#elulineblogi

Kui endal pole, tundub ilgelt mõttetu

Teate, mul on ikka nii, et kui endal pole, tundub nõme, mõttetu, ülemakstud, rändom, raharaiskamisena jne. Seniks kuni sa saad, armud, ja saad aru, miks mõni asi maksab rohkem ja teine vähem ja et kvaliteetne on lihtsalt parem. Lõppkokkuvõttes ka soodsam.

Kunagi näiteks mul ei olnud iPhone’i, mõtlesin, et ilgelt üleshaibitud värk, kõigil on ja plapla, rändom. Seniks kuni ise sain ja armusin. Või Lottemaa on kallis, polnud ise käinud, tundus ilgelt suur raha sinna minna.. Seniks kuni käisime ja ma totaalselt armusin. Parim koht ever, kus hea hinna eest terve päev veeta ja mis peamine – lapsel on lõbus. Või.. miks maksta seljakoti eest mitusada euri – mõttetu ju. Seniks kuni sain endale ülihea koti ja üldse enam ei mõtle, et ülemakstud. Või sama asi, millega iganes – mõni teenus, kingapaar, mantel, tehnikavidin jne. Nüüd siis roosid. No mida ägedat saab olla roosides, mis säilivad aasta aega? Seda sama mõtlesin ma veel kolm kuud tagasi. Seniks, kuni üks Blummini roosipott mu õuele potsatas.

Saate aru, ma olen saanud seda lillepotti, okei, kotti, juba mitmel korral kasutada. Olen saanud teha erinevaid tootepilte, saanud saata roosipildi kellelegi sünnipäevaks. Seda kasutada sisustuselemendina.

Ühesõnaga, pole ta midagi nii mõttetu. Õnneks ma ei ole oma tüübilt ka mingi megalilleinimene, kellel alati peaks värsked lilled laual olema, või et ma vihastaks kui mees mind hommikul nendega ei ärata või.. Saate aru, mingil tibil võib keeruline olla – saab kingiks sajaeurise lillekoti ja järgmine nädal enam ei saa, sest on ju lilled veel värsked.. Ma ei taha selle mehe nahas olla.. Kooner selline!

Tegelikult ongi nii, et ühe lillekinkimisega saab naisele rõõmu valmistada päris pikaks ajaks. Tegemist on ehtsate roosidega, mille õigel hooldusel säilitavad nad oma ilu terveks aastaks. Saadaval nii lahtisena kui klaasist karbis. Minu meelest on isegi need väiksemad, ala katsikuks jumala lahe kingitus. Saab lapsele alles jätta, näe, sinu esimene lill :)

Kuidas nii saab?

Iga uinuv roos on pärit Equadorist, kus neid hoolikalt kasvatatakse ja korjatakse õitsemise tipphetkel.

Vahetult pärast rooside korjamist, säilitatakse roosid naturaalse tehnoloogia abil. Roosidest eemaldatakse loomulik niiskus ja asendatakse glütseriiniga, seejärel läbib roos värvipigmentatsiooniprotsessi.

Antud ainulaadne säilitusprotsess muudab roosid kauapüsivateks roosideks, mis säilitavad oma värskuse ja pakuvad silmailu vähemalt aasta, kui neid õigesti hooldada.

Alates sellest nädalast on Blummin avatud ka Tallinna kesklinnas lisaks Viimsile. Kogu nende valikuga on võimalik tutvuda ka veebis. Koodiga MARIMELL alati ka -10% soodsam :) Milline on sinu lemmik? Kellele sina selliseid lilli kingiks? Või tunduvad samuti rändomina? Ülehinnatud tibikraamina?

23 thoughts on “Kui endal pole, tundub ilgelt mõttetu

 1. Mul on Blumminiga kolm tõrget.. Isegi teadmata kui palju see box maksab. Olles ise florist ja töötades päevast päeva lilledega on aasta aega säiliv lill minu jaoks kunst… On ju ka see niiskus kunstlikult tekitatud ja samamoodi värv. See on nii vale kuidagi! Teiseks “bLUMMin” ja lillekarp on minumeelest 90% LUMMilt varastatud idee, selle erinevusega, et sama asi tehakse ära everlasting lillededega. Kolmandaks ma ei tahaks elusees endale koju sellist asja tolmu koguma… ma juba kujutan ette kui koledaks tolmuseks see lill selle igikestva seismisega läheb.

  1. Mhmmm, tundub nagu Lummi tellimuskommentaar? Kas Lumm leiutas lillekarbi? Huvitav, minu arust on sellised karbid juba aastakymneid maailmas olnud Enne ostan endale aasta aega säilivad pärisroosid, kui teie- floristide poolt kimpudesse peidetud “ parim enne” möödas lilli! Kes ei teaks, kuidas te kõik vanad lilled yles “ tuunite” ja kimbuna maha myyte. Huvitav, kellelt see mõte kyll varastatud on? mina kavatsen emadepäevaks oma emale Blummini karbi kinkida ja aitäh Marimell, et sellest ilusast karbist kirjutasid!

  2. Lasin just paar päeva tagasi Mileedis teha ämmale kimbu, kell oli 11 hommikul siis ja lasin kohe ära teha, et ei peaks mitu korda edasi-tagasi sõitma linna vahet sellel päeval. Kella 6eks kui minek oli, olid kimbus olevatest 5est roosist 2 täiesti ära vajunud ja kimbu üldmulje sellega rikutud. Tegi ikka meele väga mõruks ja enam eales mingite kimbu tilulilude peale ei raiska.
   Mehelt sain veebruari kuus Blummin roosid keraamilises potis, siiani ilusad, tolmu ei kogu ning ka ei haise.

  3. Millest selline vihakõne? Mul pole lillekarpide vastu midagi… Pigem vihjasin sellele, et nimeidee on varastatud. B”LUMM”IN ja oleks saanud asja originaalsemalt lahendada. Olles ise lillemaailmas sees, teadsin lillekarpide olemasolust juba väga ammu enne kui sellest eestis trend sai. Ja mille alusel sa tuled ja solvad, et floristid ainult si**a müüvad? Jah lillepoed peavad tõesti kuidagi kaubast lahti saama aga ka see ei ole reegel. Tänaseks on Tallinnas väga palju nö tippklassi poode (ja need ei ole Mileedi või Jardin vms), kus värske kaup koguaeg sees. Mina isiklikult aga olen vabakutseline ja teen tellimustöid kus toon ladudest värsked lilled vastavalt kliendi soovile…samuti saabuvad mulle lilled hollandist. Minu süda kuulub lilledele ja see, et mulle ei meeldi kunst on minu valik, mis ei anna mingit alust floristide solvamiseks!

 2. Hei! Ma neid ka kaua vaadanud, kuid lugesin kuskilt, et need haisevad jubedalt.. haisevad siis? :)

 3. Ammu vaatan neid lilli ja ahhetan ja ohhetan ja mõtlen oeh tahaks ka ise nii rikas kahjuks pole et endale lampi sellist kinki teeks.. Aga olen mõelnud parimale sõbrannale kinkida kasvõi niisama sel puhul et ta nii vinge on ❤️ ja seniks kuni mul endal ei ole siis ma naudin teiste pilte ja rõõmustan kaasa ❤️

 4. Minu arvates näeb ka see lillekarp nii feik ja odav välja, kuskiltotsast ei meenuta naturaalset lillebuketti, surnud mis surnud. Samahästi võiks kunstroosinupud oasisesse suruda ning sellega vaasi toppides näeks ehk isegi ehtsam välja, kui selles koledas odava väljanägemisega papp(?)karbis. See on minu arvamus.

 5. Hm, selle protsessi kirjeldust lugedes tundub, nagu tegu oleks roosi muumiatega. Noh, et vesi välja ja glütseriin sisse ning säilib kaua nagu see va Lenini muumia seal mausoleumis. Ise sellist asja oma eluruumidesse ei soovi ja kellelegi ei kingiks ka, aga inimesed ja maitsed ongi erinevad :)

 6. Minul on au olla 2 Blummini lillekarbi omanik. Ja minu lillekarbid on küll meeletult ilusad, kaunistavad mu kodu igapäevaselt. Ideaalne kingitus ja interjööri element. Minul näiteks on kurb meel kui on kingitud kallid värsked roosid, mis maksimum nädal vastu peavad. Olen saanud kingiks ka LUMM karbi ja olin ääretult kurb, et need vaid 3 päeva vastu pidasid ja karp oli 3 päevaga läbi vettinud. Aga maitsed on erinevad. Siin kommentaariumis tundub, et eestlaste negatiivsus ja kadedus lööb välja, et nii materdatakse. Aga Marimell Sinu Blummini roosid on väga kena värvitooniga. :)

  1. Et kui mingi asi inimestele pigem ei meeldi, siis see on kadedus? Minu meelest see kadeduse-jutt on selline põhikooli tase, siis võib-olla inimesed veel kommenteerivad negatiivselt ajendatuna kadedusest. Täiskasvanud inimese puhul on siiski rohkem alust eeldada, et kui hinnang on negatiivne, on see pisut kaalutletum kui labane lapsik kadedus.
   Minule näiteks üleüldse roosid ei meeldi, pole minu maitse. Samuti ei tahaks ma kunagi kasutada disainielemendina lõikelilli, eriti veel selliseid pooleldi kunstlilli. Ilmselt olen ka üks kadedadest :D

 7. Minu jaoks on ka tegemist ebaloomulikkusega, balsameeritud surnud lilledega.. Muide, surnud (kuivatatud jne) taimi ja lilli ei soovitata toas hoida, annab negatiivset aurat.

  1. Nagu veel 86 muud asja. Ma hoidsin ema tuhaurni ka aasta aega kodus ja kõik sõbrad said temaga kokku lüüa :) ka pole soovitatav.. tahtsin ja hoidsin :)

 8. Mina sain Blummini lillekarbi pea aasta tagasi ja roosid on ikka ilusad! Need on päris roosid ja sellisena ka endiselt välja näevad. Mingit haisu neil pole kunagi olnud ja karp ei näe odav välja. Kes karpi ei soovi, saab ju keraamilises potis osta! Minu sõbranna sai kingiks kuldses keraamilises potis punased roosid ja see näeb üliilus välja. Rohkem sallivust, naised! Pole mõtet halvustada asja, mida teil endal pole ja nagu Marimell kirjutas- kui endal pole, tundub ilgelt mõttetu

 9. Ostsin ka endale väiksema kimbu ja ma olen täitsa armunud! Muumia või mitte, aga ilus ja püsiv! Ei haise üldse! Lõikelilled on ju kõik surnud lilled, las nad siis vähemalt kaunistavad pikemalt mu kodu.

 10. Paistavad välja nagu roosad salvrätikunutsakad salvrätitopsis, mitte lilled :D

  1. Ma ei saa aru inimestest, kes pole oma silmaga neid lilli näinud aga siin sõna võtavad! Mis teil ometi viga on? Lill arvab et need näevad välja nagu salvrätinutsakad??? Osta endale prillid ja parema resolutsiooniga arvuti/telefon. Me oleme oma ettevõttes järjest kõikidele töötajatele neid lillekarpe kinkinud, sest see on nii hea kingitus ja naised on vapustatud lillede ilust- just nimelt päris ilust!Lilled ei haise, ei kogu tolmu ega ole mingid nutsakad. Mul endal on see lillekarp juba pool aastat ja olen ülimalt õnnelik, sest koguaeg on roosid laual!

  2. Palun seleta, KUIDAS need lilled tolmu ei kogu! On need tolmu endast eemale hülgavad? Absoluutselt kõik pinnad ja nipsasjad koguvad tolmu, tolm on kodus/kontoris kõikjal meie ümber ja langeb pindadele. Gravitatsioon ja füüsikaseadused! Paned lilled keset lauda, lauale koguneb tolm ja lilledele mitte? :D
   Kuna lillede varsi karbist näha pole, näevad need tõesti välja nagu salvrätikarbis roosad (või muud värvi) salvrätikunutsakad. Sry, aga no need kuivanud lilled meenutavad pigem paberit kui lilleõit.

  3. Isegi hooldusjuhendis on kirjas: tolm eemalda õrnalt. See, et sa tolmu ei näe oma lillede vahel, ei tähenda, et seda seal ei ole.

 11. Suur aitah koodi eest, tellin emale emadepaevaks!
  ei saa aru nii paljudest negatiivsetest kommentaaridest. Kellele ei meeldi ei osta :) Ja kes kade, olgu omaette :)

Comments are closed.