Hullumeelne nädal – palju pakke, üritusi ja tegemisi

Tulin nädal reisilt ja hea, et ma ühe vaba päeva lisaks võtsin (reedel), sest nii kiireks oleks muidu läinud, et hoia ja neela. See postitus algab siis eelmisest reedest.. Sest see oli hullumeelne nädal ja selle asemel et kaheksa posti teha, koondan kõik kokku :) Palju pilte lisan ka.

Eelmisel reedel sõitsime me Aegnale. Kuna laupäeval olid Aegnal talgud ja ma lubasin sõpradele appi kokkama minna, siis polnud ka reede teab mis vaba. Jooksime lihtsalt päeva läbi, Hedoni lastekast helistati, et ta hommikust saadik nutnud ja tahab koju. Läksime talle siis järgi, aga kuna meil oli samaks pärastlõunaks planeeritud üks üritus, organiseerisin sõbranna meile Hedoni und valvama.

Foto: Kalev Lilleorg

Käisime Nõo Lihavürsti, Joel Ostrati ja Gustavi ühisüritusel, kus tutvustati uusi tooteid. Ahjutort Brono on meie pere uus lemmik.

Joeli salatid on alati olnud mu jaoks sellised meeh. Aga ega pakisalatist midagi erilist oodata pole ka, mis sa ära teed. Sellessuhtes, et kui mul on valida kas see salat või mingi suvaline kooresalat, siis iga kell haaraks selle. Aga mingi eriline maitseelamus see karbikas mu meelest polnud. Joel ise on palju isuäratavam :) Liha meeldib mulle alati ja igas asendis, väga huvitav oli mu meelest lähenemine täiesti tavaline äärikamarinaadis ribi – see maitses nagu šašlõkk, aga ribi kujul. Põnev lähenemine ja klassikaline maitse, ei saa nagu puusse panna.

Ja ega rohkem polnudki aega, koju, asjad kokku ja Rohuneeme tippu. Sealt saab Watersportiga Aegnale viie minutiga.

Ma ei tea, mis meil arus oli, miks me õhtul kogu ettevalmistust ei teinud, mõtlesime, et hommikul aega maa ja ilm. Sellessuhtes, et me jõudsime ilusti kõik mis vaja tehtud, aga suures plaanis oleks võinud õhtul kõik ära preppida ja laupäeval veini juua :D Aga noh, kui naised tahavad vastupidi ega keegi siis käskima ka ei hakanud. Aga 15 liitrit kanasuppi sai valmis nagu naksti ja Hedon räägib siiani „mäletad, seal Aegnal oli nii suur pott, et sa pidid kikivarvukil seda segama!“ Jah, kallis laps, mäletan :)

Sellises retroköögis puupliidil süüa tehes, tuleb minus tõeline maakas välja – tahaks kohe maale elama kolida!

Ja kui me algul mõtlesime, et tuleme tagasi pühapäeval, siis laupäeva pärastlõunal hakkas sadama ja mõtlesime, et ah, lähme siis tagasi, mis me ikka siin vihmaga passime. Sõbranna võttis Hedoni enda juurde, meie saime datenight’i teha. Tegime laivi ja.. välja minemise asemele läksime pärast mõnda klaasi veini/kokteili hoopis magama ära.

Pakisadu oli korralik!

See Dermosili pakk tuli tegelikult varem, aga jõudsime paki avamiseni nädalavahetusel. Uued tooted Dermosililt, mida saab ilmselt ka iga võitev blogija nautida, sest kinkekottidesse panevad nad ka kõiki uusi tooteid.

Pühapäev oli suht lebo, passisimegi niisama perega ja ei teinud suurt midagi. Pitsat tegime. Tuli kohe selline isu ja otsisin igasugused jäägid kapist välja ja hakkisin ära ja ahju.

Mõtlesin juba õudusega, et issand, ma homme tööle, nädal aega pole olnud, suren kindlasti, et tuhat asja teha.. Mul on alati see, et mul on tunne, et megapalju on teha, aga kui ma võtan kätte ja teen to do listi ja hakkan otsast tegema, siis viis tundi hiljem olen, aa.. kõik tehtud. Sama oli ka esmaspäeval. Mul oli tunne, et mul on nii palju vaja teha ja tegelikult oli kella kaheks to do list maha kriipsutatud.

Esmaspäeval käis kuller ja tõi meile, okei, Hedonile kingituse, Poole Hinnaga saatis mängu peenra ja Bumblebee auto. Kuigi Hedon oli varem aiast rääkinud, siis võitis ta südame.. Auto. Aga ütleme nii, et ega ka aed teda külmaks ei jätnud, sest esmalt tuli auto laadima panna. Täpselt paras aeg, et aed kokku panna.

Etteruttavalt, reedel istutasime sinna ka maasikaid ja tomatid panime hoopis maja äärde varjulisse nurka sirguma.

Esmaspäeva õhtul selgus lasteaeda minnes, et sel nädalal Hedon enam lasteaeda ei lähe – tal oli totaalne stressipalavik ja nohu. Kuna paljud lapsed olid haiged ja rühmad tõsteti kokku, siis.. talle ei sobi sellised muutused, mis teha. Kuna Meelisel oli kolmel päeval mingi koolitus, siis võtsin haiguslehe ja nii me siis suht kodused olimegi. Vahelduseks täitsa tore.

Kolmapäeval käis lapsehoidja, et me saaksime minna Goodwini liharestorani 10nda sünnipäeva tähistamisele.

Fotod Goodwinist: Margus Johanson
Nagu näha, siis ma armastan seda Zack Marquesi kleiti ja kannan seda kogu aeg ;)

Ma ei olnud seal kunagi varem käinud. Tegemist on siis tõelise liharestoraniga, kuhu võib sisse astuda ka vegan, sest neil on VEGAN STEIK.

Ma muidugi ei saa aru, kui vegan on valinud liha mitte süüa, siis miks seda vaja asendada on, nosi oma bataadifriikaid (imehead!), praekartuleid seentega (mis olid imelised), grillitud juurvilju (mis olid ka ülihead) ja koorest spinatit ja elu lill. Ma ütlen ausalt, mulle see vegan steik ei meeldinud. Väntske nagu tallanahk, sisult nagu tumepruunikashall saiaollus. No ühesõnaga, andke mulle ikka liha. Medium tasemel filet mignon on ikka mulle mokkamööda. Andke pöffi ja saia, iga kell. Carpaccio oli imehea.

Saime sealt kingituseks ka kohaliku soola- ja piprasegu ja lihatermomeetri. Otsustasime neile loosimise teha. Ehk siis kõikidele neile, kes vastavad meie kokakooli küsimustele, nende vahel loosimegi selle kotikese välja.

VÕITJA: dianaminin@xxx.com – palun saada meile postkasti oma telefoninumber ja lähim Smartpost :)

Kolmapäeva käis jälle kuller. Sedakorda Balbiino oma, kes tõi meile uusi Smuuti jäätiseid proovida. Meie pere lemmik on apelsini-porgandi!

Aga see polnud veel kõik! Linea saatis mulle oma uue sädeleva seerumi.. Millesse ma kartsingi, et ma armun ja no armusin ka. See sädeleb ikka megamõnusalt ja eriti pruuni keha peal!

Sädeleb küll!

Neljapäeva õhtul ootas meid aga Teras Beach, 26kraadine kuumus mida Eestis näeb ilmselt alles augustis, pehme rannaliiv ja.. Balbiino jäätised.

Juba minu vanaema ütles, kui kurk on haige, söö jäätist :) Mu naabrisõbranna vanaema pööritas silmi, aga mina sain alati jäätist kui kurk oli haige, see leevendas punetust ja olin terve nagu purikas.

Ja jäätist seal jagus. Hedon sai kohe sõbraks mingi naisega, kes tõi talle aina uusi ja uusi jäätiseid ja kõige hullem selle asja juures on see, et ta sõi need kõik ka ära. Mingi kaheksanda jäätise peal ta ütles, et kuule, ma enam ei jaksa :D Aga jumala eest, üks kord aastas, söö palju mahub. Muidu on meil ikka see reede teema, et siis saab kommi ja magusat ja burksi ja krõpsu ja kokakoolat kui tahab.

Teada on, et suvel läheb see lappama, sest rohkem on ka endal näksimist kui kindlal kellaajal söömist ja ma ei ütle talle, et kuule, sa ei saa. Ah, mis seal ikka. Suvel oleme nagunii rohkem õues, mängime palli, kulli, jookseme ümber maja, sõidame rattaga, tripime ringi ja suhkrut on kergem maha saada kui toas passides ja lollitades. Aga see selleks.

Balbiino pidu oli vinge, sest seal olid Hedoni suured lemmikud Öed. Seal sai Stefani ja Sissiga palli mängida. Nagu for real, mul korraks oli nagu piinlik, et laps jookseb seal nende vahel ja tahab mängida, aga neil oli jumala chill temaga palli taguda. Ja siis mõtlesin, et kui ta läheks lasteaeda ja räägiks, et nanana, ma käsin Stefaniga palli mängimas, siis kõik oleks.. jeerait!

Põnev oli ka koht – Teras Beach, see ongi siseruumide palmisaar, väga vinge ja lahe, kahju, et ma varem sinna sattunud pole, aga kohe läks mõte endal liikuma, et kui kohta vaja, siis see oleks lahe, eriti keset talvist pakast. Ja eriti huvitavaks tegi selle asjaolu, et 20 aastat tagasi oli see mahajäätud tehas, me käisime seal hulkumas ja mängimas (elasin sealt umbes kilomeetri kaugusel Kakumäel) ja umbes nii 50 aastat tagasi töötasid mu vanaema-vanaisa seal.

Ja kullereid jagus reaalselt igasse päeva

Neljapäeval saabus Santa Maria pakk, mida ma kohe ka usinasti kasutasin, sest reede õhtul käisime külas ja hea oli liha kaasa haarata. Käisin reedel saabunud paki kotiga kohe liha järel ja panin lihad hops-hops marinaadi. Tõesti, paarist tunnist piisas, et liha sai maitsekas ja mõnus.

Selliste veidi põlenud tükkide pärast kakleme me tavaliselt lapsehoidja mehega. Nüüd on Hedon ka avastanud, et need krõbedad on parimad!

Kui lubad peol sünnaks Koit Toome kinkida…

Laupäeval oli mu sõbrannal sünnipäev. See oli täpselt see hetk kui lubad kuskil peol pool veinise peaga, et jaja, kunagi kui sa 25 saad, ma kingin sulle Koidu. Aga kui asi kätte jõuab, oled selle suht unustanud ja eelarvet napib. Õnneks ta tuletas mulle seda meelde ja ma mõtlesin, et kurat, mis ma saan teha. Ma ei hakka ju Koidule helistama, et tee videotervitus või helistame kell üheksa hommikul ja laulame ta koos üles. Mõtlesin, et suht naljakas oleks papist Koit tellida. Asusin uurima, et mis selline tegelane maksaks ja leidsin ainult ühe koha Eestis, kes seda teenust pakkus, saatsin päringu.. Ootan siiani.

Õnneks meenus mulle sel samal hetkel, et mu sõber vahetas paar kuud tagasi töökohta ja läks tööle Futuredisplay reklaamimaterjalide ja messistendide ja igast selliste erilahenduste trükikotta. Noh, nagu poodides need papist riiulid ja asjad on. Pealegi teevad nad seda keskkonnasäästlikult, sest kasutavad jääke ja materjal on 100% ümbertöödeldav! Viis pluss!

Kribasin talle, et kuule, kas papist Koitu ka saaks. Ikka saab. Sebisin pildi ja panin teele. Reedel saime kätte. Tahtsin alguses tellida sama suure kui Koit ise on, aga kartsin, et äkki ei mahu autosse meile ja tegime 180cm pikkuse. Aga oleks õige pikkus ka mahtunud. Aga see selleks.

Kuna sõbranna pidu ei teinud, siis lubasin lõunal läbi minna ja küpsetasin seks puhuks brunchi ajaks sobiliku ahjuomleti, aga tegin selle koogivormi. Ikkagi sünnipäev.

Läksime siis sinna, Koit kenasti liftis ootamas ja laulmas, sõbranna oli wtf toimub, miks Koit liftis laulab. Aga nali läks asja ette ja juba vaatasime välja, millal järgmine kord Koidule läheme.

Euroka ajas Pärnusse

Õhtul oli teadagi Eurovisioon ja selleks ajaks sättisime end hoopis Pärnusse. Ma pean tunnistama, et üsna vinge on, kui koostööpartneritest saavad peresõbrad :)

Kohtusime kell kuus raudteemuuseumis, sest muuseumiöö raames oli selle külastus tasuta. Lapsed said erinevate rongide ja vagunite peal turnida. Ringi trallida ja olime seal vist üle tunni aja.

Seejärel võtsime suuna nende juurde, kus majaperemees valmistas meile Tom Khad ja ma pean tunnistama, et parem kui nii mõneski Tallinna söögikohas. Peaaegu sama hea kui minu tehtud. Viis pluss!

No ja siis oli Eurovisioon. Meelis oli nii over exited.. Aga ära me ta vaatasime, vahepeal valvasime lapsi vannis, siis panime neid magama, aga üldiselt.. Iga aastaga aina vähem see eurokas mind kotib ja ma teadsin, et Meelist kotib kaheksa korda rohkem, seega lasin tal rahus vaadata.

Pühapäevaks meil tegelikult väga plaane polnudki, lihtsalt sõbrad mainisid, et tahavad mingile laadale minna. Ärkasin ma mingi 8:20, kuulan, kõik megavaikne, okei.. Magan edasi, et ei hakka kohe hommikul toimetama, et ei tea, kaua nemad tavaliselt magavad jne. Lõpptulemusena ärkasime me kõik alles kell kümme ja ma olin toast väljudes jumala kindel, et nad on juba laadale ajama pannud, aga ei, nad ka magasid. Imeline pühapäeva hommik, mis.

Võtsime siis suuna laadale, tegime seal hommikusöögiks lihapirukat, morssi ja kohvi ja tuiasime niisama. Hedon käis nukumeisterdamise töötoas ja nosis maasikaid ja sai EKRE õhupalli ja.. jäätist ja no tavaline laadalaks.

Seejärel käisime korraks meie sõprade mänguasjapoes/laos – kusjuures naljakas oli see, et kunagi ammu ammu kui me Austraaliasse kolisime, tegime selle sama poe ees pilti.. Nüüd on see nime vahetanud ja sealt saab maailma parima hinnaga mänguasju.

Poole Hinnaga tähendab sõna otseses mõttes eluhead hinda. Nad saatsid Hedonile paki ka just selle aiaga ja Bumblebee autoga. Kui need maksavad poes muidu 100€, siis neil reaalselt 35 ja 45 euri. Allahindlus on vinge :)

No, ütleme nii, et Hedoni kogu varustus, alates kärust, hällist, voodist, kiigest, mänguasjadest.. 99% pärineb just sealt. Nad muutsid vahepeal oma nime ja asukohta, aga peamine point – müüa asju maailma parima hinnaga, originaaltooteid poole odavamalt, on säilinud. Kuna eestlane armastab netis shopata, siis vaadake nende kodukale ja tehke lastele lasteaialõpuks kingitus või lihtsalt niisama, sest asjad on hea hinnaga, pole midagi teha.

Sellal kui lapsed mängisid, pakkisidki nad kokku just tulnud tellimused – nukukärud 7€ (olete sellist hinda näinud v?), pealeistutavad autod 24€, igasugused pultidega juhitavad mänguasjad alates 15st eurost, arvestades et kuskilt Jukust või Puhhist alla soti mu meelest midagi ei saa.

Kuna ilm oli tõesti mega, siis läksime Pärnu randa, et ah, jalutame nats ja lähme siis Steffi sööma. No vesi oli nii soe. Soojem kui Türgis nädal tagasi ja mul polnud probleemigi lasta Hedonil seal hullata.

Kahju ainult, et endal bikiine kaasas polnud ja kleidiga seal päikest pidin võtma, aga olime hea mitu tundi seal ja siis alles läksime sööma. Hedon oli niiiii unine, aga pidas hästi vastu. Steffis teatas ta, et soovib lastepitsat pulgakommide ja šokolaadiga. Kuigi teenindaja arvas, et see võib olla keeruline, siis ta uurib asja ja ennäe imet, toodigi pitsa, kuhu peale olid väikesteks tükkideks lõigatud pulgakommitükid peal. Lihtsalt maitses nagu sink, aga roosad kuubikud pidid ometi pulgakommist tulema. Ja kuna neid oli niiiii palju ühe pitsa peal, siis šokolaadi ei hakatud lisama. Laps õnnelik, sõi nagu poleks kunagi süüa saanud ja kõik rahul.

Meelis naljatles, et ei tea, kas sillani jõuame või juba magab. Jõudsime, aga ta kustus suht kiirelt.

Jõudsime koju ja kutid läksid poodi arbuusi tooma, mina seda postitust kirjutama. Selline megategus nädal meil siis.

Sõbranna kolis, tõi oma kaks lamamistooli meile hoovi ja kui ma Pärnust jõudes hoovis istusin siis mõtlesin, et KOHUTAV, et ma pean pool suve ikkagi tööl käima ja kontoris passima ja peaks ikkagi rääkima, et äkki tohib suvel rohkem kodukontorit teha, sest aias oli megamõnus lihtsalt. Soe, sirel õitseb, piibelehed lõhnavad, õunapuud on valged lihtsalt õitemerest. Ilus, mõnus, soe. Finally on suvi ka siia jõudnud ja ma ei ohi, et liiga palav on. Varsti on nagunii jälle tuisk ja vihm ja mingi pläga. Mõnus, megamõnus on!

Ja kui ma siin juba kirjutan ja aktiivne olen, siis teen ära kohe ka kõik lubatud loosimised..

Võitjad:

Fiskarsi tooteid lubasime loosida nii siin kui Facebookis, võitjad on:

Suure poti saab helena.heinpalu@xxx.ee ja väikse poti + Functional Form tarvikud saab endale Sigrid Västrik. Palun saatke meile postkasti oma lähim Smartpost ja telefoninumber.

Reede õhtul panime käima ka ühe Valio Kreeka toodete loosi ja kaks võitjat on: @joanna.nova ja Kristi Trei-Mesilov. Palun saatke meile postkasti oma telefoninumber ja aadress, edastan need siis omakorda Valiole :)

Ja lisaks toimus Hedoni Instagramis kinopiletite loos. Võitja on: @laurasillamaaa Palun saada oma lähim Smartpost ja telefoninumber meile postkasti.

Huuh, tehtud. Järgmisel nädalal jälle tööle! Aga üks pidu on ka. Ja üks sünnipäev. Ja üks külla minek ja.. No ühesõnaga, tunda on, et suvi käes. Tegemist on kamaluga :)

Mis te nädalavahetusel tegite? Millal teil puhkus plaanis? Mida teha plaanite?

7 thoughts on “Hullumeelne nädal – palju pakke, üritusi ja tegemisi

  1. Paljud ei hakka veganiteks liha maitse pärast, vaid rohkem keskkonna ja loomade heaolu tõttu. Olen vegan, liha maitse meeldib, aga loomade heaolu on mulle tähtsam. Tähendab seda, et naudin vahetevahel ka liha asendavaid tooteid, kui neid kuskil pakutakse.

Comments are closed.