Imetabane pitsapõhi

Ma ei suuda ise ka ära imestada, et ma olen elanud 32aastaseks, ilma et ma oleks osanud teha normaalset pitsapõhja. Nüüd oskan!

JÄÄGIPITSA: pitsa peale viskasin üleeilsed grillijäägid, õhtused niksid-näksid (juustukuubikud peamiselt), natuke seeni, sibulat, paar marineeritud kurki ja riivitud juustu! Imeline!

Eile käis meil üks külaline Rumeeniast ja ma mõtlesin pitsat teha. Olin enam kui kindel, et mul on kodus üks pakk seda “õhukese pitsapõhja pulbrit” ja et mure murtud. Sest ma ei oska teha mingeid pitsapõhju ja asju ja see paki oma feilib ka tegelikult iga jumala kord. Sest ikkagi jääb ta paks ja rõve.

Ma olen proovinud erinevaid variante, eelküpsetanud ja mida iganes, ikkagi see ei õnnestu.

No ja eile kui ma hakkasin pitsat tegema, siis selgus, et mul ikkagi seda pitsapulbrit pole. Kiire guugeldamine viis mind Sandra Vungi lehele taimetoit.ee, kust me leidsin maailma parima retsepti õhukese pitsapõhja jaoks.

Sul läheb vaja ainult kolme klaasi jahu ja ühte klaasi sooja vett, endale meelepäraseid maitseaineid, paar sutsu õli ja imeline pitsapõhi valmib minutitega.

LIHTSALT INFOKS: poolele pitsale on hakitud pool purki jalapeno rattaid kõige alla. Kuna osad vürtsikat ei söö ja meie jälle armastame, siis tegin armsa kompromissi – kellele milline pool sobib :)

Mul pole iial sellist põhja tulnud, mis JÄÄBKI imeõhuke. Ja kuna ma tahtsin ainult ühte pitsat, siis tegin pool kogust. Ja ikka jäi natuke üle, tegin sellest ühe mõnusa pitsarulli ja see oli nii hea… Ühesõnaga, uus lemmik, mida katsetan kindlasti erinevates versioonides ka tulevikus.

Päris tegingi siis eile valmis pitsast pilti, praegu tegin jäägist ühe klõpsu, näitamaks, et põhi on õhuke!

6 Comments

  1. Kas see põhi ei jäänud selline nö klaasjas? Mul vahel kipuvad tainalised sellised olema ja siis see tähendab, et ta tegelt ei kerki ega küpse ühtlaselt

  2. Mina kasutan pitsapõhja tegemisel alati umbes poole koguse jahu asemel kaerahelbeid – tuleb toitvam ja tervislikum. Soovitan soojalt proovida:)

    1. Sest ma saan niigi vähe süüa ja milleks migit saia näost sisse ajada?! Mulle pole kunagi paksupõhjaga meeldinud.. Mingi mõttetu taigen..

  3. Mina teen pärmitaigna põhjal Pizzat. Meile meeldib paksem põhi.Peaks tegema Pizzat pole ammu teinud.Aitäh meelde tuletama olin unustanud Pizza!

Comments are closed.