Hoovikohvik tehtud ehk kõik pildis ja rahas

Alustasin hoovikohviku planeerimist talvel. Reaalselt siis kui veel lumi oli maas ja registreerimiseni oli maa ja ilm. Juba siis mõtlesin peas kuidas ja mis võiks teha. Palju see kõik raha võtab. Kas mul on sellist vaba raha jnejnejne.

Eelarve – 500 eurot – kas sellega saab teha kohviku või ei?

1. selleks üldse, et kohvik teha, on see vaja registreerida, tasu üheks päevaks 15€.

2. vaja on vähemalt kümmet istekohta kohvikulistele. Tellisin kaks komplekti õllemööblit Festalist –  26,16€

2S8A1636

3. et õhkkond natuke mõnusamaks muuta – okei, saanuks ka nendeta, aga siiski – laudlinad laenutasin koos endale “müügiletiks” oleva lauaga WestGroup Cateringist 15€ ja karahvinid tellisin Fresh Designist 22,80€ – järgmisel aastal siis olemas või kellelegi hea kinkida näiteks sente täis karahvin vms. Samas ma ei kuluta jällegi raha kastmepurkidele, mingitele nugade-kahvlite topsikutele, sest tühje piimatopsikuid on maa ja ilm. Ajab asja ära! 

4. mõtle välja menüü, ja see, mida lisaks toorainele vaja on. Kuna ma otsustasin teha suppi, ja et see soe seisaks, rentisin WestGroup Cateringist supitermose – 9,6€. Otsustasin ka hulga sööke serveerida purkides, et vähendada ühekordsete nõude arvu. Aitäh Kadri ja Marju, et oma beebide püreepurke mulle korjasite. Ühekordsed nõud (noad-kahvlid-salfad-topsid-salatikarbid) Gemossist 26,22€ Avastasin muidugi koju tulles, et olen unustanud osta SUPIKAUSID ja venitasin tagasiminekuga viimase minutini, sest tavakaubanduses on 12 kaussi sama hinnaga, mis Gemossis 50tk, kokku jätsin sinna veel 18,66€.

5. avasta neli päeva enne üritust, et ilmateade lubab THUNDERSTORMI ja telli varjualune. Sain sobiva telkiderent.ee‘st. Suurus muutus mitu korda, lõpuks jäi valikusse see! 69€ + 18€ paigaldus ja mahavõtt.

2S8A1549

6. Tule viimasel hetkel veel mõttele, et võiks ju ka oma kapis seisvad riided müüki panna. Sul on stanget vaja. Õnneks laenutab selle mulle võõras lugeja. Aitäh Urszula.

2S8A1606

Kulunud raha: 220,44€

7. Tooraine – sul on vaja kõiki asju ja hästi palju… Õnneks on minu blogi koostööpartner Valio, kellelt sain hapukoore, kohupiima ja juustud tasuta, säästan sellega ligi 45 eurot.

Kuna ma olen valinud enda menüüsse ka spetsiifilise supi – tom kha ja seda päris kuubikust ei keeda, on mul vaja Tai maitseaineid, mis meie viimasest Tais käigust on otsa saanud. Seega, tellin need Umamist – galangal, kaffirlaimilehed ja sidunhein (juhuks kui ei peaks värsket saama), igaks juhuks lisasin ostukorvi ka kalakastme. Kokku 23,19€

Muu toidukraami hankisin Maximast, sest kui ma nimekirja tegin, siis kasutasin selleks Prisma keskkonda ja seal tuli ostukorvi hinnaks 234€. Võtsin endale siis eelarveks 235€ ja ei mitte sentigi rohkem söögile, sest nagunii lisandub veel mingeid asju, mis ma ehk unustanud olen või mida ma viimasel hetkel lisaks haaran. Maximas kulus samale kraamile ei rohkem ega vähem kui 93,06 eurot. Vana hea Maxima, pole midagi halba öelda! Mõni asi jäi ostmata (poes polnud tšillit ega basiilikut näiteks), aga need haaran reede päeval Prismast – 13,51€.

Saan kaks päeva varem hea koostöö GoodGoutiga, kes toob mulle hunniku beebipüreesid ja porgandikooke, saan seega avada ka beebinurga – kellel toit koju jäänud või rinnas piim otsa saanud, saab beebit meie juures sööta. Söögitool on ka olemas. Minu kulu 53€ – täiesti eelarve väline.

Tooraine kulud kokku: 182,76€

Kõik kulud kokku: 403,20€

Reede õhtuks olen eelarves. Toitudele hindu mõeldes (need mõtlesin ikka kõvasti varem kui reede õhtul), arvutan end lolliks, lõpuks otsustan, et kõik toidud kolm euri. Nii saab inimene soovi korral ka mitut asja proovida ja hind ei ole ülemõistuse kõrge. Palju ma ise teenin… Ei tea. Kui plussi jään on super!

Kolm tundi valmistasime Sandra ja Martiniga reede öösel käsitsi pelmeene… 500 pisikest nunnukest!  

Olen veganites pettunud

Laupäeval kell 12 on meie väravad valla…

2S8A1579

Punane vaip toob otse kohvik Kohaliku eest meie hoovi.

2S8A1555

Ma ei saa siiani aru, kuidas terve hulk inimene väitis, et nad ei leidnud/näinud vaipa. Oleks see siis hall olnud, ma saan aru, et jääb märkamatuks, aga punane jutt keset melu.. Okei, võibolla see tsirkus seal keset ristmikku tõmbas tähelepanu ja “varjutas” meie punast vaipa.

Külas käis meil ka TV3, kes leidis punase vaiba kenasti üles :) just siis oli ka fritüür üles öelnud, aga polnud probleemi, tegin osad pelmeenid ahjus ja otsa said kõik 500 tükki!

Kell 13.30 hiljem paistab juba supipoti põhi, kiirustan tuppa uut keetma.

2S8A1570

Kogu supi ja pelmeenivaru kulub ära. Naljakas, et salatit tahtsid vähesed, kuigi olin mõelnud veganitele (tervitan siinkohal Triinu!), pakkusin juurde ka võimalust kana ja juustu lisada. Need said otsa, aga salatit läks iseenesest vähe.

2S8A1562

Samuti tundus mulle, et rahvas ei julgenud osta heeringa tartari. Need kes ostsid, need kiitsid.

2S8A1558

Küpsisemagustoit läks hästi kaubaks.

2S8A1567

Ricotta pirukaid ka kiideti, aga millegipärast jäi neid ka alles. Oleks ma selle quiche’ks nimetanud, oleks ilmselt ära ostetud.

2S8A1599

Inimesed on kuidagi nimedes kinni. Tom Kha on nimi mida kõik teavad ja seda osteti liitrite viisi. Järgmisel aastal olen targem. Teen ainult suppe, erinevaid suppe, sest inimesed tahavad süüa, mitte niksi-näksi.

Kell kaheksa õhtul hakkasime vaikselt kokku pakkima oma tavaari. Kassast vaatas vastu 413,94€, kui sellest lahutada omakulu, olen 10,74€ plussis. Mina olen rahul. Esimene aasta. Olulisem oli kogemus, kas saan sellega hakkama ja kuidas ja mis organiseerida. Järgmisel aastal kindlasti uuesti (loodetavasti elame ikka siin!) ja siis jube tean, kuidas inimestele läheneda.

Aitäh kõigile, kes te kohvikusse tulite ja meiega olite. Kohtumiseni järgmisel aastal!

2S8A1619

32 thoughts on “Hoovikohvik tehtud ehk kõik pildis ja rahas

 1. Tere, kas nimetatud müügitulu kajastas ainult söökide pealt teenitut või ka riiete müüki? Kuidas inimesed võtsid vastu selle, et ka kleidi seal rippusid, tunti huvi ja tasus see mõte ennast ära või mitte? Edu edaspidiseks.

  1. Kõik tulu kokku. Müüsin mingi 20 eset umbes riietest maha. Aga kuna hinnad oli 1-3€, siis ma ei lootnudki megatulu saada. Iseenesest see riietenurk oli armas seal, muidu oleks lauad liiga koos ja üksteise seljas olnud. Kurb, et paljud meid üles ei leidnud. Ja kuna riieteosale ma eriti rõhku müügitööga ei pannud, siis ei kurda… üleüldse ei kurda. Kogemus oli esimese aasta prioriteet :)

 2. Laupäeva õhtul jalutasin selle melu kiirelt läbi aga Su kohvikut ma ei avastanud :( Samas ma otseselt ei otsinud ka ja ei teadnud, kus see on. Veganite kaitseks ütlen, et salat on küll halb valik. Vegan tahab ka “sooja toitu” – suppi või pirukat või burksi või ühepajatoidu või pelmeeni või muda iganes, aga mitte salatit! Tegelt ma ei tea, mis salati tegid, aga vegantoit võiks ideaalis olla selline, mis meenutab justkui lihasööja toitu, aga on vegan :)

  1. mitte, et mind üldse väga kotiks, kes mida sööb, aga veganid võiks sööma hakata nagu normaalsed inimesed :D ja never again, ma ei lähe enam seda teed, et kõigile midagi… vaid, mida ma ise tahaksin :)

 3. Tubli ettevõtmine! Ma ei tea, mismoodi meil sellise ürituse korraldamine peakorraldajate poolelt käib, aga sattusin mõned aastad tagasi Hollandis analoogsele üritusele ja seal oli festivali ala keskel infopunk, kus jagati kaarte – said paberi näppu, kus oli kogu festivaliga seotud kohtade info kenasti näha – mis tänavad, millised majad ja isegi see info oli juures, et kas hoovikohvik/müügipunk/laste tegevusväli jne on maja ees või taga ja viited õigete sisenemiskohtade kohta. Meil võiks ju ka peakorraldajad panna täpid kaardile – osalejad on ju kõik eelregistreerumisega. Kindlasti oleks nii lihtsam leida ka neid kohvikuid, kes jäävad veidi kõrvale. Aga lahe oli ikka ja need kohad, mida otsisin, need leidsin ka kõik ise üles. Ps. Seda punast vaipa ma märkasin, aga millegi pärast arvasin esimese hooga, et see on mingi “lähenemistee” sinna festivali pessa. Ehk siis just vastupidine efekt oli – ma suundusin seda pidi ristmiku pole :). Hiljem jalutasin tagasi ja siis nägin, kuhu selle vaiba teine ots läheb.

  1. Türil on see suvi ka kodukohvikute päev ning kõik kohvikud olid samuti kaardi peale märgitud. Hästi mugav :)

  2. Tegelikult olid UueMaailma kohvikud ka, ma ei teagi, miks ma ise seda kaarti ei jaganud teiega, arvasin et Koidu/Videviku nurk ei ole nii raske leida. Olime ainsad ka siin :)

 4. Tere!

  Meil võttis ka jupp aega teie kohviku leidmine. Küsisime ka infost, kus kohvik asub ja sealt ei osatud juhatada. Videviku/koidu nurga vihjest polnud ka abi, sest ühes nurgas olite teie aga teises nurgas teine kohvik. Kohvik oli teil hubane ja tore. Meeleolu mõttes oleks võinud muusika mängida. Muidu aga super tublid olete, et lapse kõrvalt jaksasite sellist asja korraldada.

 5. Wow, see Prisma-Maxima hinnavahe on ju meeletu! Ega sa nimekirja ei viitsi enam-vähem ümber trükkida, mind hakkas täiega huvitama, kuidas see summa selline on :D Mitte, et ma kahtleks, aga siis on rohkem põhjust Maximasse ehk minna :)

  1. Mis ma ostsin?
   Kirsstomateid (lahtised kordades odavamad kui karpides)
   Šampinjone (lahtiselt jälle)
   Jääsalatit
   Rukkolat
   Sibulat
   Küüslauku
   Sidrunit
   Laimi
   Õunu
   Hapukurki
   Heeringat
   Kanafileed
   Jahu
   Majoneesi
   Mune
   Leiba
   Küpsiseid (lahtised poole odavamad kui pakis)
   Kindlasti midagi veel, aga mu kogused olid suht suured :)

 6. Võibolla oli pirukate nigel müük tingitud ka hinnast? Sest mõtteliselt on purgitäie mämmi või kausitäie supi eest lihtsam 3 euri välja käia, kui ühe piruka. Ma mõtlen lihtsalt, kuidas ma ise seal ees valiks.

  1. Jeap seda mõtlesin minagi. Muidu olen suur pirukate fänn ja need tunduvad väga maitsvad, aga kui kõrval saab kausitäie suppi sama hinnaga või nh suuremaid asju, siis hakkaks mõtlema ja ei raatsiks vb osta. Pildilt ei saa muidugi aru, kui väikesed/suured need pirukad on :D

  2. muffini vormis tehtud, suht suured :) ja toitvad.. aga selge, jätan meelde!

 7. Ilm vedas alt, ilusa ilmaga oleksite ilmselt vähemalt 100 euri rohkem teeninud. Selle tõttu oli ka selline menu supil, mis oli ülimaitsev. Sooja ilmaga oleksin ilmselt pigem salati valinud.
  Pelmeenid olid jahtunud, sellest oli kahju. Ämbrijook oli hea mõte!
  Oli näha, et asjaga on vaeva nähtud.

 8. Sry mina ka ei jõudnud, hommikul peale soundchecki tahrsin tulla, aga avastasin fbst, et avate alles 12 (kell oli 10). Niiet läksime koju sööma. Peale kontserti jooksin hoopis laevale et Soome sõita. Niiet..ei jõudnudki kusagil süüa/juua/uudistada. Kahju et nii hilja asi pihta hakkas :(

 9. Tublid olete.
  Kas kusagil selle küpsisemagustoidu retsepti ka on? Näeb teine nii isuäratav välja, et ajab mind siin praegu ilastama. :D

  1. Purustad küpsised, segad kohupiima jäätisega, ja paned kihiti purki, marju ka vahele ja peale, las seisab 8h ja head isu :)

 10. Panen siis nüüd ka mõned read kirja toimunud üritusest vaatlejana ehk mulle antud “eriti salajane” ülesanne oli jälgida võimalikult paljudes erinevates hoovikohvikutes , ise võimalikult märkamtuks jäädes (huvitav miks?), mitte seda, kui palju inimesi käib või mida müüakse-ostetakse, vaid seda, missugune on kohvikupidajate suhtumine, meeleolu (olenemata ilmast, külastajate arvust, äpardumistest, igasugustest tõrgetest jne),organiseeritus,nutikus ja peamine- kas nad naudivad ise ka seda, mida teevad või teevad seda vaid selleks, et “orbiidil” püsida ning nn.”linnuke kirja saada”! Koha leidsin ilusasti ülesse mööda punast vaipa(juhised olid olemas) ja tegelikult teadsin ka. Olnud hinnanud ehk paljude erinevate kriteeriumite taha hinnanguks 1-5 palli märkinud mitmes erinevas kohas juba, pean märkima, et nautisin “täiega” Ei hakka pikalt lahkama kogu ankeeti, vaid kokkuvõtteks sain kõrge hinde :5 (hoolimata sellest, et sülg suunurgast alla tilkus ja oleks tahtnud niiiiiiiiiii pelmeene proovida,aga pakutav ei olnud hindamise eesmärk). Lõpetuseks-go -marimell-go… järgmisel aastal kindlasti uuesti.
  /NB! Hinnangu tellimisega ei ole ürituse korralajad-osalejad kuidagi-millegagi seotud!/

 11. Järgmine kord võiksid telgiga peatänavale tulla, teeniks rohkem. Jalutasime mitu korda mööda, elan ise samas kandis aga teie juurde oleks võõral olnud keeruline sattuda sest peamine liiklus käis ikka Koidut mööda jm kus olid teised asjad.
  Isuäratavad toidud igatahes tunduvad, ise ostma ei jõudnud kuna burksi isu oli seekord:))

  1. Mulle meeldis see vaikne hoovikohvik rohkem, oli kodune ja ma sain jooskvalt juurde teha asju ja inimestega suhelda. Ma ei olnud selline liini-kohvik. Ja nagu ma ütlesin ka postituses, mu eesmärk polnud räigelt kassat teha, vaid mõnus päev veeta ja kogemuse võrra rikkamaks saada. Ja seda ma sain. Ka järgmisel aastal (ei tea küll kus ma elan), peatänavale ilmselt ei roni.

  2. Meile meeldis ka just see, et see oli suuremast kärast eemal. Eriti hea beebiga.

  1. Sellessuhtes, et mõned söögid osteti. Need kes ostsid, teadsid täpselt kuhu ja mida nad ostma tulid :)

Comments are closed.