Kes ostab Alari Kivisaare T-särke?

Täna hommikul oli SkyPlusis juttu nädalavahetuse skandaalist – Mallukas vs Buduaar. Lõpuks jõudis jutt selleni, et Kivisaar (kellel on T-särgipood) ei julgeks Mallult reklaamaartiklit tellida, et pärast tõmbab vee peale. Ma teen siis täitsa ilma rahata ühe postituse Kivisaare uuest, või noh, mis uuest, juba mõnda aega tegutsenud särgipoest.

PS! Ma võiks muidugi Kivikale praegu arve teele panna reklaamposti eest, sest reklaam on reklaam. Buduaar on praegu tänu ohkimisele saanud reklaami nii et tolmab. Mitte keegi, pole mitte kunagi, nii palju ja mitu päeva järjest Buduaarist rääkinud, et terve meedia kihaks. Well done, Mallukas! Ma esitaks paar arvet veel! :D

Aga nagu Kivisaar ise ütles, tahaks ikkagi singi alla võid ka panna. Loodetavasti leidub keegi, kes nüüd särgi ostab. Või kaks. Või viis. Siis nuga ikka libiseb saia peal…

Kui mu mälu mind ei peta, siis millalgi eelmise aasta lõpus tegi Alari Kivisaar oma T-särgi poe NOART. Esiteks, mida see tähendab? Ei kunsti? Hm..?

Kuulsin seda uudist poe avamisest omal ajal a vist SkyPlusi hommikuprogrammist või lugesin kuskilt, kus oli juttu, et ta testis mitu aastat T-särke, et need oleksid kvaliteetsed ja head, kõik särgid olid eranditult musta värvi ja aastatepikkuse testitulemusena kvaliteetseimad, mida maailmas leidub. Hm.. ok? Kui kvaliteetne peab üks suvaline T-särk olema? Nagu for real? Ma ei saa aru. Särk on särk. Pesus läheb nagunii lõpuks luitunuks ja must pleegib päikese käes nagunii. Või on Alari särgid mingid SPF faktoriga ja ei võta päikest ligi? Või kui kaua üks T-särk vastu peab pidama? Sajand?

Läksin siis kohe e-poodi uudistama, jaja, ma vist kuulsin seda ikka raadiost või siis jäi kuskil telefonis ette, sest ma mäletan, et sõitsime autoga ja ütlesin veel Meelisele, et näed, Kivikas on särgipoe teinud, pakume hinda.. Meelis pakkus vist nooo… 25,90€, ma olin mingi.. ah, särgi eest? Ja siis hea, et ma istusin. FAKING 50€ särk! Nagu midaaa?? Ma saan H&Mist selle raha eest kümme särki!

Okei, Alari särk maksab 49 ja sisaldab sealjuures tema isiklikku loomingut, aga still. Ma võin ju netist lambi „backroundi“ alla laadida ja minna T-särgipoodi ja paluda endale see teha. Same same but different! Ei ole? No okei, saan aru, et Kivisaare looming. On ilusad pildid, pole midagi öelda. Aga viiiskümmmmend eurot?

Ma tõsiselt jätan asju ostmata, sest need on nii ülehinnatud. Ma ei saa aru, miks peaks särgi eest maksma 50€. Ma ei ostaks 50€ eest isegi mitte Armani või Gucci särki, või ma ei tea, mis need „ägedad brändid“ on. Okei, meie majapidamises on KOLM T-särki, Meelise kapis, mis maksavad 150€ tükk. Need on mingi Jaapani disaineri omad, käsitööna tinutatud, tikitud vms, ma tõesti ei tea ja Meelis ostis need kunagi kui see oli tema tunnipalk. Ei pane pahaks. Samas kingi ja kotte ostaks ma selle raha eest küll. Aga T-särk. Ma arvan, et ma pööritasin poes silmi kui Meelis neid särke kokku kahmas, aga kuna raha oli, siis mul oli suva.

Siin näide Meelise ühest särgist, mis hingehinda maksis. (Foto: Kalev Lilleorg)

Praegu mõtlesin, et ma saan ju minna Alari Kivisaare kodukale, tšekata tema tehtud töid, endale meeldiv pilt arvutisse salvestada ja selle endale mälupulgale panna ja T-särgipoodi marssida.

Okei, Alari kodukalt otse pilte salvestada ei saa ja suures formaadis neid ka nö ei näita, saaksin teha ekraanitõmmise (kui haige sõna see veel on!) ja kvaliteet kannataks. Aga, kuna ma ei propageeri siin piraatlust või teiste tööde kasutamist ilma loata vms, siis tegelikkuses saab need pildid ikkagi jumala korralikus formaadis kätte, kui natukene otsida või HTMLi tunda. Seega, võiksin ma vabalt endale sellised Alari tehtud pildid särgile vorpida. Maksan 9€ T-särgipoes trüki ja särgi eest ja olemas.

Foto: Alari Kivisaar
Foto: Alari Kivisaar
Foto: Alari Kivisaar

Meelis ütleb alati, et kui möödub T-särgipoest ja neid Kivisaare näidissärke vaateaknal näeb, siis need tunduvad nii morbiidsed. Kõik on nii sünge. Et kas sihtgrupp on mingi „hard rock halleluja laager“ või kes? Okei, tuleb tunnistada, praegu on nad välja tulnud ka valge kollektsiooniga. Noh, suvi ikkagi ju! :) Thumbs up!

Nii ja nüüd ma jõuan selleni, et kas keegi reaalselt ostab ka neid särke? Nagu misasi paneb teid maksma 50€ särgi eest? No ausalt, ma mõtlen, et ostan kvaliteetse nahast käekoti, maksan 300€ ja see kestab aastaid. Aga särk? Kas keegi on neid katsunud, kandnud, pesnud, kuivatanud – mis neis nii teistmoodi on? Mingi kašmiir särk?

 

 

 

60 thoughts on “Kes ostab Alari Kivisaare T-särke?

 1. Mina ka seda teemat ei jaga, aga oma mehe pealt olen näinud, kui keeruline on mõnel leida hästi istuvat ja hea materjaliga t-särki. Ja kui tõesti sa leiad selle ideaalse, siis pole probleemi ka 50eur selle eest maksta :)

  1. Minu mees samasugune. Kui lõpuks leiab, mis meeldib, pole probleemi ka sott või enam välja käia. Enamus särke ostab lennujaamadest või automüügi salongidest. Mingi Reserved vms ei tule tema puhul kõne alla kaa, kuigi minul on enamus riideid sealt :D

 2. Mul mehel on see särk, sai kingituseks. Ei ole midagi erilist, materjal on küll väga pehme ja “siidine” aga pigem selline häirivalt liibuv ja ôhuke. Suht kiirelt kaotas pestes oma vormi ka…

 3. Minul on NOARTi särk.
  Sellega olen nõus, et nende pildivalik on noh selline .. et jah ..
  Mul oli konkreetne särk, mis mulle väga meeldis, joonistatud kassiga, minu arust selline äge sirgeldus. 49€ ma selle eest siiski ei raatsinud maksta, aga mingi aeg oli neil -30% ja siis ma ikkagi ostsin selle särgi ära.
  Samas särgi kvaliteeti kiidan küll, ka pärast väga mitmeid pesusid on särk ilus sirge, ei ole kuskil õmblused keerdu vedanud ega särk luitunud.
  Samas kui suvalisel H&M-i 10€-sel särgil olid pärast kolme pesu kõik õmblused viltu ja särgil olid augud sees, särk ise veninud. Pesin mõlemat särki ühtemoodi.
  Ma saan küll selle Noart särgi hinna eest vb 3 H&M-i särki, aga kui need ära laugunevad juba pärast paari pesu, siis on vahe sees küll.
  Samas hetkel ma ennast uuesti Noart särki ostmas ei näe, sest nende särkide valikus ei ole rohkem ühtegi sellist pilti, mida ma enda särgile tahaks.

 4. Siinkohal kehtib mu arust ütlus – loll pole see, kes küsib, vaid see kes maksab! Ise oma raha peale nii vihane pole, et sellise raha eest T-särgi ostaks. Enne paar kingi.

  1. Arvan sama! Kui äri edeneb ja särgi eest on võimalik 50 euri küsida, siis miks mitte? Kui Sinul sellist raha ei ole, siis ei osta ka – lihtne! Aga ‘teen screenshoti Kivisaare pildist ja lasen samasuguse särgi T-Särgipoes teha’…loodan, et see on nali.

  2. Ma ju ütlesingi, et ma ei propageeri seda.. Üldiselt mulle ei meeldigi mingid piltidega särgid, kui neil mingit eriti head sõnumit pole.

 5. Kas sa tõesti võrdled H&M pahna kvaliteetsete disainisärkidega? Kes on harjunud oma riideid hiinast tellima, ei tee vast tõesti särgil ja särgil vahet, kuid kes vähegi teeb enda tervisest, mugavusest ja keskkonnast hoolib, saab aru et särk peakski hästi istuma ja aastaid vastu pidama. Ning mis mõttes – kui kaua peab üks särk vastu pidama??? Sinusugsed “kannan ja viskan ära” tarbijad hävitavadki meie keskkonda.
  Ja kõige lõpuks – kas sa tõsimeeli kirjeldasid protsessi ja andsid avalikult soovitusi loomevarguseks?

  Väga piinlik lugeda.

  1. Kirjutasin ju, et ma ei kutsu kedagi üles neid pilte kuidagi kasutama. Ja ei kirjutanud ka, kuidas ma pildini jõudsin, lihtsalt, et tegelikkuses.. Mine seisa kaks tundi T-särgipoes ja vaata, mis piltidega inimesed sinna tulevad.. Paljude piltide kohta öeldakse seal, et programm keelab kasutada, sest need on autorikaitstud.

 6. Minumeelest on odaval tsäegil ja kvaliteetsel tsärgil märgatav vahe! Nagu sa ütlesid luituvad ja venivad välja või tõmbavad pesus ikka lõpuks kokku, aga vahe on selles kui kiiresti see juhtub, kas pärast viiendat pesu või pärast kahekümnendat pesu. Seega mina ei näe probleemi kulutada särgile, mis on korralik 50€, sest oma mehe pealt olen hästi näinud, mis vahe võib särkidel olla. Aga samas see eeldab muidugi, et ma saan poes särki katsuda ja venitada ja veenduda, et tegu on hea materjaliga.
  Tsärgi poest veel niipalju, et me alles lasime seal lapsele teha ühe pildiga pluusi ja see maksis tõesti pluus+pilt kokku alla 10€, aga pärast neljandat pesu olid juba pildil esimesed praod sees ja nüüd paar pesu veel hiljem kõlbab see särk ainult kodus selga panna, sest lisaks pildile, mis nüüd on täiega katku on ka kaelus täiega välja veninud. Seega mina seda kohta küll kellegile ei soovitaks!

 7. Minu mehel ka Noart särk. Kiidab väga. Materjal on hea. Pärast väga mitut pesu on ta täpselt samasugune kui ostes, mida ei saa aga HM särkide kohe üldse öelda.

 8. Hehee “tasuta” reklaam ise loodate sellelt postituselt ka reklaaami saada oma blogile nüüd..Et äkki Kivisaar räägib teist ka meedias ja miks ei või särgid olla hardrockhalleluuja..mis siis peavad olema mingid vikerkaartega gei-teemalised ?

 9. Ostsin mehele selle särgi ja kiidan väga.Inimesed on erinevad.Keegi peab seda 49 euri suureks summaks sest kogu elu maksab 1-10 eur,mõnel maksavad sokid ka rohkem.Särgil ja särgil on vahe,ostan lapsele vahest neid H&M riideid,täiesti kvaliteedi vabad.50 eur mingi T-särgi eest välja käia,pole nüüd küll midagi kosmilist.

 10. Tere Marimell!
  Rõõm näha, teema emotsiooni tekitab:) Kahju nats, et ainult hind arvustatud sai, mitte toode ise. Võiksin pikalt seletada kuidas hind kujuneb aga las ta jääb. Ei pahanda, et Sa teemaga kursis ei ole. Mina ka ei olnud, enne kui ise tegelema hakkasin. Ja kukkusin isegi istuli:) Teeks hoopis väikese eksperimendi? Ma saadan Sulle faili. Sina lähed kuhugi t-särgipoodi ja lased 9€ eest mustale särgile foto printida. Kui hakkama saad, teen midagi välja:)

 11. Aga Märksi triiksärgid? Minu arust ka veits liig….millal Roosileht oma brändi teeb :D

 12. Mina ostaks ennem selle raha eest juba hilfigeri t-särgi mis on palju viisakam ja stiilsem. ( Kusjuures viimati hilfu särgi sai 13 eur soodukaga, haha) Kui ma selliseid õuduseid tahakski kanda siis laseks t shirt stores oma pildi pluusile panna. Kuidagi jube overrated on need särgid…algaja kohta riideäris hind ka liiga ulme, ega ta mingi Liina Stein pole !

 13. T-särgil ja T-särgil on vahe ja väga odavad ja kehvast materjalist T-särgid tõesti ei kannata pesu ja ei kesta. Eks see kvaliteet ikka oleneb rohkem materjalist,mitte konkreetselt hinnast. Kuna tal on legaalne firma ( ma eeldan),siis maksud,tööaeg jne maksab ja kui veel kasum ka arvestada,siis ilma selle kõigeta on need särgid alla 10€ väärt kui sedagi.
  Endale ei ostaks,lihtsalt ei meeldi,aga ei välistaks mõne särgi/pluusi eest sellist raha maksta. Küll siis kvaliteeti,mitte nime eest.

 14. taaskasutuses paari euroga särk on kantav korras koguaeg. samas 7-10eurone poesärk läks läbi paari korraga niidid lahti, venis välja.
  kuid kui raha oleks lademes ostaks küll mõnusa loodusteemalise särgi sealt :P:)

 15. Mulle meeldivad nt Rauno Märksi disain. Vähemalt on midagi…hmm…enamat. On ka kallis, aga eks disain maksabki, aga eelistan Kivisaarele Märksi ( ka persoonina)

  1. Ma eelistan Kivisaart Märksile ja kui kellegi särki kandma peaks, siis ka Kivisaare särki vist :) Ma pole üldse tüübilt mingi triiksärgikandja.. Pigem teeks mingi laheda öösärgi endale Kivisaare T-särgist :D

 16. Nende särkide puhul maksab ikkagi looming, ma usun, nagu nende Meelise 150.- särgi puhulgi. Kivisaar ei tõmba netist pilte vaid käib ise neid pildistamas. Loodusfotograafi looming on natuke aeganõudvam, kui stuudios pildistamine, peaksite vast ise ka teadma.

  Maksaksin hea meelega kellegi loomingu eest sellise hinna, aga siis ootan, et see särk ka vastu peab, st et ma seda ka kasutada saan, mitte ei pea kapis hoidma. Sisuliselt ostaksin selle särgi puhul Kivisaare tehtud loodusfoto, mitte suvalise T-särgi

 17. Ühe Kivisaare särgi peal on ühe mu sõbranna koer. Varjupaigast võetud. Foto on tehtud siis, kui koer veer varjupaigas oli. Sõbranna hullult ravis ja putitas teda aastaid, koer oli ikka väga haige, kui tema juurde sattus. Varjupaik tahtis magama panna. Siiani on koer tegelikult ravimite peal ja terviseprobleemidega. Sõbranna tahtis ka särki osta, kui talle link saadeti, aga no hind on tõesti üle mõistuse. Vb kingime talle jõuludeks. Aga samas on palju mõistlikumaid asju ka mida kinkida. Oleks tore, kui siis näiteks mingi osa sellest särgitulust kasvõi sellele samale organisatsioonile läheks, kes selle koera ravi toetas, aga kahjuks mitte.

  1. Kui Kivisaarele vastavasisuline meil saata, siis ehk poleks tal midagi antud särgi kinkimise vastu?

  1. Mida ma halvustan? Arvamust ei või enam avaldada? Ma lihtsalt ütlen, et mina ei ostaks 50€ eest särki. Mul võibolla pole nii palju raha või ma ei tea, tüdinen ka riietest kiirelt, ei viitsi neli aastat sama särki kanda, seega ostangi viiekaga mingeid suvakaid, mida pole kahju paari kuu pärast minema visata või taaskasutusse viia.

  2. Seda, ostangi viiekaga suvalise, on nii valus lugeda. Ma ei tea, mis on nende konkreetsete särkide taga (st supply chain), aga ma ei ole veel näinud viieka eest särki, mille tootmine (alates puuvilla kasvatamisest kuni selleni välja palju poes müüjale makstakse) oleks kuskilgi lähedal eetilisele. Alati loomulikult kallis ei tähenda, et tegemist oleks “eetilisega”, aga täiesti surmkindlalt saan ma öelda, et viieka eest saad sa ainult ja ainult kõike muud kui “eetilist”.

  3. Kes sulle ütleb, et autor üldse eetikast huvitub või seda propageeriks? Mida odavam seda parem ja kvaliteet, ökoloogiline jalajäg ja muu säärane käigu põrgusse. Pärast teda tulgu või veeuputus! ;)

  4. Ilmselgelt ta eetilisest tootmisest midagi ei tea! Ja see on ikka väga kurb :(

 18. Kvaliteetse T-särgi leidmine on ikka paras peavalu ja kui inimene kannab T-särke rohkem kui triiksärke, aga samas kombinatsioonis pintsakuga siiski, siis on ikka väga oluline, et see oleks korralik, mitte selline suvaline H&M, mis on odav küll, aga mille kaelus venib esimeste kandmistega lötakaks, küljeõmblus kisub algusest peale ette või selja taha jne. Hea materjal ja korralik töö + veel autorilooming – eks peabki maksma, narr oleks ka sama raha eest müüa, kui H&Mi v misiganes kaupluse tavalisi lötusid. Pealegi: sundseisu ju pole, saab osta siit v sealt, keegi ei kohusta millekski.

 19. Mul ei ole NOARTi särki, küll aga on hind täitsa mõistetav, kuna tegu ju siiski disainersärgiga. Eestis on teisigi brände, mille tootehindu ei saa võrrelda masstoodangu H&M-ga, nt BTM (Bless This Mess/Mia&Leela) pusad maksavad nt 59€, kleidid/mantlid on kordades kallimad, lisaks MARIMO jne..
  Tänavapildis eristuda tahad, siis ostadki ühe kalli särgi, mitte 10 x H&M. Muidugi ongi ka muid viise eristuda..
  Miks mitte demonstreerida oma oskusi hobifotograafina t-särkidel – kes tahab, see ostab. :)

 20. Mu elukaaslasel on vist 4 Noarti pluusi. Algul ostis ühe ja katsetas, siis ostis juurde. Kvaliteet tõepoolest kordades parem, kui teistel. Isegi parem, kui näiteks Hilfigeri särkidel, H&Mist rääkimata. Eriti oluline, et krae jääks vormi! Ja nendel on siiani jäänud. Kuna elukaaslane on tehnikafanatt, siis leidis sealt päris mitu särki mingite hammasrataste ja ketaspidurite jms kraamiga :)

 21. Ei leidnud küll NOART lehelt, mis trükiga on särkide puhul tegu, aga näiteks siiditrükk ongi kordades kallim (iga pildi/värvi jaoks luuakse eraldi raam) kui odav T-särgipoe kleebis ja peab selle võrra ka oluliselt kauem pesule vastu. Selles suhtes ei ole mõtet ise T-särgipoodi võõrast loomingut trükkima minna, isegi kui särk on kvaliteetne.

 22. Kui Meelisel oli tunnipalk 150 euri, siis oli okei osta 150 eurone särk? Nüüd kui tal pole enam tunnipalk 150 ega isegi mitte 50 euri, siis on kõik teised nupust nikastanud, kes ostavad 50 eurise särgi? Mõnel mehel on siiamaani tunnipalk 50 või 150, las ostavad neid särke.

  1. Ma ei ütle, et keegi on nupust nikastanud. Ütlen, et minu jaoks on särgi eest välja käia 50€ palju. Küsingi, kas keegi on ostnud ja kas kvaliteet on parem?! Sain vastuse, et kvaliteet ongi parem.. järelikult hinda väärt!

 23. Kus need särgid õmmeldud on? Eestis või mujal? Kas õiglase kaubanduse raames (fair trade) või inimestele sandikopikaid makstes?
  Kiirmoodi tabin väga vähe. Oma raha viin enamuses õiglase kaubandusele.
  Jah, ostsin Reet Ausi T-särgi 50€ eest. Väga kvaliteetne!

  Kui Kivika särgid on õiglaselt toodetud, siis mõtlen ostmise peale :)

 24. T-särgipoes trükitakse särke masinaga, millega tuleb üsna ebakvaliteetne pilt, mille maksimumsuurus on A4. Ma arvan, et Kivisaare särgid on tehtud siiditrükitehnikas, mis on palju kvaliteetsem ja samas ka aeganõudvam. Siiditrüki puhul trükitakse värv kanga sisse, nii et see ei pragune ega kulu, samas kui särgimasinaga prinditud pilt, mis trükitakse kanga pinnale, praguneb esimesel venitamisel. Nii et kvaliteet maksab. Lisaks maksab ka ainulaadsus ja kuigi 50.- on suur osa mu eelarvest, maksaksin ma siiski selle summa pigem ühe kvaliteetse ja ägeda särgi kui kümne haaemmika eest, milles iga teine mulle vastu jalutab.

 25. Minu jaoks on samuti 50eur t-särgi eest palju, aga 50% soodukaga ostsin mehele. Kinnitan samuti, et kvaliteet ikka ongi parem. Värv, pilt, vorm püsivad.

 26. “Meelis ütleb alati, et kui möödub T-särgipoest ja neid Kivisaare näidissärke vaateaknal näeb, siis need tunduvad nii morbiidsed.”

  Look who’s talking. Hea, et ta oma 150-eurose särgi peal selline elurõõmus motiiv on :D

 27. Minu arvates väga lahedad särgid, ostan kindlasti nii endale kui mehele sellise, tunduvad kvaliteetsed (nii piltide kui juttude põhjal) ja tõesti kodus võib ju lööberdada 5. eurisega, aga kaugemale kodust saab korra minna, sest kohe pärast pesu on lötsis ja vormitud. Inimesed, kes kannavad T-särke pintsakute all nt või üritustel, need ikka siukest odavat jama, mis on veel lõppkokkuvõttes täiesti ebaeetiliselt toodetud, selga ei pane. Hind pole sugugi nii krõbe, tavaline korraliku disainsärgi hind.

 28. Kauba müügihinna määrab turg. Kui Kivisaar on suuteline müüma T-särke 50 euroga, siis on hind õiglane. Kui need särgid seisavad tal lademes laos, on hind ilmselgelt üle paisutatud.
  See, et Kivisaare ettevõtmine on talle kasumlik, tõestab tema ettevõtte kõrge kasumirentaablus – ligi 50 % (st. iga 49 euroga müüdud särgi pealt teenitakse ca 24 eurot kasumit – pole ju paha näitaja). Aga nagu juba eespool öeldud – turg määrab hinna. Ja kui leidub Kivisaare särkidele ostjaid kasvõi 100 euro eest, lasku käia – tegemist on ju ikkagi äriga!

  1. Tegelikult olin eile Kivisaarega suhtluses ja hakates natuke laiemalt mõtlema, siis jah, ma saan aru, kuidas see särgihind kujuneb, lihtsalt minu point oli see, et mina sellise hinnaga särki ei ostaks. Aga seda kasumit ei saa ilmselt võtta ainult särkide järgi, võimalik, et ta teeb ka hommikuprogrammi või Naabrist Parema eest arveid, võimalik, et tal töölepingud, ma tõesti ei tea. Aga eeldan, et ainult särkidest ta kindlasti 24€ per särk tasku ei pista.

  2. Särkide jaoks on Kivisaarel eraldi firma (andmed on netis avalikud), kus tulud (ja järelikult ka kasum) 100 % särkide müügist. Esinemiste jaoks on eraldi firma.

  3. A, ei tea, pole kombeks nuhkida mingeid rändom ja ebaolulisi asju :D

  4. esiteks “olin suhtluses” – :D päriselt…
   teiseks rändom ja ebaolulisi asju ei nuhi, aga nende üle spekuleerida ja teiste rahakotis sorida tahaks küll?

  5. “võimalik, et ta teeb ka hommikuprogrammi või Naabrist Parema eest arveid, võimalik, et tal töölepingud, ma tõesti ei tea. Aga eeldan, et ainult särkidest ta kindlasti 24€ per särk tasku ei pista.”
   ei sorinud-ei sorinud:D

 29. Minu arust on selle blogi postitused valdavalt täis negatiivsust ja kadedust. Ja kui sellele tähelepanu juhtida, siis hakkab proua Pontšik kisama, et kas arvamust ei või ka avaldada enam?
  Mulle ka ei meeldi paljud asjad, ma ei hakka teisi inimesi või nende tööd sellepärast maha materdama.
  Ja sinu selga ei sobigi ükski särk, seepärast ära palun jah raiska seda 50 eurot asja peale, mida sa välja ei kanna. Aamen!

  1. Ja kui ma kirjutaksin ainult sellest, kuidas ma elan ülihead elu, kuidas mul on maailma parim mees ja imeline laps, siis saaksin ma samamoodi siin kommentaarides sõimu, et olen mõttetu roosamanna ja keegi seda lugeda ei viitsi. Niiet võta siis nüüd kinni, mis blogi ma pidama peaks?

 30. See ju küll sinu kirjutatud postitus pole? Nii vilets õigekiri.

 31. Okei, hinnast saan saan isegi aru, et Eesti disain ja Alari Kivisaar ja kõik.. aga need särgid on ju nii koledad?!? http://www.noart.ee/et/a/markamatu nagu reaalselt, mis asi see on? :D lihtsalt teravate servadega latakas A4 särgil, isegi mitte tausta hajutatud? kvaliteet kvaliteediks, aga enne ostaksin H&M särgi, mis on reaalselt ilus.

 32. Jube ikka see ületarbimine. Leian, et 1 korralik 50eurone T-särk on etem kui 10 tükki sama raha eest H&M-st. Tegelikult ma ei saa üldse sellest H&M kultuurist ka aru. Mingi hullem pood, minu jaoks suht mõttetud.
  Ega ma ise ei osta kingapaari, mis maksab üle 30ne euro ja muideks riided ostan turult, ”poola pask”. Siiani tundub, et need turuvuhvlid palju kauem peavad vastu kui hm, terranova vms toodang… Jalanõusid ma üritan turult mitte osta, pole selle jaoks nii rikas :D. Mis see 150 euro eest siis särki osta on, tean kes ostis kahe tonni(euro) eest lipsu. Too hetk jäin sõnatuks. :D
  Maitse üle ei vaielda, kuid mille üle siis veel.

 33. Mina olen ka kinkinud sõbrale ühe Kivisaare särgi. Päriselt ka, on ülimalt kvaliteetne. Õmblused on sirged ja kvaliteetsed, materjal hea, ei kaota pesus ei võrvi ega kuju. Hoiab hästi vormi, ei anna värvi jne.

  Jah, HM võis osta kasvõi kümme särki aga nende särkide kvaliteedid pole võrreldavad.

Comments are closed.