Jack, come back*

Olime aastavahetusel Meelisega kodus. Tegime head-paremat süüa ja vaatasime saateid. Hedon kebis juba üheksa ajal magama ega tea metsikust paugutamisest midagi. Meil oli kolm šampust külmas, aga jõime hoopis klaasi veini, sest see oli lahtine ja Meelis keeldus kahte suurt pokaali šampust joomast, sest mina poleks kindlalt üle klaasi joonud, mulle need kihisevad asjad väga peale ei lähe.

Aga enne kui ma jõuan saadete kommenteerimise juurde, pean ma rääkima oma eilsest kokkamis-feilist.

Tahtsin, et laual oleks 12 erinevat toitu, nagu vana kombe kohaselt hea oleks. Ega ma lolliks varem ei mõelnud, haarasin lihtsalt kapist, mida oli. Ja mul on üldjuhul kapis igast kraami.

Mis meil siis laual oli?

 • lavaširullid forelli ja kanaga
 • kiluvõileivad – PS! never ei osta enam vürtsikilu kilohinda vaadates. Kilul ja kilul on vahe. Parimad on need juba puhastatud kiluliblikad Viru Ranna sinises pakis!
 • keedetud keel – ise keetsin!
 • Matsimoka suitsuvorst, mille sees peidus Juustukuningate juust
 • viigimarjaga vinnutatud salaami – sain selle viimane kord Gemossist ja mis on reaalselt parim vinnutatud vorst, mis ma saanud olen, vana hea hispaania salaami Fuetec, mida me oleme aastaid söönud – minevik!
 • prosciutto sink – võtsin gemossist suure paki, minu meelest seal hea hinnaga, 500grammine pakk maksab 15€, muidu poes mingi 100-150grammine pakk juba 3-5euri.
 • chorizo
 • suitsukanafilee
 • purk marineeritud tigusid
 • juustud

Ja juba ammu enne seda olin ma ühe kena kamaraga porkbelly ahju visanud. Tahtsin, et see oleks hästi kaua ahjus, mõnusalt mure ja pehme ja megakrõbeda kamaraga. Kui see oli oma kolm tunnikest ahjus 170kraadi juures küpsenud, arvasin, et võiks kamara ikka eriti krõbedaks lasta.. Aga mitte nii krõbedaks nagu see kolme minuti pärast oli:

Nojah siis! Paar väikest kamarajuppi sai ära nositud ja liha oli lihtsalt nii valmis, et lagunes laiali ainuüksi vastu minnes. Aga ega me selle söömiseni ei jõudnudki. See ja kõik ööseks lauale jäänud (vanarahva komme – jäta söögid ööseks lauale) kraam leidis esimese jaanuari lõuna ajal tee pitsa peale :)

Naabripoiss tuli ka parasjagu šampa kaenlas headuut soovima ja sai kõhu täis!

Aga tuleme nüüd söögijuttude juurest telesaadete juurde. Häid palu oli nii “Edekabelis” kui “Tujurikkujas”, üldine kokkuvõte oleks aga kogu programmi kohta lahja. Vaatasime lisaks “Padjaklubi” ja täna järelevaatamisest “Kinoteatrit” – mis üllatas positiivselt!

“Kinoteatris” oli palju pisikesi nüansse, mis nagu meeldisid, otseselt ühtki sketši välja tuua ei oskagi. Mihkel Raua oma oli hea, ainult ma ei saanud aru, miks ta pussitama pidi. Ma loodan, et ta pole muidu nii nõrganärviline, et käärid haaraks… Samas mulle meeldis Langi osa ja see, et Kaja Kallas kaasa tegi.

Ja tegelt mul vist ikka oli lemmik ka – Mari-Liis Lille diivatsemine. Ma kujutan ette, et meil siin väikses Eestis, kus kõik on omad, leidub ka selliseid frukte siiski. Huvitav, kas Mari-Liis on päriselt ka selline diiva? Ma tean ühte lauljat, nimesid nimetamata, kes on üsna selline :) Prügikoti viib ka nii välja, et paneb täismeigi peale, megapäikeseprillid ette ja kontsad alla – äkki keegi näeb :D

Olav Osolin, “Edekabeli” stsenarist, oleks võinud selle Toobali osa küll ikka mõnuga veel rohkem üle võlli panna. Kuskile Raua-tänava sauna vaevalt see Toobal eksib, aga kohe kindlasti võib teda näha Tatari-tänava saunas. Kui juba, siis juba! Aga muidu oli Normanni Toobal päris hea.

Priimägi oli kindlalt parim pala! Eriti veel see kooliteema ja üleüldse – Priimägi oli nii tekstilt, maneeridelt kui olekult väga hästi tabatud, samas kui näiteks Avandi puhul oli mul tõsiselt kahju – minu meelest on Avandi väga ilus mees, isegi oma habemega, veits liiga kilu, aga ilusa näoga. Normanni Avandi oli kottis silmadega kärakas, nagu mingi ärajoonud narts. Ja minu meelest ei hoople Avandi kunagi kuskil, kes ta äi on. See nali oleks olnud naljakas korraks, mitte saadet läbivalt.

Ja ausaltöeldes ma ei imesta, et Maie on minevik, sest sellist säärejooksu nagu Normann ETV + saatejuhi Anna (vist oli Anna) puhul näitas… oleks aeg, et Normann hakkaks beibesid tegema!

Ja kuigi muidu mulle Normann meeldib, siis näiteks Taukarile tegi ta ka liiga. Paroodia paroodiaks, aga minu meelest näiteks Taukar oskab laulda, seal aga jäi mulje nagu tegemist oleks mingi isehakanud invalauljaga, kes arvab, et oskab laulda. See hääle katkemine ja kärin polnud naljakas. Taukar küll sedasi ei kraaksu ja naljakas, et see Normannil, kes tegelikult oskab laulda küll, nii jubedalt välja tuli.

Mis teema selle Taukari väikese pintsakuga muidu on? Varem eetris olnud “Me armastame Eestit” saatest käis ka see Taukari väike pintsak läbi… Guugeldasin ta pilte ja peamine, mis ma täheldasin, oli et tal varrukad lühikesed, aga Normannil oli pintsak Taukarit tehes selja pealt pooleks.. Ok, see nali või teema on minust mööda läinud.

Kahjuks “Edekabeli” klippe eraldi üleval pole, seega saate tervet saadet järele vaadata:

“Tujurikkuja” on tihti minu jaoks liiga diip või kunst, mida ma ei hooma. No sel korral ka, kuna ma pole filmi “1944” näinud, siis läks see “nali” minust mööda. Ainus naljakas asi oli see, kus Avandi Oscarimehikesega vehkis, see oligi nali?

Ja sellest raadionaljast ma ka aru ei saand. Ma vist imelik. Kolmanda undamise korral ma hakkasin naerma, et wtf, aga kas see pidigi selline nali olema, või oli seal taga mingi diip teema, mida ma ei hoomanud?

Parim oli see sportlane. Ma tean küll, miks see mulle meeldis – mulle ei meeldi sport. Ja ma päriselt arvan ka, et sportlased olid kõik trennis kui mõistust jagati ja üleüldse, ma võtsin alati Õhtulehes puhkuse kui mingid olümpiamängud või suusamaratonid või jalkamatšid olid, et ma ei peaks kuulma-nägema seda spordi-saasta. Aga seal “Tujurikkujas” – no täpselt sellised need eestlased ongi. Oi, ma nii vormis, teeme ära! Ups, jäin viimaseks :D

Ja no loo valik oli väga hea – Alo Mattiiseni südantliigutav ballaad… Isegi kurb hakkas korraks, kuigi sõnum oli jälle täpselt naelapea pihta. Ja eriti meeldis, et Benton oli nōus laulma loo kõige karmima lause :)

* peakiri “Jack, come back” on Rose’i meeleheitlik hüüd “Titanicu” filmis, kui on selge, et Jackiga on kõik.. Ma tahaks samamoodi karjuda “Tujurikkuja, tule tagasi!”

Aga nagu “Tujurikkuja” produtsent Eerik Moora ütles, oli hea hetk lõpetada, et mitte alla käia, ära vajuda või end kordama hakata.

Kuidas teie aastavahetus möödus ja milliseid saateid vaatasite? Mis meeldis? Mis ei meeldinud?

19 thoughts on “Jack, come back*

 1. “Võtsin gemossist suure paki, minu meelest seal hea hinnaga, 500grammine pakk maksab 15€, muidu poes mingi 100-150grammine pakk juba 3-5euri.”

  Lihtsalt mainin, et 5×3=15 (kui 100g maksab 3 eur) ja u 3.3*5=16.5 (kui 150g maksab 5 eur). Nii et eriti vahet polegi. :D

  Aga muidu enamik saadete osas nõus, v.a. Tujurikkuja. Nt seal raadioklipis sain mina vähemalt aru nii, et mõnitati mõlemat poolt veits. Esiteks on sellised tohlakad, kes lähevadki poodi ja hakkavad rääkima, et neil mingi asi teeb imelikku häält ja siis hakkavad seda häält järgi tegema, nagu see räigelt annaks midagi juurde. :D Et nagu iga kord kui asi läheb üht või teistpidi katki, siis tal on mingi oma kindel hääl?! Teiseks vahel need töötajad küsivad jumala haigeid küsse, täpselt nagu see kirvega löömise küss.

 2. Ei saanud mina ka sellest raadio teemast aru. Lõpuks hakkasin naerma kuna see käis julmalt närvidele ja seega kerisin edasi ( vaatasin kordust) , seda spordijama ma ei vaadanud, jälle kerisin edasi ja kui tuli kuulus finito lõpulugu siis mees korises kõrval ” pane vaiksemaks see mõttetu inin “, aga nii kui Benton laulma hakkas naersime koos.
  Mujalt olen näinud halvustavaid kommentaare just selle loo kohta ja seda kui lamedad naljad ja oh rikuti see ainus hea lugu ära. Ausalt, müts maha Bentoni ees, et ta üldse seda laulis.

  Toidulaua koristasin ma sama päeva õhtul ära :D häiris, et mustad nõud igal pool ja no söök ka laual :D
  Aga liha…. Tegin sama mis sina ja no for real maailma parim liha ever. Kniks ja kummardus selle imelise retsepti eest ;)

  1. Ma ütlesin ka abikaasale, et kuidas Benton üldse oli nõus seda osa laulma. Väga lahe! :) Ja minu arvates väga naelapea pihta laul. Seda võõra vihkamist on nii palju.

 3. Aga kuidas padjaklubi meeldis?

  Minu arust oli kuidagi, hm.. lahja. Ei leiagi seda õiget sõna siia. Tujurikkuja oli hea ja ega ma midagi muud eriti ei vaadanudki.

  Ilusat uut aastat teile!

 4. Lihtsalt mainin, et Titanicu filmis Rose ei hüüdnud “Come back!” surnud Jackile, vaid hoopis päästepaatidele, mis uuesti eemale minema hakkasid.

  1. Nojah, TV3 pole ammu 1. jaanuaril filmi näidanud ka.. ei tea vb enam täpselt kuidas oli :D

 5. Uk-s jooksis kunagi selline sketsi saade nagu Little Brittan ja vot see raadioklipp on peaaegu et copy past seal saates olevast ühest sketsi sarjast. Ega sellel ei olegi mingit pointi vaid lihtsalt ongi nii jabur et ajab naerma (keda ajab, keda mitte). Kui aga sellise stiiliga pole harjunud, siis hakkavadki inimesed üle mõtlema ja mingit pointi otsima.

 6. Kinoteatris see Raua nalja point oligi alles lõpus (nagu tegelikult ka Lille oma), kui öeldi, et Raud tuli rääkima peale teise lapse sündi leitud sisemisest rahust ja Lill vist sellest, et kõik on võrdsed.
  Iseenesest mulle kinoteater tätsa meelddis, andis väa edukalt edasi, kui petlik on TV.
  Tujurikkuja oli klassika. Padjaklubi on veel järgi vaatamata aga kuna ma üldiselt ei ole hull fänn niikuinii, siis vaevalt et üllatab.

 7. Nojah, inimesed on erinevad. ☺
  Minu meelest oli Edekabel seekord nii alla igasuguse arvestuse, et isegi kommenteerida ei viitsi. No ei olnud naljakas, isegi natukene mitte. Seevastu Tujurikkuja oli väga hea. Eriti sportlaste osa ja lõpulaul muidugi ka. Isegi kurb hakkas, sest vihkamist on viimasel ajal tõesti nii palju. Samuti oli väga hea saade Tõuske püsti ETV pealt.

 8. See 1944 nali seisnes selles, et filmis ka kogu aeg peategelane vahetub, sest eelmine saab lihtsalr surma. See oli väga naljakas tegelikult…soovitan vaadata filmi.

  1. Jaa, minu meelest oli ka see just koos lõpulauluga parim klipp, aga tõesti-kui filmi näinud ei oleks, ega siis vist tõesti ei saaks aru nii, et soovitan ka filmi vaadata ja siis uuesti Ott Sepa klippi :)

 9. Minule jälle Tujurikkuja üldse ei meeldinud ja lõpulaul oli ilmselge riigipoolne pagulaste propaganda. Mulle Avandi kunagi väga sümpatiseeris, aga Edekabelis tehti teda minu meelest täpselt järgi. Mulle ei meeldi, et ta on nina nii püsti ajanud. Mulle tundub, et ta tahab tõestada, kui “diip” ta on. Aga no ta on ilmselt aru saanud, et ega “diip” kunstiga raha väga ei teeni. Seega on ta võtnud osa projektidest, mis küll toovad raha sisse, kuid ise tunneb piinlikust selle üle. Ta ju öelnud, et näosaates lõi kaasa üksnes raha pärast, oli ju vaja seda rõhutada! Ja lõpulugu mulle ka ei meeldi, sest inimene võiks lõpuks aru saada, et pagulaste propaganda mitteaktsepteerimine ei tee sinust rassisti! No ei olnud naljakas! Üha enam loen Liveleaks uudiseid, sest ETV, Postimees ja Delfi on riiklik propaganda. Ma ei taha ka Avandi kohta halvasti öelda, sest tal on olnud raske elu, kaotanud oma lapse. Müts maha, et korraldavad naisega pardirallit :) usun, et südames hea inimene.

  1. See viimane lugu ei pidanudki mu meelest naljakas olema, vaid natuke südametunnistusele koputama..

  2. Naljakas kommentaar @Minni. Sa vist ei saagi poindile pihta. Mille pärast sina tööl käid? Sest meeldib? Muidugi peab töö meeldima, aga kui raha ei saaks, siis vist ei viitsiks käia ka? Ma armastan oma tööd, aga ikka küsin iga aasta palka juurde ja kui ei saaks, siis otsiks uue töö ka ilmselt. Minu meelest on just lahe, et ta on nii aus ja samas nii sarkastiline. Aga sulle vist rohkem meeldivad need “teen seda ülla eesmärgi nimel” vennad, kes valetavad nii inimestele kui iseendale. :)

   Ja PS! Avandi ongi väga diip, mitte ei ürita olla. :P

Comments are closed.