Kõik p*sk juhtub ikka korraga!

Viimased päevad on nii kiired olnud, sest esiteks on palju teha olnud ja teiseks oli Hedontsik haige, mis ei lasknud mul kiirete asjadega tegeleda..

Kurb oli teda vaevlemas vaadata ja nii ma paningi arvuti kinni ja silitasin ta pead ja hoidsin süles ja tegin õhuvanne ja olin temaga, et tal natukenegi parem oleks, et ta ei peaks üksi tšillima oma valudega.

Algas kõik esmaspäeva hommikul. Pühapäeva öösel kirjutasin blogi, pool üks tuli uni ja ma läksin magama. Panin arvuti tavapäraselt kinni.

Hommikul kell kaheksa arvuti sisselülitusnuppu vajutades jooksis kuue sekundiga ekraanile “fan error”. Noh, ma nii loll pole, et poleks aru saanud, et tegemist on ventika probleemiga. Õnneks Hedon magas, haarasin aga kruvikeeraja ja võtsin läpaka juppideks, puhastasin väikese harjakesega ja tolmuimejaga ja kruvisin kokku tagasi. Ikka sama error.

Kuna kell oli alles hommik ja IT buss avatakse alles kümnest ja Meelise läpakas on mingi kiviaegne, siis tegin meile Hedoniga hoopis putru ja nunnutasime niisama.

Siis pakkisin ta riidesse ja kärutasin Krissu IT bussi, olles eelnevalt kuulnud hirmulugusid, kuidas läpakas võetakse ära ja “parandatakse” kaks kuud ja valetatakse ja vassitakse…

Olin paar minutit pärast kümmet bussi ukse taga, parkisin beebsi kenasti bussi ette ja astusin sisse. Rääkisin asja ära ja tüüp teatab, et nojah, peab lahti võtma ja vaatama.. Ma mingi jah, seda ma tean isegi, ma lähen käin poes ära ja tšeki värki. Tüüp teatab, et see võtab vähemalt kolm tundi aega.

Ma ütlesin, et kuule, mul võttis see 20 minutit, sa oled itivend, sul peaks see vähem aega võtma. Hakkas üks leelotamine, et kliendid tulevad ja tööd palju ja.. Ma teatasin konkreetselt, et ma ei näe siin kedagi peale enda ja haaraku aga heaga kruvikeeraja ja hakaku pihta, sest seda kauem tal aega läheb.. Kuna see vend tundus üsna tuss, siis ta kuuletus. Sorry sõnakasutuse pärast, aga mul oli seda arvutit vaja kohe, mitte kahe kuu pärast.

No pusis mis ta pusis ja puhastas mis ta puhastas, tunniga sai selgeks, et ventikas on läbi ja uut vaja…

Küsisin siis, et mis see maksab ja kaua vahetus aega võtab. “60-80€ ja MINIMAALSELT kaks nädalat see jupp alles tuleb ja siis…”

Kust pärapõrgust te oma asju tellite?

Inglismaalt!

Kuulge, ma tellin kogu aeg Inglismaalt, sealt tulevad asjad 3-5 päeva…

Ei ei ei ei, pole võimalik…

Ohjah, ütlesin, et heakene küll, tellige see vajalik jupp ära, aga ma otsin ise ka variante ja kruvigu mu läpakas kokku ja ma võtan selle kaasa. Talle ei meeldinud see plaan üldse.

Andsin talle oma kõvaketta, et tõstku kõik blogiauhindadega seonduv kraam sinna ringi, kruvigu läpakas kokku ja telligu vidin ja ma olen tunni pärast tagasi.

Käisin poes ja tagasitulles oli kopeerimine lõppemas, läpakas kokku kruvitud ja.. “Jupile teeme hinnapakkumise, kui see sobib, siis tellime… Ja see kõik võtab aega…”

Tulin siis koju, Hedon oli imekombel ikka veel unedemaal. Kolm tundi ajast oli raisus, mul oli vaja veel blogiauhindadega tegeleda ja nii palju teha. Hedon ärkas kuuma ja virilana, kõht lahti… Oh, oli seda veel vaja…

No ikka juhtub. Hambad. Neljapäeval saadud vaktsiin. Ajasin kõik ühte patta. Vahepeal ta naeris, mängis ja magas, õhtul oli selge, et palavik on 39,1 ja ilmselt asi ikkagi saadud vaktsiinis. Panin küünla ja tuttu ära :)

Vahepeal tegin blogiauhindade asju, uurisin ventikat, tegelesin lapsega… Seda kõike megaaeglase arvutiga.

Teisipäeva hommikuks oli mul postkastis vastus, et ventikas maksab 55€ ja tarneaeg on 3-5 päeva. Tellisin. Maksin. Ootan. PS! IT bussi hinnapakkumist ootan ma siiani!

Hedonil polnud väga palju parem hakanud, silmad olid vesised, suu mossis, palavik… Lebasin ta kõrval, silitasin pead, vahetasin sadaviiskümmend korda lina ta all, sest ta kannikad olid punased nagu ahvil ja kõht oli lahti ja vett aina nirises.. Tal oli nii valus. Õhuvannid ja Sudocream tegid asja paremaks, aga valus oli tal ikkagi. Kuna neid küünlaid ka lõputult talle toppida ei tohi, siis vähemalt tegi ta selle najal ühe paaritunnise une ja ei valutanud ja nutnud.

Sain natuke kiirete asjadega tegeleda ja kui Meelis tuli, siis käis ta apteegis ja tõi kõhtu kinnistavat pulbrit ja sooli neutraliseerivat pulbrit. Täislaksuga kõik beebile sisse ja magama :) lisaks surasin veel ühe küünla ja kutt magas kella 22st 5.30ni. Vähemalt sai välja puhata.

Täna hommikul oli lapsel märksa parem tuju. Naeratus näol keeldus ta uuesti magama jäämast ja nii ma trippisin temaga üleval kella seitsmeni, kuniks mul endal tuli uuesti uni peale. Võtsin ta siis kaissu ja magasime koos. Mina 8.30ni tema 10ni.

Sain lõpuks oma kiired blogiauhindade asjad lõpule viidud ja võisin kergendatult hingata. Mul oli finally aega Mallu ja Kardo pulmakingiga tegeleda. Sellest juba homme, muidu see postitus läheb ülisegaseks.

Täna õhtul saabus Eesti minu õde, kes nägi ka esimest korda beebi ära :)

Ühesõnaga, aeg kaob käest, seepärast pole väga aega olnud blogida ka. Seegi postitus sündis pere arvelt, kiirelt telefonis toksides. See Meelise arvuti on lihtsalt nii aeglane, et tigu keerab ka kurvis kiiremini.

Homme on kauaoodatud pulm. Kollast kleiti mul pole. Lilledele pole ma mõelnud. Vähemalt kingitus on. Ja lapsehoidja on. Ja mida Meelis selga paneb, keegi ei tea.. Ma ei tea isegi, mis ma jalga panen… Ah, aega veel on :) oma 18 tundi! Küll jõuab mõelda ja orgunnida veel!

UPD 5.6.2015 – Lenovost tuli kiri, et ventikas ON KOHAL! Tund hiljem suvatses ka IT buss helistada ja teatada, et… Ventikas maksab 75€ ja tuleb KOLM NÄDALAT! Naljakas, kust nemad oma asju tellivad, et see nii palju kallim on ja nii kaua tuleb? :D Suva see IT buss, tripin nüüd Lenovosse ja hakkan arvutiparandajaks :)

9 thoughts on “Kõik p*sk juhtub ikka korraga!

 1. Hei,kui teinekord Hedonil kõhuga probleeme ja ta vist ka piimasegude peal,siis soovitan proovida Aptamil HN .Meie beebile tegi see imesid,kui kõhulahtisused olid.Kõhu võttis ilusti kinni ja andis energiat silmnähtavalt juurde talle.Seda küll iga apteek ei müü,aga omast kogemusest tean,et Nõmme tervisekeskuse apteek müüb.Vaata http://www.aptamilclub.ee seal veel teisigi häid piimapulbreid,mis soolte tasakaalu taastavad :) Head paranemist!

 2. Hahahaa see mees oli nagu TUSS ,ma naersin südamest ja Meelise arvuti on nii aeglane et tigu keerab kurvis ka kiiremini :) :)
  Üks hea kõhutäis naeru :)
  Teile soovin ilusat paranemist,mul samuti poja haige,just jõudsime traumapunktist koju :P :P

 3. Igasugu arvutiprobleemidega soovitan pöörduda Dreamline Arvutikeskusesse. Ma ise ainult seal käingi pärast ‘meeldivat’ kogemust Ordi garantiiremondis kus läpakas perse keerati. Dreamline on ka seal Krissu juures Madara tänaval, nii palju kui olen seal käinud on töö ikka alati kiire ja soodne olnud.
  http://dreamline.ee/meie-firmast.html

 4. Oi, IT inimesena oli väga valus lugeda, et arvutit puhastati tolmuimejaga. Arvutit ei tohi tolmuimejaga puhastada. Ning, mõnest eesti elektroonika poest oleks saanud selle ventika võib-olla odavamalt. Ja vahetus võtaks 15-30 minutit umbes ;) Niiet hetkel jäi sellest IT bussist küll halb mulje.

  1. Mina puhastasin tolmuimejaga, IT bussis lasti mingi surveõhuga

 5. Mina töötan IT alal ja see, mis sinuga juhtus jabur. Oleneb brändist aga ventilaator ei ole keeruline varuosa, mida 3-5 nädalat ootama peaks. Soovitan uurida järgmisel korral juppe Arvutitargast, Iteractionist, Mark-IT ja ka Ordis tegelikult lai valik. Ei pea laskma seal vahetada, kui ei usalda neid enam.

 6. Õõh..aga millise it-bussiga tegu oli muidu? Igas it-bussus tegutseb erinev firma. Bussis st. Damn phone..

Comments are closed.