#elulineblogi

Kaheksa aastat pärast maovähendusoperatsiooni

Ülemise pildi kaal: 2011 aastal 111kg; 2013 aastal 56kg; 2018 aastal 62kg 

Üleeilse laivi teema oli minu maovähendusoperatsioon. Kuigi ma olen sellest ka siin blogis varem kirjutanud, siis sel sügisel saab operatsioonist üheksa aastat ja tegelikult on mu kaalulangus olnud väga hea ja samuti selle nö säilivus.

Näide minu kaalust

Patsient, kelle ideaalkaal on 55kg kaalub enne operatsiooni 111kg, seega on tal üleliigset kaalu 56kg. Viis aastat pärast operatsiooni on tema eeldatav kaalulangus umbes 37kg ehk kaks kolmandikku oma ülekaalust ja ta kaalub 74kg (mina kaalusin 66).

Pikaajaline (üle viie aasta) kaalulangus pärast bypassi operatsiooni on 65-70% ülekaalust ehk minu puhul peaks see olema 72-77kg. Ma kaalun hetkel 64kg.

Muuseas, ma kaalusin pärast Hedoni sündi ca neli aastat 70kg ja see ei liikunud kuskile poole, sain selle kaalu liikuma Dr Simeonsi dieediga. Pärast teist Dr Simeonsi dieediringi (veebruaris 2020) olin 62, aga karantiin you know!

Kes tahab, saab laivi järele vaadata siit:

Kes tahab, saab lugeda varasemaid postitusi:

Avameelselt maovähendusoperatsioonist

Maovähendusoperatsiooni ABC

ENNE ja PÄRAST maovähendusoperatsiooni

7 thoughts on “Kaheksa aastat pärast maovähendusoperatsiooni

  1. Ma arvan, et tulemus on hea üheksa aasta kohta, tubli! Ise olen ka sama tee läbi käinud, ainult aasta on möödas, kuid mingi hirm hakkab tekkima, et see võib kõik tagasi tulla. Eriti hullud on muidugi olnud need 1,5 kuud peaaegu ainult kodustes tingimustes lapsega (ja mehega :) ) – söömised, joomised, näksimised õhtuti on igapäevane. Muidugi väike vein ja siis julged veel rohkem näksida. Alkoholiga võib mingi imelik suhe tekkida jah, loodetavasti on see tekitatud praegusest ärevast olukorrast…motivatsiooni pole kuidagi teha midagi, selline imelik aeg. :D

    1. Ise usun jah :) 20 milliliitrit. Sinu magu on 50 milliliitrit, aga magu venib 10x suuremaks. palju sina korraga sööd?

  2. Huvitav lugemine, aga kunagi pole täpselt aru saanud, kuidas magu saab algselt ka nii väike olla (50ml, suureneb 10x).
    Söömishäire (ülesöömine- väljutamine) tõttu söön tihti korraga 3-4kg toitu+ alati joon kõrvale 1,5l kalorivaba gaasilist jooki 1-2h jooksul. Kas on võimalik, et magu ongi meeletult välja veninud ja iseseisvalt tagasi ei tõmbu? Kas maovähendusoperatsiooni tehakse ka sellises olukorras (kmi järgi olen alakaalus)?

    Kui küsimustele vastata ei oska, pole midagi :). Jõudu!

    1. Täiskasvanud inimese magu mahutab tavaliselt 1,5 liitrit (kuni 4 liitrit) toidumassi ning tühjana tõmbub see lihaseline organ üsna väikeseks ja kurruliseks. Vastsündinu maomaht on umbes 30 ml, pikaajalisel suurel õllejoojal võib see olla aga isegi kuni 10 l. Ehk siis ajaga see venib ja annab aina rohkem venima.

      Mida rohkem üks asi venib, seda lohvakamaks ta ju jääb, mõtle kasvõi riidest poekotile.. annab venima.. lõpuks on suurem kui alguses.

      Ma ei oska vastata, kas alakaalulistele tehakse, peaksid seda uurima, sest ilmselgelt on siin tegemist terviseprobleemiga.

    2. Maovähendusoperatsioon on absoluutselt vastunäidustatud ükskõik, missuguse söömishäire korral. Antud juhul on vajalik psühhiaatri abi, Tartus on eraldi spetsialistid, kes söömishäiretele keskendunud, kuid ka Tallinnas on psühhiaatreid, kes rohkem söömishäiretele keskendunud.
      Keegi mainis alkoholi tarvitamist opi järgselt- liialdamise põhjus on sageli lihtne, üks sõltuvus (söömine) asendatakse teisega. Kahjuks olen juba mitut finaalis maksatsirroosi näinud, kus akoholi tarvitamine sai hoo sisse just mao opi järgselt.

    3. Vaevalt söömishäire (ülesöömine- väljutamine) puhul seda tehakse. Kui on ikka häire, siis ma eeldan et sa ei suuda end kontrolli all hoida. Opi korral on oht et söödki end lihtsalt lõhki. Aga loodan et leiad abi mida vajad.

Comments are closed.