Imeline vaba päev!

Eile oli nii megatore päev, et hoia ja keela. Üks tõeline vaba päev. Lisaks oli ka ilm meile ülimalt armuline ja krõbe ciabatta maitses maal roheluses ja päikesepaistes hoopis parem.

Kuna ma panin juba mõni aeg tagasi kokku vanad padjad-tekid-voodipesud (vahetasime kõik Napsie ja Votexi vastu välja), siis teadsin kohe, et tahan need viia oma heale sõbrale Jukule Aegnal. Külalisi jagub tal alati ja ise käime me ka igal suvel seal ja no parem tal olgu rohkem kui vähem.

Uurisin siis temalt üks õhtu, et millal laevad liikuma hakkavad ja ta pakkus, et kui meile tüli ei tee, siis Watersportiga Rohuneeme tipust saame igal hetkel asju saata, uurigu ma vaid, millal nad liiguvad. Kirjutasin kohe ja selgus, et nad lähevad homme hommikul mingit töömeest viima ja õhtul tagasi, aga minek on juba kell üheksa.. Mõtlesin hetke ja mõtlesin kaks ja uurisin, kas ruumi on, hüppame ise ka päevaks kaasa.

Nii saimegi me eile veeta ühe ülimõnusa päeva Aegnal. Ilm oli võrreldes tänasega ikka megamõnus. Päike paistis. Istusime hoovis, jõime kohvi, sõime kalasaia.. No selline idüll, et.. Ma leidsin end taas sellest “ma tahan maale” kolida tundes olevat.

Ma vist olen hinges ikka maakas. Nii Eveliisi kui Juku juures tuleb mul selline rahu hinge, et ma oleksin nõus päevapealt oma seitse asja kokku panema ja maale kolima. Kui oleks vaid maja kuhu kolida.

Admirali maja on pidudeks valmis!

Tegime jälle päeva jooksul saarele tiiru peale ja.. Admirali maja on jälle töökorras. Seal oli mitu aega tagasi mingi “baar” või kohvik või asi, aga nüüd on ta reaalselt korda tehtud, läikima löödud ja valmis suvepäevi, koolitusi, juubeleid, mis iganes pidusid vastu võtma. Ma nägin juba mingi kuu tagasi Facebookis, et nad on valmis.. ja mõtlesin, et kurja, et ma just selle Kaptenimaja olin ära broneerinud me suvepeoks, et Aegnale oleks vapsee lahe minna.

Aga ühepäevase peo jaoks.. No saab, sest nad pakuvad ka transporti viis minutit ots. Eile oli küll meri nii tüüne, et sõitsime kahe minutiga. Ja oi, kus Hedonile meeldis kui “jet kiirust” tehti :)

Käisime teises saare otsas valget kassi vaatamas ja juttu ajamas, kunagi oleme ka seal nendes majades ööbinud. Mulle nii meeldib see kodukonna värk seal.

Mulle meeldib, et Aegnal on nii palju mõnusaid võimalusi ööbimiseks loodud, teistpidi tahaks seda nii enda kohana hoida ja ei tahaks, et rahvas sinna läbutsema läheks. Ja üks asi, mida ma teile hingele panen. Ma ei ole mingi mega zerowaste inimene, aga mõelge enne hoolikalt läbi, mida te endaga sinna kaasa võtate, võtke võimalikult vähe prügi ja soovituslik – võtke see endaga ka saarelt kaasa.

Jah, seal on prügikastid jne, aga kujutlege ette, et keegi peab kogu selle prügi seal käsitsi sortima ja linna ka transportima.

Mina näiteks tegin kodus plastmassämbrisse valmis salati – panin kihiti sibul, kodujuust, till, hapukoor, tomatid – segasin alles kohapeal, siis ei läinud nö rõvedaks plögaks. AGA – ei vedanud seejuures kaasa kodujuustu topsikut, hapukoore pakki, tomatikarpi. Ruumisäästlik eelkõige, aga ka lihtsam. Kodus on meil mitu prügikasti, viska sups-sups – plastik siia, tillivarred biosse jne.

Grill-lihad ja vorstid eemaldasin samuti pakkidest ja võtsin kaasa minigrip kotis – vähem ruumi eelkõige ja teiseks ei jäänud minust megalt mingit ruumitekitavat prügi maha.

Ühesõnaga, hoidke Aegna loodust, seal on nii ilus ja mõnus ja hea :)

13 thoughts on “Imeline vaba päev!

 1. Nii lahe, et loodus sind kõnetab ja tõesti hea üleskutse mitte üleliigset kaasa tassida sinna. Arvestades, kui aktuaalne see prügiteema on, võiksite ette võtta challenge’i, kus võimalikult vähe tekitate enda järel prügi (ala kohvi tanklast võtate oma topsiga, ostate lahtist liha turult enda tupperwaresse and so on). Sellest saaks hea huvitava artikli ja ehk mõni blogilugeja muudab tänu sellele oma harjumusi ning aitab natukenegi loodust puhtamana hoida :)

 2. Kas puukidest jäite puutumata? Käisime septembris seal sõbrannaga seenel (seal valge kassi juures :), tulemuseks temal 10 puuki minul õnneks mitte ühtegi. Peale seda ma nagu natuke kardan seda saart.

  1. Me käisime kunagi mereäärde ja tagasi. 10 minti, meil null, naabripoisil 7. Ma ei karda :) nad vist ei taha mind/meid :)

 3. Lapsena olime koos koerte ja lammastega neid kogu aeg täis, midagi ei juhtunud. Ka suurena olen erinevatest kohtadest neid “hankinud” vahel—ei midagi erilist! Aga teised inimesed paduhaiged, nakatunud millestki ja miks? Huvitav,mis nende puukidega on, kust need puugid “midagi” siis ise saavad, et jagada ?

 4. Ma nii nii nii toetan seda maale kolimise mõtet. Seda enam, et te olete nii ägedad ja ettevõtikud, nii et maal oleks teist veelgi rohkem kasu kui linnas.
  Olin perega paar aastat tagasi sama valiku ees – nii kui linnast välja sai, tuli rahu sisse. Aga samas kogu aeg sisedasin, et linnas lihtsam ja me abikaasaga linnainimesed, linnas head palgad ja logistika jne. Ka inimesed. Ühel hetkel küsisin endalt, et mida ma siis vanaks jäädes meenutada tahan? Kas seda, et linnas kõik olemas, kuid nii närviline või seda, et maal kindlasti rohkem challengeid, kuid aega ja elu on rohkem. Raske südamega valisin teise variandi ja kolisimegi maale. See on olnud kõige õigem otsus üldse. Teiste sõnul on silmades suurem sära ja mis peamine – ise olen rahul ja pere on rahul. Kõik on olemas ja kõigega saab hakkama.

  Seega, kui iseenda vaatepunktid ja eelarvamused saad ära kustutada, siis on elul täiesti uus hingamine.

  1. Tead, ma just täna mõtlesin.. kui ma saaks laenu, ostaks ikka maale maja ja koliks ära, sitta kah, küll saab hakkama siis kui logistiliselt ei saa iga päev tööl käia jne. Kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab :)

  2. Oot aga meelis ju just mingis kommentaaris vastas, et kui väga tahaks, te saaks kõike, aga ju siis ei taha väga?

 5. Aga Tallinna lähedal on ka nii palju kohtu, kus on imeline loodus, kui päris maale minna ei taha. Keila, Saue, Saku, Kohila. Meie elame Uuesalus ja minu arust see on lihtsalt ussskumatult mõnus koht. Maja taga on mets, maja ees on mets, tänava nurgal ka on mets. Samas on mul ka maja juures bussipeatus ja 25 minutiga saab kesklinna ja 15 minutiga kodust Nõmmele. Muidugi on vahel tüütu Uberit saada ja teinekord ei viitsi väga Okosse 45 minutit sõita aga siin on toredad mänguväljakud, lahedad naabrid, kogu küla on kokkuhoidev aga keegi ei topi oma nina liialt sinu asjadesse, et ei teki mingit kommuuni tunnet.
  Kui nüüd selgusetuks jäi, siis minu arust on looduse läheduses elamine ikka nii hea. Möödunud nädalavahetusel olid sõbrad jälle külas ja lapsed olid maja taga metsas mitu tundi järjest – ehitasid onni, vedasid seal puid ja mängisid piraate. Idüll..

  1. Mu sõbranna kolis kuskile sinna Uuesalu kanti. Käisime külas ja üldse ei klikkinud :) aga kindlasti me leiame OMA KOHA ühel päeval! :)

 6. Aegna saar..minu lemmik..aastaid käisin seal iga suvi laagris mida korraldas nüüdseks manalateele läinud Harri Henn. Peaks nüüd uuesti Aegna avastama :)

Comments are closed.