saab?

Kaubamajast, Karupoeg Puhhist, Juku Mänguasjakeskusest ja Astri e-poest, kus kehtib ka kood marimell, mis annab 20% allahindlust!