Kohtumine lugejatega – juba nädala pärast

Nagu regulaarsed blogilugejad teavad, siis järgmisel laupäeval lööme me oma “marimell mansioni” väravad valla ja kõik blogilugejad ja Uue Maailma Tänavafestivali külastajad on meile külla oodatud.

Saab süüa-saab juua. Proovisin siis menüü teha sellise, et süüa saaks nii vürtsisõber kui kalasõber, kanasõber, magusasõber, vegan, kui tõsine Eesti mees! Eile lõikusin silte ja kleepisin ja möllasin. Pool on tehtud. 

Soovitan soojalt Facebookis teada anda, kas olete meie juurde tulemas (tee seda siin!), siis tean koguseid paremini arvestada.

Eile õhtul just arutasime, et mis saab siis kui söök otsa saab. Noh, ilmselt midagi jääb alles ikka ja ma saan jooksvalt juurde teha, aga no kui otsa saab, siis… kes hiljaks jääb, see ilma jääb… Ma ei lähe ju poest suvalist kraami ostma ja ei hakka seda müüma. Ikka kõik homemade staff, isegi pelmeene hakkan reede öösel vorpima.

Ja minu tehtud tšillimoosi saab ka kohapealt osta. Eile andsin sõpradele proovida, keele pidi alla viima. Eriti hea juustuga, sellest ka nimi. Mõned purgid seda on, seega, kes ees, see mees. Täna-homme kavatsen need ära ka sildistada. 

Hinnad on kõikidel asjadel nii soodsad, aga samas ma tean, ma ise kunagi ei viitsi osta sellistel festivalidel väikest portsu 5+ euro eest ehk siis marimelli maailma kodukohvik on rahakotisõbralik :) portsud pole jällegi hiiglaslikud, nii on võimalus rohkem asju proovida, aga kõht tühjaks ka ei jää.

Eile päeval sai ka Gemossis käidud ja natuke tavaari kokku ostetud, aga supikausid ja väiksed taldrikud jäid ikka ostmata. Hea, et ma viimasele minutile ei jätnud…


Ja seda söögikraami tuleb ka ikka kenasti kokku varuda, aga selle poodlemise ma jätan päev varasemaks ilmselt. Öösel teen ettevalmistusi, hommikul kokkan ja kell 12 ootan teid sööma :)

Kohtume juba nädala pärast Uue Maailma Festivalil, marimelli maailma kodukohvikus!

 

20 thoughts on “Kohtumine lugejatega – juba nädala pärast

 1. Juustumoos oleks küll üks sõna, aga noh (: (vt ka maasikamoos, murakamoos, mustikamoos)

  1. See ei ole ju juustust moos, vaid juustuga söömiseks mõeldud moos :)

  2. Ainult, et ta ei ole juustu oma :D Ei, tegelt jah, kirjutatakse kokku küll. Ma saan sinu loogikast ka aru, aga see on tegelt ikkagi liitsõna.

  3. Kõik on õige ju. See on moos, millega süüakse juustu ehk siis juustu moos. Kui tegemist oleks juustust tehtud moosiga, siis oleks juustumoos ( nagu maasikatest tehtud moos on maasikamoos). Eks tore on küll teisele inimesele nö ära panna, aga siis tuleb ikka õigesti panna ka :D

  4. Ee.. no ikka ei ole nii küll. Aga no hea, kui sulle endale tundub, et sa siin “ära paned”. Kas moosisuhkur on ka kaks sõna, sest ta on moosiga kasutamiseks mõeldud suhkur, mitte moosist tehtud suhkur? Või kardinapuu? Raamaturiiul?

  5. Täpselt nagu “saiakate” kirjutatakse kokku ainult selle pärast, et see on ju saiast tehtud kate. Oh, wait …

  6. No issand, mõelge ka natuke palun! Samamoodi nagu õe raamat, isa auto jne on ka juustu moos – kelle? mille? (…jaoks mõeldud)

  7. “Õe raamat” ja “isa maja” näitavad kuuluvust, need konkreetselt kuuluvad talle. Saiakate ja kardinapuu ja juustumoos on aga saia jaoks mõeldud kate, kardinate jaoks mõeldud puu ja juustu jaoks mõeldud moos. Nii nagu sai ei oma seda katet, ei oma juust seda moosi.

  8. Juustumoos – üks sõna, kui oleks juustust tehtud! Juustu moos – kaks sõna, kui mõeldud juustu lisandiks söömisel! Maasikamoos sisaldab maasikaid näiteks!

 2. Mul pole FB kontot, aga tahaksin ennast ka kirja panna tulijana :)
  Kuhu aadressile siis teie kodukohvikusse tulla?

 3. Kas seda juustu moosi sinu käest ühte purki tellida ei saaks? Ma kahjuks üldse ei jõua sinna üritusele, aga tean, et mehele täiega maitseks see :)

  1. Saada keegi siis kes ära ostaks :)
   Mul oleks jube keeruline hakata mingeid liste jne koostama, kellele mida…

Comments are closed.