#elulineblogi

Kas te julgete kodus hambaid valgendada?

Terved, ilusad ja valged hambad on üks tunnus, mille järgi tehakse alateadlikult järeldusi sinu tervise ja viljakuse kohta. Jah, viljakuse, sest kuigi teadlikult me esimeste asjade seas just seda ei vaata, et „kas temaga tasuks lapsi saada“, siis bioloogia kallutab nii meie otsustusvõimet küll. Ilusad hambad = atraktiivne inimene. Teadlikult või alateadlikult.

Me oleme Meelisega mõnes mõttes hambafriigid – käime korra aastas kontrollis, et kõik üle kontrollida ning vajadusel hambakivi eemaldada ja soodapesu teha. Muidugi meeldivad meile mõlemale valged hambad (kellele ei meeldiks?) aga hambaarsti juures on iga liigutus ikka päris-päris kallis. Hinnakirjas on tõenäoliselt isegi välja toodud, et kui hambaarst sulle suhu vaatab, siis käib see maagiline tsinntsinn ja 45€ läheb pangaarvelt maha. Seega oleme me Meelisega proovinud koduseid hambavalgenduskomplekte, kuid seni on selline.. meh. Vist on natuke toiminud, kuid samas on kuklas küsimärk, et kas see on nüüd ikka hammastele hea?

Sattusin aga ühe influka soovitusele, mis mulle silma ja meelde jäi. Nimelt soovitas tema JOI kodust hambavalgenduskomplekti, mis sai 2021. aastal ka „Anne & Stiil Ilulemmik“ auhinna. Miks see tavalistest hambavalgenduse komplektidest erineb? Teistes komplektides on valgendusgeelis vesinikperoksiid, mis toimib kui pleegitaja. JOI komplektis on vesinikperoksiid asendatud naatriumperkarbonaadiga ning selle kasutamine on täiesti ohutu. Lisaks on JOI valgenduslambi aparaadis viis pirni, kui teistes turul pakutavates komplektides enamasti vaid üks.

Valgendamine ise on valutu ning ei põhjusta igemete ega hammaste tundlikkust või valulikkust. Ei pea kartma, et pärast pead hakkama hambaid ainult Sensodine-iga pesema (mis on muidu täitsa okei hambapasta). Valgendama peab 30 minutit päevas ning tulemus peaks näha olema juba pärast esimest valgenduskorda. Ja mis eriti äge, tegemist on nö garantiiga tootega – kui su hambad valgemaks ei muutu, saad raha tagasi.

Pärast sellist kiidukõnet olin mina igatahes müüdud ning kirjutasin JOI-sse, et nad ka meile ühe komplekti teele paneksid. Olemas on nii ühe- kui kaheinimese komplektid, meie soovisime Meelisega kahele mõeldud komplekti. Selles komplektis on kaks UV-LED lampi ja kaks paari termovormitavaid hambakapesid. Lisaks neli pakki valgendusgeeli, kaks puhastuslappi hammastele, toonimääraja ja kasutusjuhend. Kusjuures hind ei ole ka (kahele mõeldud) sellise komplekti eest minu arvates kõige suurem – natuke alla 50 euro.

Kuidas JOI kodust hambavalgenduskomplekti kasutada?

1. Harjake hambad puhtaks ja kasutage hambaniiti vahetult enne valgendamist. Valgendav geel on puhaste hammaste korral kõige tõhusam. Sobivuse ja mugavuse kontrollimiseks proovige hambajäljendit esmalt ilma valgendita. Enne valgendusgeeli pealekandmist veenduge, et hambajäljendid on puhtad ja kuivad. Niiskus vähendab valgendava geeli efektiivsust ja aeglustab valgendusprotsessi. Samuti võite kasutada puhastuslappi, mis on komplektiga kaasas.

2. Geeli peale kandmisel ärge täitke täielikult hambajäljendit. Asetage väike tilk hambavalgendusgeeli poolenisti hambajäljendi sisemisele esipinnale. Ärge levitage hambavalgendusgeeli igale poole laiali. Järgmiseks hammaste valgendamiseks sulgege süstal, kuniks see saab järgmiste valgendamistega tühjaks.. Keskmine hooldus ühe kaare kohta vajab ligikaudu 0,5ml 1ml valgendavat geeli.

3. Hambajäljendite paigaldamine: asetage hambajäljend suhu üle hammaste ja kindlalt vastu hambaid. Pühkige üle hambajäljendi ääre imbunud liigne geel sõrme või vatitikuga.

4. Kui olete LED lambi tööle pannud ja suhu asetanud, siis hoidke LED lampi kuni 15-30 minutit suus. Soovitud tulemuse saavutamiseks võite kasutada ülepäeviti kuni 4 valgenduskuuri saab täis. Korrake kuuri iga paari kuu tagant, vastavalt vajadusele.

5. Eemaldage hambajäljendid ja loputage hambad ja suu puhtaks. Harjake, vajadusel võite kasutada ka hambaniiti ja jätkake tavapärast hammaste puhastamist. Pärast hambavalgendusgeeli eemaldamist võite alguses märgata hammastel valgeid laike. Selle põhjuseks on tavaliselt hammaste dehüdratsioon ja see väheneb umbes ühe tunni jooksul.

12 tundi pärast hambavalgendusprotseduuri peaks vältima hambale plekke tekitavatest asjadest – tume tee, kohv, vein, suitsetamine jne. Hambavalgendusprotseduuri peaks tegema paar korda/päeva järjest, seni, kuni tulemus on sobiv. Puhastage hambajäljendid külma veega, hoidke hambajäljendeid hoidikus ja geeli jahedas, kuivas kohas, eemal kuumusest ja otsesest päikesevalgusest.

Mõne kuu pärast võib protseduuri korrata, kuid siis pole vaja enam tervet komplekti uuena tellida, vaid piisab vaid täiendava geeli tellimisest – see teeb protseduuri eriti soodsaks. Teine variant on valgenduse järgselt osta endale JOI hambavalgenduspliiats, millega saab pärast põhjalikku hambavalgendust protseduuri mugavalt nö värskendada ja pliiatsiga geeli otse hammastele kanda.

Tegime Meelisega hambavalgenduse läbi ning tõepoolest kõik on ülilihtne. 30 minutit on tegelikult nii lühike aeg, et see läheb TikTokis scrollides või eelarveridu korrigeerides ruttu ära. 50 euro eest mõlemal hambad valgemad ning hing rõõmsam. Ja ausalt, tulemus oli näha juba pärast esimest korda.

PS! Koodiga marimell saab 20% allahindlust. Pääs e-poodi siit!

 

4 thoughts on “Kas te julgete kodus hambaid valgendada?

  1. Tere, mõtlesime tellida Joi 2-se komplekti aga ei leia kohta kuhu sisestada marimell, mus annaks soodustuse!

    1. Kui valid juba pakiautomaadi ja paned edasi, siis tuleb sooduskoodi koht (arvutis mul näitab paremal pool, telefonis ei tea kus näitab, aga pead panema juba nö edasi).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga