1it.ee sloganivõistlus ehk Kes tahab läpakat võita?
Meie poole pöördus 1it.ee veebipood, kust on pärit ka Meelise sülearvuti, et aitaksime neid slogani valimisel. Sellest kasvas omakorda välja sloganivõistlus, autasustamine blogiauhindadel jne. Aga kõigest järjekorras.

Kui te tahate osta endale soodsalt sülearvuti, siis meie kiidame kahe käega 1it.ee veebipoodi, kust on pärit ka Meelise läpakas. Mis tõsi küll, vajas lisamälu (liiga palju pilte! See vend pildistab nädalaga 40 giga!), aga sellegi sai paari tunniga 1it.ee poes korda.

Ma mõtlesin, et ma tahaks seostada 1it.ee poodi kui soodsate võimalustega näiteks alustavatele blogijatele, et slogan oleks blogimisega seotud. Teisalt, sobib sealt osta ju oma läpakas kõigil, mitte ainult blogijatel. Seega jäin ma selle slogani valikuga nats jänni.

1it.ee veebipoes on tegemist äriklassi arvutitega, mida suurfirmad rendivad ja kui rendiperiood läbi saab, siis läbivad arvutid nende juures korraliku hoolduse ja kontrolli, peale pannakse uus Windows ja alles siis tulevad arvutid müüki koos garantiiga. Seega, ei saa nagu midagi karta. Oleks üsna imelik, kui korralik arvuti lihtsalt seitsmendal kuul töötamast lakkaks, või mis? Meelise läpakas on küll kenasti töötanud.

Aga kui me tuleme nüüd sloganivõistluse juurde, mille võitja selgub päev enne blogiauhindu ja auhinna anname me üle otse EBA laval, siis selleks et võita, tuleb eelkõige osa võtta. Tingimusi on vähe, need ei ole keerulised ega kuidagi kontimurdvad. Tuleb teha blogipostitus oma slogani ideega, postituse link neile saata ja osaledki hääletusel.

Mida siis panna sloganiks?

Slogan on loosung, juhtfraas või moto, mis väljendab ettevõtte eesmärki ja mida kasutatakse brändi identifitseerimiseks, eristamaks seda ettevõtetest ja toodetest, mida teised turustavad. Sloganit kasutatakse korduvalt. Hea slogan seostub firma tegevusega ja jääb kergesti meelde.

Ma ikka mõtlesin kogu aeg, et see võiks kuidagi seotud olla kirjutamisega… Guugeldasin veidi kirjutamisega seotud tsitaate, leidsin mõned täiega lahedad, mis mulle meeldisid:

Kirjutamine on ainus elukutse, mille puhul keegi ei pea sind naeruväärseks, kui sa raha ei teeni. (Jules Renard)

Kirjutamine on selline asi, milleks ei saa end sundida. See nõuab aega ja vabadust ning seda, et saaksin hommikuni välja magada. (Margus Karu)

Iga inimene on väärt täpselt nii palju, kui kalliks ta end ise hindab. (Francois Rabelais)

Hind on see mis sa maksad. Väärtus on see mis sa saad. (Warren Buffett)

Viisakuse esimene reegel on oskus loetavalt kirjutada. (Vassili Kljutševski)

Peab olema täielik idioot, et mitte raha pärast kirjutada. (Samuel Johnson)

Eksimine on inimlik, kuid selleks, et asju tõeliselt sassi ajada, on vaja arvutit. (Paul Ehrlich)

Hinda puud tema viljade, mitte lehtede järgi. (Euripides)

Aga… Liiga pikad nagu slogani jaoks. Peaks olema midagi löövat, kiiret, lühikest, tabavat! Et oleks nagu slogan ikka, eks?

1it.ee – blogijate meelispaik (see oli mu esimene mõte, aga see kõlab nagu see.. Expressionsi reklaam modellisaates)

Siis mõtlesin, et ma kasutan ikkagi ära Warren Buffeti tsitaati ja mugandan selle sobivaks… Sest see tundub mulle rohkem sobivat kui “meil kõige soodsam”, “parim valik” ja muu selline küll konkreetne, aga leierdatud jura.

1it.ee – väärtus on see, mis sa saad!

Aga pange nüüd enda ajud ka ragisema, ma ei ole parim copywriter for sure. Ja kindlasti on võimalik, et hoopis keegi teist võidab läpaka! Osalemistingumused leiad 1it.ee lehelt slogan. Aeg läks käima nüüd!

PS! Meie ei osale vaid anname lihtsalt auhinna üle.

PPS! Postituses olevad pildid: 1it.ee


3 thoughts on “1it.ee sloganivõistlus ehk Kes tahab läpakat võita?

  1. Mis teie enda lemmikslogan on võistlusel ja kas hääled antud? Nüüd, kus hääletus käib, võiks omakorda innustada inimesi hääletama – tehke uus postitus ja kommenteerige oma lemmikuid :-)

    1. Ma nö korraldajana ei saa ju pooli võtta blogijate osas. Olen jaganud blogiauhindade lehel, et hääletus käib :)

    2. ok, sul on õigus! ma mõtlesin et seal ei saa slogani autorit sloganiga kokku viia, aga tegelikult jah, on soovi korral võimalik kokku viia. aga siiski ju pole ühe või teise blogi ega blogija soosimine, vaid konkreetselt parima slogani valik :)

Comments are closed.