Vitamiinid, mida julgen lastele anda ka!

Tõenäoliselt teab iga lapsevanem, kui „lihtne“ on anda lapsele rohtu, mis pole kõige parema maitsega. Sama lugu on vitamiinidega – kui need pole maitsvad, siis on nende andmine ikka korralik võitlus. Mäletan, kui Hedelin oli väiksem ja haiguse järgselt oli vaja teha probiootikumikuur – ostsin apteegist probiootikumitilgad koos d-vitamiiniga. Ja no EI tahtnud ta neid üldse võtta ja ka põhjusega – see maitse oli ikka jälk.  Ja igahommikuses hommikusöök-riidesse-lasteaeda võitluses pole tõepoolest vaja veel ühte asja, mille osas lapsega vaidlema peab.

Vitamiinide-toidulisandite osas läks asi tunduvalt lihtsamaks, kui turule tulid need kõik kummikommi jmt kujul. Endalgi tore iga hommik kohustuslikku kommi süüa. Eks siin muidugi jääb küsimus, et mis sinna kommi sisse lisaks vitamiinile pandud on. E- ja säilitusainetepommid võivad kokkuvõttes rohkem kahju tuua kui sellest natukesest vitamiinist kasu tuleb. Aga milline on siis hea – nii maitselt kui sisult – vitamiin?

Neid väga häid vitamiine soovis endale ka Yumtek.ee asutaja, kes apteekrina otsis just midagi sellist, mille sisu oleks ka päriselt viimase peal. Aegamööda hakkasid ka sõbrad tema tellitud toidulisandite vastu huvi tundma ning tänaseks päevaks on isiklikust vajadusest kasvanud välja väike veebipood. Mis aga mulle tundub põnev – nad ei paku mitte ainult nö tavalisi multivitamiine kummikommi kujul, vaid ka hoopis vähemlevinud lahendusi, näiteks õunasiidriäädika ja Ashwagandha kummikomme.

Õunasiidriäädika kasulikust mõjust on vist enamus kuulnud, nimelt aitab see toetada seedimist ja soolestiku tervist ning vähendada söögiisu. Goli õunasiidriäädika kummikommide patenteeritud koostis sisaldab lisaks õunasiidriäädikale ka B9- ja B12-vitamiine. Info ashwagandha juureekstrakti ja selle mõju kohta on küll vähemlevinud, kuid tegelikult on seda taime juba tuhandeid aastaid kasutatud India rahvuslikus meditsiinis. See on üks väheseid lõõgastavaid (mitte stimuleerivaid) adaptogeenseid taimi ning seda on traditsiooniliselt kasutatud heaolu tunde suurendamiseks ja une kvaliteedi toetamiseks. Lisaks aitab see vähendada stressi, soodustada lõõgastumist, toetada seksuaalfunktsiooni ning mälu ja keskendumisvõimet. Isegi Instagrami uus lemmikpsühholoog (remap_psychologist) tarbib ashwagandhat, järelikult, töötab.

Kes hommikusmuuti sisse või prae kõrvale ikka veel piisavalt rohelist ei söö, saab seda samuti väga hea kvaliteediga kummikommiga sisse süüa. Goli Supergreens kummikommid on segu artišoki lehtede ekstraktist, spirulinast, Bacillus subtilisest, aloe verast, lehtkapsast, moringa lehtedest, brokkolist, odraheinast, klorellast, petersellist, spinatist ja sellerist ning lisatud A-vitamiin, B12-vitamiin, B6-vitamiin, tiamiin. Ja muidugi on need vegan ja kõigest kurjast vabad.

Isegi Jennifer Lopez väidab, et tarbib Goli tooteid ja soovitab neid.. ja no.. kas ta saaks veel parem välja näha?

Lisaks on tootevalikus vitamiinikommide valik kogu perele. Minule jäi silma just lastele suunatud vitamiinikommid, kuid, noh, kommid on nende kohta vist veidi vale sõna, sest kahjulikku pole neis midagi. Frank fruities puuviljakommid on valmistatud puuviljamahla kontsentraatidest, puuviljapüreedest koos pektiiniga ning rikastatud vitamiinide ja mineraalidega. Kõike seda arvesse võttes ei ole ka hind kõige hullem – 24 eurot 60 kommi eest ehk siis enne kevade kohale jõudmist saab 12 euroga kuus teha korraliku vitamiinikuuri.

Tegelikult, ka teiste vitamiinide hindasid võrreldes, saab Yumtekist kõrgema kvaliteediga tooted kätte apteegikaubaga kas sama hinnaga või soodsamalt. Jah, nagu iga tootega on sul võimalik neid kuskilt Aliexpressist soodsamalt tellida, aga sa ei tea kunagi kvaliteeti.. Nende tooted on konkreetselt USA’st ja Šveitsist, nad on ametlikud maaletoojad ja kvaliteedis kahtlema ei pea.

PS! Kood MARIMELL annab teile alati Yumtek.ee poes soodukat ka, niiet polegi vaja välismaalt tellida :D