Kleidiuputus – mitu kleiti on teie kapis?

Kuidagi juhtus nii, et eile sattusin shoppama, üks hea asi viis teiseni lihtsalt ja täna ka sattusin kogemata kirbukasse.. Aga kõigest järjekorras. Õhtu lõpuks lugesin oma kleidid üle ja olen hämmingus…

Reedel jäi mul näppu Pirita leht, mida ma tahtsin sirvida uue linnaosavanema pärast (tšau, Alina!) ja siis nägin seal mingit artiklit, et uus kirbukas kogub tuure.. Kuna me sealkandis olime, käisime õmbleja juures (Meelis lasi endale ühe jõuluvana koti juurde õmmelda ja mina andsin trikoo töösse), siis hüppasime uuest kirbukast ka läbi. Asub selles Pirita TOP majas, purjespordikeskus või olümpiakeskus või ma ei tea, mis uhke nimega maja. Nimi ongi Pirita kirbubutiik ja aadress on Purje tee 6, GPS leidis meil kenasti üles.

Esiteks, seal oli täiega hea lõhn. Kohe astud sisse, ja erinevalt teistest kohtadest hakkas mingi hea lõhn ninna. See oli kohe selline asi, et ma pidin kõva häälega ütlema, et siin lõhnab hästi. Teiseks on seal räigelt palju laste asju.

Kolmandaks on see perenaine, kes seda peab ja eile tööl oli, megatore ja jutukas ja teab, mis igas boxis on. Küsis kohe, mis ma otsin. Ütlesin, et meil järgmine nädal perega pildistamine, tahaks mingeid lahedaid riideid. Ta viis mind üks-kaks boxide juurde ja näitas asju, mis täpselt minu suurus. Näiteks soovitas tema mulle seda rohelisega kleiti, mida ma vaatasin, aga olin juba tagasi riiulisse surunud, ta ütles, vaata, siin täiega lahe kleit, ma ei saa aru, miks seda ära pole ostetud. Tõesti. 9€ eest kleiti maa ja ilm. Mulle meeldis see nii väga, et panin kohe õhtul selga.

ENNE ja PÄRAST ehk… proovides ja üleslööduna :) Sinine mantel on pärit Halensist, aastast 2014 :D

Nii, siis ma sain sealt veel Hedonile sandaalid (5€) suveks, täiega ägedad, täisnahast ja sellised – kuidas seda nimetatakse gladiaatorstiilis vms. Pildistamiseks sain ka kleidi (8€). Ja siis ühe paksu villase mingi suvalise hõlsti (5€). Ja Taisse kaasavõtmiseks ühe kleidi (4€, see oli boxis kus oli -80% ja teiseks see Tai kleitide teema on täiesti eraldi teema hahaha… jõuan selleni kunagi hiljem :D) ja siis.. ma sain PINTSAKU (12€).

Seda punast ma ei ostnud… Liiga lahtine oli :D See keskmine on ilma teksadeta normaalne seljas ja see parempoolne (tai kleit) on ilma rinnahoidjata ka palju parem ;)

Ma olen umbes viis aastat otsinud seda täiuslikku pintsakut. Mis oleks lühike, puhvis- ja kolmveerandvarrukatega. Nüüd ma ta leidsin. Ja Meelis leidis mingid hotwheels autod (2€ kokku) Hedonile, mida oli hädasti vaja – päkapikk pidi tooma :) Aga jah, see laste osakond oli seal mega suur. Räigelt mänguasju ja riideid. Eriti palju oli väiksemate beebide asju.

No ja nagu ikka, siis kui mina riiulite vahel tuulasin, igavles Meelis mänguasja osakonnas ja tegi pilte. Ja otsis mulle riideid, mida ma võiks proovida. Näiteks selliseid asju…

Parim oli muidugi see, et mu arve oli 36€ ja kõik kelle ostud on üle 30€, osalevad mingi SPA paketi loosis või siis saavad tasuta boxi… Ma olin esimene kelle nimi purki kukkus. Mõlemad kuluks muidugi marjaks ära, aga enne Taid leiab kindlasti asju, mida müüki viia.

Nii, sealt edasi läksime me õmbleja juurde, kus ma lasin enda mõõdud võtta ja jätsin vana trikoo sinna, et sellest sünniks Tai jaoks uus. Sealt lendasime otsejoones Rocca keskusesse, kus oli Reservedi avamine. Seal oli nii, et 200 esimest ostjat said kassas -50%.

Ja kuna Hedontsil oli vaja pidžaamat ja loogiline, et ma ei suutnud valida, kas üks Batman või teine, või kas hoopis Superman… Kuna hind oli ka võrreldes teiste poodidega soodne, ja veel miinus 50 saada, võtsin kõik kolm :D

Ja siis, sajandi turundus.. Sealt välja astudes jagas NewYorker enda sooduskuponge. Osta 30€ eest saad -10%, 50€ -20%. Kuna meil tegelikult midagi vaja polnud, aga Meelis ütles, et lähme vaatame, äkki ma saan mingid jõuluvana püksid… No läksime. Ja ostsime. Ma sain endale ühe kleidi (9,95€), mis oli allahindluses, selline nagu flanellist, punane, mis sobib ideaalselt jõuluõhtuks. Mul on reaalselt ligi 20 aastat olnud kõrvarõngad, mida ma kannan ainult jõuluõhtul. Ma olen neid kolm korda juba liiminud ja parandanud, aga see on selline traditsioon juba meil tädiga, kanda jõuluõhtul naljakaid kõrvarõngaid. See kleit sobib sinna juurde nagu valatult.

Ja täna, tahtsin ma minna Pakendikeskusesse, et osta erinevaid ümbrikke-karpe, et saaks vajadusel kiirelt marimelli Facebooki lehe loosivõtijatele pakke saata… Aga see oli kinni. Uksel silt, et uus pood Kadaka tee 1. No läksime siis sinna. Arvake ära, kas see oli kokkusattumus, et Kadaka kirbukas on nurga taga. Esimene asi, mis ma näen – Elli küünal. Just eile ma panin Facebooki, et soovitage häid küünlaid.. Paljud soovitasid just Elli omasid. See rändas kohe mu ostukorvi. Samuti number suuremad POP kummikud (9€) Hedonile ja üks triiksärk (3€) talle pildistamisele.

Kodus me enam suurt teha ei jõudnudki, Hedon magas, Meelis läks jõuluvana tegema, mul käis õde külas, tellisime Woltiga sushit…

Vot siis, ma loodan, et ma homme kuskile kaltsukasse jälle ei koperda. Täna sortisin oma kappi jälle – nagu palun, miks on naistel nii palju asju vaja? Mul on 47 kleiti! Praegu käisin ekstra taskulambiga neid lugemas. Nagu whaaat. Ma ometigi kannan nagu neid kõiki vaheldumisi… Või siis mitte… Hmmm… Palju teil kleite on? Lugege ära huvi pärast :)

29 Comments

 1. Mul on 3. Lugeda pole vaja :D Üks suvekleit, ühega lõpetasin ülikooli ja üks teatris käimiseks. Ei kanna kleite pmst kunagi.

 2. Ma hiljem kohe huvipärast loen.. praegu tuleb meelde 7.
  Aga ma siin Soomes skoorisin plikale everesti talvetossud 4 euriga ja endale cubuse teksad 3 euri. Polnud ammu midagi nii korralikku nii odavalt saanud. Või noh tavaliselt ma ei leiagi midagi.

 3. Just eile koristasin kappi ja ühtegi kleiti sealt välja ei lennanud, kuna kannan vastavalt hooajale kõiki. Ok, üks on selline, mis jäi oma aega ootama, kui rasdusaegsed kilod läinud on. Muidu paras, aga rõhutab liialt kõhtu. Kokku 20 kleiti ja 12 seelikut. Ausalt öeldes on see number suurem, kui ma oleksin ise julgenud pakkuda.
  3 seelikut leidsid oma tee taaskasutusse. Ja osade kleitidega plaanin teha nagu sina: võtan soojamaareisile kaasa ja tagasi tulen ilma :)

 4. Läksin lugesin üle. 2 kleiti on. Väga tahaks tegelt kleite kanda, eriti viimasel ajal see tuur peale tulnud. Aga ei oska endale otsida neid. Kuna alati ju kehal sada häda. Kõht ümar, jalad jämedad jne :D Aga eile ostsin endale sukapüksid, et tuleb ka kleite hakata leidma :D

 5. Mul viis kleiti, kui suviseid mitte arvestada.
  Jakk on tõesti kena ja suur vedamine on hästiistuvat leida. Rohelisega kleit ka meeldib.
  Kirbubutiik on küll üle võlli nimi- et eriti luksuslikke kirpe müüakse seal ?

 6. See lugemine oli viga…..84….84! Ja ometigi pole midagi selga panna…
  Lohutan end sellega, et pooled on mu kontori kleidid, millega tööl käin.

 7. Täpselt 4 . Must kleit aastat 2009/2010, seda olen ka köige rohkem kandnud näeb endiselt välja nagu uus (tahaks ühte samasuguse stiiliga kleiti veel, ülevalt ümber ja puusade juurest läheb puhvi ,alla pölve) siis oranzikas roosa suve kleit, erkpunane mida kandnud ainult kahel korral, ja üks hall pikkade käistega mida pole veel jõudnud kuhugi selga panna, pole olnud sellist üritust :D

 8. Ma arvan, tegelt olen kindel, et mul on kapis rohkem kleite kui ma aasta jooksul kokku kannan neid.. õnneks on enamus kaltsukatest pärit :D Mulle täiega meeldib neid kokku osta aga kanda ei meeldi üldse :Daga ma mingi päev loen need raudselt üle.

 9. Mulle nt Elli küündlaid ei meeldi, no pole hää lõhnaga. Maailma parimad lõhnaküünlad on Yankee Candle, müstiliselt head ja reaalsed lõhnad!

 10. See rohelisega kleit sobib Sulle väga hästi! Eriti vinge on see keskmine foto! Väga hea ost! Minu 12 punkti läheb sinna!

 11. Kuskil 20 ringis äkki kui ma hästi mäletan aga enamus on suve ja pidulikke kleite ja mõnda pole kandnudki veel.

 12. Kleite on umbes 30 ringis, aga mul on mingi teema pintsakutega, neid on mul erinevates toonides kuskil 20 :D

 13. Minul on kokku 6 kleiti (2 neist on ühesugused väikese värvierinevusega suvekleidid). 3 ei mahu enam selga ja selle viimase ostin alles eelmisel nädalal. Loodan, et jõuludeks saab selga. Hirmsasti tahaks kanda, aga pole nagu kusagile minna nendega ning ega mulle ükski kleit peale kaalutõusu ei istugi enam ja seepärast ei soetagi omale eriti neid (kaal 72kg pikkus 166,5cm).

 14. 88 kleiti.
  Riiete jaoks on oma tuba , kus on siis minu ja mehe riided ja minu meiginurk ja kingariiulid

 15. sa võiksid oma kingadest ja kleitidest pilte teha ning oled seda kuulnud, et kui aasta ei kanna riideid, ei võta kapist väljagi, siis võiks need ära annetada või maha müüa.

Comments are closed.