Kastivaba elu, tere tulemast

Me oleme siin uues kohas “sees” olnud täpselt kaks kuud ja eile oli see imeline päev kui meile paigaldati garderoobid. Juhhuu, kastimajandusel on lõpp. Ehk siis järgnev postitus on sarjast kiidan tegijat. Täitsa ausalt kiidan, olengi megarahul nende teenusega ja kaasamõtlemisega ning sellega, et ei ole vaja kõige kallimaid lahendusi, vaid praktilisi. Ise maksin, ei ole koostöö. Ahjaa, see tuletab jälle meelde, et pidin blogima sel teemal, miks ma koostöid uue kodu puhul teha ei tahtnud. Aga alustame algusest.

Kolm kuud tagasi..

Kui notar oli ära olnud, siis palusime veel võimalust siia uude koju koha peale tulla – maaler vaatas ja mõõtis enda jaoks vajaliku ja meie mõõtsime enda jaoks vajalikku (sh garderoobide suurusi). Kirjutasin Liuglevale Uksele juba detsembris, et tahaks tulla ja abi/nõustamist garderoobi loomisel/kokkupanekul, sest olin kindel, et tarne on kindlalt megapikk. No ei olnudki lõppkokkuvõttes megapikk, arvestades, et kuskilt kus ma vannitoa pakkumist küsisin, öeldi “juuni”, Liuglevas Ukses aga 6-8 nädalat.

Läksime siis esimest korda salongi ja ma ei pannud mitte mingeid piire – valisin just neid asju, mis meeldisid ja mõtlesingi, et ootan ära selle esialgse pakkumise ja kui on ikka megakirves, siis hakkan ringi tegema. Valisin just sellised sahtlid nagu kohapeal meeldisid, sellised sisud, sellised jalanõude organisaatorid ja ehtelaekad nagu tundus äge.

Kokku planeerisime kaks garderoobi – all on meil tegelikult selline “walk in” versioon, aga sellest tahtsin ma teha rohkem sahver/panipaik/garderoobi kui päris garderoobi, sest seda kola on piisavalt, mis mahutamist vajab – alates tööriistakastist, apteegisahtlist ja köögirätikutest/põlledest ja lõpetades jalanõude ja igapäeva üleriietega. Ehk siis selle planeerisime sellise hästi kompaktse – palju riiuleid ning sahtleid ja vähe lahtist pinda.

Üles magamistuppa planeerisime siis sellist klassikalist riidekapilikku koos kellade- ja ehtesahtlitega, LED’ide ja tulede-viledega.

Esimene pakkumine – ca 7500€!

Esimene pakkumine oli ca 7500€ – ma olin valmis hullemaks kui aus olla, aga kuna ma enda peas olin pannud endale eelarveks 5000€, siis teadagi – kui mul on pähe võetud plaan midagi summa eest x saada, siis pean ma seda saama.

Läksime uuesti salongi, et need projektid üle vaadata (mulle tundus kohapeal mõistlikum teema üle arutada kui seitse meili omavahel edastada..). Meie assistent (garderoobiingel) Sten võttis meid jälle vastu ja tunnistas, et meie esialgses variandis olid põhimõtteliselt kõige kallimad sahtlid ning neid oli seal nii palju, et moodustasid 1/3 koguhinnast. Seega, soovitas ta, et kui me sahtleid muudaks või vähemaks jätaks, tuleks hind kolinal alla. Nii me tegimegi.

Ülemises garderoobis asendasime samuti mõned sahtlid korvidega, alumises hoopis 40×40 riiulitega kuhu mahuvad sisse kastid, mis meil juba olemas on (ala tööriistad, apteegikraam jne) ja lõpptulemusena saime kaks garderoobi alla 5000€ kätte, mis tundub mulle enam kui mõistlik.

Sealjuures ei pidanud ülemise garderoobi pärlitest loobuma, need mahtusid kenasti eelarvesse, jäid LED valgustid, et garderoobis toimetamist valgusküllasemaks teha (lähevad automaatselt kustu 40 sekundi pärast kui mingit liikumist ei toimu). Samuti jäi ehtelaegas ja selle peale igati eksklusiivne klaasriiul, hakkame Meelisega kindlasti maid jagama, kellele rohkem ruumi jääb, kas tema kelladele või minu ehetele. Aga tean juba ette, et sinna lähevad tema kellad ja mina vaadaku oma ehetega ise.

Kusjuures, enne kui siia kolisime, siis mu ideaalses maailmas oleksid samasugused maast laeni garderoobid ka laste tubades, aga kuna hetkel Hedoni triiksärgi ja viigipüksikapp on suht kesine, siis tundub mõistlikum hoida ta tuba rohkem lapsemeelne ja kuna Hedelin ikka veel meie toas on ja tema toas on kontor, siis otsustasime need garderoobid tulevikku jätta.

 

Liugleva Ukse poisid olid siin viis tundi ja kõik tehtud! Super tulemus. Aga – nüüd kui me suurt pilti nägime, siis tahame ikkagi seal garderoobis uksi tagumise seinaosa ette (seal kus jalanõud) :D Paigaldajad ütlesid, et on võimalik, seega kiri salongi läks juba teele. Haah, läksin praegu linki võtma ja mis ma näen – märtsis suur hinnasula, garderoobid -15% ja liuguksed -20% (kahjuks me liuguksi panna ei saa :D) – aga kellel vaja, siis mina jäin Liugleva Ukse teenusega väga rahule. Rahakott ei rõõmusta, aga mina küll :)

Personaalset pakkumist võite küsida ka otse meid aidanud Stenilt. Soovitame soojalt! Hea kaasamõtleja ja lahendustepakkuja!

Sten Bauer
Liuglev Uks OÜ
müügi – projektijuht
Pärnu mnt 110
+372 56 283 830, +372 646 5101
sten@liuglevuks.ee

2 thoughts on “Kastivaba elu, tere tulemast

Comments are closed.