Categories: #meeliskirjutab

Meelis kirjutab: kõik rahaks ehk maksa, maksa ja veelkord maksa

Ma olen nõus, raha on oluline. Me teeme tööd selleks, et saada raha ja raha eest osta süüa, et püsida elus, osta riideid, et oleks millega tööle minna, maksame arveid, et oleks koht kus elada, ostame ravimeid, et end tervena hoida, et oleks võimekus tööd teha jne

Aga kuidas siis võtta lauset, et raha pole oluline? Ilmselt ütlevad seda need, kellel on seda miljonites. Kas nad on õnnelikud oma miljonite otsas? Ma pole miljonär, ma ei tea.

Raha on oluline ka ettevõtluses ja sellepärast ju firmasid rajataksegi, et raha teenida. Aga kas kõik peab ikka keerlema ümber raha ja suure kasumi? Kas iga liigutuse eest on õige raha küsida? Tänases Eestis paistab see küll nii olevat. Täna kirjutangi veidi sellest, kuidas kõike proovitakse rahaks keerata.

Ma saan aru, et ajad on muutunud ning aastad on edasi läinud, aga kas tõesti on vaja igat senti taga ajada? Koroona ajal oli seda eriti hästi näha, kuigi alged olid juba ka enne seda.

Toon näiteks meediaväljaanded, kes avaldavad uudislugusid oma portaalides. Mis on nende lugude eesmärk? See, et sa tuleks nende lehele lugema ja näeksid seal lisaks uudistele ka reklaame. Vähemalt vanasti oli see nii. Müüdi hunnikute viisi bännereid, aga muu sisu oli tarbimiseks tasuta. Pidid lihtsalt suutma end kuidagi sellest bännerite metsast läbi suruda, tegema veel vilkuvama ja silmapaistvama bänneri kui konkurendil. Aga nüüd? Kus on bännerid? Neid küll on, aga kordades vähem, seevastu olukord ise on kordades hullem kui vanasti. Nüüd pead sa maksma, et üldse lugeda.

Okei, ma saan aru, et osad lood ongi nii huvitavad ja põnevad (eriti kui näiteks ajakirjanik ongi seda mitu nädalat menetlenud ja pole nö suvalisi nupukesi tootnud, vaid teinud head ja sisukat lugu pikalt ja põhjalikult – tema vaev peab ka saama tasutud), et sa oled nõus selle euro või kaks andma. Ja see on arusaadav. Aga minu jaoks on arusaamatu, et miks on osades portaalides KÕIK lood kinnised? No okei, mitte kõik, aga väga suur osa.

Uudishimu pole patt, maksa selle eest

Olen nõus, et näiteks klatš ja kõmu võiks olla maksumüüri taga ehk siis kui soovid olla uudishimulik, siis tuleb selle eest sul natukene ka rahakotti kergendada. Paraku tuleb tunnistada, et täna on pealkirjad kõmulisemad kui sisu ise, aga see selleks. Samas leian ma, et kui tegemist on looga, mis on hariv ja miks mitte ka abistav, siis minu arvates võiks see olla tasuta lugemiseks.

Kas see lugu peab ilmtingimata olema tasuline? See on ju informeeriv ja abistav. Isegi julgeks öelda, et ennetav. Ometigi soovib portaal selle kasuliku teadmise jagamise eest tasu saada. Minu ettepanek oleks, et selle loo sisse võiks siis 3-4 bännerit panna aga jätta lugu tasuta lugemiseks. Eks see otsus, et mis lugu panna tasuliseks ja mis mitte sünnib iga toimetuse enda sees ja tihti on oluliseks faktoriks klikkide arv. Kui algselt ei usuta loo edusse, aga klikid hakkavad kerkima siis pannakse see kiirelt “kinniseks”.

Tegelikult pakuti meile juba paar aastat tagasi seda varianti, et me teeks oma blogi tasuliseks. Vähem bännereid, aga lood on tasulised. Sinna see mõte tookord jäi, aga kui see teema taas päevakorda tuli, siis ca aasta tagasi küsisime arvamust oma lugejatelt ja selge see, miks meil täna lood tasuta üleval on (lihtsalt koos bänneritega, millega teenime kindlasti vähem kui nö “uudishimutasuga”):

Uudistest käis läbi ka “Rannamaja” osalise Merylin Nau uudis, kus ta samuti teatas, et teeb oma blogi ning seal ilmuvad lood on kõik tasulised.

Hetke seisuga tema blogilink ei toimi. “Küsi detsembris uuesti,” oli Nau vastus kui pärisin, et miks link ei funka ja mis ta tasulise blogi ideest sai. Ilmselt teenindab OnlyFans teda hetkel paremini kui blogisse sisu tootmine.

Siinkohal olekski huvitav teada, et mis on see sisu, mille eest teie oleksite nõus raha maksma? Ma ei mõtle blogi, vaid pigem meie suuremaid uudisteportaale. Mille eest oleksite nõus maksa ja mille eest mitte? Mis on need lood, mis tegelikult võiksid olla tasuta lugemiseks, kuid ometigi pole. Mis maalt jookseb teie tasumise piir? Et kas kolm eurot loo eest on lagi või kümme või..

marimell

Recent Posts

Otsin tööd ehk Sinu uus turunduse- ja influencerqueen on siin!

Jah, ma nüüd olen omadega sealmaal, et ainult kaks puhkust on veel kalendris ja olen…

2 nädalat ago

marimell Berliinis: kuidas pikas püsisuhtes kõhuliblikaid toita?

Kevadine päike on välja sulatanud mitmed lahutuse või lahku minemise uudised - just tuli uudis,…

2 nädalat ago

Leenu Veneetsias ehk kuidas ma sõbrannale üllatussünnipäeva korraldasin

Kaks kuud tagasi käisime sõpradel külas ja sõbranna ohkas, et issand, 40 - üldse ei…

3 nädalat ago

10 aastat abielus

Täna sai siis sellest päevast kümme aastat, mil me perekonnaseisuametis jah-sõnad ütlesime. Jube paljudel on…

4 nädalat ago

Viskasime mitu tonni ventikasse

Me oleme siin nüüd kaks aastat elanud ja tegelikult terve selle aja maadelnud kuiva õhuga,…

1 kuu ago

Kui vaid teatud vähi vastu saaks vaktsineerida – saabki!

Ma ei tea, kas asi on vanuses või milles, aga viimastel aastatel on mu sõprus-ja…

1 kuu ago